FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Mazurskie Targi Sportów Wodnych 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny za wędkowanie
Autor Wiadomość
~Rafał1960

Wysłany: 2017-06-10, 12:34    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Zdrowy rozsądek wskazany wszędzie, także w cenach zezwoleń i możliwości kupna jednego na wszystkie jeziora, takie 14 dniowe, na urlop.

Zdrowy rozsądek nie ma nic do rzeczy skoro Polska została rozparcelowana przez beton PZW.
Mamy 44 okręgi a kół PZW jest więcej jak dużo, a każdy chce kasę za "swoje wody", bo żyć z czegoś trzeba. Umów między okręgami jak na lekarstwo.

Niżej link do strony z podziałem Polski przez PZW.
I jak tu można marzyć o wykupie zezwolenia na całe WJM na tydzień lub dwa?

.http://www.pzw.org.pl/home/znajdz

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-06-11, 22:30    [Cytuj]

Tupi napisał/a:
Tobo napisał/a:
Tu masz rację, nie każdy lubi, umie, ma chęć, czas żeby rybę oskrobać, umyć, zakopać flaki (nigdy nie wyrzucać do wody!!!), posolić, usmażyć. Potem mycie patelni, talerzy, uff...

Raczej chodzi mi o łowienie tylko w celu wypuszczania, ubliżanie nawet wędkarzom którzy łowią i czasem coś wezmą, że rybki mordują itp, ale z baru usmażona to inna rybka, nie cierpiała przed smażeniem, wyrosła na grządce ;-)

najważniejszy jest chyba po prostu zdrowy rozsądek
ja łowić lubię bardzo ,ale najczęściej wypuszczam
chodź zdarza mi się i jakąś usmażyć/uwędzić czy zamarynować
;-)
do biorących wymiarowe ryby i w regulaminowej ilości nic nie ma,ale jest i grupa "wędkarzy" co bierze wszystko co w "łapy" wpadnie
kiedyś na wiśle łowiący obok facet miał do mnie pretensje ,że wypuściłem małego sandacza - argumentował ,że skoro ja nie chcę to niech jemu dam :lol:

trzeba było mu dać...ale w łeb.
ja tempie jak mogę takich wędkarzy.
mój kolega ma jeszcze inne podejście i raz pseudo wędkarza -kłusownika wepchnął do rzeki.

PiotrL

Wysłany: 2017-06-13, 13:12    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Próbowałem kiedyś współpracy z "rybakami". Wielokrotnie podejmowane były również próby ujednolicenia sprzedaży zezwoleń dla żeglarzy - jedno zezwolenie na cały pobyt i wszystkie jeziora. Niestety dzierżawcy jezior są niereformowalni, przez co zdecydowana większość żeglarzy zezwoleń nie kupuje narażając się na kary.

TO JEST MASAKRA!!!!!

Wybieram się od 1 lipca na siedem dni na WJM ruszam z Bocznego i chcemy popłynąć na Śniardwy i w tym czasie chcę z dziećmi powędkować. I zaczyna się wspomniana masakra bo skąd ja mam dokładnie wiedzieć, którego dnia będę na którym jeziorze? A teren od Giżycka przez Mikołajki do j Śniardwy są w użytkowaniu trzech oddzielnych PGRów!

Dobra dzwoniłem do tych PGRów i zapytałem czy można przelewem internetowym np. na jeden dzień jak już będę na ich wodach - odpowiedz TAK ale musi pan mieć wydruk - o kurcze to oprócz wędzisk muszę zabrać na łódkę jeszcze drukarkę :( I jeszcze druga sprawa pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Gospodarstwa - czyli jak opłacę w sobotę łowienie na niedzielę to oni dopiero zaksięgują kasę w poniedziałek i tak będzie lipa :( wrrrrr
Powinienem wykupić zapewne 3 pozwolenia na 7 dni czyli 3 x 170 zł ale czy to nie jest ........ z ich strony?
Sami swoimi głupimi przepisami zachęcają do nielegalnego połowu :( a może to celowe zniechęcanie wszystkich do wędkowania?
Ostatnio zmieniony przez PiotrL 2017-06-13, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 13:20    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:

