FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny za wędkowanie
Autor Wiadomość
~Rafał1960

Wysłany: 2017-06-10, 11:34    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Zdrowy rozsądek wskazany wszędzie, także w cenach zezwoleń i możliwości kupna jednego na wszystkie jeziora, takie 14 dniowe, na urlop.

Zdrowy rozsądek nie ma nic do rzeczy skoro Polska została rozparcelowana przez beton PZW.
Mamy 44 okręgi a kół PZW jest więcej jak dużo, a każdy chce kasę za "swoje wody", bo żyć z czegoś trzeba. Umów między okręgami jak na lekarstwo.

Niżej link do strony z podziałem Polski przez PZW.
I jak tu można marzyć o wykupie zezwolenia na całe WJM na tydzień lub dwa?

.http://www.pzw.org.pl/home/znajdz

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-06-11, 21:30    [Cytuj]

Tupi napisał/a:
Tobo napisał/a:
Tu masz rację, nie każdy lubi, umie, ma chęć, czas żeby rybę oskrobać, umyć, zakopać flaki (nigdy nie wyrzucać do wody!!!), posolić, usmażyć. Potem mycie patelni, talerzy, uff...

Raczej chodzi mi o łowienie tylko w celu wypuszczania, ubliżanie nawet wędkarzom którzy łowią i czasem coś wezmą, że rybki mordują itp, ale z baru usmażona to inna rybka, nie cierpiała przed smażeniem, wyrosła na grządce ;-)

najważniejszy jest chyba po prostu zdrowy rozsądek
ja łowić lubię bardzo ,ale najczęściej wypuszczam
chodź zdarza mi się i jakąś usmażyć/uwędzić czy zamarynować
;-)
do biorących wymiarowe ryby i w regulaminowej ilości nic nie ma,ale jest i grupa "wędkarzy" co bierze wszystko co w "łapy" wpadnie
kiedyś na wiśle łowiący obok facet miał do mnie pretensje ,że wypuściłem małego sandacza - argumentował ,że skoro ja nie chcę to niech jemu dam :lol:

trzeba było mu dać...ale w łeb.
ja tempie jak mogę takich wędkarzy.
mój kolega ma jeszcze inne podejście i raz pseudo wędkarza -kłusownika wepchnął do rzeki.

PiotrL

Wysłany: 2017-06-13, 12:12    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Próbowałem kiedyś współpracy z "rybakami". Wielokrotnie podejmowane były również próby ujednolicenia sprzedaży zezwoleń dla żeglarzy - jedno zezwolenie na cały pobyt i wszystkie jeziora. Niestety dzierżawcy jezior są niereformowalni, przez co zdecydowana większość żeglarzy zezwoleń nie kupuje narażając się na kary.

TO JEST MASAKRA!!!!!

Wybieram się od 1 lipca na siedem dni na WJM ruszam z Bocznego i chcemy popłynąć na Śniardwy i w tym czasie chcę z dziećmi powędkować. I zaczyna się wspomniana masakra bo skąd ja mam dokładnie wiedzieć, którego dnia będę na którym jeziorze? A teren od Giżycka przez Mikołajki do j Śniardwy są w użytkowaniu trzech oddzielnych PGRów!

Dobra dzwoniłem do tych PGRów i zapytałem czy można przelewem internetowym np. na jeden dzień jak już będę na ich wodach - odpowiedz TAK ale musi pan mieć wydruk - o kurcze to oprócz wędzisk muszę zabrać na łódkę jeszcze drukarkę :( I jeszcze druga sprawa pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Gospodarstwa - czyli jak opłacę w sobotę łowienie na niedzielę to oni dopiero zaksięgują kasę w poniedziałek i tak będzie lipa :( wrrrrr
Powinienem wykupić zapewne 3 pozwolenia na 7 dni czyli 3 x 170 zł ale czy to nie jest ........ z ich strony?
Sami swoimi głupimi przepisami zachęcają do nielegalnego połowu :( a może to celowe zniechęcanie wszystkich do wędkowania?
Ostatnio zmieniony przez PiotrL 2017-06-13, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 12:20    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:

Dobra dzwoniłem do tych PGRów i zapytałem czy można przelewem internetowym np. na jeden dzień jak już będę na ich wodach - odpowiedz TAK ale musi pan mieć wydruk - o kurcze to oprócz wędzisk muszę zabrać na łódkę jeszcze drukarkę :( I jeszcze druga sprawa pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Gospodarstwa - czyli jak opłacę w sobotę łowienie na niedzielę to oni dopiero zaksięgują kasę w poniedziałek i tak będzie lipa :( wrrrrr

