FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Robert Lewandowski buduje restauracje na jeziorze Niegocin
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-11, 22:01    [Cytuj]

najmita napisał/a:
(...) napędzane gondolierem sprzężonym z wiosłem :mrgreen:

Jakby miało być z przytupem i mocnym akcentem PR-owym, to mogłyby być to umięśnione i opalone gondolierki. :-P

~najmita

Wysłany: 2017-10-11, 22:12    [Cytuj]

Zobaczymy czyje będzie na wierzchu 8-)

~extant

Wysłany: 2017-10-12, 08:42    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Nie wierzę w gondole z Włoch (Wenecji) :lol: ...

W klasyczne weneckie gondole sprowadzone z Włoch to ja też jakoś tak niezbyt wierzę, ale również jakoś tak niezbyt wierzę, żeby były to takie "przaśne" nidzkie gondole. :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-12, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-12, 09:10    [Cytuj]

Włoskie gondole ? Absolutna fanaberia ...

Powinny być stare mazurskie pychówki ;-)

~extant

Wysłany: 2017-10-12, 09:16    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
...Powinny być stare mazurskie pychówki ;-)

Taaa jasne... wyobrażasz sobie Emil wykwintną i romantyczną kolację w piękną księżycową noc na pokładzie pływającej po Niegocinie... mazurskiej pychówki ?? :mrgreen: :lol: :-P

~najmita

Wysłany: 2017-10-12, 09:58    [Cytuj]

extant napisał/a:
<...> ... niezbyt wierzę, żeby były to takie "przaśne" nidzkie gondole. :-P

To nie są nidzkie gondole :lol: . Raczej mazurskie, a to, że jedna stoi na Nidzkim nie znaczy, że produkuje się je w Nidzie :-P . Jak raz ten egzemplarz wyposażony jest w dwa silniki - jeden spalinowy, drugi elektryczny.

funyo

Wysłany: 2017-10-12, 11:20    [Cytuj]

extant napisał/a:

Taaa jasne... wyobrażasz sobie Emil wykwintną i romantyczną kolację w piękną księżycową noc na pokładzie pływającej po Niegocinie... mazurskiej pychówki ?? :mrgreen: :lol: :-P

Zważywszy, że taka noc może się zdarzyć raz w sezonie, a zainteresowanie "pływającymi kolacjami" będzie ogromne, powinni raczej zainwestować w statek...
...no właśnie! :!:
Czy nie lepszym i tańszym pomysłem byłaby pływająca restauracja? Taki statek, który odbija codziennie o 20.00 i pływa przez 2-3h. Bilet w cenie kolacji, wystrój luksusowy, odpowiednie menu, kompetentna obsługa, ceny adekwatne...

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-12, 11:52    [Cytuj]

funyo napisał/a:
extant napisał/a:

Zważywszy, że taka noc może się zdarzyć raz w sezonie, a zainteresowanie "pływającymi kolacjami" będzie ogromne, powinni raczej zainwestować w statek...
...no właśnie! :!:
Czy nie lepszym i tańszym pomysłem byłaby pływająca restauracja? Taki statek, który odbija codziennie o 20.00 i pływa przez 2-3h. Bilet w cenie kolacji, wystrój luksusowy, odpowiednie menu, kompetentna obsługa, ceny adekwatne...

Tym bardziej zważywszy na bardzo małą stateczność gondoli .... Niech tylko w niedalekiej odległości przepłynie drespółślizg :mrgreen:

jaNO

Wysłany: 2017-10-12, 12:03    [Cytuj]

Znajomy korzystał z jeszcze większego poziomu dofinansowania przy budowie myjni na ścianie wschodniej. Pomęczył wymagane minimum lat działalności, zatrudnienia etc... i sprzedał poniżej wartości ale za to z pięknym zyskiem. Aktualnie inwestuje w kolejny biznes.
Tak że nie kalkulujcie za ile będą frytki w tej restauracji bo być może biznesplan nie na tym polega

~extant

Wysłany: 2017-10-12, 12:10    [Cytuj]

funyo napisał/a:
... Czy nie lepszym i tańszym pomysłem byłaby pływająca restauracja? Taki statek, który odbija codziennie o 20.00 i pływa przez 2-3h. Bilet w cenie kolacji, wystrój luksusowy, odpowiednie menu, kompetentna obsługa, ceny adekwatne...

