FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewa przy drogach - wycinać czy nie?

Czy jesteś za/przeciw wycinaniu drzew przy mazurskich drogach?
Jestem za. Bezpieczeństwo na drodze jest bezcenne.
30%
 30%  [ 43 ]
Wycinka tak ale tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych
35%
 35%  [ 50 ]
Godzę się na wycinkę drzew ale TYLKO przy głównych drogach
11%
 11%  [ 16 ]
Jestem przeciw. Ochrona przyrody jest najważniejsza.
22%
 22%  [ 31 ]
Głosowań: 140
Wszystkich Głosów: 140

Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2017-08-18, 06:59    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
14 sierpnia około godziny 7 na trasie Giżycko – Mikołajki, w pobliżu miejscowości Szymonka 34-letni mieszkaniec Rynu, Jacek K., jadąc Subaru Impreza na prostym odcinku drogi rozpoczął manewr wyprzedzania. Kiedy znalazł się na lewym pasie jezdni stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Samochód obił sie od drzewa i uderzył w kolejne. Nieprzytomnego kierowcę z pojazdu wydobyli strażacy. Przez 4 godziny droga była zablokowana.
I co? Czy to ma być argument za tym aby drzewa przy tej drodze wyciąć?
Jeździłem tą drogą wielokrotnie i mogę napisać jedno. Na tej drodze nie ma miejsc do wyprzedzania. To wąska, kreta i o złym stanie nawierzchni szosa!!!

~darkor54

Wysłany: 2017-08-18, 07:48    [Cytuj]

I takie drogi niech zostaną. Ale nie zabraniajmy budowy nowych lub modernizacji starych dróg krajowych.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 08:51    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Jeździłem tą drogą wielokrotnie i mogę napisać jedno. Na tej drodze nie ma miejsc do wyprzedzania. To wąska, kreta i o złym stanie nawierzchni szosa!!!

No właśnie. Obecnie w czasie żniw często trafi ci się na drodze kombajn lub ciągnik... i co wtedy?

zenek

Wysłany: 2017-08-18, 09:07    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
No właśnie. Obecnie w czasie żniw często trafi ci się na drodze kombajn lub ciągnik... i co wtedy?
Nic! Jadę za kombajnem do momentu kiedy ten będzie miał miejsce aby ustąpić mi drogi. Maszyny rolnicze na wąskich drogach, to nie tylko domena Mazur.

kurasov1965O

Wysłany: 2017-09-24, 06:45   Drzewa przy drogach wycinać czy nie [Cytuj]

Drzewa powinny być w odległości:
- na obszarze zabudowanym przy standardowej prędkości 40 km/h w dzień i 50 km/h w nocy - minimum 1,5 m od skraju jezdni
- na drogach gminnych/powiatowych i innych zwykłych drogach obszaru niezabudowanego 70 km/h - minimum 3 m od skraju jezdni
- na drogach wojewódzkich i innych o standardzie dróg głównych przyśpieszonych 90 km/h - minimum 3 m od skraju utwardzonego pobocza i jednocześnie minimum 4 m od skraju jezdni
- na drogach krajowych ekspresowych 100 km/h w eksor. 21 i 120 km/h ekspr. dwujezdniowe - minimum 4 m od skraju utwardzonego pobocza.
- na autostradach trzyjezdniowe 130 km/h - minimum 5 m od skraju utwardzonego pobocza

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-24, 07:02    [Cytuj]

źródło?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-10-11, 07:19    [Cytuj]

Co ciekawe mówi się o słabej kondycji drzew przydrożnych. Po nawałnicy w Borach Tucholskich leży kilka ml m3 drzewa w tym sosny, świerka , buka, dębu, brzozy, a drzewa przy drogach prawie w 100 % ocalały.
Co nie znaczy że jestem zwolennikiem drzew rosnących przy głównych drogach.

Sławek

<|pako

Wysłany: 2017-10-11, 18:25    [Cytuj]

Dzisiaj wracając z Giżycka w kierunku na Orzysz widziałem jak jakaś ekipa znakowała drzewa przy drodze do wycinki

cityneversleeps

Wysłany: 2017-10-13, 11:25    [Cytuj]

ja jestem przeciw wycince drzew, niestety jest ich coraz mniej a jak wszyscy wiemy są bardzo potrzebne. I uwaga zdrowe... [spam]
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-10-13, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2017-10-15, 19:58    [Cytuj]

Jakieś pół godziny temu wracając do domu na rozwidleniu Janki - Warszawa S2 mijałem karambol.
Droga szeroka, sucho, trzy pasy... Kilka jednostek straży pożarnej, trzy radiowozy.
Wystarczyło jechać ostrożnie, uważnie i nie na zderzaku.

Drzew nie trzeba tam wycinać, bo wcześniej je już wycięto.
Tylko dlaczego był ten wypadek, skoro tam nie ma drzew?

~Tomek J

Wysłany: 2017-11-16, 08:57    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Drzew nie trzeba tam wycinać, bo wcześniej je już wycięto.
Tylko dlaczego był ten wypadek, skoro tam nie ma drzew?

Może wypadki drogowe są rodzajem daniny jaką od czasu do czasu któryś z użytkowników aut musi złożyć motobogowi?
Cudów ni ma: samochodu w przeciwieństwie do pociągu nie prowadzą szyny (conajwyżej tzw. nawigacja zdolna wprowadzić bezmyślnego kierowcę na nieistniejący przejazd kolejowy względnie na remontowany odcinek drogi z wyburzonym wiaduktem), a w przeciwieństwie do samolotu w powietrzu oraz jachtu na wodzie muszą one mijać się w odległości kilkudziesięciu centymetrów z względną prędkością znacznie przekraczającą 100km/h (także na drogach dwujezdniowych, choć tam względna prędkość jest dużo mniejsza). I częstokroć muszą jechać na zderzaku poprzedzającego, również w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych pojazdów. Wystarczy wówczas krótka chwila dekoncentracji...

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-11-16, 08:59, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]