Dobra dzwoniłem do tych PGRów i zapytałem czy można przelewem internetowym np. na jeden dzień jak już będę na ich wodach - odpowiedz TAK ale musi pan mieć wydruk - o kurcze to oprócz wędzisk muszę zabrać na łódkę jeszcze drukarkę :( I jeszcze druga sprawa pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Gospodarstwa - czyli jak opłacę w sobotę łowienie na niedzielę to oni dopiero zaksięgują kasę w poniedziałek i tak będzie lipa :( wrrrrr

No z wydrukiem faktycznie upierdliwe , ale można poprosić gdzieś w porcie, biurze jakimś czy sklepie by wydrukować z pendrive np. Imho absolutnie wystarczy potwierdzenie przelewu . Nie sądzisz chyba, że strażnik będzie dzwonił do gospodarstwa i sprawdzał czy kasa na konto trafiła ;-)

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-06-13, 13:23    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
[quote="mazury.info.pl" Próbowałem kiedyś współpracy z "rybakami". Wielokrotnie podejmowane były również próby ujednolicenia sprzedaży zezwoleń dla żeglarzy - jedno zezwolenie na cały pobyt i wszystkie jeziora. Niestety dzierżawcy jezior są niereformowalni, przez co zdecydowana większość żeglarzy zezwoleń nie kupuje narażając się na kary.

TO JEST MASAKRA!!!!!

Wybieram się od 1 lipca na siedem dni na WJM ruszam z Bocznego i chcemy popłynąć na Śniardwy i w tym czasie chcę z dziećmi powędkować. I zaczyna się wspomniana masakra bo skąd ja mam dokładnie wiedzieć, którego dnia będę na którym jeziorze? A teren od Giżycka przez Mikołajki do j Śniardwy są w użytkowaniu trzech oddzielnych PGRów!

Powinienem wykupić zapewne 3 pozwolenia na 7 dni czyli 3 x 170 zł ale czy to nie jest ........ z ich strony?
Sami swoimi głupimi przepisami zachęcają do nielegalnego połowu :( a może to celowe zniechęcanie wszystkich do wędkowania?[/quote]

wędkarz to dla nich nie klient. lepiej wytrzebić całe jezioro z ryb niż pierdzielić się z wędkarzami.
sami się proszą o to żeby olewać przepisy.
jak będziesz łowił z łajby zacumowany to raczej nikt się tobą nie zainteresuje bo takich setki ale jak z łajby na jeziorze to już jest taka szansa.

~Rafał1960

Wysłany: 2017-06-13, 13:39    [Cytuj]

bronek napisał/a:
I jeszcze druga sprawa pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Gospodarstwa - czyli jak opłacę w sobotę łowienie na niedzielę to oni dopiero zaksięgują kasę w poniedziałek i tak będzie lipa :(

Powinno wystarczyć potwierdzenie przelewu w PDF z banku wysłane na maila odpowiedniego PGR.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-06-13, 13:59    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
No z wydrukiem faktycznie upierdliwe , ale można poprosić gdzieś w porcie, biurze jakimś czy sklepie by wydrukować z pendrive np. Imho absolutnie wystarczy potwierdzenie przelewu . Nie sądzisz chyba, że strażnik będzie dzwonił do gospodarstwa i sprawdzał czy kasa na konto trafiła ;-)

Piszesz poważnie? Przepisy "o kłusownictwie" niestety nie zmieniły się od czasów PRL i za kłusownictwo strażnik może wsadzić Cię do aresztu, a nawet skonfiskować narzędzie przestępstwa jaką jest twoja lub wypożyczona łódź, o wędkach nie wspominając. Połów bez wymaganych kwitów podpada pod kłusownictwo.

Nie chodzi o to, aby klient (tak klient) latał z pendrajwami po sklepach czy punktach ksero, tylko aby strażnik był wyposażony w terminal w którym wszystko może sobie sprawdzić... jak w XXI wieku.

PiotrL

Wysłany: 2017-06-13, 14:11    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Piszesz poważnie? Przepisy "o kłusownictwie" niestety nie zmieniły się od czasów PRL i za kłusownictwo strażnik może wsadzić Cię do aresztu, a nawet skonfiskować narzędzie przestępstwa jaką jest twoja lub wypożyczona łódź, o wędkach nie wspominając. Połów bez wymaganych kwitów podpada pod kłusownictwo.

Nie chodzi o to, aby klient (tak klient) latał z pendrajwami po sklepach czy punktach ksero, tylko aby strażnik był wyposażony w terminal w którym wszystko może sobie sprawdzić... jak w XXI wieku.

