FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie żelkotu ( i nie tylko żelkotu )
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 23:20    [Cytuj]

mazi napisał/a:
ale mnie zawstydziłeś :oops:

Normalnie w przyszłym roku na urlopie zamiast czarteru to będę czatował na zmianę w Pięknej Górze i Wilkasach z aparatem i jak tylko uchwycę syfiarza to popier.olę w te pędy na komisariat.

I po co te kpiny? Nie widzisz w tym problemu?

Wystarczy, że zapytasz myjącego czy wie co robi. Piąty, dziesiąty, dwudziesty zwróci uwagę, to nie będą tego robić ostentacyjnie. Na początek wystarczy.

Jeżeli nie chcesz - anonimowo poinformuj policję lub straż pożarną o zanieczyszczeniu akwenu. Mają obowiązek to sprawdzić. W Wilkasach jest publiczna plaża - tym bardziej.

Na początek wystarczy, że ekipy myjące jachty będą świadome, że ktoś to widzi i reaguje. Nie ma żadnej reakcji - po co się męczyć. Domowa chemia jest tania i skuteczna. A jezioro? Jak będzie syf, zagospodarujemy inne szlaki. Prawda?

Oczekujesz, że ktoś to będzie zgłaszał za Ciebie? Może ja mam z tym aparatem biegać po krzakach w ramach moich usług reklamowania syfiarzy? Weźmy się z zróbcie. 8-)

Na forach żeglarze użalają się często nad wc-morskimi. To chemia stanowi zagrożenie dla jezior, a nie pływające naturalne przecież gówno.

~extant

Wysłany: 2017-08-20, 06:54    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
... To chemia stanowi zagrożenie dla jezior, a nie pływające naturalne przecież gówno.

Jestem na tym forum od prawie 7 lat i większej głupoty niż powyższe to tutaj nie czytałem !!! Gratulacje Zbyszku, pobiłeś wszystkich !!! :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 07:12    [Cytuj]

Argumenty?

~extant

Wysłany: 2017-08-20, 07:30    [Cytuj]

Argumenty?

Proszę bardzo - duży jacht motorowy zostanie umyty w porcie z użyciem stosunkowo niewielkiej ilości "chemii" raz na tydzień lub dwa tygodnie po zakończeniu czarteru. Załoga tego jachtu z wc-morskim przez tydzień lub dwa czarteru wyprodukuje i odprowadzi za burtę na jeziorach setki litrów fekaliów - co jest bardziej szkodliwe dla jezior ??!! :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-08-20, 07:34, w całości zmieniany 2 razy  

~mazi

Wysłany: 2017-08-20, 08:14    [Cytuj]

mazi napisał/a:
ale mnie zawstydziłeś :oops:

Normalnie w przyszłym roku na urlopie zamiast czarteru to będę czatował na zmianę w Pięknej Górze i Wilkasach z aparatem i jak tylko uchwycę syfiarza to popier.olę w te pędy na komisariat.

I po co te kpiny? Nie widzisz w tym problemu?

Wystarczy, że zapytasz myjącego czy wie co robi. Piąty, dziesiąty, dwudziesty zwróci uwagę, to nie będą tego robić ostentacyjnie. Na początek wystarczy.

Jeżeli nie chcesz - anonimowo poinformuj policję lub straż pożarną o zanieczyszczeniu akwenu. Mają obowiązek to sprawdzić. W Wilkasach jest publiczna plaża - tym bardziej.

Na początek wystarczy, że ekipy myjące jachty będą świadome, że ktoś to widzi i reaguje. Nie ma żadnej reakcji - po co się męczyć. Domowa chemia jest tania i skuteczna. A jezioro? Jak będzie syf, zagospodarujemy inne szlaki. Prawda?

Oczekujesz, że ktoś to będzie zgłaszał za Ciebie? Może ja mam z tym aparatem biegać po krzakach w ramach moich usług reklamowania syfiarzy? Weźmy się z zróbcie. 8-)

Na forach żeglarze użalają się często nad wc-morskimi. To chemia stanowi zagrożenie dla jezior, a nie pływające naturalne przecież gówno.

