FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejs bez alkoholu. Czy to możliwe?

Czy wyobrażasz sobie rejs/wypoczynek bez alkoholu?
Tak. Potrafię się obejść bez alkoholu.
61%
 61%  [ 32 ]
Raczej nie. Piwko na rejsie jest obowiązkowe.
38%
 38%  [ 20 ]
Głosowań: 52
Wszystkich Głosów: 52

Autor Wiadomość
<|dareq

Wysłany: 2017-05-19, 20:17    [Cytuj]

Moja żona praktycznie alkoholu nie pije ale jak pływamy po mazurach to nie wyobraża sobie obiadu bez piwa z sokiem więc jest to w jej i podejrzewam że w dużej ilości przypadków przypadłość urlopowa, natomiast jeżeli chodzi o mnie to obywam się bez alkoholu ale nie widzę powodu żeby na urlopie z niego rezygnować, ostatecznie jedzie się na urlop po to żeby się wyluzować i odpocząć. Oczywiście trochę inaczej może wyglądać problem jak ktoś ma możliwość pływania więcej niż dwa tygodnie urlopu. :-D
pozdro

<|Tobo

Wysłany: 2017-05-21, 20:19    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Nie odpowiedziałem na żadne pytanie, bo oczywiście bez alkoholu obejść się mogę, ale abstynentem też nie jestem i nie wiem dlaczego i w jakim celu miałbym sobie odmawiać wypicia piwa podczas rejsu jeżeli je bardzo lubię :-) ?
- i o to chodzi.
Pytanie powinno brzmieć:
Tak. Potrafię się obejść bez alkoholu - ale po co?
;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-05-22, 11:58    [Cytuj]

Cytat:
Bez niego białka, cukry, tłuszcze, zasady nukleinowe stanowiłyby tylko bezkształtną masę.

Owszem ale nie w formie jaka jest w coli. Natomiast cola jest doskonała jako odrdzewiacz oraz na biegunki i bóle brzucha w zestawie ze słonymi paluszkami. Przetestowane na moich zawodnikach.

Sławek

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-22, 13:09    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Owszem ale nie w formie jaka jest w coli

To jest zaledwie 41mg 100% H3PO4 na jedną puszkę. Mała kropla kwasu. Zwykła cytryna (dodawana w ilości plasterka do herbaty ale już w znacznie większych ilościach np. do dań rybnych) zakwasi organizm w porównywalnym stopniu. Podobnie jak drażetka Rutinoscorbinu.
A jeżeli chodzi o anion, lub resztę fosforanową - to w innej postaci fosfor w organizmach żywych po prostu nie występuje, byłby natomiast śmiertelną trucizną (np. w postaci fosforowodoru lub sarinu)
.http://idbajosiebie.net/kwas-ortofosforowy-w-coca-coli-fakty-i-mity/
Cytat:
Natomiast cola jest doskonała jako odrdzewiacz

Tiaaaaa, a to gópie ludzie że dają sobie wciskać Fosol (zawierający 30% kwasu fosforowego!) po kilkanaście PLN za pół litra, zamiast użyć w tym celu coli której ta sama ilość kosztuje 2 złocisze :oops: Ciekawe czy po spryskaniu dna "Leśnego Dziadka" colą miałbym po paru minutach efekt w postaci pasa śnieżnobiałego żelkotu :lol:
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=146589
Cytat:
oraz na biegunki i bóle brzucha w zestawie ze słonymi paluszkami. Przetestowane na moich zawodnikach.

Znaczy się co? Działa na schorowanych zawodników równie przeczyszczająco jak Fosol na osady denne, ale potem już czują się świetnie? :shock:

Tomek Janiszewski

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-05-22, 14:13    [Cytuj]

Cytat:
Znaczy się co? Działa na schorowanych zawodników równie przeczyszczająco jak Fosol na osady denne, ale potem już czują się świetnie?

Moi zawodnicy w Pucku zażyczyli sobie wyjazd do Maca. Ci co jedli kanapki z serem następnego dnia mieli dolegliwości żołądkowe. Leciało góra i dołem. Poleciłem wypić litr coli i zagryźć paczką słonych paluszków. Po południu byli już na wodzie na treningu.

