FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motorowodne Mazury
Autor Wiadomość
funyo

Wysłany: 2013-12-23, 19:25    [Cytuj]

aleksiasty napisał/a:
...nie przewidziałem żeglowania po morzu, a tym samym, że może mnie zalać wysoka fala przybojowa wytworzona przez jakiegoś sporego Regala, czy Bawarię.

A to chyba błąd w dzisiejszych czasach na Mazurach. Bo Mazury, zwłaszcza "motorowodne" się szybko zmieniają, rozrastają, ewoluują w kierunku większych jednostek, większego luksusu, większych prędkości i większych fal. Żaglówki urosły już jakiś czas temu, przyszedł więc czas na większe motorówki, cruisery i hausboty. Zresztą to te ostatnie, moim zdaniem, zdominują tutejszy rynek przez kolejnych parę sezonów. Ale i one się zmieniają. Podobnie jak jest w motoryzacji, gdzie powstają różne krzyżówki, crossovery i modele międzysegmentowe, tak i tu powstają nowe pomysły (patrz: koncepcje yep-a). Czy się przyjmą - czas pokaże, ale na pewno nie będziemy narzekać na brak nowości w tym segmencie i w całym motorowodniactwie. :-D

PiotrL

Wysłany: 2017-06-05, 11:23    [Cytuj]

PiotrekP. napisał/a:
szg - wydaje mi się, że Mariusz już kulturalnie odpowiedział na Twoje pytanie. Zgadzam się z nim dwójnasób: na poziomie przytoczonych argumentów (przepisy prawa), jak i zdziwienia tym pytaniem - wynika z tego, że sam nie do końca chyba te przepisy kojarzyłeś ;-)

Ja posiadam patent motorowodny, który zdobyłem 30 lat temu. W tym roku wybieram się po raz pierwszy na WJM.
Dziękuję za ten temat, za to pytanie i poruszone sprawy bo dzięki temu sam sobie przypomniałem przepisy a i wielu innych motorowodniaków zapewne będzie wiedzieć jak zachować się na wodzie.

Podstawa to sanować wszystkich na wodzie i dobrze sobie życzyć!

PiotrL

Wysłany: 2017-06-05, 11:31    [Cytuj]

movca napisał/a:
przecież to nie jest ujma zdjąć gazu czy skręcić w bok. Żeglarz napewno Wam podziękuje uśmiechem i podniesioną ręką. Więcej luzu a wszystkim będzie się fajniej pływać :)

Zgadzam się zdecydowanie!

~szg

Wysłany: 2017-06-06, 09:02    [Cytuj]

No to pływam sobie właśnie po Mazurach i żadnych zatargów z żeglarzami nie ma. Wręcz przeciwnie :oops: .

PiotrL

Wysłany: 2017-06-06, 09:52    [Cytuj]

szg napisał/a:
No to pływam sobie właśnie po Mazurach i żadnych zatargów z żeglarzami nie ma. Wręcz przeciwnie :oops: .

I tak powinno być cały czas :)

<|dareq

Wysłany: 2017-06-06, 19:29    [Cytuj]

szg napisał/a:

a dlaczego miały by być jak ludzie zachowują się normalnie i jeszcze przy tym trochę myślą to nie ma to znaczenia czy żeglarz czy motorowodniak, scysje się zdarzają ale dopiero wtedy gdy ktoś zachowuje się głupio ,
miłego pływania :-D

[ ODPOWIEDZ ]