FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Most w Pięknej Górze - przebudowa
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2017-05-17, 11:51    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
... Moje pytanie brzmi dlaczego tego mostu nie rozwalono przed sezonem ?...

Ogłoszenie przetargu, zbieranie ofert, wyłonienie "zwycięzcy", podpisanie umów, przekazanie dokumentacji, przekazanie placu budowy,... no i zabrakło czasu :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-05-17, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  

~Margarita

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2017-05-17, 12:33    [Cytuj]

Rzeczywiście zabrakło czasu,ale i sensownego planowania.
Przetarg odbył się w połowie marca, czyli 2 miesiące temu. Myślę, że nawet w tej sytuacji można było się sprężyć nawet o te 2 tygodnie przyspieszyć roboty i zamknięcie kanału wypadło by w drugiej połowie czerwca, jeszcze nie tak "obłożonej".
Już nie wspominając, że w pierwszych rozmowach termin rozpoczęcia prac z mostem był wyznaczony na październik... :!:

Nie wiem, jakie plany mają właściciele flot z j, Tajty i jak sobie będą radzić. Pomysł z przekazywaniem jachtów np w Netcie jest raczej nierealny, gdyż u mnie w porcie w 98% to jachty czarterowe i w weekendy port jest szczelnie wypełniony :roll:

Ale może jakoś się uda przetrwać w miarę bezboleśnie ten remont, mimo naprawdę kiepskiego rozplanowania.
Co prawda ja już wiem, że pole campingowe nie przyniesie w tym sezonie dochodu, przy tak usytuowanym wjeździe (obwodnica mostu wcina się pod kątem ostrym w mój wjazd :evil: )

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-17, 16:49    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Cytat:
Sławku. Skąd ten cytat. Jest to w jakiejś ustawie? Które konkretnie przepisy BHP zabraniają przejścia (w tym rpzypadku) przepłynięcia przez teren budowy, gdy aktualnie nie ma żadnych prac?

Zbyszku jak dobrze wyczytałem przepływanie przez most ma być zamknięte jedynie podczas robót rozbiórkowych ( kilka dni ) Trudno zezwolić jachtom na przepływanie podczas gdy koparka rozwala most - zgodzisz się ze mną. Moje pytanie brzmi dlaczego tego mostu nie rozwalono przed sezonem ?

Sławek

Pewnie dlatego, że jeżdzi po nim tysiące samochodów dziennie, a pod nim przepływa kilka jachtów dziennie.

Tupi

Wysłany: 2017-05-17, 22:57    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
greg napisał/a:
SoliSoli napisał/a:
Giżycko ma niewiele z ,,żeglarskiej stonki" czarterującej w Pięknej Górze.

Chyba właściciele jachtów i portów płacą jakieś podatki.

Podatki płaci się w gminie, w ktorej jest zarejestrowana firma - np. w Warszawie, Krakowie itp. Na miejscu wyłącznie podatek od nieruchomości.

fakt,ale dzieje się tak głównie z powodów bardzo pragmatycznych
myślę,że nie było by problemem dla nikogo przeniesienie działalności np. do Giżycka
ale po pierwsze działalność w małej miejscowości(szczególnie prowadzona przez osobę spoza rejonu) podlega nie wiedzieć czemu naprawdę częstym kontrolom( powody są różne/ często jest nim po prostu fakt ,że urzędnik w małej miejscowości ma po prostu na to czas i chce się wykazać - często bywają inne) - co naprawdę potrafi być mocno uciążliwe(kilka kontroli w roku potrafi rozłożyć normalną pracę w niejednej firmie) - podkreślę ,że nie wiem czy jest tak w Giżycku ,ale znam sporo przykładów takiego traktowania "przyjezdnych" firm
po drugie prowadząc działalność wiele lat w swoim rodzinnym mieście siłą rzeczy zwyczajnie się "przyzwyczajamy" do "naszego" US itp itd
po trzecie gmina chcąc zachęcić do rejestrowania działalności u siebie powinna coś zaproponować - nie słyszałem o żadnych takich propozycjach - więc z punktu widzenia przedsiębiorcy - po co się przenosić?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-17, 23:55    [Cytuj]

Tupi napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
greg napisał/a:
SoliSoli napisał/a:
Giżycko ma niewiele z ,,żeglarskiej stonki" czarterującej w Pięknej Górze.

