FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie żelkotu ( i nie tylko żelkotu )
Autor Wiadomość
<|Tobo

Wysłany: 2017-08-17, 20:52    [Cytuj]

Wytarty do sucha środek do czyszczenia laminatu ble, a w każdym porcie WJM z jachtów motorowych i nie tylko piana ze zmywania naczyń płynie i bez reakcji nikogo. W każdym porcie czarterowym przed zmianą czarterów cify, domestosy wiadrami się leją. Nie słyszałem żeby jakiś bosman, właściciel portu zwrócił uwagę. Widać igłę w stogu siana, a nie widać wideł w oku :evil:

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-17, 21:42    [Cytuj]

Pomijając kwestie ekologiczne (na moment), to stosowanie "Cifu" na kadłubie laminatowym jest głupotą. Cif zawiera mikrośrodki ścierne, które skutecznie matowią powłokę żelkotową.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-17, 21:50    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Wytarty do sucha środek do czyszczenia laminatu ble, a w każdym porcie WJM z jachtów motorowych i nie tylko piana ze zmywania naczyń płynie i bez reakcji nikogo. W każdym porcie czarterowym przed zmianą czarterów cify, domestosy wiadrami się leją. Nie słyszałem żeby jakiś bosman, właściciel portu zwrócił uwagę. Widać igłę w stogu siana, a nie widać wideł w oku :evil:

Kolejna relatywizacja. 8-)

<|Tobo

Wysłany: 2017-08-17, 23:02    [Cytuj]

Relatywizacja? Od 2 lat stałem w wielu portach, w każdym bez wyjątku widziałem wodę z pianką z zaworów burtowych, prawie zawsze to był motorowy duży jacht. Ale oczywiście przesadzam. Mycie jachtów chemią w Wilkasach pewnie mi się przywidziało, może zerknij czasem na kamery z portów? Zrób screen'a i wrzuć na forum.
Nie gryzie się ręki która karmi, prawda ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-17, 23:33    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Relatywizacja? Od 2 lat stałem w wielu portach, w każdym bez wyjątku widziałem wodę z pianką z zaworów burtowych, prawie zawsze to był motorowy duży jacht. Ale oczywiście przesadzam. Mycie jachtów chemią w Wilkasach pewnie mi się przywidziało, może zerknij czasem na kamery z portów? Zrób screen'a i wrzuć na forum.
Nie gryzie się ręki która karmi, prawda ;-)

W myśl zasady weźmy się i zróbcie przyglądałeś się spokojnie zasyfianiu przez 2 lata i palcem nie kiwnąłeś. Próbujesz usprawiedliwiać stosowanie chemii niezgodnie z jej przeznaczeniem, bo inni zanieczyszczają jeszcze gorzej. To jest relatywizacja. :-P

Wg słownika PWN relatywizacja to traktowanie jakichś wartości, jako rzeczy względnej, zależnej od innej.

Jeżeli ktoś inny sra do jeziora, umyję jacht chemią. Jeżeli na brzegu jest dyskoteka, uruchomię silnik w strefie ciszy. Wszyscy kradną i oszukują - nie będę gorszy. To jest właśnie relatywizacja i w Polsce zaczyna się już od "ściągania" na klasówkach. :-P

...a Twoje insynuacje trafiły kulą w płot. Swoją łódź też myję szkodliwą chemią... na lawecie w myjni samochodowej. 8-)

<|Tobo

Wysłany: 2017-08-18, 07:10    [Cytuj]

Nie napisałem, że mycie jakąkolwiek chemią jachtu na wodzie jest OK. Nie popieram tego i sam nie robię.
Widzisz, widzi się taki drobiazg a tego co w portach jest wlewane co sobota z czarterowych jachtów nie widzisz. A czy ja nie kiwnąłem palcem? może i tak, może i się mylisz. Mi ma przeszkadzać w sumie chemia, ściek i muł w porcie? Chyba nie skoro lokalnym mieszkańcom, właścicielom to nie przeszkadza. Niech syf trwa dalej, a u gościa raz w roku na urlopie wytykajmy każdą kroplę śliny zanieczyszczonej przeżuwaniem brudnych myśli.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 09:05    [Cytuj]

Tobo. Ja już swoje w poczekalniach komisariatu i prokuratury odsiedziałem, ale nie muszę i nie będę się z tego Tobie tłumaczył. Tym bardziej, że mam świadomość, że i tak nie zrozumiesz...

