FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja międzyludzka
Autor Wiadomość
<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-14, 16:02    [Cytuj]

OK. Poprawię się
Ale gdybyś napisał , ze skuterem to szybko bym zrozumiał
Ale popracuję nad sobą
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-11-14, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-11-14, 16:33    [Cytuj]

I dochodzimy do konkluzji, jak istotne w konwersacji pisanej jest każde słowo, czasem wydające się zupełnie niepotrzebnym, wręcz absurdalnym sposobem na uściślenie naszej wypowiedzi. Ale może właśnie lepiej trochę przedobrzyć, niż być źle zrozumianym...

zenek

Wysłany: 2017-11-14, 17:45    [Cytuj]

funyo napisał/a:
W temacie o największych mazurskich portach, o tu:
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=281402&sid=33c2f9baddbfed2542323d88e32a2163#281402
mamy dobry przykład niezrozumienia słowa pisanego i posądzania o złe intencje.
To prawda podejrzliwość co do intencji założyciela tematu była być może nadmierna. Ale muszę przyznać, że też miałem wątpliwości o co tak naprawdę chodzi szczególnie po wymienieniu nazwy "Letniego ogrodu" jako dużego portu nad Bełdanami. Poza tym powoli wszystko się wyjaśnia i wiadomo już co autor miał na myśli.
funyo napisał/a:
Przy okazji jest to też dobry przykład, jak starzy forumowi wyjadacze potrafią zniechęcić do dyskusji kogoś nowego. Po takiej wymianie zdań na początek można to forum albo polubić, albo znienawidzić. Założyciel tematu na razie trzyma się dzielnie, ale już ten forumowicz:
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=17644&postdays=0&postorder=asc&start=0 chyba się więcej na forum nie pojawi...
Czy rzeczywiście to, w jakim kierunku potoczyła się dyskusja jest przyczyną braku zabrania głosu przez założyciela tematu, tego nie wiemy. Rzeczony użytkownik założył temat 29.10 i zalogował się, co łatwo sprawdzić w jego profilu, po raz ostatni 30 października. Być może czytał jako niezalogowany , być może nie.

Natomiast ten temat jest idealnym przykładem powstawania forumowych sporów. Otóż najczęściej jest tak, że kwestionowana jest wiedza jednego użytkownika przez innego. Wszystko byłoby ok gdyby podano "twarde" podstawy tego kwestionowania. Ale jeżeli tak nie jest, to rozpoczyna się przepychanka kto ma rację. Owszem można uznać czyjeś zdanie za prawdę już na wstępie tylko wtedy jest to przyznanie się iż napisało się bzdurę. A jeżeli jest się przeświadczonym , że bzdury się nie napisało? No i "lawina rusza"!
Moim zdaniem każdy pisząc na forum pisze na podstawie swojej wiedzy i w jak najlepszej wierze. Nie sądzę aby ktokolwiek chciał innych z premedytacją wprowadzać w błąd. Dlatego też ze stawianiem zarzutu błędu, pomyłki, trzeba być bardzo uważnym i ostrożnym! Kategoryczne twierdzenia o czyjejś pomyłce, to prosta droga do ostrych sporów, bo często może być to odczytywane jako "promocja" własnej osoby kosztem innych.
Tynia napisał/a:
Ja również doświadczyłam tego, że moje posty były przesuwane do działu VIP, do którego onegdaj nie miałam dostępu i - siłą rzeczy - nie mogłam dalej toczyć dyskusji, bo stawała mi się niedostępna.
Ten watek również zawiera takie ostrzeżenie. To zniechęca.
Tak rzeczywiście temat zwiera takie ostrzeżenie. Powód jest prosty. Mamy dyskutować nad komunikacja międzyludzką w sensie ogólnym, a nie nad komunikowaniem się z otoczeniem użytkownika "X" lub "Y" i publicznie go osądzać.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-11-15, 17:14, w całości zmieniany 4 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-11-14, 17:57    [Cytuj]

funyo napisał/a:
I dochodzimy do konkluzji, jak istotne w konwersacji pisanej jest każde słowo, czasem wydające się zupełnie niepotrzebnym, wręcz absurdalnym sposobem na uściślenie naszej wypowiedzi. Ale może właśnie lepiej trochę przedobrzyć, niż być źle zrozumianym...

Trudne do uzyskania szczególnie gdy pisze się z małych urządzeń mobilnych.