Chyba właściciele jachtów i portów płacą jakieś podatki.

Podatki płaci się w gminie, w ktorej jest zarejestrowana firma - np. w Warszawie, Krakowie itp. Na miejscu wyłącznie podatek od nieruchomości.

fakt,ale dzieje się tak głównie z powodów bardzo pragmatycznych
myślę,że nie było by problemem dla nikogo przeniesienie działalności np. do Giżycka
ale po pierwsze działalność w małej miejscowości(szczególnie prowadzona przez osobę spoza rejonu) podlega nie wiedzieć czemu naprawdę częstym kontrolom( powody są różne/ często jest nim po prostu fakt ,że urzędnik w małej miejscowości ma po prostu na to czas i chce się wykazać - często bywają inne) - co naprawdę potrafi być mocno uciążliwe(kilka kontroli w roku potrafi rozłożyć normalną pracę w niejednej firmie) - podkreślę ,że nie wiem czy jest tak w Giżycku ,ale znam sporo przykładów takiego traktowania "przyjezdnych" firm
po drugie prowadząc działalność wiele lat w swoim rodzinnym mieście siłą rzeczy zwyczajnie się "przyzwyczajamy" do "naszego" US itp itd
po trzecie gmina chcąc zachęcić do rejestrowania działalności u siebie powinna coś zaproponować - nie słyszałem o żadnych takich propozycjach - więc z punktu widzenia przedsiębiorcy - po co się przenosić?

Nie dyskutuję dlaczego tak jest, ani nie mam pretensji do przedsiębiorców, którym widocznie wygodniej jest rozliczać podatki "u siebie".

Napisałem to jedynie po to, aby uzmysłowić turystom "zostawiającym dużo pieniędzy na Mazurach", że zostawiają je wyłącznie przedsiębiorcom u których kupują usługi, a nie "na Mazurach"... i żeby brali pod uwagę ten fakt prezentując postawę roszczeniową w stosunku do "mazurskich gmin żyjących z turystyki" - np. sugerując miejscowym podatnikom, aby po nich sprzątali za darmo.

Owszem taniej jest odebrać nieczystości niż wyciągać je z wody czy krzaków po sezonie, ale ostatecznie i tak ktoś musi za to zapłacić. Płaci podatnik niekoniecznie czerpiący zyski z turystyki. Przykładowo w Giżycku największym pracodawcą i płatnikiem podatków jest wojsko... oraz mundurowi emeryci.

Niestety wielu turystów nadal myśli, że przykładowo wydając 500zł w biedronce, 200zł w Orlenie, 300zł np. w marinie Sztynort, 2.000zł za czarter jachtu z firmy zarejestrowanej np. w Warszawie - "zostawił na Mazurach 3.000zł". Tymczasem na Mazurach został promil z tej kwoty w postaci podatku od nieruchomości portowej, stacji benzynowej czy gruntu pod supermarketem.

Do nich pretensji też nie mam. W szkołach o tym nie uczą (przypadek?), więc skąd mają to wiedzieć?

sternik76

Wysłany: 2017-05-18, 00:06    [Cytuj]

Cytat:

Nie dyskutuję dlaczego tak jest, ani nie mam pretensji do przedsiębiorców, którym widocznie wygodniej jest rozliczać podatki "u siebie".

