FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-05-29, 00:16
Środki przeciw wilgoci
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-22, 23:17    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
Polecam - można kupić różne pochłaniacze ale sądzę, że działanie ich będzie bardzo podobne.

Kupiłem sam granulat polskiego producenta w półkilogramowych paczkach po kilka złotych za sztukę, które zamierzam położyć "luzem" na plastikowym pudełku na buty, do którego będzie spływał powstały płyn. Pojemność takiego pudełka jest spora, więc nie będzie konieczności zaglądania w sezonie zimowym pod plandekę.

dżordż

Wysłany: 2017-10-23, 07:03    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Zima idzie. Odświeżam temat, gdyż drogą kupna nabyłem chemiczny pochłaniacz wilgoci. Podczas zeszłorocznej zimy testowałem to cudo w samochodzie. Problem zaparowanych szyb wewnątrz praktycznie znikł. Tej zimy zamierzam przetestować to na łodzi zimującej w hangarze.

To zastosowanie żywo mnie interesuje, bo problem zaparowanych szyb przeradza się zimą w problem zaszronionych szyb. Szczególnie, jeśli 2 razy dziennie do auta na kilkanaście minut wsiadają mokre dzieciaki :o)

Rozumiem, że chodzi o coś takiego jak na obrazku?
Ile (i jakiej wielkości) wkładów zużywasz na sezon?

a31ee31f497aa7ee34cdbd282f9d.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 208,26 KB

Ostatnio zmieniony przez dżordż 2017-10-23, 07:03, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-23, 10:20    [Cytuj]

Do samochodu wystarczy jeden. Problem jest w tym, aby go stabilnie zamocować, gdyż przewraca się wylewając zawartość. Środek ciężkości jest wysoko.

Globus

Wysłany: 2017-10-24, 14:25    [Cytuj]

Pochłaniacze stosuje już od wielu (może 5) lat. Od chwili ich zastosowania nigdy nie miałem problemu z plamami pleśni. Łódkę zamykam na szczelnie tzn. okna. Dodatkowych uszczelnień nie stosuje. Pochłaniacz (ja kupuje w sklepie z trójkątem w logo), właściwie to teraz kupuje same wkłady, te tanie, chyba po ok. 14zł. za szt. Na zimę zostawiam 2 pochłaniacze. Mają one wystarczyć każdy na pomieszczenie o powierzchni ok. 20 m2. Wstawiam je do bakist pod siedziskami. Tam nawet jakby się wylały to nic się nie stanie. Bakisty są oczywiście niezasłonięte sklejką i materacem. Wyjmuje dopiero na wiosnę. Jestem zadowolony z efektów i małego kosztu. Obecnie nawet moi znajomi wstawiają pochłaniacze do domków na działkach letniskowych. Naprawdę warto. Nie będzie wilgoci i zatęchłego zapaszku na wiosnę. :-D :mrgreen: :lol

[ ODPOWIEDZ ]