FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja międzyludzka
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-11-14, 23:39    [Cytuj]

A ja Was zaskoczę.

Może nie w większości, ale takie zaognione spory w różnych tematach przynoszą jednak nieco wiedzy, wskazują na problemy, czasami argumenty zataczają szerszy krąg. Poza prztyczkami i osobistymi podjazdami wiele merytorycznych dyskusji na tym zyskuje. Pojawia się naturalne dążenie do poparcia swoich racji, ktoś przytacza nowe argumenty, stawia tezy, ktoś je próbuje zbić. Dyskusja bywa ostra, ale nawet, jak są to gorące spory, to wcale nie jest tak, że zawsze jest niemerytorycznie. Poza tym ostry spór i punktowanie wypowiedzi utrzymuje w merytoryce postów porządek, wymusza na piszących reżim przemyślenia postu przed jego opublikowaniem. Krytyka biorących udział w dyskusji jest ostra, wszyscy bezlitośnie punktują nieprzemyślane wypowiedzi.

Tak więc lubię te forumowe spory. Nie wszystkie, ale przynajmniej forum udowadnia, że żyje.

funyo

Wysłany: 2017-11-15, 07:48    [Cytuj]

artiosso napisał/a:

Tak więc lubię te forumowe spory. Nie wszystkie, ale przynajmniej forum udowadnia, że żyje.

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi...co się ma? ;-)

zenek

Wysłany: 2017-11-15, 09:29    [Cytuj]

juzekp napisał/a:
Również doznałem podobnego potraktowania . Kiedy jakieś trolle próbowali "storpedować" moje wypowiedzi, a ja próbowałem takiego zdemaskować przytaczając merytoryczne fakty i prawdy, zostałem przez moderatora op....y, nawet zablokowano temat (na zasadzie : ukradł czy okradziony ale jest zamieszany w tą kradzież) że prowadzę kłótnie na forum ! Rozumię że mod. nie jest alfą i omegą , ale czy tak trudno odróżnić trolla od trollowanego?
Nie wiem jaką sytuację opisujesz. Gdybyś podał link łatwiej byłoby o analizę.
Na chwilę obecną mogę napisać tak. Administracja forum wypracowała w ciągu prawie 10 lat jego istnienia pewne procedury. Jeżeli zostaje oskarżona jakaś firma lub ktoś personalnie z imienia i nazwiska, to taki post z zasady jest ukrywany lub temat zamykany do czasu uwiarygodnienia się autora. Informowana jest też firma o negatywnej opinii.
Właśnie dlatego, że żaden moderator nie jest przysłowiową alfą i omegą aby arbitralnie rozstrzygać kto ma rację.

~juzekp

Wysłany: 2017-11-15, 17:18    [Cytuj]

Zenku, takich przypadków tego typu miałem kilka. Z mojej strony nie było żadnych osobistych wycieczek (jestem na to uczulony i o to dbam), ze strony adwersarza tak .
Nie będę podawał linków, bo dla mnie sprawa jest pogrzebana i nie chcę jej rozkopywać !
Chciałem tylko zasygnalizować problem , który się na forum powtarza .

~szg

Wysłany: 2017-11-15, 19:37    [Cytuj]

No to w jaki sposób za pomocą owej komunikacji międzyludzkiej mam ostrzec żeglarzy na forum przed nieuczciwym partaczem stoczniowym działającym w Szczecinie i udającym, że potrafi remontować jachty? :-?

zenek

Wysłany: 2017-11-15, 19:46    [Cytuj]

szg napisał/a:
No to w jaki sposób za pomocą owej komunikacji międzyludzkiej mam ostrzec żeglarzy na forum przed nieuczciwym partaczem stoczniowym działającym w Szczecinie i udającym, że potrafi remontować jachty? :-?
Grzegorz w bardzo prosty sposób. Piszesz krytyczny post na forum i jednocześnie przekazujesz swoje imię i nazwisko Administratorowi forum. W Twoim wypadku to zbędne, bo jest nam znane :-P !
Po prostu chodzi o to aby wyeliminować anonimową niesłuszną krytykę, która może być podyktowana walką z konkurencją.

[ ODPOWIEDZ ]