Sławek

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-22, 15:13    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Moi zawodnicy w Pucku zażyczyli sobie wyjazd do Maca.

Znam to z własnych obserwacji :oops: Gdzieś w połowie ostatniej dekady minionego stulecia na parking przy nieistniejącej już "Billi" przy Ostrobramskiej w Warszawie wtoczył się odrapany autosan z rejestracją chełmską a może zamojską. Otwarły się drzwi, ukazała się niemniej sfatygowana pani w średnim wieku... i nagle zza jej pleców buchnął przeraźliwy, małpi wrzask. Prawie tratując wychowawczynię wysypało się z czeluści pojazdu stado rozwydrzonych bachorów którzy na przełaj, między zaparkowanymi i manewrującymi samochodami pobiegli w stronę położonej po sąsiedzku stacji benzynowej. Kto pierwszy z nich dostąpi zaszczytu przestąpienia progu w najprawdziwszym makdonaldzie!
Cytat:
Ci co jedli kanapki z serem następnego dnia mieli dolegliwości żołądkowe. Leciało góra i dołem. Poleciłem wypić litr coli i zagryźć paczką słonych paluszków. Po południu byli już na wodzie na treningu

A więc to jednak nie Cola nie nadaje się do picia, lecz nie nadaje się do jedzenia to co serwuje się w owych smrodliwych lokalach! :lol:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-05-22, 15:20, w całości zmieniany 2 razy  

funyo

Wysłany: 2017-05-22, 15:23    [Cytuj]

To prawda z tą colą, niektórzy lekarze zalecają colę (najlepiej odstałą, wygazowaną) nawet dla małych dzieci, cierpiących na biegunkę.
Do tego cola doskonale nadaje się do usuwania gumy do żucia z włosów :-P
Ostatnio zmieniony przez funyo 2017-05-22, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-22, 16:14    [Cytuj]

funyo napisał/a:
To prawda z tą colą, niektórzy lekarze zalecają colę (najlepiej odstałą, wygazowaną) nawet dla małych dzieci, cierpiących na biegunkę.

Sam twórca coli był wszak lekarzem, i odkryty przez siebie napój zalecał w roli leku na zaburzenie trawienia. To że w zlewie do którego wpadły mu orzeszki cola były akurat pozostałości kwasu fosforowego to oczywiście czysty przypadek, skoro jednak efekt okazał się pozytywny - jako lekarz nie widział powodu aby szukać kwasu bardziej odpowiedniego niż ten który z Naturą jest związany jak żaden inny.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-05-22, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2017-05-22, 17:27    [Cytuj]

Zróbcie sobie mały test - dwa kieliszki, w każdym identyczna, tak samo zardzewiała dowolna metalowa część (nakrętka, śrubka itp.). Do jednego nalejcie pełno oryginalnej coca-coli, do drugiego wody gazowanej. Po godzince wyjmijcie i porównajcie. Ja wynik znam. Czy to w coli, czy w innym gazowanym napoju - to dwutlenek węgla odpowiada za działanie "odrdzewiające", nie ma znaczenie w czym jest rozpuszczony :-)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-05-23, 08:50    [Cytuj]

Abstrahując od cocacoli zauważam, że ankieta jest bardzo ułomna. Nawet zdiagnozowany alkoholik wybrałby pierwszą odpowiedź i w swoim rozumieniu nie oszukałby tym nikogo.

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-23, 11:56    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Zróbcie sobie mały test - dwa kieliszki, w każdym identyczna, tak samo zardzewiała dowolna metalowa część (nakrętka, śrubka itp.). Do jednego nalejcie pełno oryginalnej coca-coli, do drugiego wody gazowanej. Po godzince wyjmijcie i porównajcie. Ja wynik znam. Czy to w coli, czy w innym gazowanym napoju - to dwutlenek węgla odpowiada za działanie "odrdzewiające", nie ma znaczenie w czym jest rozpuszczony :-)

No a do trzeciej szklanki proponuję nalać Fosolu, do czwartej zaś - kwasu solnego. A przecież dwutlenku węgla ani tu, ani tam w ogóle nie ma!

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-05-23, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]