FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo na drodze
Autor Wiadomość
jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-22, 10:32    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Tyle, że żeby naprawić system i wyjść z impasu, trzeba zacząć od siebie.

Ja zacząłem od siebie. :-P
Miesiąc temu w drodze w Bieszczady, odmówiłem przyjęcia mandatu.
- zostałem poinformowany o wykroczeniu "oralnie",
- nie został mi okazany pomiar,
- tłumaczenie że jadąc jako trzeci pojazd 5-7 m od poprzedzającego pojazdu (jadącego prawidłowo) nie mogłem rozwinąć prędkości o 30 km więcej niż dopuszczalna nie odniosło skutku,
- dwa poprzedzające mnie pojazdy miały rejestracje lokalne,
- drugi policjant nawet nie wysiadł z radiowozu,
- w samochodzie były oprócz mnie jeszcze 3 osoby,
- radiowóz był niewidoczny z drogi (ukryty w krzakach) co jest niezgodne z przepisami,
- na razie zostałem przesłuchany przez dzielnicowego,

zobaczymy co będzie dalej

p.s. sorki za OT

~Luke

Wysłany: 2017-09-22, 10:37    [Cytuj]

Ale skierowali sprawę do sądu? Skąd ten dzielnicowy? Przy odmowie przyjęcia to albo odpuszczają albo sąd. Przynajmniej teoretycznie...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-22, 10:38    [Cytuj]

jacekV napisał/a:

- na razie zostałem przesłuchany przez dzielnicowego,
zobaczymy co będzie dalej

Ja wiem. Zostaniesz wezwany do sądu daleko od miejsca zamieszkania, będziesz wnioskował o przesłuchanie w miejscu zamieszkania, zostaniesz "automatycznie" skazany, będziesz się odwoływał do skutku (czasem jedna, czasem dwie instancje). Za całą procedurę zapłacimy my, a policjant nadal będzie spokojnie reperował swoje statystyki naszym kosztem i włos mu z głowy nie spadnie.

...chyba, że napiszesz oficjalną skargę powołując się na wyrok uniewinniający (koniecznie!). Tym sposobem zaburzysz mu te statystyki, ale zmarnujesz sporo czasu i pieniędzy.

Dla desperatów jest jeszcze droga cywilna.

Większość na samą myśl o tej procedurze podpisuje mandat, dlatego jest jak jest. Bardzo ważne jest pisanie skarg. To zaburza misternie budowane statystyki. :-P

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-22, 10:38    [Cytuj]

Luke napisał/a:
Ale skierowali sprawę do sądu?

Tak.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-22, 10:39    [Cytuj]

Luke napisał/a:
Ale skierowali sprawę do sądu? Skąd ten dzielnicowy? Przy odmowie przyjęcia to albo odpuszczają albo sąd. Przynajmniej teoretycznie...

Zawsze przed sądem jesteś słuchany na komisariacie.

funyo

Wysłany: 2017-09-22, 15:35    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
funyo napisał/a:
No widzisz, patologia jest po obydwu stronach - policja działa w imię statystyk, a kierowcy (sternicy) nagminnie łamią przepisy. Tyle, że żeby naprawić system i wyjść z impasu, trzeba zacząć od siebie.

Nie zmienia to faktu, że mam się przyznawać do wykroczenia, którego nie popełniłem, bo facet w czapce myśli, że na głupka trafił. :-P

Wciskanie ludziom niezaistniałych przewinień to jedno, a krojenie mandatów w miejscu gdzie jest ograniczenie, choćby nonsensowne, to inna sprawa. Jeśli ktoś na końcu obwodówki jechał 60 (a jest 30), to próba uniknięcia mandatu przez zwalanie na homologację suszarki jest cwaniactwem i "polskim" kombinatorstwem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-22, 20:36    [Cytuj]

funyo napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
funyo napisał/a:
No widzisz, patologia jest po obydwu stronach - policja działa w imię statystyk, a kierowcy (sternicy) nagminnie łamią przepisy. Tyle, że żeby naprawić system i wyjść z impasu, trzeba zacząć od siebie.