Tak XXI wiek a w niektórych dziedzinach jesteśmy przed epoką kamienia łupanego :(
Szanujmy siebie i zarabiajmy uczciwie - chcę być na urlopie i mieć spokój a nie biegać po punktach czy sklepach!

PiotrL

Wysłany: 2017-06-13, 14:21    [Cytuj]

bronek napisał/a:

wędkarz to dla nich nie klient. lepiej wytrzebić całe jezioro z ryb niż pierdzielić się z wędkarzami.
sami się proszą o to żeby olewać przepisy.
jak będziesz łowił z łajby zacumowany to raczej nikt się tobą nie zainteresuje bo takich setki ale jak z łajby na jeziorze to już jest taka szansa.

Szkoda że jako wędkarze nie jesteśmy traktowani jak klienci :(

ja chcę spokojnie sobie z córką czy synem połowić i nie rozglądać się czy ktoś przypłynie sprawdzić mnie z posiadania pozwolenia którego nie będę miał!
A tak naprawdę to ile wodniacy mogą złowić tych ryb?
Ja osobiście i tak wszystkie planuję wypuszczać.

Ale też nie mam ochoty za 7 dni na WJM płacić każdemu z osobna za ten okres po 170 zł :(

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-06-13, 14:47    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
Szkoda że jako wędkarze nie jesteśmy traktowani jak klienci :(

Dlatego wędkarze z Mazur jeżdżą na ryby do Norwegii.

PiotrL napisał/a:
Ja osobiście i tak wszystkie planuję wypuszczać.

Niestety jesteś wyjątkiem. Ludzi często wolą kotu/psu dać nawet niewymiarową rybę, niż cokolwiek wypuścić.

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 14:52    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Zbyszku, przykładowo na stronie gospodarstwa Mikołajki , jak byk jest napisane że wystarczy potwierdzenie przelewu z wpisanym dniem połowu oraz imieniem i nazwiskiem wędkującego . Nie ma mowy o tym, że muszą mieć kasę zaksięgowaną. Tak samo jest z gospodarstwem Śniardwy ...

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 14:54    [Cytuj]

Dlatego wędkarze z Mazur jeżdżą na ryby do Norwegii.

.

Głównie jeżdżą tam dlatego, że u nas jest sztuką coś złowić ....tak są jeziora wytrzebione ....

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-06-13, 14:58    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Zbyszku, przykładowo na stronie gospodarstwa Mikołajki , jak byk jest napisane że wystarczy potwierdzenie przelewu z wpisanym dniem połowu oraz imieniem i nazwiskiem wędkującego.

Czyli musisz mieć wydruk.

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 15:01    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Zbyszku, przykładowo na stronie gospodarstwa Mikołajki , jak byk jest napisane że wystarczy potwierdzenie przelewu z wpisanym dniem połowu oraz imieniem i nazwiskiem wędkującego.

Czyli musisz mieć wydruk.

No o tym właśnie pisałem , że z wydrukami jest to upierdliwe , aczkolwiek możliwe ;-)

Afaik powinni zrobić jak na PKP - wystarczy potwierdzenie ze smarkfonu ;-)

Ba ... a jaki problem wypuścić nawet specjalne aplikacje by maksymalnie uprościć procedurę zakupu zezwoleń
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2017-06-13, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  

artur_k

Wysłany: 2017-06-13, 16:15    [Cytuj]

Zezwolenia swoją drogą, ale jak poradzicie sobie na czarterówce z obowiązkiem połowu z łodzi która jest w tym celu zarejestrowana? Chyba że w grę wchodzi tylko połów z brzegu.

<|dareq

Wysłany: 2017-06-13, 18:22    [Cytuj]

artur_k napisał/a:
Zezwolenia swoją drogą, ale jak poradzicie sobie na czarterówce z obowiązkiem połowu z łodzi która jest w tym celu zarejestrowana? Chyba że w grę wchodzi tylko połów z brzegu.

nie potrzeba specjalnej rejestracji do wędkowania było już o tym na forum

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 19:11    [Cytuj]

dareq napisał/a:
artur_k napisał/a:

Uściślając, nie potrzeba koniecznie rejestracji ze starostwa. Wystarczy rejestracja PZŻ

artur_k

Wysłany: 2017-06-14, 08:17    [Cytuj]

dareq napisał/a:

Poszukam i poczytam, nie wiedziałem. :oops:

[ ODPOWIEDZ ]