FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach


Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regaty Puchar Omega i ŻGP Mragowa
Autor Wiadomość
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-05-11, 08:56   Regaty Puchar Omega i ŻGP Mragowa [Cytuj]

3-4 czerwca j. Czos Mragowo. Regaty Siwik Holiday Cup / Stomasz Cup 2017

Zapraszamy na dużą imprezę w Mrągowie. Na akwenie znanym z malowniczości i trudnych, kręcących wiatrów obędą się regaty w klasie Omega Soport i Standart klasyfikacja Puchar Polski Klasy Omega, oraz w klasie Open Kabinowe i Open otwartopokładowe.

Rywalizacja:

    Wyścigi eliminacji Pucharu Polskiej Klasy Omega zostaną rozegrane będą 3 i 4 czerwca 2017
    Planowane jest rozegranie dziewięciu (9) wyścigów.

    Wyścigi eliminacji ŻGP Mrągowa zostaną rozegrane 3 czerwca 2017 - sobota. Planowane jest rozegranie trzech wyścigów krótkich i jednego długodystansowego.Zawody z licencją PZŻ, sędziowie klasy 1 - czyli impreza na najwyższym poziomie sportowym.

W programie dwie imprezy integracyjne, koncert szantowy.

więcej informacji na stronie organizatora MTR Czos - regaty mragowo

Pakuj Omegę i sprawdź się z najlepszymi omegowcami w Polsce.

Albo pakuj inna łajbę i sprawdź się w Żeglarskim Grand Prix Mragowa
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-05-18, 11:56   Koncert Noth Wind podczas After Party [Cytuj]

Bliska współpraca MTR Czos z CKiT Mrągowo zaowocuje w sobotę 3 czerwca podczas regatowego Afterparty koncertem zespołu North Wind. Koncert odbędzie w ramach „koncertów na deptaku” organizowanych rok rocznie. Zazwyczaj są w tej serii koncertów występują z nurtu muzyki poetyckiej i artystycznej.

Tym razem na "deptaku" zagoszczą szanty i muzyka morza i jezior. NORTH WIND.

Lokalizacja koncertu to deptak przy Amfitetrze nad jeziorem Czos, tuż przy Cafe Estrada. Koncert i After Party to lementy czerwcowych regat Siwik Holiday Cup / Somasz Cup 2017 Puchar Polskiej Klasy Omega i Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa.

Słowo uczta w przypadku zespoły jest jak najbardziej uzasadnione – zespół gra świetnie, myzycy doskonale władają różnymi instrumentami, częstą zmieniaja style i tempo. Tej muzyki napradę warto posłuchać !

program regat:

Piątek 2 czerwca

17.00 – 20.00 Zapisy do regat – biuro Ekomarina

20.00 – Kolacja powitalna – Siwik Holiday – Mercedes Club ul. Młodkowskiego 40Sobota 3 czerwca

8.00 – 9.30 Zapisy do regat – biuro Ekomarina

10.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina, w programie przywitanie postawienie bandery, przedstawienie załóg, odprawa sterników

10.55 sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu

19.00 After party: ogłoszenie wyników eliminacji ŻGP Mrągowa, losowanie nagród wśród uczestników – Cafe Estrada – pod amfiteatrem nad j.Czos

19.00 Koncert zespołu North WindNiedziela 7 maja

9.55 – sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu

15.00 Oficjalne zakończenie regat – EkomarinaRywalizacja:

Wyścigi eliminacji Pucharu Polskiej Klasy Omega zostaną rozegrane będą 3 i 4 czerwca 2017. Planowane jest rozegranie dziewięciu (9) wyścigów.

Wyścigi eliminacji ŻGP Mrągowa zostaną rozegrane 3 czerwca 2017 – sobota. Planowane jest rozegranie trzech wyścigów krótkich i jednego długodystansowego.Startuj taniej ! – przedpłaty do 26 maja na konto – szczegóły w zawiadomieniu o regatach na stronie MTR Czos i klasy Omega.
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-05-18, 14:33   Żeglarski Konkurs Fotograficzny w trakcie regat ŻGPM 3-4.06 [Cytuj]

W czasie najbliższych regat 3-4 czerwca w Mragowie przygotowujemy atrakcje dla miłosników żeglarstwa i wody, którzy nie startują w zawodach.