Nie zmienia to faktu, że mam się przyznawać do wykroczenia, którego nie popełniłem, bo facet w czapce myśli, że na głupka trafił. :-P

Wciskanie ludziom niezaistniałych przewinień to jedno, a krojenie mandatów w miejscu gdzie jest ograniczenie, choćby nonsensowne, to inna sprawa. Jeśli ktoś na końcu obwodówki jechał 60 (a jest 30), to próba uniknięcia mandatu przez zwalanie na homologację suszarki jest cwaniactwem i "polskim" kombinatorstwem.

Cwaniactwem i kombinatorstwem jest ustawianie radaru 20m przed tablicą "koniec obszaru zabudowanego" i suszenie w miejscach dochodowych zamiast np. pod szkołą.

funyo

Wysłany: 2017-09-22, 21:39    [Cytuj]

Zaczynamy się powtarzać - masz wątpliwości co do właściwego umieszczenia znaku, to zgłoś to odpowiedniej instytucji, a nie walcz z nim przez łamanie ograniczenia. Masz kontakt z burmistrzem, a on z kolei ma jakiś wpływ na policję.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-22, 22:15    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Zaczynamy się powtarzać - masz wątpliwości co do właściwego umieszczenia znaku, to zgłoś to odpowiedniej instytucji

Nie mam pretensji do znaku, tylko do policjanta, że stoi nie tam gdzie jest potrzebny. Nie przekonamy się wzajemnie.

funyo

Wysłany: 2017-09-22, 23:27    [Cytuj]

Policjant jest od egzekwowania prawa i stoi tam, gdzie jest ono łamane. Co do wniosków, patrz mój poprzedni post.
Nie podoba mi się tylko jedna rzecz - polskie cwaniakowanie i szukanie dziury (czyt. braków w homologacji), aby uniknąć kary za ewidentne przewinienie. To niedojrzała postawa, bo dojrzałość to branie odpowiedzialności za swoje czyny.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-23, 00:07    [Cytuj]

"Czort swajo, pop swajo"

funyo napisał/a:
Policjant jest od egzekwowania prawa i stoi tam, gdzie jest ono łamane.

Owszem, ale dlaczego nie stoi z lizakiem na nieistniejącym jeszcze rondzie, gdzie po godzinie 15 tej dochodzi do setek wymuszeń pierwszeństwa i związanych z tym bardzo niebezpiecznych sytuacji? Dlaczego nie ma go przy rezerwatach, albo w kanale gdzie nagminnie łamane są przepisy? Ja wiem i Ty również wiesz dlaczego. :-P

funyo napisał/a:
Nie podoba mi się tylko jedna rzecz - polskie cwaniakowanie i szukanie dziury (czyt. braków w homologacji), aby uniknąć kary za ewidentne przewinienie. To niedojrzała postawa, bo dojrzałość to branie odpowiedzialności za swoje czyny.

Jak zatem nazwiesz używanie z premedytacją urządzeń nie dopuszczonych do używania w Polsce, przekłamujących wyniki, w dodatku często niezgodnie z instrukcją producenta?

Ktoś tu pisał o zaczynianiu od siebie? 8-)

funyo

Wysłany: 2017-09-23, 08:30    [Cytuj]

Eech, Zbyszku, widzę, że bez flaszki się nie obejdzie - ja wypiję, a Ty mi potłumaczysz :roll: ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-09-29, 14:20    [Cytuj]

Cytat:
Cwaniactwem i kombinatorstwem jest ustawianie radaru 20m przed tablicą "koniec obszaru zabudowanego" i suszenie w miejscach dochodowych zamiast np. pod szkołą.

To niestety ostatnio jest prawdą. Po zlikwidowaniu radarów stacjonarnych , które w większości były ustawiane prawidłowo i oznakowane policja suszy w miejscach, gdzie kiedyś suszyły straże gminne. Tak było np w Białobrzegach, gdzie policja ustawiła się tuż przed białą tablicą, oczywiście w miejscu niewidocznym. Mi się udało nie zapłacić, ale kolega z Iławy zapłacił.
Nie jest to niezgodne z prawem, ale nie racjonalne, nastawione na ściąganie, a nie na bezpieczeństwo.

Sławek

Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-09-29, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-09-29, 18:36    [Cytuj]

Sławku, jaka radykalna zmiana poglądów w temacie! Wreszcie realna analiza stanu obecnego. Brawo!
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2017-09-29, 18:38, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]