FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga! Złodzieje na motorówce
Autor Wiadomość
Kropla

Pomogła: 33 razy
Wysłany: 2016-08-12, 10:52   Uwaga! Złodzieje na motorówce [Cytuj]

W dniu dzisiejszym, około godz.10 na jeziorze Niegocin pod Giżyckiem i portem LOK-u, widoczna na zdjęciu motorówka podpłynęła w pobliże jednego z naszych jachtów i osoba z jej obsady ukradła koło ratunkowe w trakcie ćwiczenia manewru "człowiek za burtą" wykonywanego przez załogę naszego jachtu. Obsada motorówki nie reagowała na sygnały nadawane przez żeglarzy i odpłynęła w stronę Rydzewa. Instruktor na jachcie ruszył w pogoń i po pewnym czasie nawiązał kontakt werbalny z uciekinierami prosząc o zwrot zabranej własności, ci jednak skwitowali temat okrzykiem "Podpłyńcie do nas i je sobie weźcie", po czym oddalili się w stronę mariny Lester Club, w której prawdopodobnie stacjonują. O sprawie została powiadomiona policja w Giżycku. Ponieważ zbliża się godzina egzaminu i załoga nie może tracić czasu na ganianie po jeziorze za złodziejami, zawrócili aby kończyć ćwiczenie manewrów.
Mamy nadzieję, że policja stanie na wysokości zadania, a sprawcy zostaną ukarani.
Załoga żaglówki zdążyła zrobić to zdjęcie, na którym widać w/w motorówkę w trakcie zdarzenia.

IMG_20160812_112745.JPG
Plik ściągnięto 274 raz(y) 351,52 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-08-12, 10:55    [Cytuj]

Amerykanie. He he he.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2016-08-12, 11:53    [Cytuj]

Lata temu straciłem koło dokładnie w ten sam sposób. Odpłynęło na skuterze na Tałtach.

Dużo lepiej sprawdzała się duża butelka typu pet obciążona mniejszą pełną piachu. Nie dryfuje (jak prawdziwy człowiek w wodzie), a jak mendy ukradną to mniejsza szkoda. Dobry jest też odbijacz obciążony w ten sam sposób, tyle, że ten kłuje w oczy debili z lepkimi rękoma.

Widzałem też udająca człowieka konstrukcję z rur kanallizacyjnych - zamknięte szczenie, obciążone na dole robią za spławik.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-08-12, 11:59    [Cytuj]

Ale żeby w biały dzień na oczach wszystkich kraść koło :?: :?:

Sławek

~pietras

Wysłany: 2016-08-12, 12:30    [Cytuj]

Nie chcę tworzyć OT ale czy taki sternik lub egzaminator wyrzucając koło które symuluje człowieka za burtą nie naraża załogi na niebezpieczeństwo?? Co by się stało gdyby podczas wykonywania pętli rufowej ktoś wypadł??
Zgadzam się Z Adamem że wyrzucić można wiele rzeczy które lepiej sie sprawdzają niż koło ratunkowe

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-08-12, 12:58    [Cytuj]

pietras napisał/a:
Nie chcę tworzyć OT ale czy taki sternik lub egzaminator wyrzucając koło które symuluje człowieka za burtą nie naraża załogi na niebezpieczeństwo?? Co by się stało gdyby podczas wykonywania pętli rufowej ktoś wypadł??
Zgadzam się Z Adamem że wyrzucić można wiele rzeczy które lepiej sie sprawdzają niż koło ratunkowe

Kursanci jak znam życie na 100 % są w kapokach.

Sławek

MaciejW

Wysłany: 2016-08-12, 13:03    [Cytuj]

Ja bym na twoim miejscu wydrukował zdjęcie w kolorze, zamazał mordki złodziei i porozwieszał we wszystkich portach na mazurach razem z opisem sytuacji.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MaciejW 2016-08-12, 13:04, w całości zmieniany 2 razy  

~najmita

Wysłany: 2016-08-12, 15:32    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

Kursanci jak znam życie na 100 % są w kapokach.

Sławek

Dokładnie! Instruktorzy również są w kamizelkach.

"Człowieka za burtą" można zbudować ze starych kapoków obciążonych PETami z piaskiem. Jeżeli obciążymy go do odpowiedniego ciężaru kursant poczuje również jak ciężko jest wciągnąć człowieka na pokład. Złapać koło bosakiem ... co za problem.

<|MirekMors

Wysłany: 2016-08-12, 17:51    [Cytuj]

Mnie uczono, że nie wolno się bawić kołem rat. jako człowiekiem za burtą.
Ja bym opublikował bez zamazywania twarzy. Myślisz, że bezczelnie pójdą do sądu o obrazę ? Sąd im jeszcze dołoży. Boicie się złodziei, ot co :evil:

Kswitalski

Wysłany: 2017-11-14, 21:59    [Cytuj]

I jak się zakończyła sytuacja? Policja ich dorwała?

[ ODPOWIEDZ ]