Odpowiedziałem prześmiewczo bo Twoje oczekiwania wobec turystów są poniżej poziomu absurdu.
Na co dzień w portach są bosmani, obsługa właściciele etc. Do tego monitoring. I co nikt nie widzi prawda? Miejscowi boją się na kolegów donosić bo na ulicy będą palcami wytykani? To dlatego to turyści z których żyjecie zamiast urlopować mają interweniować?
Ponad połowę życia mieszkałem w miasteczku powiatowym o podobnej wielkości. Wiem, że takie rzeczy w miejscowym środowisku stanowią tajemnicę poliszynela. Każdy ma kuzyna, znajomego czy też sąsiada z którym na ten temat rozmawiał. Więc zapewne i dla lokalnych władz temat jest doskonale znany. Na patrole w kilku portach zagłębia czarterowego czyli Giżycka, Wilkas i Pięknej Góry oddalonych od siebie o 5 minut jazdy samochodem nie potrzeba specjalnych nakładów.
Myślę, że Ty też doskonale wiesz albo przy minimum wysiłku jakbyś chciał to byś wiedział które czaterownie hurtowo wlewają chemię do wody. Nie przeszkadza Ci to jednak w promowaniu ich usług. Każdy tylko kasę liczy i jest zadowolony.
Zasyficie chemią jeziora to żeglarze przeniosą się gdzieś indziej a wtedy zacznie się wasz lamęt.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 08:32    [Cytuj]

extant napisał/a:
Argumenty?

Proszę bardzo - duży jacht motorowy zostanie umyty w porcie z użyciem stosunkowo niewielkiej ilości "chemii" raz na tydzień lub dwa tygodnie po zakończeniu czarteru. Załoga tego jachtu z wc-morskim przez tydzień lub dwa czarteru wyprodukuje i odprowadzi za burtę na jeziorach setki litrów fekaliów - co jest bardziej szkodliwe dla jezior ??!! :-/

Twój błąd polega na założeniach "stosunkowo niewielkiej" ilości chemii oraz "setkach litrów fekaliów".

Środki zawierające fosforany nie rozkładają się w środowisku wodnym nigdy (dlatego są zabronione) - gówno jako produkt naturalny rozkłada się niemal natychmiast.

Ilości również są dyskusyjne. O ile chemii do mycia używa się powszechnie - pewnie nawet do mycia rowerów wodnych, to do wody jednak nie wszyscy srają.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 09:20    [Cytuj]

mazi napisał/a:

Myślę, że Ty też doskonale wiesz albo przy minimum wysiłku jakbyś chciał to byś wiedział które czaterownie hurtowo wlewają chemię do wody. Nie przeszkadza Ci to jednak w promowaniu ich usług. Każdy tylko kasę liczy i jest zadowolony.
Zasyficie chemią jeziora to żeglarze przeniosą się gdzieś indziej a wtedy zacznie się wasz lamęt.

Moralizator się znalazł. Jeżeli to takie proste, to co zrobiłeś Ty, aby temu przeciwdziałać?

Nie przeszkadza Ci czarterowanie łódek od tych syfiarzy. Wymagasz tylko niskiej ceny i lśniącego pokładu. Brudnego jachtu byś nie wziął prawda? Dodatkowo obsmarowałbyś niesyfiarza w internecie.

~mazi

Wysłany: 2017-08-20, 09:55    [Cytuj]

Nie przeszkadza Ci czarterowanie łódek od tych syfiarzy. Wymagasz tylko niskiej ceny i lśniącego pokładu. Brudnego jachtu byś nie wziął prawda? Dodatkowo obsmarowałbyś niesyfiarza w internecie.

po czym wnosisz :?: :shock:
Ostatnio zmieniony przez mazi 2017-08-20, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 10:02    [Cytuj]

Po tym samym, po czym Ty mi imputujesz różne rzeczy w ogóle mnie nie znając/nie wiedząc nic o mnie i mojej pracy.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-20, 10:05    [Cytuj]

Po tym samym, po czym Ty mi imputujesz różne rzeczy w ogóle mnie nie znając.

Robisz to nagminnie. A kto ma rozstrzygać racje, kiedy prowadzisz spór? Ty, czy oponent?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 10:09    [Cytuj]

Nikt nie musi niczego rozstrzygać. Każdy sam wyciągnie dla siebie odpowiednie wnioski z dyskusji. Po to ona jest.