<|instant

Wysłany: 2017-11-14, 18:00    [Cytuj]

zenek napisał/a:
...Natomiast ten temat jest idealnym przykładem powstawania forumowych sporów. Otóż najczęściej jest tak, że kwestionowana jest wiedza jednego użytkownika przez innego. Wszystko byłoby ok gdyby podano "twarde" podstawy tego kwestionowania. Ale jeżeli tak nie jest, to rozpoczyna się przepychanka kto ma rację. Owszem można uznać czyjeś zdanie za prawdę już na wstępie tylko wtedy jest to przyznanie się iż napisało się bzdurę. A jeżeli jest się przeświadczonym , że bzdury się napisało? No i "lawina rusza"!
Moim zdaniem każdy pisząc na forum pisze na podstawie swojej wiedzy i w jak najlepszej wierze. Nie sądzę aby ktokolwiek chciał innych z premedytacją wprowadzać w błąd. Dlatego też ze stawianiem zarzutu błędu, pomyłki, trzeba być bardzo uważnym i ostrożnym! Kategoryczne twierdzenia o czyjejś pomyłce, to prosta droga do ostrych sporów, bo często może być to odczytywane jako "promocja" własnej osoby kosztem innych

...i wężykiem :lol:

W zasadzie dotyczy wielu "starszych" forumowiczów, którzy zatracili gdzieś, tak potrzebną w komunikacji międzyludzkiej, nić sympatii. Z wielu wypowiedzi bije wyłącznie chęć "mania racji", a z postaw żądza bycia Numerem Jeden...

Wiele osób nie korzysta z wielkiego prawa nie zabierania głosu. Czasem przemilczenie czyjegoś błędu czy nieścisłości byłoby właśnie takim małym, przyjacielskim gestem.

Bo jak wiemy: drobne przysługi zjednują przyjaciół, a drobne złośliwości przysparzają wrogów...

Z przyjacielskim pozdrowieniem,
niestety muszę dopisać:
(cytowanie wybiórcze)

:lol:

zenek

Wysłany: 2017-11-14, 18:17    [Cytuj]

instant napisał/a:
a drobne złośliwości przysparzają wrogów...

Z przyjacielskim pozdrowieniem,
niestety muszę dopisać:
(cytowanie wybiórcze)

:lol:
:mrgreen: :lol: !

~najmita

Wysłany: 2017-11-14, 20:13    [Cytuj]

pough napisał/a:
Maaniek napisał/a:
pough napisał/a:

Czy ktoś zechce się zabawić i zaznaczyć te OT na czerwono?
Czy ktoś pokusi się o analizę komunikacji na podstawie powyższej statystyki?

Pough na razie przeglądnąłem Twoje posty. Niestety wszystkie zaznaczyłem na czerwono.

Dzięki...
Czekam na przegląd postów pozostałych użytkowników...

Przejrzałem swoje posty i subiektywnie oceniam, że większość jest na temat.

funyo

Wysłany: 2017-11-14, 20:32    [Cytuj]

pough napisał/a:
funyo napisał/a:

To akurat kwestia poświęconego czasu, a pośrednio też szacunku do współforumowiczów. Może więc warto czasem napisać mniej i rzadziej ale poprawnie i szczegółowo?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-11-14, 20:40    [Cytuj]

funyo napisał/a:
pough napisał/a:
funyo napisał/a:

To akurat kwestia poświęconego czasu, a pośrednio też szacunku do współforumowiczów. Może więc warto czasem napisać mniej i rzadziej ale poprawnie i szczegółowo?

OK zapamiętam...

~Maaniek

Wysłany: 2017-11-14, 20:50    [Cytuj]

najmita napisał/a:
pough napisał/a:
Maaniek napisał/a:
pough napisał/a:

Pough na razie przeglądnąłem Twoje posty. Niestety wszystkie zaznaczyłem na czerwono.

Dzięki...

Dwa pierwsze jeszcze w temacie, pozostałe być może merytoryczne, ale w dyskusji na zupełnie inny temat.

~najmita

Wysłany: 2017-11-14, 21:08    [Cytuj]

Maaniek napisał/a:
najmita napisał/a:
pough napisał/a:
Maaniek napisał/a:
pough napisał/a:

Dzięki...

Dwa pierwsze jeszcze w temacie, pozostałe być może merytoryczne, ale w dyskusji na zupełnie inny temat.

Maaniek, proponuję abyś jeszcze raz przeczytał swój pierwszy post, ten zakładający temat.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-14, 21:43    [Cytuj]

O rany.
Ale się fajnie bawiliście :lol:
Nie dziwię się , że Maaniek był zły ale wydaje mi się , że akurat najmita utrzymał się w temacie.
Dla wyjaśnienia - przeczytałem całość a łatwe nie było :lol:
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-11-14, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  

~Maaniek

Najmita, czy przeczytanie przeze mnie mojego własnego postu wniesie coś do tej dyskusji tutaj?
Ostatnio zmieniony przez Maaniek 2017-11-14, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

funyo napisał/a:
(...) To akurat kwestia poświęconego czasu, a pośrednio też szacunku do współforumowiczów. Może więc warto czasem napisać mniej i rzadziej ale poprawnie i szczegółowo?