No z wydrukiem faktycznie upierdliwe , ale można poprosić gdzieś w porcie, biurze jakimś czy sklepie by wydrukować z pendrive np. Imho absolutnie wystarczy potwierdzenie przelewu . Nie sądzisz chyba, że strażnik będzie dzwonił do gospodarstwa i sprawdzał czy kasa na konto trafiła ;-)

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-06-13, 12:23    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
[quote="mazury.info.pl" Próbowałem kiedyś współpracy z "rybakami". Wielokrotnie podejmowane były również próby ujednolicenia sprzedaży zezwoleń dla żeglarzy - jedno zezwolenie na cały pobyt i wszystkie jeziora. Niestety dzierżawcy jezior są niereformowalni, przez co zdecydowana większość żeglarzy zezwoleń nie kupuje narażając się na kary.

TO JEST MASAKRA!!!!!

Wybieram się od 1 lipca na siedem dni na WJM ruszam z Bocznego i chcemy popłynąć na Śniardwy i w tym czasie chcę z dziećmi powędkować. I zaczyna się wspomniana masakra bo skąd ja mam dokładnie wiedzieć, którego dnia będę na którym jeziorze? A teren od Giżycka przez Mikołajki do j Śniardwy są w użytkowaniu trzech oddzielnych PGRów!

Powinienem wykupić zapewne 3 pozwolenia na 7 dni czyli 3 x 170 zł ale czy to nie jest ........ z ich strony?
Sami swoimi głupimi przepisami zachęcają do nielegalnego połowu :( a może to celowe zniechęcanie wszystkich do wędkowania?[/quote]

wędkarz to dla nich nie klient. lepiej wytrzebić całe jezioro z ryb niż pierdzielić się z wędkarzami.
sami się proszą o to żeby olewać przepisy.
jak będziesz łowił z łajby zacumowany to raczej nikt się tobą nie zainteresuje bo takich setki ale jak z łajby na jeziorze to już jest taka szansa.

~Rafał1960

Wysłany: 2017-06-13, 12:39    [Cytuj]

bronek napisał/a:
I jeszcze druga sprawa pieniążki muszą być zaksięgowane na koncie Gospodarstwa - czyli jak opłacę w sobotę łowienie na niedzielę to oni dopiero zaksięgują kasę w poniedziałek i tak będzie lipa :(

Powinno wystarczyć potwierdzenie przelewu w PDF z banku wysłane na maila odpowiedniego PGR.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-06-13, 12:59    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
No z wydrukiem faktycznie upierdliwe , ale można poprosić gdzieś w porcie, biurze jakimś czy sklepie by wydrukować z pendrive np. Imho absolutnie wystarczy potwierdzenie przelewu . Nie sądzisz chyba, że strażnik będzie dzwonił do gospodarstwa i sprawdzał czy kasa na konto trafiła ;-)

Piszesz poważnie? Przepisy "o kłusownictwie" niestety nie zmieniły się od czasów PRL i za kłusownictwo strażnik może wsadzić Cię do aresztu, a nawet skonfiskować narzędzie przestępstwa jaką jest twoja lub wypożyczona łódź, o wędkach nie wspominając. Połów bez wymaganych kwitów podpada pod kłusownictwo.

Nie chodzi o to, aby klient (tak klient) latał z pendrajwami po sklepach czy punktach ksero, tylko aby strażnik był wyposażony w terminal w którym wszystko może sobie sprawdzić... jak w XXI wieku.

PiotrL

Wysłany: 2017-06-13, 13:11    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Piszesz poważnie? Przepisy "o kłusownictwie" niestety nie zmieniły się od czasów PRL i za kłusownictwo strażnik może wsadzić Cię do aresztu, a nawet skonfiskować narzędzie przestępstwa jaką jest twoja lub wypożyczona łódź, o wędkach nie wspominając. Połów bez wymaganych kwitów podpada pod kłusownictwo.

Nie chodzi o to, aby klient (tak klient) latał z pendrajwami po sklepach czy punktach ksero, tylko aby strażnik był wyposażony w terminal w którym wszystko może sobie sprawdzić... jak w XXI wieku.

Tak XXI wiek a w niektórych dziedzinach jesteśmy przed epoką kamienia łupanego :(
Szanujmy siebie i zarabiajmy uczciwie - chcę być na urlopie i mieć spokój a nie biegać po punktach czy sklepach!