Takim "dla mas" pewnie tak, ale takim "dla elit" zdecydowanie nie. :-P

funyo

Wysłany: 2017-10-12, 12:26    [Cytuj]

extant napisał/a:
funyo napisał/a:
... Czy nie lepszym i tańszym pomysłem byłaby pływająca restauracja? Taki statek, który odbija codziennie o 20.00 i pływa przez 2-3h. Bilet w cenie kolacji, wystrój luksusowy, odpowiednie menu, kompetentna obsługa, ceny adekwatne...

Dlaczego?

~extant

Wysłany: 2017-10-12, 12:34    [Cytuj]

funyo napisał/a:
extant napisał/a:
funyo napisał/a:

Dlaczego?

Takie jest moje zdanie - pływający statek/restauracja to taka rozrywka bardziej "dla mas", a pływające luksusowe jednostki "indywidualne" to byłaby rozrywka bardziej już "elitarna". ;-)

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-12, 12:44    [Cytuj]

extant napisał/a:

Takie jest moje zdanie - pływający statek/restauracja to taka rozrywka bardziej "dla mas", a pływające luksusowe jednostki "indywidualne" to byłaby rozrywka bardziej już "elitarna". ;-)

Kolacja na gondoli ...hmmm . A gdzie załatwiane byłyby "potrzeby" ? :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2017-10-12, 12:56    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
extant napisał/a:

Kolacja na gondoli ...hmmm . A gdzie załatwiane byłyby "potrzeby" ? :mrgreen:

Nie wiem co rozumiesz pod określeniem "gondola". :-P

Ja - pisałem to już wcześniej w tym temacie - raczej nie wierzę, że w tej inwestycji chodzi o klasyczne "weneckie gondole".

Osobiście wydaje mi się, że pod pojęciem "gondola" raczej chodzi tu o jakieś "pływające luksusowe jednostki indywidualne", a taka jednostka pływająca własną toaletę powinna mieć (ze zbiornikiem). :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-12, 13:22, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2017-10-12, 14:46    [Cytuj]

jaNO napisał/a:
Znajomy korzystał z jeszcze większego poziomu dofinansowania przy budowie myjni na ścianie wschodniej. Pomęczył wymagane minimum lat działalności, zatrudnienia etc... i sprzedał poniżej wartości ale za to z pięknym zyskiem. Aktualnie inwestuje w kolejny biznes.
Tak że nie kalkulujcie za ile będą frytki w tej restauracji bo być może biznesplan nie na tym polega
Kto wie czy nie trafiłeś w "10"? Nie sądzę aby ktoś prowadząc restaurację chciał odzyskać nawet kilkumilionowy wkład własny nie mówiąc o całej kwocie.
Pewnie tak się stanie jeżeli projekt dojdzie do skutku-po zakończeniu trwałości projektu całość sprzedadzą za pół ceny i świetnie na tym wyjdą!

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-12, 15:34    [Cytuj]

zenek napisał/a:
jaNO napisał/a:
Kto wie czy nie trafiłeś w "10"? Nie sądzę aby ktoś prowadząc restaurację chciał odzyskać nawet kilkumilionowy wkład własny nie mówiąc o całej kwocie.
Pewnie tak się stanie jeżeli projekt dojdzie do skutku-po zakończeniu trwałości projektu całość sprzedadzą za pół ceny i świetnie na tym wyjdą!

No tak, racja. Tak może być. Położenie cudowne, projekt odważny.
Za pół ceny ustawi się kolejeczka chętnych .
Tylko pamiętajcie, że "grunt", czyli woda, jest państwowa.
Więc to będzie taki lokal jakby na wieczystej dzierżawie.
Mniej lub bardziej wieczystej .

[ ODPOWIEDZ ]