FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biodegradowalne środki do mycia jachtów.
Autor Wiadomość
AdamSz

Wysłany: 2013-01-12, 01:12    [Cytuj]

Koledzy,,,, a stosowaliście do czyszczenia kadłuba środek do czyszczenia basenów....Decalcit Super fmy Bayrol........Ten, to dopiero czyści !!!! .....Błysk w oczach........Jacht nówka.......Co do skutków ubocznych nie chcę się wypowiadać, bo nie wiem....i nie chcę wiedzieć :-) ......A może jednak ktoś coś wie?......W każdym razie środek rewelacja....
Ostatnio zmieniony przez AdamSz 2013-01-12, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2013-01-12, 10:02    [Cytuj]

Pewnie swietny do kadłubów betonowych... ;-)

AdamSz

Wysłany: 2013-01-12, 13:09    [Cytuj]

Mirku, do basenów poliestrowych i laminatowych też ......Teraż podobno tylko takie nasze "Biedactwo" :-) sobie buduje.....
Ostatnio zmieniony przez AdamSz 2013-01-12, 14:14, w całości zmieniany 2 razy  

AdamSz

Wysłany: 2013-01-12, 13:32    [Cytuj]

W każym bądź razie wszelkie osady, szlam i brud likwiduje z prędkością światła. .... Ja tym robiłem bo kadłub przy linii wodnej był mocno zaniedbany........bardzo rozcieńczonym i dla bezpieczeństwa bardzo krótko.....przetarcie, zmyło i chlust wodą ......Cena z butelkę koncentratu 1l, ok. 30 zł.......A czy to ma uboczne skutki, pewnie ma ....bo mocno skuteczne w działaniu ;-) więc trzeba z czuciem, jakby ktoś ......pozdr

Sławek Sea-Line

Wysłany: 2013-01-14, 09:31    [Cytuj]

Wracając do postu o żeglarskim preparacie co to nie jest taki jaki powinien być:

witt napisał/a:

..... Dzięki nowoczesnej formule, Dxxxxxxx pozostawia na czyszczonych powierzchniach warstwę impregnującą i zabezpieczającą, która chroni powierzchnię przed promieniami UV.
Skład
Jonowe i niejonowe środki powierzchniowo -czynne, substancje wiążące, SOLE ALKAICZNE, substancje poprawiające zdolność rozpuszczania, zagęszczacz.

Co do płynów Dxxxxxx - nie jest to szał w wynikach podczas użytkowania (testowałem kiedyś osobiście).
Zacytowane informację są prawdziwe, jednak wydaje się że jest to tylko część prawdy o tym preparacie. Na stronie tegoż producenta preparatu (przesłany na priv link za który dziękuję) jest tez informacja :

"Nie zawiera metali ciężkich. Wolny od AOX"

AOX czyli umowna ilości związków organicznych w wodzie, po przeliczeniu na chlor, oznacza ni mniej ni więcej że jest to preparat bezpieczny dla naszego żelkotu.
W skrócie, związki organiczne poprzez proces spalania z tlenem zmieniają się w gaz, najczęściej jest to chlorowodór.
Dlatego często preparaty bezpieczne nie pachną najmilej, bo dodanie związków eterycznych zakłóca proces spalania albo jest piekielnie drogie.

Cytat:
A czy to ma uboczne skutki, pewnie ma ....bo mocno skuteczne w działaniu ;-) więc trzeba z czuciem, jakby ktoś

Pojawia się pytanie z jakim czuciem... :mrgreen: bo można z czuciem jechać 140 km na dozwolonych 40 :mrgreen:

samo spłukanie wodą po użyciu środka, usunie tylko powierzchniowo preparat - co zostaie w mikroporach działa dalej.

podobnie mogę powiedzieć że jest podczas malowania.

przygotowując powierzchnię do malowania odtłuszczamy z czuciem powierzchnię tanim środkiem (np. benzyna ekstrakcyjna) OK jest super że odtłuszczona, powierzchownie odparowały środki lotne, jednak to co wniknęło do laminatu a co nie jest lotne (tak zwane brudy w preparacie) pozostaje na na bardzo długi czas siejąc spustoszenie w strukturze wiązań a przede wszystkim ze względu na swoją nieobojętność chemiczną zachodzi w reakcję z pierwszą warstwą podkładu lub lakieru naniesiona po powierzchownym odparowaniu tegoż preparatu.

Chemia to kapryśna sztuka i czasami skutki widoczne są dopiero po kilku dniach, miesiącach...

nigdy nie zapomnę jak na pierwszej lekcji chemii (a potem co chwila) słyszałem:
"Pamiętaj chemiku młody
zawsze wlewaj kwas do wody"
w chemii co ma się stać, na pewno się stanie szybciej lub wolniej.

;-) [/quote]

zbychkamila

Wysłany: 2017-07-02, 12:09   płatki do mycia jachtów [Cytuj]

Ja polecam i używam [spam!!!] ale nie w kostce lecz w płatkach. Dosyć dobrze i tanio radzi sobie jako rozrobione w wodzie do zmywania aramtury.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-07-02, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]