FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2014-02-20, 22:55
Łódka dla dzieciaków
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2017-10-07, 11:15   Re: Opis zniszczeń [Cytuj]

claxon napisał/a:
...
Kadłub gorzej: rozwarstwienie na prawej burcie (2m) dziura w prawej burcie, kilka mniejszych na linii wody, pęknięty półpokład (jeszcze z wiosny). Dużo odprysków, obtarć, rys.
...

Fakt, kadłub gorzej, ale na szczęście nie tragicznie - to wszystko jest do naprawienia.

Planujesz naprawy robić we własnym zakresie, czy oddać łódkę do szkutnika ?

W każdym razie i tak trzeba będzie zacząć od pełnej "ewidencji" uszkodzeń i określenia szacunkowych kosztów naprawy - jak już coś będziesz wiedział to daj znać na forum.

~claxon

Wysłany: 2017-10-14, 15:13   Album ze zdjeciami uszkodzeń [Cytuj]

Uszkodzenia Forumka

~claxon

Wysłany: 2017-10-15, 08:17   Wycena kosztów [Cytuj]

Mam prośbę - czy mógłby ktoś orientacyjnie wyliczyć koszty remontu? Oczywiście tylko materiały. Koszt malowania epoksydami znam :) 2 razy już to robiliśmy.
2 - czy maszt tak wygięty nadaje się jeszcze do pływania? (mocowanie salingu jest wbite w profil na około 5mm - wgłębienie w profilu)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-10-15, 08:35    [Cytuj]

Niestety na szkutnictwie mało się znam, więc liczę na kolegów, którzy potrafią oszacować koszty, ale temat śledzę.

~extant

Wysłany: 2017-10-15, 11:03    [Cytuj]

1. Patrząc na Twoje fotki widać, że Forumka jednak "poharatało". Uszkodzeń kadłuba jest sporo, ale wszystkie te uszkodzenia są do naprawienia. Koszt materiałów, takich jak: mata, żywica, szpachlówka nie będzie wysoki (ceny materiałów można znaleźć w necie), ale sama naprawa będzie jednak pracochłonna i tu jest największy problem, bo – moim zdaniem - ta naprawa to nie jest praca dla "amatora" bez doświadczenia, tylko dla "fachowca" mającego już doświadczenie w takich naprawach… a robocizna "fachowca" jest niestety droga.
Jeżeli masz gdzieś w pobliżu takiego "fachowca" to spróbuj z nim ustalić szacunkowy koszt wykonania naprawy tego kadłuba.

2. Co do masztu to ja osobiście uważam, że aluminiowy maszt, który uległ wyboczeniu nadaje się już tylko do wymiany. Ty dodatkowo na tej łódce pływasz z dziećmi, więc bezpieczeństwo jest tutaj sprawą nadrzędną, ale… minimalizacji kosztów naprawy Forumka jest również potrzebna.
Nie da się tego ocenić na podstawie fotek zrobionych przez Ciebie, ale być może w tym akurat przypadku dałoby się "zmodyfikować" okucie masztu (mocowanie salingu) tak, aby wystarczająco wzmocnić maszt w strefie wyboczenia - ostatecznie ocenić to można byłoby jednak tylko na podstawie bezpośrednich oględzin i to najlepiej przez "fachowca".
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-15, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-15, 18:25    [Cytuj]

Profil masztu dość solidny ... myślę, że po naciągnięciu takielunku , te niewielkie wyboczenie może się zniwelować . Poza tym na tak lekkiej otwartopokładówce i małej powierzchni żagla , nie ma aż takich dużych sił , by ten maszt łatwo uległ złamaniu...

Agnieszka14

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-10-16, 20:15    [Cytuj]

Bedzie zrzutka? Deklaruje gotowość wpłat.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2017-10-16, 21:54    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
Bedzie zrzutka? Deklaruje gotowość wpłat.

Ja również, pisałem o tym wcześniej.

Patrząc na rozmiar strat to... to się zastanawiam, czy gdzieś jakiś nowy Forumek nie stoi i nie czeka na właściciela...

~claxon

Wysłany: 2017-10-16, 22:16    [Cytuj]

Kochani forumowicze!
Wielkie dzięki za Wasze zainteresowanie i chęć pomocy. Sezon się skończył dość nieszczęśliwie. Czekam na decyzje dyrekcji CPZ co do dalszych losów Forumka i programu żeglarskiego dla dzieciaków. Trwa reorganizacja pieczy zastępczej w Gliwicach, więc przyszłość rysuje się niepewnie. Mam dzięki Wam środki na zabezpieczenie łódki. Dzięki za deklaracje wpłat i pomocy, ale na razie zaczekajmy z tym kilka miesięcy. Myślę, że wkrótce wszystko się wyjaśni i wyprostuje. Dzięki raz jeszcze - pozdrawiam.

<|yrb

Wysłany: Wczoraj 8:30    [Cytuj]

W razie czego służę wpłatą. Powodzenia!

[ ODPOWIEDZ ]