FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rotax 1500 4-tek zatarty
Autor Wiadomość
funyo

Wysłany: 2015-10-20, 19:33    [Cytuj]

Z ferowaniem wyroków wstrzymałbym się raczej do czasu poznania oficjalnego stanowiska sądu. :-P

Przemooh

Wysłany: 2015-10-21, 09:06    [Cytuj]

Powodem odmowy rejestracji jest rozbieżność imion na wcześniejszych umowach pzmwinw musi mieć ciągłość umów jeśli armatorem jest osoba z dowodu rejestracyjnego a sprzedawcą kto inny . Powodem jest też niezgodność podpisów na tychże umowach umowy te dotarły do mnie po 9 dniach od zakupu mimo że sprzedawca w oswiadczeniu napisał najpóźniej w terminie 3 dni . Tym bardziej nie miałem możliwości zapoznania się z tymi umowami na miejscu, a z jednej z umów wynika ze skuter ma uszkodzony silnik , gdybym to wiedział wyjechałbym stamtąd od razu. Pozdrawiam

funyo

Wysłany: 2015-10-21, 10:01    [Cytuj]

Oby ta sytuacja zakończyła się dla Ciebie pomyślnie, choć z drugiej strony mam wrażenie, że trochę sam sobie jesteś winien. Już w trakcie zakupu miałeś kilka sygnałów ostrzegawczych (technicznych i prawnych), a mimo to zdecydowałeś się na transakcję. Trochę szkoda, bo mogłeś tego uniknąć, a tak możesz się zrazić do skuterów jako takich, czego Ci jednak nie życzę.

zenek

Wysłany: 2015-10-21, 10:14    [Cytuj]

Przemooh napisał/a:
Powodem jest też niezgodność podpisów na tychże umowach umowy te dotarły do mnie po 9 dniach od zakupu mimo że sprzedawca w oswiadczeniu napisał najpóźniej w terminie 3 dni . Tym bardziej nie miałem możliwości zapoznania się z tymi umowami na miejscu, a z jednej z umów wynika ze skuter ma uszkodzony silnik , gdybym to wiedział wyjechałbym stamtąd od razu. Pozdrawiam
Wynika z tego, iż komisant wiedział o wadzie sprzedawanego towaru i ją zataił, a w związku z tym powinieneś tą sprawę w Sądzie wygrać:
Cytat:
Komisant nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i za wady prawne rzeczy, jeżeli przed zawarciem umowy podał to do wiadomości kupującego. Jednak wyłączenie odpowiedzialności nie dotyczy wad rzeczy, o których komisant wiedział lub z łatwością mógł się dowiedzieć (art. 770 k.c.).
Na podstawie powyższego może nawet uda się rozstrzygnąć sprawę bez udziału Sądu. Jeżeli dysponujesz jedną z umów, z której wynika, że silnik jest uszkodzony, a nie zostałeś o tym poinformowany, to przed Sądem sprzedający nie ma żadnych szans i narazi się jeszcze na dodatkowe koszty sądowe

Przemooh

Wysłany: 2015-10-21, 12:33    [Cytuj]

Właśnie nie wiem dlaczego sprzedawca tak się upiera i ucieka od polubownego załatwienia sprawy - Moja mecenas po zapoznaniu się z dokumentami jest w szoku - sprawa karna , skarbowa, i proces cywilny - sprzedawca może mieć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i z ewidencji działalności gosp. wynika także, że nie może handlować takimi rzeczami bo to też mi wysłał z dokumentami.

Przemooh

Wysłany: 2015-10-21, 12:40    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Oby ta sytuacja zakończyła się dla Ciebie pomyślnie, choć z drugiej strony mam wrażenie, że trochę sam sobie jesteś winien. Już w trakcie zakupu miałeś kilka sygnałów ostrzegawczych (technicznych i prawnych), a mimo to zdecydowałeś się na transakcję. Trochę szkoda, bo mogłeś tego uniknąć, a tak możesz się zrazić do skuterów jako takich, czego Ci jednak nie życzę.

Zgadzam się z tobą w 100% - Człowiek całe życie uczy się na błędach ja też go popełniłem po pierwsze nie robi się takich zakupów w niedzielę, po drugie za bardzo zaufałem sprzedawcy i jego słowom. Przez co też tak mam. Teraz już jestem mądrzejszy (szkoda że po szkodzie) do skuterów się w żadnym wypadku nie zrażę bo wiem od czego zacząć i to wy mi w tym w dużej mierze pomogliście za co jestem wdzięczny.

Pozdrawiam:)

funyo

Wysłany: 2015-12-14, 00:39    [Cytuj]

Jestem ciekaw dalszego ciągu tej historii...?

Przemooh

Wysłany: 2016-05-04, 12:48    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Jestem ciekaw dalszego ciągu tej historii...?

Witam wszystkich ponownie po trudach i znojach które przeszedłem do dziś;; sprawa wygląda następująco :)

Karna niestety odrzucona brak znamion czynu zabronionego - wg tamtejszej prokuratury
Proces cywilny - wyrok zaoczny nakaz zapłaty pełnej kwoty plus wszystkie pozostałe koszty czekam czy się Pan odwoła czy też nie ale z materiałów zebranych do tej pory jest jeden zero dla mnie. Mamy już kolejny sezon przed sobą więc i jest nowy nabytek nowy spark z dodatkami :) zmodowany na 110hp. Pierwsze testy już były i muszę powiedzieć że jest super na razie jest na dotarciu tak więc nie mogę go nadwyrężać z resztą sam na to nie pozwoli max 50mil/h. Rzekomo po okresie docierania program go puści i ma polecieć do 60mil/h zobaczymy? Lecz frajda i tak jest niesamowita przy jego wadze pozdrawiam i stopy wody pod kilem życzę

Przemooh

Wysłany: 2017-06-01, 20:49    [Cytuj]

Witam wszystkich po dość długiej przerwie. Sprawa mojego skutera do dnia dzisiejszego jest w sądzie i slimaczy się jak cholera nie wiem czy zakończy się w tym roku szkoda słów. Ale od zeszłego roku pływam sparkiem 60hp z modem na 110hp i w tym sezonie po serwisie olejowy i zmianie mil na kmh nie mogę wejść w tryby touring i sport po prostu zniknęła mi ta funkcja serwis zczytał informację z komputera ( komputer nie wskazywał żadnych błędów) i wysłał informacje do sea doo i mam nadzieje je oni to wyjaśnią . Ale ciekawi mnie czy ktoś spotkał się już z taką sytuacja pozdrawiam Przemek

funyo

Wysłany: 2017-06-01, 21:55    [Cytuj]

W 60-tce fabrycznie nie ma trybu sport i touring. Czy miałeś je po wgraniu nowego softu na 110hp?

Przemooh

Wysłany: 2017-06-04, 08:00    [Cytuj]

funyo napisał/a:
W 60-tce fabrycznie nie ma trybu sport i touring. Czy miałeś je po wgraniu nowego softu na 110hp?

Witam tak wszystko w zeszłym sezonie działało idealnie w tym juz nie . Rozmawiałem z innym serwisem który podejrzewa nieudolne zaprogramowanie i rozjazd map . Jesteś pewien że 60 tka z 2016r nie miała fabrycznie trybów sport i touring?

funyo

Wysłany: 2017-06-04, 08:08    [Cytuj]

Tak, te tryby były dostępne w 90hp.

Przemooh

Wysłany: 2017-06-04, 10:02    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Tak, te tryby były dostępne w 90hp.

Czyli najprawdopodobniej rozjechała się mapa

[ ODPOWIEDZ ]