FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek od łodzi
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-06-28, 22:26    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
A trzeba było złożyć deklaracje przez internet i zapłacić należny podatek. Nie było by problemu. Wydrukowane UPO jest dowodem rozliczenia podatku.

O! To też jest rozwiązanie... ale akurat w Giżycku US jeszcze nie jest "internetowy". :-P

<|Sza-man

Wysłany: 2015-06-29, 17:33    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
O! To też jest rozwiązanie... ale akurat w Giżycku US jeszcze nie jest "internetowy". :-P
Ale Ty nie wysyłasz bezpośrednio do Giżycka tylko wrzucasz do systemu i nie twoje zmartwienie czy w Giżycku to wydrukują młotkiem w kamieniu czy gwoździem na ścianie. Wysyłasz, płacisz i ... zapominasz.

~darkor54

Wysłany: 2015-06-29, 21:38    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
Ale Ty nie wysyłasz bezpośrednio do Giżycka tylko wrzucasz do systemu i nie twoje zmartwienie czy w Giżycku to wydrukują młotkiem w kamieniu czy gwoździem na ścianie. Wysyłasz, płacisz i ... zapominasz.

... tak - ale ;-) - mogą jednak wezwać do złożenia wyjaśnień... co jak znam działanie US raczej nie będzie miało miejsca - trzeba dobrze spisać umowę - szczególnie w zakresie szczegółów rzeczywiście obniżających wartość łódki. Moja łódka była wystawiona na dwóch portalach ogłoszeniowych w ciągu 2 miesięcy z cena wywoławczą różna o 20 tys. zł :-D . Oczywiście kupiłem za niższą cenę i taka też podałem w systemie internetowym MF. Niedługo minie dwa lata od tej transakcji. Zgłoszenie internetowe ma tę zaletę, że nie trzeba nic udowadniać - w razie wątpliwości to US musi udowodnić, że jest inaczej - podatnik z obowiązku się wywiązał.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-06-29, 21:52    [Cytuj]

Możecie dokładnie napisać w jaki sposób dokonać takiej deklaracji przez internet?

~darkor54

Wysłany: 2015-06-29, 22:20    [Cytuj]

Ze strony MF instalujesz e-deklaracje. masz dostępne różne formularze podatkowe. Wybierasz właściwy - w przypadku podatku od zakupu jest to PCC -3. Po wypełnieniu należy deklaracje wysłać - jako potwierdzenie będzie żądanie kwoty przychodu za rok poprzedni deklarowanej w PIT-37 lub PIT-28 lub inny jeżeli taki podatnik składał jako rozliczenie dochodów w roku ubiegłym. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze - otrzymasz możliwość wydrukowania UPO (urzędowe poświadczenie odbioru) z unikatowym "odciskiem" klucza. Możesz też wydrukować (lub zapisać do pdf) deklaracje, która także zostanie opatrzona "odciskiem" klucza. Tak deklaracja jest poświadczona trak jakbyś złożył ją w US i uzyskał pieczątkę. Później tylko przelew na rzecz właściwego US i gotowe.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-06-29, 22:27    [Cytuj]

Znam tą aplikację-wtyczkę (instalowałem ją księgowej), ale nie wiedziałem, że można za jej pomocą składać deklaracje podatku o sprzedaży. Dzięki za wyjaśnienie. :-)

~darkor54

Wysłany: 2015-06-29, 23:08    [Cytuj]

Znam tą aplikację-wtyczkę (instalowałem ją księgowej), ale nie wiedziałem, że można za jej pomocą składać deklaracje podatku o sprzedaży. Dzięki za wyjaśnienie. :-)

Tylko jedna uwaga - PCC-3 prze internet można złożyć w sytuacji gdy obowiązek nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Ostatnio zmieniony przez darkor54 2015-06-29, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  

Centomirski Jan

Wysłany: 2015-07-20, 08:23    [Cytuj]

Prawdą jest że człowiek musi całe życię się uczyć. Byłem osobiście w US i wypełniłem PCC i wpisałem kwotę za którą dokonałem zakupu, osoba sprawdzająca przyjęła wartość wpisaną gdyż jak oświadczyła nie jest w stanie dokonać i ocenić prawidłowości wyceny gdyż nie ma szerokiego wachlarza giełdowego łodzi.

