FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe miejsca Mazury północne
Autor Wiadomość
Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 09:28   Ciekawe miejsca Mazury północne [Cytuj]

Na początku chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać, mam na imię Maciej.

Na Mazurach byłem już kilkukrotnie, i zwiedziłem zarówno północ jak i południe, oczywiście z żaglówki. I tutaj muszę przyznać, że zdecydowanie bardziej podoba mi sie na północy, Mamry, Dargin, Kisajno, Mamerki, na południu jak dla mnie nie ma klimatu, za dużo motorówek.

Ale do brzegu, 25.06.2016 wybieram się z moim bracholem w rejs. Wypływamy z Giżycka, i popłyniemy na północ. Kilka lat temu zwiedziłem już Sztynort, Węgorzewo-według mnie jeden z najfajniejszych klimatycznych portów, pamiętam też jedną miejscówkę gdzie wyglądało to jak dworek z Pana Tadeusza, i podawali tam piwo z hyćką(sok z kwiatów czarnego bzu) Proszę o przypomnienie gdzie to mogło być, nie duża keja z miejscem może na 8-10 żaglówek.
No i na koniec prośba, podpowiedzcie mi proszę co jeszcze warto tu zwiedzić, mam na myśli zarówno fajne porty, ale też jakieś fajne miejsca do zacumowania na "dziko". Będziemy pływać niestety tylko od soboty do środy, 5 dni, więc proszę o propozycje do tzw. eksternistycznego zwiedzania. Z góry dzięki za pomoc. Aha, płyniemy dość dużą żaglówą, ok.30 stóp, nie pamiętam nazwy.
Ostatnio zmieniony przez Dobi 2016-06-17, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors

Wysłany: 2016-06-17, 10:09    [Cytuj]

Widzę, że mamy te same upodobania. Gdybyś pływał dłużej poleciłbym wam Ryn - na pewno też wam się spodoba.
Skoro północ a w Węgorzewie byliście, to koniecznie Święcajty ew. z Ognistym Ptakiem. Może nawet Stręgiel ? Puste piękne jezioro. Aha, Dobskie z Rajcochą na jego końcu.

Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 10:17    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Widzę, że mamy te same upodobania. Gdybyś pływał dłużej poleciłbym wam Ryn - na pewno też wam się spodoba.
Skoro północ a w Węgorzewie byliście, to koniecznie Święcajty ew. z Ognistym Ptakiem. Może nawet Stręgiel ? Puste piękne jezioro. Aha, Dobskie z Rajcochą na jego końcu.

Dzięki za sugestie. A na tych Święcajtach jakaś klimatyczna tawerna z szantami?Czy na dziko? To samo się tyczy Stręgiel???

A tak apropos jeziora Dobskiego, nie wiem czy nie powinienem poszperać w historii, i upomnieć się o to jezioro, w końcu tak mam na nazwisko....hehe
Ostatnio zmieniony przez Dobi 2016-06-17, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors

Wysłany: 2016-06-17, 10:18    [Cytuj]

Zapomnij :->

zenek

Wysłany: 2016-06-17, 10:23    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
E, no nie przesadzaj. W "Ognistym Ptaku" jest tawerna i ma nawet stosowny wystrój :-) .

IMG_0130.JPG
Plik ściągnięto 76 raz(y) 3,01 MB

IMG_0131.JPG
Plik ściągnięto 89 raz(y) 3,24 MB

Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 10:28    [Cytuj]

zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:
E, no nie przesadzaj. W "Ognistym Ptaku" jest tawerna i ma nawet stosowny wystrój :-) .

Ale rozumiem, że warto tam wpaść? Czy jednak ze względu na fakt że będziemy na Mazurach tylko 5 dni, to są w tych rejonach inne ciekawsze miejsca?
Żeby było jasne, Węgorzewo i tak zrobimy, bo mój brachol tam nie był. Sztynort....hmmm....sam jeszcze się zastanawiam.

No i jeszcze jedno pytanie:
Jak byłem na Mazurach parę lat temu, jeden z żeglarzy, pamiętam że było to w Węgorzewie, wspomniał mi o jakimś świetnym miejscu/zatoce chyba z jakąś wyspą, gdzie podobno jest rezerwat orłów. Podobno zajefajne miejsce. Ktoś coś wie o tym miejscu?
Ostatnio zmieniony przez Dobi 2016-06-17, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-17, 10:37    [Cytuj]

Sztynort warto pokazać ludziom, którzy nigdy tam nie byli. Chociażby po to, aby mogli sobie wyrobić własną opinię na temat tego miejsca.

~extant

Wysłany: 2016-06-17, 11:32   Re: Ciekawe miejsca Mazury północne [Cytuj]

Dobi napisał/a:
... pamiętam też jedną miejscówkę gdzie wyglądało to jak dworek z Pana Tadeusza, i podawali tam piwo z hyćką(sok z kwiatów czarnego bzu)...