Moim sukcesem jest liczba wyświetleń tego wątku (prawie dwa tysiące) w ciągu trzech dni. Niech co któryś z czytających zastanowi się przed użyciem chemii na swoim jachcie i będzie korzyść dla wszystkich.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-20, 10:14    [Cytuj]

Oj, nie wiesz czemu czytają.Może z sensacji, że ktoś się postawił ekoszeryfowi?

~extant

Wysłany: 2017-08-20, 10:20    [Cytuj]

extant napisał/a:
Argumenty?

Twój błąd polega na założeniach "stosunkowo niewielkiej" ilości chemii oraz "setkach litrów fekaliów"...

To nie jest żaden argument tylko Twoje kolejne "widzimisie" - będąc na WJM spotykam jedynie pojedyncze duże jachty motorowe myte w portach, natomiast spotykam dziesiątki takich dużych jachtów motorowych i przy większości spotkań z nimi obserwuję jak wprost "rzygają" z nich ścieki. :-/

Środki zawierające fosforany nie rozkładają się w środowisku wodnym nigdy (dlatego są zabronione) - gówno jako produkt naturalny rozkłada się niemal natychmiast...

I kolejne Twoje "widzimisie" - związki azotu i fosforu występują również w odchodach/fekaliach.

Z przykrością Zbyszku obserwuję, jak wszelkie dyskusje z Tobą coraz częściej przypominają próby jedzenia zupy widelcem - no niby można, tylko jest to po prostu... bez sensu ! :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-08-20, 10:22, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 10:37    [Cytuj]

Podaj źródło tych statystyk.

I co ma do tego azot?

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-20, 10:38    [Cytuj]

Hola ,hola... nagle chcesz źródło statystyk?

~extant

Wysłany: 2017-08-20, 10:53    [Cytuj]

Podaj źródło tych statystyk...

To jest po prostu wiedza... a nie statystki.
I co ma do tego azot?

Azot (N) i fosfor (P) to są dwa z sześciu pierwiastków biogennych - a jeżeli nie wiesz co to są pierwiastki biogenne to sięgnij do źródeł wiedzy... a nie do statystyk.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 10:55    [Cytuj]

extant napisał/a:
Podaj źródło tych statystyk...

To jest po prostu wiedza...

Raczej efekt wybiórczej obserwacji

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 10:57    [Cytuj]

Wiedza to jest to:

Znajdź to samo dla fosforanów. Powodzenia.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-20, 10:58    [Cytuj]

No,ładnie znowu zawyrokowałeś...Bez sensu z Tobą gadać. Twoja prawda jest najtwojsza.Fosforany też są potrzebne, a jak nie potrafisz znaleźć, masz problem.
Poza tym wątpię,że to rozumiesz i wiesz jak to wygląda w praktyce.
Są szeroko i z powodzeniem stosowane w akwarystyce.
Ostatnio zmieniony przez chester_brudnostopy 2017-08-20, 11:05, w całości zmieniany 4 razy  

<|danielkrk

Wysłany: 2017-08-20, 11:01    [Cytuj]

Cytat:
Najwyższe stężenia fosforu mineralnego w wodzie Jeziora
Śniardwy stwierdzono w okresie letnim, a w szczególności w
końcu sierpnia, były one znacznie wyższe w porównaniu z
analizami wody pobranej w kwietniu na tych stanowiskach
badawczych (Ryc. 6). Szczególnie zanieczyszczonymi mineralnymi
związkami fosforu były stanowiska S8-dopływ z Jeziora
Mikołajskiego (3,1 µg P/L) oraz S6-dopływ z Jeziora
Warnołty (2,6 µg P/L) oraz stanowisko S5 (2,7 µg P/L) na
odpływie wód Jeziora Śniardwy do jeziora Seksty.

żródło http: //www.zemuw.pl/pl/files/docs/JM_Raport_Sniardwy.pdf
i wytłumaczcie mi proszę ilu turystów zanieczyszcza związkami fosforu J. Warnołty będące jednym z głównym źródeł tychże związków :?:

[ ODPOWIEDZ ]