Jedną z nich będzie żeglarski konkurs fotograficzny "Żagle w Mrągowie 2017". Dla fotografów udostępnimy nieodpłatnie możlność fotografowania z wody. Dla najlepszych nagrody pieniężne !

Do dsypozycji fotografów i kibiców będzie bezpłatny tramwaj wodny wypływajacy z portu regat - Ekomariny Mragowo. od 11.00 do 15.00 co 30 min. Szczegóły na stronie organizatora MTR Czos.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-05-24, 08:06   Oficjalny plakat regat [Cytuj]Zapowiada się impreza na bardzo wysokim poziomie sportowym. Początek czerwca w Mrągowie to solidna impreza żeglarska, na której pojawić się moze około 50 załóg.
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-05-26, 11:08   Reklama radiowa imprezy [Cytuj]

Od poniedziałku rusza reklama radiowa imprezy na antenie radia lokalnego, juz dzisiaj możecie posłuchać jej na stronie MTR Czos (na stronie głównej pod pkalatem Imprezy) i wczuć się w nadchodzące klimaty :-)

Ahoj !
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-05-31, 13:46   Dodatkowe atrakcje pdczas regat w Mrągowie 3-4 czerwca [Cytuj]

Dodatkowe atrakcje i aktywności:

Bezpłatny tramwaj wodny – obserwacja żeglarzy na trasie regat – tramwaj wypływa w sobotę od 11 do 16 i w niedzielę od 10 do 13 co pół godziny na kilkunastominutowy rejs z portu regat – Ekomarina.

Rajd rowerowy kibiców i sympatyków żeglarstwa – w sobotę rajd wokół jeziora Juksty – zbiórka 10.50 plaża Ekomarina Mrągowo – start 10.20

Konkurs fotograficzny z nagrodami pt „Żagle w Mragowie 2017” – regulamin konkursu.

Dla uczestników imprez i konkursu MTR Czos przygotował okolicznościową plakietkę.Ahoj !
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-06-07, 09:42   Relacja [Cytuj]

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 – Regaty Siwik Holiday/Stomasz Cup. Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 26 sierpnia 2017. Jednocześnie podczas imprezy odbywały 3 eliminacje Pucharu Polskie Klasy Omega, które po dłuższej nieobecności wróciły do Mrągowa. Wielu żeglarzy z przyjemnością przyjeżdżała na Mazury, czego efektem jest kolejne pobicie rekordy frekwencji. Tym razem na starcie pojawiło się 45 jachtów i w sumie ponad 120 żeglarzy.

Niestety wiatr wyjątkowo tym razem nie sprzyjał. Był wyjątkowo kapryśny w kierunkach i bardzo słaby. Z tego powodu sędziowie zdecydowali się odwołać sobotnie wyścigi i wszystkie klasy spotkały się ponownie w niedzielę na wodzie. Z planowanych 9 wyścigów udało się rozegrać jedynie 2, ale pogoda była jedynym elementem, na który można było narzekać. Ostatecznie w klasyfikacji jachtów kabinowych zwyciężyli: Jan Jakowicki, Mariusz Boliszewski i Maciej Pernai na Sympathy600 R. Warto podkreślić, że załoga w poprzednich regatach zadebiutowała w cyklu i już osiąga świetne wyniki. Drugie miejsce przypadło dla załogi Delphi 24 OD: Grzegorza Pieczko, Lucyny Pieczko i Błażeja Bednarczyka. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła kolejna załoga pływająca na Delphi: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny oraz Kacper Malicki. W klasie jachtów otwarto pokładowych mamy również przetasowania. Tym razem puchar za pierwsze miejsce po raz pierwszy trafił do Tomasza Krzywosza oraz Mateusza Kozłowskiego BOSS, którzy tym samym potwierdzili swoje aspiracje do awansu do finału. Drugie miejsce na remisie zajęła ekipa startująca na katamaranie — Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Trzecie miejsce zdobył z kolei Maciej Majak oraz Tomasz Kodź na kilezufogel.

