FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź wiosłowa Ala 315
Autor Wiadomość
rafQ

Wysłany: 2017-09-11, 15:24   Łódź wiosłowa Ala 315 [Cytuj]

Witak zakupilem jakis czas temu łódkie ALA 315
[link sprzeczny z regulaminem]
no i wszystko jest ok ale jak wstawilem lodkie na wozek sliwowy machnolem ja gora w dol okazalo sie ze przelewa sie woda w dnie odwracalem ja ale nic nie wypłynelo jest jakby jakis koreczek pod ławeczka do wiosłowania ale to raczej nie to miejsce nie moglem tego otworzyc niemam pojecia jak wylac tej wody prosze o pomoc. :( wydaje mi sie ze woda dostała sie od gory od podłogi bo sa tam male pekniecia jedno wczesniej zaklejilem dosc spore ale woda nie ucieka, lodka jest caly czas na wozku i nie odwrocona...

20170730_144348.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 3,33 MB

Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-09-11, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2017-09-11, 17:06   Re: Łódź wiosłowa Ala 315 [Cytuj]

rafQ napisał/a:
...jest jakby jakis koreczek pod ławeczka do wiosłowania ale to raczej nie to miejsce nie moglem tego otworzyc ...

A próbowałeś go wykręcić/odkręcić ?
rafQ napisał/a:
... niemam pojecia jak wylac tej wody prosze o pomoc...

Jeżeli nie masz na tej łódce żadnego korka odpływowego/spustowego to żeby wylać tę wodę będziesz musiał wywiercić w kadłubie odpowiedni otwór i zamontować w nim korek odpływowy/spustowy.
Taki korek znajdziesz w sklepach w necie, kosztuje kilka-kilknanaście złotych.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-09-11, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  

rafQ

Wysłany: 2017-09-11, 17:27    [Cytuj]

Cytat:
A próbowałeś go wykręcić/odkręcić ?

próbowałem go podwadzidz bo posiada jakby taka malutka dziurke ale nic a nic nieszlo tego wyjac niewiem czy to jakis element fabryczny a nie korek spustowy tymbardziej ze znajduje sie on pod ławeczka wioslowa na srodku to chyba ciezko by bylo nawet zlac ta wode,

a co do korka to chyba bede musial pomyslec jak z tejstrony nic mi nie wyjdzie bo to troszke take nie przyjemne jak slychac ta wode.

<|Tobo

Wysłany: 2017-09-11, 17:53    [Cytuj]

Gotowe korki spustowe nie są drogie, a tak jak Mariusz napisał - nie obejdzie się bez tego. Wiertarka, wiertło do drewna łopatkowe, silikon, dwa wkręty i po robocie. Skropliny po pewnym czasie też mogą zamienić się w "słyszalną" ilość wody. Jeśli dno jest całe, bez rozwarstwień, dziur - nic złego Ci nie grozi. Po prostu z wodą między płaszczami łódka ma większe zanurzenie i nie jest niezatapialna. Miałem łódkę z popękaną podłogą, po deszczach chlupało pod podłogą, ale bezpiecznie przepływała spore jezioro nieraz.

rafQ

Wysłany: 2017-09-11, 19:37    [Cytuj]

a w ktorym miejscu sie wstawia taki spust, na *ocenzurowano_automatycznie* patrzylem takie korki spustowe ale to chyba nie to polecice cos?.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-11, 19:47    [Cytuj]

W większości łódek korki montuje się w najniższym miejscu - na samym dole pawęży (na rufie). Jeżeli jednak po pływaniu obracasz łódkę do gory dnem (co polecam - dłużej ci posłuży) na kobyłkach, to zamontuj korek w najniższym miejscu po obróceniu.

[ ODPOWIEDZ ]