FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki jacht na pierwszy raz na WJM (3 osoby)
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2017-03-28, 17:46    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
DJest jeszcze jeden jacht, który możesz wziąć pod uwagę- Solina 22...

Tylko w razie takiego wyboru uważaj, żebyś nie trafił przypadkiem na Solinę 22 z wc morskim bez zbiornika na "czarne" ścieki, więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj -> https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=13911

Piotru26

Wysłany: 2017-03-28, 23:03    [Cytuj]

Podsumowując biorę Phobosa 21 lub Antilę 22 lub Maxusa 22.

Maxus dostępny tylko w Ahoj, zapytanie wysłane (w 2017 nie ma rezerwacji przez internet??). Cena 2030 zł wg cennika
Ale ma chyba poważną wadę - jako jedyny nie ma lodówki a to w zasadzie miał być jedyny luksus na którym mi zależy.

Phobos ma tę zaletę że są 2 w Bogaczewie tam gdzie znajomi rezerwują Antile27. Ale nie wiem z jakiej firmy czarterującej są bo znalazłem je w jednej z wyszukiwarek ofert (tej na inter).

2016 rok za 1827 zł w szczycie sezonu z takim wyposażeniem
Lodówka, instalacja 12 i 230V, silnik zaburtowy, patent do stawiania masztu: typu bramka, TV, CD/MP3/USB
Grot na pełzaczach, rolfok na sztywnym szatgu, lazy Jack, 1 refbanta, tent przeciwdeszczowy, relingi, drabinka rufowa (kąpielowa), środki ratunkowe, kuchenka gazowa, instalacja wody pitnej, zastawa stołowa, wyposażenie do gotowania, stolik w kokpicie, WC chemiczne, zamykana kabina WC,
Czegoś tu brakuje?

Kamizelkę dla syna mam. Dla siebie i żony też mam automatyczne więc na jachcie mogą być i grube pasy ratunkowe (tyle ile przepisy mówią).

Antile 22 są wszędzie i w każdej ilości więc w razie czego to będzie wyjście awaryjne.

EDIT

Namierzyłem Phobosa. To firma z listy na tym forum (Pawlik Jacht) więc jak ktoś napisał właściciel tego portalu za niego gwarantuje :-)
Ostatnio zmieniony przez Piotru26 2017-03-28, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2017-03-29, 07:24    [Cytuj]

Phobos 21 jest przede wszystkim w Dalpolu, który jest jego producentem-.http://www.czartery.dalpolyacht.pl/pl/

Piotru26

Wysłany: 2017-03-29, 08:44    [Cytuj]

Dzięki, znalazłem już wcześniej Danpol dzięki informacji w jednym ze wcześniejszych postow.

Ale jak pisałem bardziej mi pasuje odbiór w Bogaczewie ze względu na znajomych będzie mi raźniej). No i cena w Dalpolu wychodzi wg cennika 170 zł wyższa. Pomijam już że ich system rezerwacji online nie działa. A niby taki mają na stronie.
W Pawlik Jacht Phobos na zdjęciach na jakiś bardziej wypasiony (TV, Lodówka), bajerancki stół z różą wiatrów. Czy to jest zabudowa której mam się obawiać? O tym pisał pough na poprzedniej stronie?

Cytat:
Natomiast unikałbym, zwłaszcza na bezpieczne pływanie, jachtów z niewiadomego pochodzenia zabudową i trymem kadłuba. Trym kadłuba to skrótowo mówiąc rozmieszczenie i wielkość balastu. Unikałbym jachtów, w których poza wiedzą konstruktora, a przez niedoświadczonych w tym względzie armatorów były dokonywane przeróbki w położeniu skrzyni mieczowej, co wpływa na tzw wyprzedzenie żaglowe, które może po przeróbkach osiągnąć wartości wpływające na pogorszenie bezpieczeństwa.

tsa

Wysłany: 2017-03-29, 08:50    [Cytuj]

extant napisał/a:

Nie, moim zdaniem Antila 22 ma lepsze własności nautyczne/stabilność niż Antila 24 i 26.

