FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wody Polskie
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-27, 10:21   Wody Polskie [Cytuj]

Od 1 stycznia (już za miesiąc) 2018 zacznie funkcjonować nowa instytucja - Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

Komunikat ze strony RZGW
Cytat:
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 roku, na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017 roku (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566), zostaje utworzona państwowa osoba prawna Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Zgodnie z art. 527 ustawy Prawo Wodne, z dniem wejścia w życie ustawy należności, zobowiązania, prawa i obowiązki Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz regionalnych zarządów gospodarki wodnej, będących państwowymi jednostkami budżetowymi, stają się odpowiednio należnościami, prawami i obowiązkami Wód Polskich.

Poniżej dane PGW Wody Polskie:
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa
NIP: 5272825616, REGON: 368302575

Cytat:
Struktura ma zatrudniać około 6 tys. osób. Mniej więcej połowa z nich to dotychczasowi pracownicy wojewódzkich zarządów melioracji, druga część to dotychczasowa kadra regionalnych zarządów gospodarki wodnej (RZGW).

Pracownikami Wód Polskich mają stać się także osoby, które w urzędach marszałkowskich i starostwach zajmowały się wydawaniem pozwoleń wodno-prawnych. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, pracownicy wielkopolskiego urzędu marszałkowskiego nie zdecydowali się przejść do nowo powstającej instytucji.

Największy problem stanowić będą specjaliści od ustalania taryf, do tej pory bowiem w żadnej z tych instytucji nie zajmowano się regulacją ekonomiczną. Zwracają na to uwagę m.in. prezesi firm wod-kan, obawiając się komplikacji podczas zatwierdzania taryf. Nie wiadomo też na jakim poziomie organizacji będą usytuowane np. księgowość i administracja.

Podczas kongresu Envicon w Poznaniu Iwona Koza, pełnomocnik rządu ds. organizacji Wód Polskich mówiła, że trzeba będzie uzupełnić kadry o ok. 10 proc. nowych osób z naboru.

Źródło: Portal komunalny.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że w giżyckiej siedzibie obecnego RZGW po nowym roku zatrudnienie ma znaleźć 36 urzędników.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-27, 10:22    [Cytuj]

Uprzejmie proszę o powstrzymanie się od manifestacji i komentarzy politycznych. Te dopuszczalne są wyłącznie tu: https://forum.mazury.info.pl/viewforum.php?f=133

zenek

Wysłany: 2017-11-27, 10:32   Re: Wody Polskie [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Nieoficjalnie dowiedziałem się, że w giżyckiej siedzibie obecnego RZGW po nowym roku zatrudnienie ma znaleźć 36 urzędników.
A ilu urzędników obecnie zatrudnia giżycki oddział RZGW?

<|axa_man

Wysłany: 2017-11-27, 10:35    [Cytuj]

Uprzejmie proszę o powstrzymanie się od manifestacji i komentarzy politycznych. Te dopuszczalne są wyłącznie tu: https://forum.mazury.info.pl/viewforum.php?f=133

A powiedz mi, jak inaczej odnieść się do tej informacji? Jeśli napisze "fajnie" czy "bez sensu" to będzie jakieś odniesienie w sumie polityczne :P

Może po prostu przemilczeć bo "będzie przeniesione do VIP"?

Kurde, nie wiem teraz kogo się bać i siedzieć cicho :mrgreen:

~Emill`76

Wysłany: 2017-11-27, 10:43    [Cytuj]

Myślę, że ten temat powinien być od samego początku umiejscowiony w dziale VIP - dla ludzi o mocnych nerwach :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2017-11-27, 12:39    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
A powiedz mi, jak inaczej odnieść się do tej informacji? Jeśli napisze "fajnie" czy "bez sensu" to będzie jakieś odniesienie w sumie polityczne :P
To prawda! Bez otarcia się o politykę nie sposób dyskutować o tym nowym tworze. Wszak jego powstanie wymyślili politycy.
Tak na "dzień dobry" nasuwa się tylko jedna myśl. Likwidacja dotychczasowych firm zajmujących się wodami i powstanie nowej, daje możliwość pełnej wymiany kadr!

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-11-27, 12:59   Re: Wody Polskie [Cytuj]

zenek napisał/a:

Na pewno więcej, gdyż trzeba zatrudnić ludzi zajmujących się w starostwach pozwoleniami-wodno-prawnymi oraz ludzi rozliczającymi taryfy za wodę. To będzie twór cos na podobieństwo Lasów Państwowych.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-27, 13:25   Re: Wody Polskie [Cytuj]

zenek napisał/a:

Nie wiem dokladnie. Koło 10ciu?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-27, 13:25    [Cytuj]

axa_man napisał/a:

Może po prostu przemilczeć bo "będzie przeniesione do VIP"?

Kurde, nie wiem teraz kogo się bać i siedzieć cicho :mrgreen:

Bez odwolywania się do partii politycznych.

[ ODPOWIEDZ ]