Napisałem to jedynie po to, aby uzmysłowić turystom "zostawiającym dużo pieniędzy na Mazurach", że zostawiają je wyłącznie przedsiębiorcom u których kupują usługi, a nie "na Mazurach"... i żeby brali pod uwagę ten fakt prezentując postawę roszczeniową w stosunku do "mazurskich gmin żyjących z turystyki" - np. sugerując miejscowym podatnikom, aby po nich sprzątali za darmo.

Owszem taniej jest odebrać nieczystości niż wyciągać je z wody czy krzaków po sezonie, ale ostatecznie i tak ktoś musi za to zapłacić. Płaci podatnik niekoniecznie czerpiący zyski z turystyki. Przykładowo w Giżycku największym pracodawcą i płatnikiem podatków jest wojsko... oraz mundurowi emeryci.

Niestety wielu turystów nadal myśli, że przykładowo wydając 500zł w biedronce, 200zł w Orlenie, 300zł np. w marinie Sztynort, 2.000zł za czarter jachtu z firmy zarejestrowanej np. w Warszawie - "zostawił na Mazurach 3.000zł". Tymczasem na Mazurach został promil z tej kwoty w postaci podatku od nieruchomości portowej, stacji benzynowej czy gruntu pod supermarketem.

Do nich pretensji też nie mam. W szkołach o tym nie uczą (przypadek?), więc skąd mają to wiedzieć?

U nas w Gdańsku jest podobnie... Wszyscy korzystają z infrastruktury miejskiej, udogodnień, itp. A ludzi mieszkających u nas z rejestracjami NGI jest coraz więcej :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-18, 00:13    [Cytuj]

sternik76 napisał/a:
U nas w Gdańsku jest podobnie... Wszyscy korzystają z infrastruktury miejskiej, udogodnień, itp. A ludzi mieszkających u nas z rejestracjami NGI jest coraz więcej :mrgreen:

Jak mieszkają, to za śmieci płacą :-P Co innego ja. Gdy przyjadę pochodzić po gdańskim starym mieście, to trochę "papierków po cukierkach" w tamtejszych koszach zostawię nie płacąc ani grosza. 8-) Wałówkę na cały pobyt naturalnie zabieram z Giżycka, a nocuję w samochodzie zaparkowanym "na dziko" gdzieś w bocznej bindu... wróć! uliczce. :mrgreen:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-05-18, 07:36    [Cytuj]

Cytat:
Pewnie dlatego, że jeżdzi po nim tysiące samochodów dziennie, a pod nim przepływa kilka jachtów dziennie.

Pewnie troche więcej niż kilka, ale i tak kiedyś go muszą rozebrać więc lepszym terminem byłby np marzec - kwiecień.

Sławek

~SoliSoli

Wysłany: 2017-05-18, 15:15    [Cytuj]

[quote="sternik76"]
Cytat:

Nie mieszaj systemów walutowych ;)
Ja miałem rejestrację TK, teraz mam RNI.
Tylko dlatego, że płaciłem/płacę około 30% mniejsze ubezpieczenie.
Ale rozliczam się w miejscu ,,nocowania" oraz płacę za śmieci.
I kupuję w ,,nocniku" oranżadę ,,miejscową" (systematycznie) a przy sobocie chleb w małej piekarni.
,,W sezonie" na pewno wydaję więcej pieniędzy miesięcznie w Giżycku (ale nie w Pięknej Górze bo tam nic nie ma) niż w miejscu ,,nocowania" w sklepach, barach i restauracjach.
Tak więc literki przed numerem rejestracyjnym ,,blachosmroda" ;) niewiele mają wspólnego z podatkami.