Cuma

Wysłany: 2015-07-21, 18:18    [Cytuj]

Centomirski Jan napisał/a:
Prawdą jest że człowiek musi całe życię się uczyć. Byłem osobiście w US i wypełniłem PCC i wpisałem kwotę za którą dokonałem zakupu, osoba sprawdzająca przyjęła wartość wpisaną gdyż jak oświadczyła nie jest w stanie dokonać i ocenić prawidłowości wyceny gdyż nie ma szerokiego wachlarza giełdowego łodzi.

Czyli wyszło na moje, pisałem o tym,że nie maja wykładni, no ale koledzy jak zwykle wiedzą lepiej:))

~najmita

Wysłany: 2015-07-21, 19:14    [Cytuj]

Cuma napisał/a:

Czyli wyszło na moje, pisałem o tym,że nie maja wykładni, no ale koledzy jak zwykle wiedzą lepiej:))

Ja zrozumiałem trochę inaczej :-D

Urzędnik/urzędniczka nie mogła sprawdzić ceny rynkowej ponieważ takiego jachtu nikt nie wystawił na portalach giełdowych i nie miała z czym porównać. :-P

ŁukaszDz

Wysłany: 2015-07-22, 11:59    [Cytuj]

Cuma napisał/a:

No niestety nie masz racji. Nie trzeba do tego żadnej wykładni, bo przepis jest prosty i mówi też wprost:

Podstawę opodatkowania stanowi przy umowie sprzedaży - wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego;

Jednocześnie, "wartość rynkową przedmiotu czynności cywilnoprawnych określa się na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie rzeczami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem ich miejsca położenia, stanu i stopnia zużycia, oraz w obrocie prawami majątkowymi tego samego rodzaju, z dnia dokonania tej czynności, bez odliczania długów i ciężarów."

A zatem jest tak, że:

- obowiązuje cena rynkowa,
- urzędnik niezależnie od tego w jaki sposób jest składana deklaracja może oszacować, że nie jest to stawka rynkowa (np. poprzez porównanie cen transakcyjnych podobnych towarów - nie musi być rzeczoznawcą) i wezwać do podwyższenia. Warto zauważyć, że wówczas sami deklarujemy wyższą stawkę, a nie urzędnik dokonuje finalnej wyceny :-P

Jeżeli Twoja reakcja czy to w urzędzie czy korespondencyjnie będzie niezgodna z oczekiwaniem urzędu to powołują biegłego i jeśli ustalona wg niego cena różni się o co najmniej 33% od Twojej to ty ponosisz koszt wyceny.

Oczywiście do tego wyższy podatek + odsetki ;)

W tym przypadku, brak było danych porównawczych, więc Pani w okienku dała sobie spokój i tyle. ;-)

Centomirski Jan

Wysłany: 2015-07-28, 13:37    [Cytuj]

Wszyscy po części macie troszeczkę racji. Prawdą jest że pani w urzędzie nie od razu uznała moją kwotę gdyż troszeczkę w komputerze poszukała i myślę że kwota która była wpisana na umowie nie odbiegała od kwot podobnych łodzi. Jeśli poczytaliście już o podatku to może doradzicie mi w moim innym opisanym problemie czyli pompy zęzowej- zerknijcie na mój inny temat.

dareks22

Wysłany: 2017-10-31, 08:18    [Cytuj]

Odnośnie podatków fajnie przedstawiane były te kwestie na dotychczasowych Ogólnopolskich Kongresach Prawa Pracy. Do tej pory odbyło się kilka edycji pod nazwą kongresprawapracy, dlatego może warto poszukać materiałów wideo na ten temat i posłuchać odnośnie prawa podatkowego do min. Łodzi.
Ostatnio zmieniony przez dareks22 2017-10-31, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-31, 15:51    [Cytuj]

dareks22 napisał/a:
Odnośnie podatków fajnie przedstawiane były te kwestie na dotychczasowych Ogólnopolskich Kongresach Prawa Pracy. Do tej pory odbyło się kilka edycji pod nazwą kongresprawapracy, dlatego może warto poszukać materiałów wideo na ten temat i posłuchać odnośnie prawa podatkowego do min. Łodzi.

A co to jest "min. Łodzi" ?

[ ODPOWIEDZ ]