FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2012-06-10, 21:15
Czego nie robić na szlaku [fototemat]
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-10-11, 07:16    [Cytuj]

Krótkotrwałe obwiązanie liny do drzewa mu na pewno nie zaszkodzi. Co innego jakby drzewo wykorzystać do stałego cumowania, gdzie lina byłaby stale w tym samym miejscu.. Drzewom w lesie najbardziej szkodzi charwester niewłaściwie użyty, który likwiduje w krótkim czasie całe drzewostany.

Sławek

filip55

Wysłany: 2017-10-11, 10:45    [Cytuj]

zenek napisał/a:

A tak na marginesie, to w ostatnich latach jak grzyby po deszczu pojawiły się tzw. parki linowe. Oczywiście liny są rozpięte między drzewami. I co w tych parkach liny nie niszczą drzew :-P ?

.http://www.parklinowy.pl/grafikawww/foto2015/1d.jpg
Tak są mocowane liny w parkach linowych.

funyo

Wysłany: 2017-10-11, 10:46    [Cytuj]

Wasze rozmyślania przypominają trochę dylemat: wjechać do lasu quadem mimo zakazu, czy nie? Albo: cumować do wyspy-rezerwatu jesienią czy nie? Albo: płynąć ślizgiem w pustym kanale, czy nie? Itd., itp...
To nic innego, jak relatywizowanie, tylko co będzie, jak każdy zacznie to robić po swojemu?
Eeeech... :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-11, 11:04    [Cytuj]

funyo napisał/a:
To nic innego, jak relatywizowanie, tylko co będzie, jak każdy zacznie to robić po swojemu?

To samo co na Nidzkim w strefie ciszy. :lol:

~foq

Wysłany: 2017-10-11, 11:21    [Cytuj]

A tak przy okazji: macie może jakieś pomysły - skąd wykombinować mocny świder do cumowania? Powtarzam: mocny, bo to co widziałem w sieci to bardziej przypomina nieco wyrośnięty korkociąg do wina i chyba tyle jest warte ... :-/ Nie marzy mi się produkcja chałupnicza, może ktoś jednak znalazł coś solidnego na rynku ?

~Tynia

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2017-10-11, 11:37    [Cytuj]

Nazywa się to "ekocuma mała - kotwica wkręcana w ląd"", wrzuć hasło w przeglądarce i wyskoczy link do strony znanego producenta okuć, który wystawia się na każdych targach. Ja mam mniejszą, kupioną na targach właśnie za ok 70 zł do jachtu <2t (w sklepie są po 100 zł). Są też większe po 120 zł nazywane "ekocuma duża - kotwica wkręcana w ląd".

~Luke

Wysłany: 2017-10-11, 11:51    [Cytuj]

Producent - Topiko. Nie mam, ale oglądałem w naturze. Ilość zwojów, średnica "świdra" oraz średnica pręta sprawia dobre wrażenie, myślę, że jest nie do wyrwania ze zwartej gleby, ale już wkręcania w mokry piach na granicy wody bym się trochę obawiał.

zenek

Wysłany: 2017-10-11, 12:12    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Wasze rozmyślania przypominają trochę dylemat: wjechać do lasu quadem mimo zakazu, czy nie? Albo: cumować do wyspy-rezerwatu jesienią czy nie? Albo: płynąć ślizgiem w pustym kanale, czy nie? Itd., itp...
Eeeech... :-/
Przepisy tak z grubsza dzielą się na mądre i głupie, albo inaczej - akceptowalne i przestrzegane i te nieakceptowalne, które ludzie mają w poważaniu.
Przepis o zakazie cumowana do drzew dotyczący jachtów jest jednym z przepisów, którego ludzie nie akceptują, bo nie widzą w nim sensu.
Gdyby faktycznie cumowanie do drzew tak bardzo im szkodziło, to nad brzegami Bełdan nie rosło by już żadne drzewo!

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-11, 12:15    [Cytuj]

W Markach k. Warszawy są produkowane takie knagi jak na zdjęciu. Ostatnia cena bodajże 54 zł .. linka nie wrzucę , bo nie zgodny z regulaminem forum. Chętnym mogę podesłać kontakt na PW

kotwa.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 108,3 KB

mmaacc

Wysłany: 2017-10-11, 13:48    [Cytuj]

Szkło napisał/a:
Z nieuchronnością jest słabo

Niestety tak. Pora z tym skończyć!
Szkło napisał/a:
nie słyszałem o przypadku ukarania za coś takiego.