~Margarita

Wysłany: 2017-06-13, 15:27    [Cytuj]

Dzisiaj (tak, dzisiaj, dzień przed weekendem "Bożociałowym") rozpoczęto prace przy remoncie mostu. Jutro ma zostać zamknięta jedna nitka drogi Giżycko- Kętrzyn :shock:
W czwartek robót nie będzie, w piątek prace mają być prowadzone, w sobotę i niedzielę nie.
Po prostu mistrzostwo w planowaniu prac 8-)

Jestem umówiona z wykonawcą, aby to jeszcze przedyskutować i unaocznić, że wybrali najgorszy moment na rozpoczęcie prac. Może dadzą sobie to przetłumaczyć, inaczej będzie słabo...

remont mostu 13.06 1.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 2,02 MB

remont mostu 13.06 2.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 1017,28 KB

lustra przy moście 13.06.jpg
Przynajmniej ustawiono aż dwa lustra na przełomie kanału, wcześniej (przez jakiś czas) nie było żadnego
Plik ściągnięto 48 raz(y) 1,1 MB

zenek

Wysłany: 2017-06-13, 16:29    [Cytuj]

Margarita napisał/a:
Dzisiaj (tak, dzisiaj, dzień przed weekendem "Bożociałowym") rozpoczęto prace przy remoncie mostu. Jutro ma zostać zamknięta jedna nitka drogi Giżycko- Kętrzyn :shock:
W czwartek robót nie będzie, w piątek prace mają być prowadzone, w sobotę i niedzielę nie.
Po prostu mistrzostwo w planowaniu prac 8-)
No nie !!! Mogę jeszcze zrozumieć, że z jakichś powodów remont prowadzony jest w miesiącach będących szczytem sezonu turystycznego. Ale takie kwiatki w najbardziej oblegany długi weekend? Przepraszam, ale ktoś kto układał i zatwierdzał harmonogram robót jest idiotą :evil: !!!

~Margarita

Wysłany: 2017-06-13, 18:05    [Cytuj]

Udało się - wykonawca dał się przekonać, na szczęście zrozumiał sytuację firm i klientów czarterowych :-D
Roboty będą wznowione w poniedziałek :!:

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-06-13, 19:08    [Cytuj]

Gratulacje za moc przekonywania.
Marnujesz się w tych czarterach ... ;-)

~Świerszcz

Wysłany: 2017-06-13, 19:42    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Gratulacje za moc przekonywania.... ;-)

" Dobrym słowem można wiele,
a dobrym słowem i pistoletem, jeszcze więcej"

Al Capone
;-)

~extant

Wysłany: 2017-06-13, 20:26    [Cytuj]

Margarita napisał/a:
Udało się - wykonawca dał się przekonać, na szczęście zrozumiał sytuację firm i klientów czarterowych :-D ...

Brawo ! :-D (klikam "pomagasa" w innym temacie) :-)

~Margarita

Wysłany: 2017-06-13, 22:05    [Cytuj]

Świerszcz napisał/a:
artiosso napisał/a:

Tak, to była ta metoda :mrgreen:

~greg

Wysłany: 2017-06-14, 12:07    [Cytuj]

Margarita napisał/a:
Świerszcz napisał/a:
artiosso napisał/a:

a dobre słowo i butelka ?... ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-06-14, 13:26    [Cytuj]

greg napisał/a:
Margarita napisał/a:
Świerszcz napisał/a:
artiosso napisał/a:

a dobre słowo i butelka ?... ;-)

jeszcze bardziej ...... dobre słowo i koperta :mrgreen:

Sławek

~Margarita

Wysłany: 2017-07-04, 12:48    [Cytuj]

UWAGA :!:

Trwają prace przy remoncie mostu - teraz są wbijane larseny. Montowana jest tymczasowa kładka robocza (czy cóś takiego :roll: ) i spora część kanału jest przegrodzona!!!
Wychodząc z zakrętu od strony Tajt trzeba bardzo uważać, żeby nie spotkać się z wielką stalową kłodą z prawej części kanału!!!

wbijanie larsenów 2 p..jpg
Plik ściągnięto 220 raz(y) 1,16 MB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-04, 13:50    [Cytuj]

Dzięki za info!

[ ODPOWIEDZ ]