FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cumowanie na Śniardwach, Sekstach i Kaczerajnie
Autor Wiadomość
<|Tobo

Wysłany: 2017-06-19, 21:32    [Cytuj]

Jak będzie zafalowanie + zakwit wody ciężko będzie wypatrzeć spore kamienie, które są po prawej. Teraz jest spoko, woda przezroczysta (tak pływaliśmy "krajoznawczo" przy lewej stronie Szerokiego Ostrowiu wypatrując gdzie nie można w razie czego uciekać). Tak jak Darkor napisał wpływając bliżej lewej strony, ale nie za blisko - są tam chyba stare pale. Wejście bezpieczne jest na szerokość z 8 metrów, w samym kanale może trochę mniej, ale tu już mniejsza fala powinna być i widać dno (czarne).

~darkor54

Wysłany: 2017-06-19, 22:50    [Cytuj]

Kamienie raczej widać są tuż pod powierzchnią wody - ważne podchodzić wolno to nic się nie stanie i nie iść na wejście wprost z Sekst bo wtedy "walisz" centralnie w rafę. pamiętajcie tylko o tym, że w kanałku woda nie wymienia się i co do jej jakości bakteryjnej mam zastrzeżenia.

<|Tobo

Wysłany: 2017-06-20, 17:23    [Cytuj]

Jaką rafę? Nie mam nic na swoich mapach zaznaczone. Kamienie macałem pływając wpław, teraz- przy wysokiej wodzie nie są pod powierzchnią. W/g mnie podchodzić należy tak jak naszkicowałem, ale byłem tam raz, nanieś może korekty? Przyda się wielu

port.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 188,69 KB

PiotrL

Wysłany: 2017-06-23, 15:24    [Cytuj]

Suchy Róg - czy ktoś może coś napisać o tym miejscu?
Jak z podejściem - czy da się tam przenocować?

~Tomek J

Wysłany: 2017-06-23, 15:36    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tomek J napisał/a:
Może pseudożeglarze zrobili oborę nieco wcześniej?
I to miałoby być uzasadnieniem jakichś zakazów cumowania :shock: ???

Tak niestety było przed laty w Camp Pisz. Ucierpiał na tym bodajże SoliSoli który w następstwie nagannego zachowania innych goszczących tam przed nim został stamtąd wyproszony skoro tylko tam zapłynął, i nawet miał lekkie pretensje do mnie, gdyż wcześniej polecałem ten port. Działa tam jak wiadomo młodzieżowa szkółka żeglarska i windsurfingowa: po kiego grzyba w takim miejscu jeszcze jakieś trunkowe towarzystwo z obcych jachtów? Sam później dogadałem się jakoś z właścicielem HJC, i odtąd jestem tam mile widziany. Nawet policję skutecznie zawezwałem, gdy o 3 w nocy oborę robiło bydło cumujące w sąsiedniej ekomarinie, oddzielonej tylko płotem.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-06-23, 15:42, w całości zmieniany 4 razy  

<|Tobo

Wysłany: 2017-06-23, 16:57    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
Suchy Róg - czy ktoś może coś napisać o tym miejscu?
Jak z podejściem - czy da się tam przenocować?
- doszłem (doszedłem dla wrażliwych językowo ;-) ) tam do pomostu, bez żadnych tabliczek "prywatny, zakaz itp" - poszliśmy do sklepu, wróciliśmy i przyjechał właściciel wodować skuter. Dość grzeczna rozmowa, że prywatny i nie można, OK - żadnego papierka nawet nie zostawiamy i zaraz odpływamy. Akurat podchodził jacht i został od razu przez "właściciela" przepędzony. Było średnio miło, ale kulturalnie.
Podeszli do plaży - jest to teren gminny, ale od strony brzegu są tablice - teren prywatny (podobno sołtysa...). Jest kilka pomostów jeszcze i jakieś rybackie po prawej od wejścia, ale tam już za płytko nam było a dno jakby ciemniejsze (może kamieniste).
Podejście jest dość trudne - bardzo płytko, ale za to bez żadnych kamieni. Z 10 metrów od brzegu woda poniżej kolan- podchodząc do plaży chyba należałoby silnik nawet w górę podnieść. Dla mnie miejsce średnio ciekawe, sklepik mały ale dobrze zaopatrzony i to wszystko co tam ciekawego. Po drugiej stronie jezioro Tuchlin, widok dostępny przez luki w trzcinach z prywatnymi pomościkami.

<|Tobo

Wysłany: 2017-07-17, 21:16    [Cytuj]

Kaczerajno - każdemu kto tam cumuje radzę bardzo dokładnie oglądać się po każdej wizycie na brzegu. Z córki zdjąłem 8 kleszczy, 1 wbity, z siebie niestety wyjąłem dwa, jeden z nogi, drugi wyjęty dopiero w domu, nie powiem gdzie był wbity bo cenzura pewnie nie puści.
Najgorsze, że te kleszcze były mniejsze od łebka szpilki.
Byliśmy "zabezpieczeni" środkami od komarów, ja dodatkowo łykam od wielu tygodni witaminę B.
Jako ciekawostka - na zabitej musze syn wypatrzył mikrokleszcza:

IMG_0945.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 171,21 KB

~Luke

Wysłany: 2017-07-17, 21:57    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Kaczerajno - każdemu kto tam cumuje radzę bardzo dokładnie oglądać się po każdej wizycie na brzegu.

Byłeś w ten weekend na Kaczerajnie? Ja byłem i też potwierdzam, wyjąłem w domu 2 kleszcze. Ale ja zawsze zgarniam, jakoś mnie lubią.

<|Tobo

Wysłany: 2017-07-17, 22:05    [Cytuj]

Luke napisał/a:

Byłeś w ten weekend na Kaczerajnie? Ja byłem i też potwierdzam, wyjąłem w domu 2 kleszcze. Ale ja zawsze zgarniam, jakoś mnie lubią.
- tak, nocleg sobota/niedziela. Ja i córka kleszcze łapiemy, żona i syn wcale...

~pietras

Wysłany: 2017-07-18, 13:25    [Cytuj]

Ja też nocowałem w ten weekend na Kaczerajnie, jakoś mnie kleszcze omijają :lol:

~Tomek J

Wysłany: 2017-07-18, 13:34    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Jako ciekawostka - na zabitej musze syn wypatrzył mikrokleszcza:

To jest pasożytniczy roztocz, blisko z kleszczem spokrewniony ale człowieka nie atakujący. Najczęściej można go znaleźć na żywych lub niedawno padłych żukach gnojowych.

Tomek Janiszewski

[ ODPOWIEDZ ]