Skąd taki wniosek?

Tomek

zenek

Wysłany: 2017-03-29, 08:57    [Cytuj]

Piotru26 napisał/a:
W Pawlik Jacht Phobos na zdjęciach na jakiś bardziej wypasiony (TV, Lodówka), bajerancki stół z różą wiatrów. Czy to jest zabudowa której mam się obawiać? O tym pisał pough na poprzedniej stronie?
Sądzę, że pough nie miał na myśli wyposażenia hotelowego. Pisał o czymś zupełnie innym.
A bogate wyposażenie jachtu równoznaczne jest z większa odpowiedzialnością. Na więcej elementów musisz uważać. Np. jak masz na wyposażeniu TV, to będziesz zapewne miał i na topie masztu antenę i poprowadzony do niej kabel. Przy składaniu i stawianiu masztu trzeba uważać żeby anteny nie uszkodzić, a kabla nie przeciąć stopą masztu. Itd...

~extant

Wysłany: 2017-03-29, 09:03    [Cytuj]

tsa napisał/a:
extant napisał/a:

Nie, moim zdaniem Antila 22 ma lepsze własności nautyczne/stabilność niż Antila 24 i 26.

Skąd taki wniosek?
...

Z własnych doświadczeń - miałem okazję pływania zarówno na Antilach 22 jak i 24 i 26 - moim zdaniem najlepsze własności nautyczne z nich miały właśnie Antile 22.

Dodam jeszcze, że pływałem jedynie na czarterowych Antilach. Na Antilach armatorskich nie pływałem i wiem od znajomych, którzy byli/są posiadaczami Antil 24/26, że porządne armatorskie "dopracowanie" tych łódek i pewne ich modyfikacje skutkują znaczną poprawą ich własności nautycznych... ale przypominam, że w tym temacie piszemy tylko o łódkach czarterowych.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-29, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  

tsa

Wysłany: 2017-03-29, 14:21    [Cytuj]

extant napisał/a:

Z własnych doświadczeń - miałem okazję pływania zarówno na Antilach 22 jak i 24 i 26 - moim zdaniem najlepsze własności nautyczne z nich miały właśnie Antile 22.

Hmm, nie miałem w ręku Antili 22 ale pływałem we troje w silnych wiatrach na 24, 26, 26cc, 27 i jeśli chodzi o "nautykę" czy po prostu poczucie bezpieczeństwa to znajduję to jednak na tych większych jednostkach. Kwestia komfortu in plus jest oczywista. Jak również ciężkawy maszt in minus :)

@Piotru26, nie wiem czy powinieneś trzymać się tak kurczowo rozmiaru - tym bardziej, że jesteś przyzwyczajony do hektarów. Wiadomo, że dwa jachty tego samego modelu mogą się różnić. Nawet na przykładzie wspomnianych Antili: na jednej z dwóch 24ek z tej samej czarterowni w warunkach silnowiatrowych pływało mi się zupełnie inaczej niż na drugiej. Oczywiście to dotyczy każdego modelu.

Tomek

Piotru26

Wysłany: 2017-03-29, 17:41    [Cytuj]

Faktycznie przyzwyczaiłem się do hektarów. Ostatnio 67 stóp było. W sumie w mesie zmieściłbym tego Phobosa i by jeszcze miejsce zostało:-) A dowolny kabestan zatopiłby taką łódeczkę. No ale jak się spędza na jachcie 5 tygodni to trzeba mieć gdzie rozprostować nogi.

Wracając do tematu to dziś miałem parę rozmów telefonicznych i mailowych i się trochę pozmieniało.

Znajomi namieszali i przesłali mi swoją rezerwację. Startują z portu Neptun w Giżycku. Cholera wie czemu. Więc i ja zacząłem szukać jachtu w tej okolicy. Nie udało mi się znaleźć nic w samym Giżycku (same większe i droższe jednostki.
Ostatecznie wszystko rozegrało się między Maxusem (Ahoj Wilkasy) bo jednak mnie na niego namówiliście a Phobosem (Sailorem z Pieknej Góry).