PiotrL

Wysłany: 2017-06-13, 13:21    [Cytuj]

bronek napisał/a:

wędkarz to dla nich nie klient. lepiej wytrzebić całe jezioro z ryb niż pierdzielić się z wędkarzami.
sami się proszą o to żeby olewać przepisy.
jak będziesz łowił z łajby zacumowany to raczej nikt się tobą nie zainteresuje bo takich setki ale jak z łajby na jeziorze to już jest taka szansa.

Szkoda że jako wędkarze nie jesteśmy traktowani jak klienci :(

ja chcę spokojnie sobie z córką czy synem połowić i nie rozglądać się czy ktoś przypłynie sprawdzić mnie z posiadania pozwolenia którego nie będę miał!
A tak naprawdę to ile wodniacy mogą złowić tych ryb?
Ja osobiście i tak wszystkie planuję wypuszczać.

Ale też nie mam ochoty za 7 dni na WJM płacić każdemu z osobna za ten okres po 170 zł :(

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-06-13, 13:47    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
Szkoda że jako wędkarze nie jesteśmy traktowani jak klienci :(

Dlatego wędkarze z Mazur jeżdżą na ryby do Norwegii.

PiotrL napisał/a:
Ja osobiście i tak wszystkie planuję wypuszczać.

Niestety jesteś wyjątkiem. Ludzi często wolą kotu/psu dać nawet niewymiarową rybę, niż cokolwiek wypuścić.

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 13:52    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Zbyszku, przykładowo na stronie gospodarstwa Mikołajki , jak byk jest napisane że wystarczy potwierdzenie przelewu z wpisanym dniem połowu oraz imieniem i nazwiskiem wędkującego . Nie ma mowy o tym, że muszą mieć kasę zaksięgowaną. Tak samo jest z gospodarstwem Śniardwy ...

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 13:54    [Cytuj]

Dlatego wędkarze z Mazur jeżdżą na ryby do Norwegii.

.

Głównie jeżdżą tam dlatego, że u nas jest sztuką coś złowić ....tak są jeziora wytrzebione ....

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-06-13, 13:58    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Zbyszku, przykładowo na stronie gospodarstwa Mikołajki , jak byk jest napisane że wystarczy potwierdzenie przelewu z wpisanym dniem połowu oraz imieniem i nazwiskiem wędkującego.

Czyli musisz mieć wydruk.

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 14:01    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Zbyszku, przykładowo na stronie gospodarstwa Mikołajki , jak byk jest napisane że wystarczy potwierdzenie przelewu z wpisanym dniem połowu oraz imieniem i nazwiskiem wędkującego.

Czyli musisz mieć wydruk.

No o tym właśnie pisałem , że z wydrukami jest to upierdliwe , aczkolwiek możliwe ;-)

Afaik powinni zrobić jak na PKP - wystarczy potwierdzenie ze smarkfonu ;-)

Ba ... a jaki problem wypuścić nawet specjalne aplikacje by maksymalnie uprościć procedurę zakupu zezwoleń
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2017-06-13, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  

artur_k

Wysłany: 2017-06-13, 15:15    [Cytuj]

Zezwolenia swoją drogą, ale jak poradzicie sobie na czarterówce z obowiązkiem połowu z łodzi która jest w tym celu zarejestrowana? Chyba że w grę wchodzi tylko połów z brzegu.

<|dareq

Wysłany: 2017-06-13, 17:22    [Cytuj]

artur_k napisał/a:
Zezwolenia swoją drogą, ale jak poradzicie sobie na czarterówce z obowiązkiem połowu z łodzi która jest w tym celu zarejestrowana? Chyba że w grę wchodzi tylko połów z brzegu.

nie potrzeba specjalnej rejestracji do wędkowania było już o tym na forum

~Emill`76

Wysłany: 2017-06-13, 18:11    [Cytuj]

dareq napisał/a:
artur_k napisał/a:

Uściślając, nie potrzeba koniecznie rejestracji ze starostwa. Wystarczy rejestracja PZŻ

artur_k

Wysłany: 2017-06-14, 07:17    [Cytuj]

dareq napisał/a:

Poszukam i poczytam, nie wiedziałem. :oops:

Kaszon

Wysłany: 2017-08-28, 18:29   Piękne ryby [Cytuj]

Nie byłem przekonany co do wędkowania na Mazurach ale po przeczytaniu relacji Magdy zmieniam zdanie. Zobaczcie sami jakie piękne liny można połowić [ spam ]Postaram się wybrac na nie jeszcze w tym sezonie.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-08-28, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]