FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Jachtu Motorowego Beneteau Gran Turismo 38
Autor Wiadomość
volumax

Wysłany: 2017-11-12, 22:45   Zakup Jachtu Motorowego Beneteau Gran Turismo 38 [Cytuj]

Witam wszystkich :-)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu jachtu motorowego. Jacht będzie pływał po Jeziorach Mazurskich ale nie wykluczam w przyszłości Grecji, Chorwacji. Moje doświadczenie kończy się na kilku czarterach Nautiki więc doświadczenia ani wiedzy za wielkiej nie mam.
Bardzo spodobał mi się model BENETEAU GRAN TURISMO 38. Proszę o wskazówki co myślicie o tym jachcie co jest za a co za przeciw jeśli chodzi o zakup. Poniżej wklejam link do oferty którą jestem zainteresowany. Jacht pływa po mazurach i jest zimowany w Mikołajkach więc może ktoś zna właściciela i może powiedzieć cos więcej o stanie technicznym. Gdyby był ktoś na tyle pomocny i napisał z jakimi mniej więcej kosztami eksploatacji trzeba się liczyć przy tego rodzaju jachcie - zimowanie, standardowe małe serwisy, spalanie itp. (ubezpieczenie mniej więcej już wiem) Mam nadzieje że mi pomożecie :) pozdrawiam

Link sprzeczny z regulaminem - skasowany
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-11-13, 00:43, w całości zmieniany 2 razy  

volumax

Wysłany: 2017-11-12, 23:55    [Cytuj]

Myślę że moderator jest trochę nadgorliwy a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Pokusiłem się o przeczytanie regulaminu i prawdopodobnie chodziło o to że wielu, którzy tu trafiają dają linki reklamowe bla bla bla i więcej się tu nie pojawiają. W moim przypadku nic nie reklamowałem nie jestem sprzedającym tylko szukam pomocy oraz informacji. Kasując link do oferty czytający mojego posta nie mają do czego się odnieść co dalej idzie nawet jeśli znają jacht który mnie interesuje i mogli by mnie wesprzeć informacją nie zrobią tego. Panie Moderatorze proszę w takim razie odpowiedzieć mi na pytanie w jaki sposób i czy w ogóle jest możliwość na tym forum uzyskanie informacji o konkretnej łodzi. Czy taka możliwość istnieje dopiero po nabiciu 40 postów ??? Do tego czasu jest szansa że zakupię ten jacht i całkiem możliwe że zasypie forum 40 postami dlaczego dymi, dlaczego przecieka, dlaczego nie chce odpalić itp. Wolał bym jednak wcześniej jeśli jest taka możliwość uzyskać informację i może ustrzec się przed fuckapem stąd link do oferty sprzedaży łódki która mnie interesuje.

Jeszcze 37 postów i będę mógł wrzucać linki :)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 00:10    [Cytuj]

Zamiast linku możesz skopiować treść oferty, wkleić zdjęcia itp. Nie ma na forum pod tym względem żadnych ograniczeń. Zakładając konto zaakceptowałeś regulamin takim jakim jest, więc wypada być konsekwentnym.

~Luke

Wysłany: 2017-11-13, 00:17    [Cytuj]

Hmm... Kupujesz jacht za ponad 1 mln zł. Naprawdę interesuje Cię spalanie..?
Ale OK, przeważnie liczy się koszt utrzymania jachtu jako 10-15 % wartości jachtu rocznie. Przeważnie się sprawdza, przynajmniej u mnie (jacht za 50.000 zł) jak i u mojego znajomego - (jacht za 10 mln zł).

volumax

Wysłany: 2017-11-13, 00:20    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Zamiast linku możesz skopiować treść oferty, wkleić zdjęcia itp. Nie ma na forum pod tym względem żadnych ograniczeń. Zakładając konto zaakceptowałeś regulamin takim jakim jest, więc wypada być konsekwentnym.

Dzięki nie pomyślałem że można w ten sposób :-D

Ponizej treść ogłoszenia

BENETEAU GRAN TURISMO 38 - ŁÓDŹ UŻYWANA - STAN IDEALNY
Jacht kupiony i serwisowany w Polsce
Jacht o doskonałych właściwościach nautycznych. Bestseller dwóch poprzednich sezonów!
Zamykane 2 kabiny, salon z TV i kuchnią , łazienka,  potężny przestrony kokpit, elektrycznie otwierany dach pozwalają na wygodne spędzanie długich  urlopów.
Gabaryty jachtu umożliwiają wykorzystanie jednostki na morzu lub jeziorach mazurskich.
Jacht z pełnym wyposażeniem nawigacyjnym: ploter 12 cali,  radar, autopilot, skaner strukturalny dna.