Owszem, było wiele! Ale do tego konieczne jest skuteczne powiadomienie wiadomo kogo....
Szkło napisał/a:
W grę wchodzi chyba miejscowe przyzwolenie

Nie tylko miejscowe! :( Potoki wody na ten temat zostały wylane...

mmaacc

Wysłany: 2017-10-11, 13:50    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Egzekwowanie obecnych przepisów. Osobiście uważam, że strefy ciszy są potrzebne, a motorowodniakom wód żeglownych nie brakuje.

Jestem za!

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-10-11, 14:00    [Cytuj]

Co prawda napisałem, że krótkotrwałe zacumowanie jacht do drzewa jemu nie zaszkodzi, to jednak skoro przepis zabrania to zabrania. I koniec kropka.

Sławek

~Luke

Wysłany: 2017-10-11, 14:03    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Co prawda napisałem, że krótkotrwałe zacumowanie jacht do drzewa jemu nie zaszkodzi, to jednak skoro przepis zabrania to zabrania. I koniec kropka.

Sławek

Skoro zmiana przepisów jest bardzo trudna, to tego się trzymajmy ;-)

funyo

Wysłany: 2017-10-11, 14:09    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Przepisy tak z grubsza dzielą się na mądre i głupie, albo inaczej - akceptowalne i przestrzegane i te nieakceptowalne, które ludzie mają w poważaniu.
Przepis o zakazie cumowana do drzew dotyczący jachtów jest jednym z przepisów, którego ludzie nie akceptują, bo nie widzą w nim sensu.
Gdyby faktycznie cumowanie do drzew tak bardzo im szkodziło, to nad brzegami Bełdan nie rosło by już żadne drzewo!

Ja nie akceptuję ograniczeń prędkości w kanałach po sezonie, uważam że są głupie a mój niewielki kilwater nie szkodzi przecież brzegom :-P
Kto następny?

zenek

Wysłany: 2017-10-11, 15:14    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ja nie akceptuję ograniczeń prędkości w kanałach po sezonie, uważam że są głupie a mój niewielki kilwater nie szkodzi przecież brzegom :-P
Kto następny?
A cóż to za problem aby ograniczenie prędkości było w kanałach tylko w określonych miesiącach?
Przecież na drogach są znaki ograniczenia prędkości obowiązujące np. w dni robocze lub w określonych godzinach. Szczególnie w okolicach szkół.

funyo

Wysłany: 2017-10-11, 16:07    [Cytuj]

Zenku, czy Ty czytasz to co piszesz?
Stan prawny jest jaki jest i nie można go zmieniać, postępując wedle własnego widzimisię - ten przepis jest mądry, to się zastosuję, a ten jest głupi więc go oleję.
Żeby zmienić przepisy, trzeba przejść całą ścieżkę proceduralną - to jedyna droga. Każda inna prowadzi do anarchii...

zenek

Wysłany: 2017-10-11, 17:19    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Zenku, czy Ty czytasz to co piszesz?
Stan prawny jest jaki jest i nie można go zmieniać, postępując wedle własnego widzimisię - ten przepis jest mądry, to się zastosuję, a ten jest głupi więc go oleję.
Paweł nie ja jestem od stanowienia prawa. Ja to obowiązujące prawo oceniam i to mi wolno. Nikogo nie namawiam do łamania obowiązujących przepisów. A że niektóre są pozbawione sensu, to nie moja wina.
Do anarchii moim zdaniem prowadzi przede wszystkim głupie prawo, bo coraz mniej ludzi go przestrzega i następuje przyzwolenie społeczne na jego łamanie.
Tak jest z cumowaniem do drzew. Jeżeli to drzewom nie szkodzi, to jaki jest sens tego przepisu? I żeby znowu nie było na mnie :-P . Sam wożę świder do cumowania, ale głównie z tego powodu aby nie mieć problemu z cumowaniem w dowolnym miejscu jak np. na południu Niegocina lub w Zat. Rudzkiej na Rosiu gdzie nie ma po prostu do czego przywiązać cumy. Świder jest wtedy nieoceniony.
A jak już go mam, to używam również wtedy kiedy w pobliżu jest drzewo :-P !

[ ODPOWIEDZ ]