Pierwszy to 3 m więcej żagla, lepsze pływadło, brak lodówki i 200 zł wyższa cena. Żeby się spotkać ze znajomymi po 10h jazdy samochodem musiałbym płynąć od razu z Ahoja przez kanał w Giżycku. No ale byłem zdesperowany i stwierdziłem że jak mi coś z ceny spuszczą to wezmę Maxusa. Ale Ahoj twardy jest i ani złotówki nie odpuszczą. Z Sailorem szło się dogadać jeśli chodzi o cenę.

Także będzie Phobos (taniej, bliżej do znajomych i jest lodówka). Na pierwszy raz na Mazurach to wystarczające argumenty.

Jedyny minus to to ze Phobosy w Bogaczewie były z 2016 lub 2014 roku a z Sailora jest z 2012. Tylko czy to jest minus? Zobaczymy. To w sumie był pierwszy/drugi sezon tych jachtów i pewnie ten egzemplarz może mieć jakieś choroby wieku dziecięcego.

Znalazłem post kogoś kto miał taki sam problem i rozważał te dwa jachty. I wziął Maxusa nie mówiąc nic żonie że nie ma lodówki. Ja się bałem :-)
Także jutro dogrywam sprawę i robię rezerwację.

~extant

Wysłany: 2017-03-29, 18:04    [Cytuj]

No to nie pozostaje nic innego jak życzyć super udanego mazurskiego rejsu ! :-D

ps: ... a sam rocznik w czarterowych łódkach nie jest najistotniejszy, najistotniejsze jest to jak dobrze dba o te łódki ich właściciel i w jakim są one aktualnie stanie technicznym. Dam Ci przykład - czarterowaliśmy kiedyś łódkę idealnie nową, byliśmy dopiero drugą na niej załogą... i łódka była fatalna (więcej w tej firmie już nie czarterowaliśmy łódek), a innym razem czarterowaliśmy łódkę, która miała już za sobą 8 lat w czarterze i... łódka była super. :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-29, 18:18, w całości zmieniany 3 razy  

<|dareq
dareq

Wysłany: 2017-03-29, 22:34    [Cytuj]

No i zdaj relację po rejsie :-D

~Wojtasss75

Wysłany: 2017-03-31, 10:13    [Cytuj]

Z nieco starszych konstrukcji polecam Antilę 22. Pływałem na niej z rodzina 4 os na Solinie w raczej trudnych warunkach.Jacht bezpieczny ,wygodny i ogólnie przemyślany.Polecam

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-31, 12:57    [Cytuj]

Cytat:
Jaką wielkość wziąć? 22 - 24 stopy?
Przy takich długościach chyba nie stosuje się strumienia na dziobie?

Piotrze jacht 22 - 24 stopy będzie dla Ciebie wręcz idealny. Bo po pierwsze jest łatwy w manewrowaniu w ciasnych i przeważnie płytkich marinach, nie ma problemów z tzw noclegiem na dziko, wszystko masz pod ręką i przy pomocy syna i żony nie żeglarzy wszystko spoko ogarniesz. takie jachty dla 3 osób zapewniają już sopry komfort żeglowania choc nie zawsze wysokość stania w kabinie, która moim zdaniem na jeziorach jest zbędna. Koszty czarteru tez będą niższe niż jachtu 10 metrowego. Wybór jest dość spory - tu zdaj się na opinię lepszych ode mnie fachowców
Nie ma jachtów niebezpiecznych, są tylko niebezpieczni sternicy , lub jachty w złym stanie technicznym.

Sławek

~melloon

Wysłany: 2017-09-17, 15:03    [Cytuj]

Piotru26, podzielisz się wrażeniami "po" ?

[ ODPOWIEDZ ]