Rocznik: 2013
Stan : jak nowy 
DANE TECHNICZNE:
Długość całkowita: 11.76 m
Szerokość: 3.77 m
Waga: 7350 kg
Pojemność zbiornika na paliwo: 650 l
Pojemność zbiornika na wodę: 200 l
Napęd: 2 x MERCRUISER 6.2 377MAG DTS 320 KM AXIUS  - 140 motogodzin
LAYOUT: 
2 kabiny 1 łazienka - ALPI FAIR OAK
WYKOŃCZENIE:
Tapicerka w kolorze PVC MEDITERANEO OLD WHITE w salonie
PAKIET WYPOSAŻENIA DODATKOWEGO DYNAMIC 2013 AXIUS:
Axius (JOYSTICK )
Zapasowy akumulator 110 Ah
Prostownik do ładowania akumulatorów 40 Amp zamiast prostownika 25 Amp
Materace słoneczne na dziobie typu szezlong z podnosznym oparciem
Materace słoneczne na dziobie w kolorze PVC Diamante Moonlight
Lodówka w kokpicie 42 l
WYPOSAŻENIE DODATKOWE:
Zestaw do cumowania (liny 4 x 15 m, kotwica 16 kg, łańcuch 28 m, odbijacze 6 x XL)
Tylna kurtyna kokpitu w kolorze SILVER
Trim klapy sterowane elektrycznie
Szeroki pas żelkotu w kolorze GREY BLUE
Podłoga drewniana w kokpicie
Instalacja nagrzewania nadmuchowego
NAWIGACJA SIMRAD NSS12 CALI evo2 Combo. (Wyświetlacz wielofunkcyjny. Wbudowana echosonda CHIRP i StructureScan)
Radar szerokopasmowy 4G dla urządzeń Simrad serii NSO, NSE i NSS - zawiera skaner, kabel skanera 20 m (66 stóp), skrzynkę *spam* RI10, żółty kabel Ethernetu – 1,8 m (6 stóp)
NAVIONICS EU Nordic – Mapy morskie pakiet Platinum, południowy Bałtyk

Jacht ma nazwę MEA IV jest zarejestrowany w GDYNI ale pływa po Mazurach - zimowany jest w Mikołajkach.

Proszę tak jak pisałem o opinię czy warto - Plusy Minusy a może macie jakąś inną propozycję odnośnie innego modelu marki. Liczę na wasze doświadczenie

458bea100adb49.jpg
Plik ściągnięto 256 raz(y) 15,55 KB

25613b1b1af5d7.jpg
Plik ściągnięto 256 raz(y) 15,44 KB

258bea04570e8d.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 191,72 KB

258bea2b8a0f3e.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 53,83 KB

Ostatnio zmieniony przez volumax 2017-11-13, 00:25, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 00:28   Re: Zakup Jachtu Motorowego proszę o pomoc [Cytuj]

volumax napisał/a:
Gdyby był ktoś na tyle pomocny i napisał z jakimi mniej więcej kosztami eksploatacji trzeba się liczyć przy tego rodzaju jachcie - zimowanie, standardowe małe serwisy, spalanie itp. (ubezpieczenie mniej więcej już wiem) Mam nadzieje że mi pomożecie :) pozdrawiam

Wracając do meritum.

1. Koszty eksploatacji zależą w dużej mierze od sposobu eksploatacji. Jacht wyposażony jest w 2 mocne silniki Mercruisera o łącznej mocy 640KM. Przy pływaniu spacerowym spalanie będzie niewielkie, ale gdy dociśniesz manetkę zrobi się mały wir w baku (w załączeniu masz test tej samej łodzi z podobnej mocy silnikami).

2. Zimowanie w hangarze łodzi tej wielkości to wydatek ok. 2-3 tysięcy złotych za zimę. Pod chmurką ok. połowy tej kwoty. (ale to też zależy gdzie - czy "u chłopa za stodołą" bez faktury czy "na legalu" w firmie).

3. Mercruisery są stosunkowo tanie w serwisowaniu, bo popularne i większości mechanikom znane. komputery i oprogramowanie serwisowe łatwo dostępne. Niemniej jednak ceny rocznych "przeglądów" powinieneś liczyć od 1-2 tysięcy w górę (zawsze jest coś do wymiany, a to filtr, a to jakaś uszczelka, a to coś tam).

