FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy rejs houseboatem - planowanie trasy w google maps
Autor Wiadomość
rafal_

Wysłany: 2017-07-02, 12:44   Pierwszy rejs houseboatem - planowanie trasy w google maps [Cytuj]

Cześć wszystkim. Za tydzień wybieramy się w rejs houseboatem w dwie rodzinki z dzieciakami. Opracowałem trasę ale nie wiem czy nie przesadziłem z odległością jak na czas 7 dni. Proszę o jakieś porady co do załączonego planu. Start i koniec w Wilkasach. Żółte pinezki oznaczają planowane noclegi. Trasa czerwona (ok. 80km) to jest ta, którą zaczynamy i płyniemy na południe, trasa zielona (ok. 90km) - powrót.

dzięki i pozdrowienia

Rafał

trasa-mazury.jpg
Plik ściągnięto 690 raz(y) 68,03 KB

Ostatnio zmieniony przez rafal_ 2017-07-02, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  

~krak

Wysłany: 2017-07-02, 12:50    [Cytuj]

Od Mamr na prawo zakaz pływania motorowodnego :-( Czyli Wojnowo odpada :-(
Krzysztof

rafal_

Wysłany: 2017-07-02, 12:54    [Cytuj]

krak napisał/a:
Krzysztof

O nie wiedziałem, dzięki
Rafał

~szg

Wysłany: 2017-07-02, 13:11    [Cytuj]

rafal_ napisał/a:
krak napisał/a:
Krzysztof

O nie wiedziałem, dzięki
Rafał

Tylko, że to nie Mamry a Niegocin, ale co tam ;-) .

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-02, 13:33    [Cytuj]

krak napisał/a:
Krzysztof

Jak widać i na Mazurach można się zgubić. :mrgreen:

A trasa z mapki bardzo OK. Ja bym dodał mój obowiązkowy punkt programu czyli Zatoka Poziomkowa (nazwa własna :mrgreen: ) czyli Skanał

~krak

Wysłany: 2017-07-02, 13:41    [Cytuj]

OK, coś mnie się pomerdało :oops: najważniejsze, że wiadomo o co chodzi :mrgreen:

<|dareq

Wysłany: 2017-07-02, 13:56    [Cytuj]

Trasa spokojnie do zrealizowania, pierwszy nocleg trochę za szybko ale to może kwestia innych priorytetów, odpuścił bym sobie Ruciane bo przepływać dwa razy Guziankę tylko po to by dopłynąć kilka metrów to bez sensu (chyba że lubisz takie atrakcje). Ja bym dopłynął do Guzianki można zjeśc obiad u Janusa lub od razu zawrócić i zacumować w Korektywie. Jak by co to z Korektywy można zamówić taksówkę do Rucianego.

pozdro
Ostatnio zmieniony przez dareq 2017-07-02, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-02, 13:58   Re: Pierwszy rejs houseboatem - planowanie trasy w google ma [Cytuj]

rafal_ napisał/a:
Cześć wszystkim. Za tydzień wybieramy się w rejs houseboatem w dwie rodzinki z dzieciakami. Opracowałem trasę ale nie wiem czy nie przesadziłem z odległością jak na czas 7 dni.

W przypadku jachtów spalinowych zasada obliczania trasy jest prosta - zakładasz prędkość spacerową 6km/h w kanałach i 8-10km/h poza nimi (większa prędkość choć możliwa nie ma sensu - dużo więcej pali, niewiele szybciej płynie) i określasz maksymalny czas żeglugi w ciągu dnia. Na tej podstawie obliczasz możliwą do pokonania drogę.

Z prostych rachunków wynika, że w ciągu godziny jesteś w stanie przepłynąć od 6 do 8-10km. Jeżeli Twoja trasa w żadnym momencie nie przekracza założonej odległości z zakładanym czasie to jest OK.

Ja na wakacjach nie planuję niczego. Płynę tam gdzie mnie oczy poniosą, a miejsce noclegu wybieram na bieżąco. W końcu to ma być urlop a nie wyprawa wojenna. :-) ...chociaż wiem, że niektórzy bez szczegółowego planu z dokładnością co do godziny nie wyobrażają sobie rejsu. Źle mi się z nimi pływa. 8-)

<|dareq

Wysłany: 2017-07-02, 14:07    [Cytuj]

ja bardzo lubię planować pływanie sprawia mi to wiele przyjemności i pozwala na poszerzenie wiedzy na temat portów i innych miejsc cumowania, natomiast nigdy kurczowo nie trzymam się planu a w praktyce wygląda to tak że pokrywa się kierunek płynięcia i mniej więcej połowa miejsc postojowych :-D

rafal_

Wysłany: 2017-07-02, 16:02    [Cytuj]

dareq napisał/a:
Trasa spokojnie do zrealizowania, pierwszy nocleg trochę za szybko ale to może kwestia innych priorytetów, odpuścił bym sobie Ruciane bo przepływać dwa razy Guziankę tylko po to by dopłynąć kilka metrów to bez sensu (chyba że lubisz takie atrakcje). Ja bym dopłynął do Guzianki można zjeśc obiad u Janusa lub od razu zawrócić i zacumować w Korektywie. Jak by co to z Korektywy można zamówić taksówkę do Rucianego.

pozdro

Pierwszy nocleg dlatego tak blisko bo łajbę odbieramy 17-18

rafal_

Wysłany: 2017-07-02, 16:09    [Cytuj]

Oczywiście to jest plan który będziemy ewentualnie zmieniać w trakcie ale jakiś cel trzeba mieć, po drodze pewnie będzie dużo fajnych miejsc i trasa nam się rozsypie no i co z tego, chodzi o relaks i frajdę przede wszystkim.

[ ODPOWIEDZ ]