Zawodnicy ścigali się również w klasyfikacjach Pucharu Polski Klasy Omega: standard i sport. W klasie omega standard zgłosiło się 15 łódek. Puchar za pierwsze miejsce bezapelacyjnie trafił do Michała Gajdy, Jakuba Kołakowskiego oraz Mariusza Kołakowskiego. Tuż za nimi, lecz ze sporą stratą punktował uplasowała się załoga: Adam Perczyński, Wojciech Perczyński i Grzegorz Perczyński. Trzecie miejsce trafiło z kolei do Piotra Bokoty, Pawła Bokoty oraz Konrada Bokoty. W klasie omega sport zwyciężył sternik Kamil Ortyl wraz z Markiem Gozłowskim i Maciejem Theusem. Drugie miejsce trafiło do Igora Tarasiuka, Bartosza Sadowskiego i Jakuba Pawlikowskiego, a na najniższym stopniu podium stanęli: Daniel Sokołowski, Piotr Inglot oraz Mieszko Morawski.

Wszyscy przybyli żeglarze zostali zaproszeni na kolację powitalną, która odbyła się na terenie Siwik oliday. Sobotnie after party po raz kolejny odbyło się w zaprzyjaźnionej restauracji Estrada Cafe & Bar, podczas którego odbył się również koncert zespołu North Wind, który genialnie na głosy śpiewał prawdziwe szanty. Nie obyło się bez bisów. W trakcie after party tradycyjnie już odbyło się losowanie nagród, które zostały ufundowane przez sponsorów regat. Losowanie trawł przeszło 40 minut bo do rozlosowania było ponad 120 nagród. Nikt kto z zawodników przybył na afterparty nie został pominięty. To były bezpieczne regaty choć zdarzył się incydent i WOPR musiał wkroczyć do akcji ratując żeglarza, który wpadł do wody po zakończeniu rywalizacji podczas powrotu do portu.

Równolegle z regatami odbywał się kolejny rajd rowerowy kibiców. Tym razem kolarze skierowali na trasę wokół jeziora Juksty, by po zakończeniu 24 km pętli oddać się kibicowaniu, lub robieniu zdjęc, bo trwał konkurs na najlepszą fotografię żeglarską. Do 20 czerwca czekamy na fotki. Za pierwsze miejsce 500 zł. Szczegóły na stronie MTR Czos.

Zapraszamy wszystkich żeglarzy do wzięcia udziału w następnych regatach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, które odbędą się już 1 lipca 2017. Impreza będzie jednym z elementów hucznie obchodzonych Dni Mrągowa, podczas których na scenie amfiteatru będzie można za darmo posłuchać m.in.: Cleo, Patryka Kumora, Łąki Łan, Strachy na Lachy, naszą reprezentantkę na tegorocznej Eurowizji Kasię Moś oraz zespół VOX.
Ostatnio zmieniony przez Daina 2017-06-07, 09:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
~plitkin
Stangret

Pomógł: 165 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 8049
Wysłany: 2017-06-07, 10:22    [Cytuj]

Super!
Kiedy kolejne regaty z dopuszczeniem otwartopokładówek? Brakuje mi fajnej imprezy w dobrym towarzystwie, a u Was zawsze jest super! Chętnie przyjadę!
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-06-07, 11:38   już zachwileczkę już za momencik... [Cytuj]

1 lipca 2017 - sobota

Szykujemy zawiadomienie, plakat i startujemy. Myśllę że jutro. Przewidujemy 5 wyścigów 3 po trasie i dwa długie w tym jeden Superopen na spinach i geniach.
Wszystko w ramach Dni Mragowa. Solidny sponsor tytularny - czyli pożądne after party i koncerty w amfiteatrze.

Równolegle w Mragowie na Ekomarinie będzie Duża impreza z okazji 20 lecia mrągowskiego napoju mlecznego. Słowem dla kibiców będzie tłusto...

Założę oddzielny wątek nt regat.
Ostatnio zmieniony przez Daina 2017-06-07, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
~plitkin
Stangret

Pomógł: 165 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 8049
Wysłany: 2017-06-07, 12:13    [Cytuj]

Postaram się być, więc czekam na nor.
 
 
Daina

Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 173
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2017-07-04, 19:48   filmowe zwieńczenie [Cytuj]

Na pamiątkę wydarzenia żeglarskiego w Mrągowie w dnia 3-4 czerwca 2017 dołączam link do flmu

https://youtu.be/8hjnNu2HGz0
 
 
zenek

Pomógł: 240 razy
Wiek: 56
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 12587
Wysłany: 2017-07-04, 19:50    [Cytuj]

Wklejam w okienko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

MAZURY INFO PL - KONTAKT

| strona główna | internet | o serwisie |
(C) 2008 Copyright by mazury.info.pl

CZARTER JACHTÓW NA MAZURACH NOCLEGI NA MAZURACH