Piwo z sokiem/syropem z czarnego bzu to oczywiście w Kietlicach na Mamrach. :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-06-17, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  

Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 11:42   Re: Ciekawe miejsca Mazury północne [Cytuj]

extant napisał/a:

Piwo z sokiem/syropem z czarnego bzu to oczywiście w Kietlicach na Mamrach. :-D

Dokładnie tak. Wielkie dzięki za przypomnienie.

zenek

Wysłany: 2016-06-17, 12:11    [Cytuj]

Dobi napisał/a:
Ale rozumiem, że warto tam wpaść? Czy jednak ze względu na fakt że będziemy na Mazurach tylko 5 dni, to są w tych rejonach inne ciekawsze miejsca?
To zależy co wam odpowiada i co lubicie. "Ognisty Ptak" powiedzmy, że należy do tych bardziej "luksusowych" portów. Jest dobra restauracja, tawerna, kryty basen, plac zabaw dla dzieci i bardzo zadbany teren. Możesz się zatrzymać, obejrzeć, jak Wam nie będzie odpowiadało to odpłyniecie. Kilka portów na Święcajatach jeszcze jest. Może być "Róża wiatrów" na północno-zachodnim brzegu. Bardzo dobre miejsce aby odbyć spacerek na punkt widokowy na wojskowym cmentarzu z I wojny światowej.
Dobi napisał/a:
jeden z żeglarzy, pamiętam że było to w Węgorzewie, wspomniał mi o jakimś świetnym miejscu/zatoce chyba z jakąś wyspą, gdzie podobno jest rezerwat orłów. Podobno zajefajne miejsce. Ktoś coś wie o tym miejscu?
Nie słyszałem o rezerwacie orłów, ale jeżeli taki rzeczywiście gdzieś istnieje. to należy się trzymać od niego z daleka.
A fajne miejsce może być w zatoce Pilwa na Dobskim. Dobskie to rezerwat i są na nim wyspy, do których nie wolno cumować.

Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 12:43    [Cytuj]

zenek napisał/a:
To zależy co wam odpowiada i co lubicie. "Ognisty Ptak" powiedzmy, że należy do tych bardziej "luksusowych" portów. Jest dobra restauracja, tawerna, kryty basen, plac zabaw dla dzieci i bardzo zadbany teren. Możesz się zatrzymać, obejrzeć, jak Wam nie będzie odpowiadało to odpłyniecie. Kilka portów na Święcajatach jeszcze jest.

Nie szukamy żadnych luksusów. Chodzi mi raczej o klimatyczne miejsca w typie np. Węgorzewo. Ma być dobra rybka piwko i szanty.

~extant

Wysłany: 2016-06-17, 13:23    [Cytuj]

Dobi napisał/a:
Nie szukamy żadnych luksusów. Chodzi mi raczej o klimatyczne miejsca w typie np. Węgorzewo. Ma być dobra rybka piwko i szanty.

No to się kolego spóźniłeś ładnych parę lat :-( - teraz to rybka najczęściej jest mrożona, zamiast szant coraz częściej słychać disco-polo, a na miejscu dawnych, klimatycznych tawern pobudowano kompletnie pozbawione dawnego uroku restauracje/hotele. :-/

Pocieszające jest to, że płyniesz jeszcze przed szczytem sezonu, więc wszędzie nie będzie jeszcze "sezonowego" tłoku i hałasu. :-)
Jeżeli nie byłeś parę lat na WJM to praktycznie wszędzie warto się zatrzymać i zobaczyć co się tam ostatnio zmieniło. Jak ma się trochę szczęścia i dobrze się trafi to fajną atmosferę i szanty można trafić praktycznie wszędzie. :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-06-17, 13:36, w całości zmieniany 2 razy  

Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 13:44    [Cytuj]

extant napisał/a:

No to się kolego spóźniłeś ładnych parę lat :-( - teraz to rybka najczęściej jest mrożona, zamiast szant coraz częściej słychać disco-polo, a na miejscu dawnych, klimatycznych tawern pobudowano kompletnie pozbawione dawnego uroku restauracje/hotele.

Poważnie? Dlatego właśnie chcę płynąć na północ bo liczyłem ze tam jeszcze zaznam tego klimatu żeglarskiego bez napinki i disco polo tak jak w Mikołajkach. Ale tak czy siak bardzo dziękuję za informacje. Oczywiście jak ktoś jeszcze coś podpowie to będę bardzo wdzięczny. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś miejscem na postój na dziko, ognisko i te sprawy.

~extant

Wysłany: 2016-06-17, 13:48    [Cytuj]

Dobi napisał/a:
... Zastanawiam się jeszcze nad jakimś miejscem na postój na dziko, ognisko i te sprawy.

Może nie do końca "na dziko", ale ognisko i te sprawy to np. Dobskie - Racjocha/Dziewiszewski Róg; Kisajno - Zimny Kąt; Mamry - Zatoka Sosnówka/Zwierzyniecki Róg. :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-06-17, 13:50, w całości zmieniany 2 razy  

Dobi

Wysłany: 2016-06-17, 13:55    [Cytuj]

extant napisał/a:

Może nie do końca "na dziko", ale ognisko i te sprawy to np. Dobskie - Racjocha/Dziewiszewski Róg; Kisajno - Zimny Kąt; Mamry - Zatoka Sosnówka/Zwierzyniecki Róg. :-)

Jeszcze raz wielkie dzięki. Jak to mawiają "kto pyta nie błądzi " . Dobrze ze sa takie fora internetowe. Jak wrócę do domu to sobie jeszcze z googluje te miejsca. No i może do zobaczenia na wodzie.

~szg

Wysłany: 2016-06-18, 20:04    [Cytuj]

O miejscach na "te sprawy" to w innym dziale opowiadają. Znawcy mówią, że do tego najlepsza przytulna kabinka ;-) .

zenek

Wysłany: 2017-05-26, 16:28   Re: Ciekawe miejsca Mazury północne [Cytuj]

fitjoasia napisał/a:
Czy w okolicach Garwolina jest jakieś ciekawe miejsce może być nad wodą aby zrobić ognisko lub rozstawić namioty?
Przepraszam, ale co ma wspólnego Garwolin z Mazurami :shock: ?

<|Tobo

Wysłany: 2017-05-26, 17:39    [Cytuj]

Jak to co- w profilu adres strony, więc pozycjonowanie ;-)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-05-26, 18:48    [Cytuj]

Osz kurde, jakie czary . W sumie taka FitoJoaśka by mnię się przydała :-P

[ ODPOWIEDZ ]