<|Tobo

Wysłany: 2017-08-18, 10:23    [Cytuj]

Może i nie zrozumiem, wielu rzeczy, które obserwuję na Mazurach nie jestem w stanie zrozumieć. Moje powyższe posty nie były atakiem na Ciebie, Ty dzięki istnieniu tego forum masz już duży udział w działaniach "żeby było lepiej". Koniec słodzenia 😋

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 10:23    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Tobo. Ja już swoje w poczekalniach komisariatu i prokuratury odsiedziałem, ale nie muszę i nie będę się z tego Tobie tłumaczył. Tym bardziej, że mam świadomość, że i tak nie zrozumiesz...

To ja bym się nie za bardzo tym chwalił...

zenek

Wysłany: 2017-08-18, 10:30    [Cytuj]

chester_brudnostopy napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:

To ja bym się nie za bardzo tym chwalił...
Wręcz odwrotnie! Bo to był skutek tzw. obywatelskiej postawy!

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 10:51    [Cytuj]

Jest wiele skutków obywatelskiej postawy, z których wynika więcej złego niż dobrego. Ja taką postawę widzę na Mazurach. Turyści mają płacić. Za coraz więcej i coraz więcej. Więc lepiej jeszcze karać. Postawić bioekomarinę a kosza na śmieci możesz 3 dni szukać albo wpływać w jakieś pełne hałasu porty.To jest zwykły spray...Zupełnie, jakby Mazurzy byli wzorem ekologii...Wszyscy dbają o srodowisko, nie kłusują...hipokryzja
Ostatnio zmieniony przez chester_brudnostopy 2017-08-18, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 11:08    [Cytuj]

Zupełnie, jakby Mazurzy byli wzorem ekologii...Wszyscy dbają o srodowisko, nie kłusują...hipokryzja

Mazurów tu już zostało niewielu... a poza tym relatywizujesz (modne słowo).

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 11:12    [Cytuj]

No modne...ładne i tyle. A ja myślę, że sam nie wiesz czego chcesz. Może za dobrze się powodzi? Jakby było inaczej, przymknąłbyś oko na wiele niedogodności...
Ostatnio zmieniony przez chester_brudnostopy 2017-08-18, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 11:42    [Cytuj]

No modne...ładne i tyle. A ja myślę, że sam nie wiesz czego chcesz. Może za dobrze się powodzi? Jakby było inaczej, przymknął byś ino na wiele niedogodności...

Mam ten komfort, że moje dochody są zdywersyfikowane (kolejne modne słowo). Działam w branży IT, a "powodzenie" zawdzięczam najpierw nauce, a potem ciężkiej pracy. Okazjonalnie pracuję zdalnie nawet dla podmiotów na innym kontynencie. :-P

Czego chcę? Chcę mieszkać w czystym regionie, gdyż pamiętam zbyt dobrze znak zakazu kąpieli w jeziorze Niegocin i chorobę skóry, bo zachciało mi się uprawiać żeglarstwo "mokre" na desce z żaglem.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 11:47    [Cytuj]

Więc zamiast karać (co i tak nic nie da, poza zniechęceniem), pokazuj alternatywę (równie skuteczną a przyjazną dla srodowiska) . Masz ogromne narzędzie w ręku, ale walisz nim trochę na oślep.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 11:53    [Cytuj]

Więc zamiast karać (co i tak nic nie da, poza zniechęceniem), pokazuj alternatywę (równie skuteczną a przyjazną dla srodowiska) . Masz ogromne narzędzie w ręku, ale walisz nim trochę na oślep.

Piszę jak jest, a każdy sam dla siebie wyciągnie wnioski. Niektórzy przemyślą sprawę i poprawią swoje postępowanie, inni "oleją" moje pisanie i będą relatywizować (modne słowo) nadal.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 12:00    [Cytuj]

Piszesz pisma, pisz pisma, które coś dadzą. Na razie dają tylko odpowiedzialność zbiorową.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 12:16    [Cytuj]

Piszesz pisma, pisz pisma, które coś dadzą. Na razie dają tylko odpowiedzialność zbiorową.

Weźmy się i zróbcie? Jesteś przewidywalny jak IMGW. 8-)

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 12:24    [Cytuj]

Zupełnie nie rozumiesz,lub nie chcesz zrozumieć...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 13:15    [Cytuj]

Zupełnie nie rozumiesz,lub nie chcesz zrozumieć...

To raczej Ty oczekujesz ode mnie abym za Ciebie zbawiał świat.

Klasyczne "niech ktoś"... :mrgreen:

niech-ktos.jpg
Plik ściągnięto 617 raz(y) 36,25 KB

[ ODPOWIEDZ ]