BeneteauGranTuriso382012BoatTEST.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 22 raz(y) 458,56 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 00:31    [Cytuj]

Aha jeszcze jedno. Pamiętaj, że to jacht zaprojektowany dla 3-osobowej załogi, ewentualnie rodzinki z dwójką dzieci. W porównaniu do hausbotów np. Nautiki wnętrze będzie sprawiało klaustrofobiczne wrażenie. Idzie się do tego przyzwyczaić, ale... warto wiedzieć.

volumax

Wysłany: 2017-11-13, 00:32    [Cytuj]

Luke napisał/a:
Hmm... Kupujesz jacht za ponad 1 mln zł. Naprawdę interesuje Cię spalanie..?
Ale OK, przeważnie liczy się koszt utrzymania jachtu jako 10-15 % wartości jachtu rocznie. Przeważnie się sprawdza, przynajmniej u mnie (jacht za 50.000 zł) jak i u mojego znajomego - (jacht za 10 mln zł).

Tak interesuje mnie spalanie i nie widzę w tym nic złego. Tak jak napisałem nie jestem doświadczony w tej materii dlatego chciałbym dowiedzieć się tutaj jak najwięcej żeby dokonać rozsądnego wyboru. Nie zawsze coś co kosztuje duże pieniądze jest tego warte.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 00:37    [Cytuj]

Oznaczenia w tabeli testu spalania:
RPM - liczba obrotów na minutę.
MPH, Knots - wiadomo
Total GPH - Galony na godzinę
MPG - mile na godzinę
NMPG - mile morskie na godzinę
Range - zasięg
dBA - hałas

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 00:42    [Cytuj]

volumax napisał/a:
Tak interesuje mnie spalanie i nie widzę w tym nic złego. Tak jak napisałem nie jestem doświadczony w tej materii dlatego chciałbym dowiedzieć się tutaj jak najwięcej żeby dokonać rozsądnego wyboru. Nie zawsze coś co kosztuje duże pieniądze jest tego warte.

Jak mawia znane przysłowie. Kto ma statki ten ma wydatki - spalanie od 7 litrów na godzinę przy prędkości poniżej 5 węzłów do 120 litrów na godzinę przy prędkości 40 węzłów... gdybyś zapragnął "pofalować trochę żeglarzom". 8-)

Pływanie wynajętą Nautiką jest zdecydowanie tańsze. ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 00:50    [Cytuj]

Na ciepłe wody (Grecja, Chorwacja) szukałbym raczej jachtu z "flajem" (flybridge - czyli górny pokład). W takiej kabinówce latem będzie zbyt duszno bez klimy.

~Luke

Wysłany: 2017-11-13, 00:55    [Cytuj]

Na ciepłe wody (Grecja, Chorwacja) szukałbym raczej jachtu z "flajem" (flybridge - czyli górny pokład).

Ale koniecznie z bimini.

volumax

Wysłany: 2017-11-13, 00:55    [Cytuj]

Na ciepłe wody (Grecja, Chorwacja) szukałbym raczej jachtu z "flajem" (flybridge - czyli górny pokład). W takiej kabinówce latem będzie zbyt duszno bez klimy.

Generator plus klime z czasem bym doposażył. Jest jeszcze jedna oferta gdzie jest dodatkowo klima, generator dłuższy pokład kąpielowy, dodatkowy ster strumieniowy i kilka innych bajerów, 2 lata młodsza i 200 tyś droższa - niestety zaniedbana i poobijana.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 01:02    [Cytuj]

Przy zakupie zwracaj uwagę na akwen dotychczasowego użytkowania. Na słonym szczególnie silniki (układ chłodzenia) dostają w kość o ile ktoś o nie nie dba (a przeważnie nie dba z braku czasu/chęci/wiedzy).

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 01:04    [Cytuj]

Luke napisał/a:
Na ciepłe wody (Grecja, Chorwacja) szukałbym raczej jachtu z "flajem" (flybridge - czyli górny pokład).

Ale koniecznie z bimini.

Fakt... ale to już grosze w tego typu jachcie. 8-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 01:06    [Cytuj]

Stery strumieniowe to bardzo przydatna rzecz na łodzi tej wielkości - szczególnie na Mazurach. Na morzu mniej istotne - porty większe i wygodniejsze.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-13, 01:12    [Cytuj]

W opienie, który zamieściłeś największe wrażenie na mnie robi:
volumax napisał/a:
żółty kabel Ethernetu – 1,8 m (6 stóp)

Nie wiem co autor miał na myśli, ale jeżeli ten przewód jest tym o czym myślę, to chyba jest jakimś aptekarzem. Z dokładnością do kilkunastu złotych sam swojej łodzi nie wyceniłbym. :-P

[ ODPOWIEDZ ]