Cytując wybiórczo słowa Pawła Funya i wytłuszczając fragment uważam, że Paweł poruszył istotę problemu. Dzisiaj czasy są takie, że nkt nie ma na nic czasu, wszyscy się spieszą i większość osób marzy o tym, aby ktoś za nich coś zrobił.
Pisząc posta należy dołożyć wszelkich starań, by był o czytelny, zarówno w formie jak i w treści.
Należy poświęcić temu cenny czas. Nic w pośpiechu.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-14, 21:47    [Cytuj]

I jeżeli mogę coś dodać to czytać nie tylko ostatnie wypowiedzi
Pozdrawiam Cię Artku

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-11-14, 22:20    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
I jeżeli mogę coś dodać to czytać nie tylko ostatnie wypowiedzi
Pozdrawiam Cię Artku

Masz rację. I Ciebie pozdrawiam serdecznie ! :->

~najmita

Wysłany: 2017-11-14, 22:30    [Cytuj]

Maaniek napisał/a:
Najmita, czy przeczytanie przeze mnie mojego własnego postu wniesie coś do tej dyskusji tutaj?

Do tego tematu nie wniesie nic ale to ty w tym temacie wywołałeś "statystykę" merytoryki" odpowiedzi. Ponieważ oceniłeś moje wypowiedzi, ja mam prawo do obrony. ...i tak właśnie rozjeżdża się temat główny.

Inaczej mówiąc: zadałeś temat i oczekiwałeś gotowej opinii prawnej, a ponieważ nikt nie miał gotowca to temat mógł zostać bez jednej odpowiedzi...

funyo

Wysłany: 2017-11-14, 22:50    [Cytuj]

pough napisał/a:
funyo napisał/a:

OK zapamiętam...

To nie tyczyło się personalnie Twojej osoby, ale właściwie każdego z nas. Mamy narzędzia, które w założeniu mają nam pomagać (korekta błędów się akurat przydaje ;-) ), jak np. sugestie czy podpowiedzi, tylko że należy tę pomoc kontrolować - poświęcić minutę czy dwie cennego czasu na ponowne przeczytanie wpisanej treści przed jej wysłaniem i jej ewentualne skorygowanie. A tak, bezrefleksyjnie klikamy enter i w świat idą dziwne rzeczy...
Wiem, że to wymaga pewnego poświęcenia - większość moich postów za dnia piszę z telefonu i różnie bywa.
Ostatnio zmieniony przez funyo 2017-11-14, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  

~Maaniek

Wysłany: 2017-11-14, 23:12    [Cytuj]

Najmita, właśnie to jest poziom merytorycznej dyskusji: przeczytaj, ale nic to nie wniesie do tematu.
Ja nie oceniałem nikogo osobiście. Oceniłem jakość dyskusji w konkretnym temacie. Podałem suche dane.
Pough sprawdził moje wyliczenia - nie wierzył? - znalazł błędy, które niczego nie zmieniły, wspomniał o wskazaniu OT-ów i wziął moją opinię na klatę. Ty oceniając swoje posty sam sie wystawiłeś , więc pozwoliłem sobie je przeglądnąć. Sprawdzanie ponad 50 postów extanta uważam za stratę czasu.

I właśnie tak "przepychanie" się dwóch, trzech gości rozmydla dyskusję.

~juzekp

Wysłany: 2017-11-14, 23:35    [Cytuj]

Tynia napisał/a:
... Nie tylko nowi użytkownicy zniechęcają się do dalszego pisania. Odeszło z forum lub inaczej - przestało aktywnie w nim uczestniczyć - bardzo dużo wartościowych ludzi. ...
(cytowanie wybiórcze)
Myślę że Tynia poruszyła dość czuły temat . Również doznałem podobnego potraktowania . Kiedy jakieś trolle próbowali "storpedować" moje wypowiedzi, a ja próbowałem takiego zdemaskować przytaczając merytoryczne fakty i prawdy, zostałem przez moderatora op....y, nawet zablokowano temat (na zasadzie : ukradł czy okradziony ale jest zamieszany w tą kradzież) że prowadzę kłótnie na forum ! Rozumię że mod. nie jest alfą i omegą , ale czy tak trudno odróżnić trolla od trollowanego? Albo ten troll był uważany za mądrzejszego bo napisał już ileś tysięcy postów ? Na forum mamy niestety wielu takich "wszystkolepiejwiedzących" którzy to swoją mądrość oceniają ilością napisanych postów .
Ponieważ mam raczej ugodowa naturę , także przestałem włączać sie w wiele tematów, w których nawet mam bardzo wiele do powiedzenia .

[ ODPOWIEDZ ]