FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cumowanie na silniku na jez. Nidzkim
Autor Wiadomość
maykel

Wysłany: 2017-05-09, 14:18   Cumowanie na silniku na jez. Nidzkim [Cytuj]

Cześć
W tym roku będę pierwszy raz pływał po jez. Nidzkim. Jak wiadomo obowiązuje tam zakaz pływania na silniku. Czy zakaz ten obowiązuje przy cumowaniu? Czy przy samym parkowaniu mogę odpalić silnik i na możliwie niskich obrotach zacumować? Jak w praktyce wygląda egzekwowanie tego zakazu?
Pozdrawiam

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-05-09, 14:23    [Cytuj]

Zakaz obejmuje akwen za drutami bez wyjątków. Nie ma znaczenia czy jest wiatr, czy go nie ma, czy cumujesz lub wychodzisz z portu.
Zakaz ten nie jest przestrzegany i żeglarze używają silnika według własnego uznania.

Sławek

zenek

Wysłany: 2017-05-09, 14:30   Re: Cumowanie na silniku na jez. Nidzkim [Cytuj]

maykel napisał/a:
Czy zakaz ten obowiązuje przy cumowaniu? Czy przy samym parkowaniu mogę odpalić silnik i na możliwie niskich obrotach zacumować? Jak w praktyce wygląda egzekwowanie tego zakazu?
Sławek ma rację, a jak chcesz się dowiedzieć więcej, to tutaj już chyba wszystko napisano o Nidzkim https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=15830 :mrgreen:

~Emill`76

Wysłany: 2017-05-09, 14:31    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Zakaz obejmuje akwen za drutami bez wyjątków. Nie ma znaczenia czy jest wiatr, czy go nie ma, czy cumujesz lub wychodzisz z portu.
Zakaz ten nie jest przestrzegany i żeglarze używają silnika według własnego uznania.

Sławek

Sławku ja bym tego tak nie generalizował, że zakaz nie jest przestrzegany . Bowiem spora część żeglarzy zakazu przestrzega ...

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-09, 14:52    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Sławek napisał/a:

Sławek

Sławku ja bym tego tak nie generalizował, że zakaz nie jest przestrzegany . Bowiem spora część żeglarzy zakazu przestrzega ...

Potwierdzam, nie tyle ja co moja załoga leczyła odciski po pagajach jeszcze przez dwa dni :mrgreen:

Swoją drogą pagajowanie z wysokiej burty do wygodnych nie należy :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-09, 15:45    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Sławek napisał/a:

Sławek

...a spora zakaz ma w poważaniu (nie generalizując) :-P

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-05-09, 15:57   Re: Cumowanie na silniku na jez. Nidzkim [Cytuj]

maykel napisał/a:
Cześć
W tym roku będę pierwszy raz pływał po jez. Nidzkim. Jak wiadomo obowiązuje tam zakaz pływania na silniku. Czy zakaz ten obowiązuje przy cumowaniu? Czy przy samym parkowaniu mogę odpalić silnik i na możliwie niskich obrotach zacumować? Jak w praktyce wygląda egzekwowanie tego zakazu?
Pozdrawiam

widziałem raz jak policja zdjęła gościa z jeziora bo płynął na silniku w dodatku ze złożonym masztem. potem okazało sie że jeszcze miał promile bo łajbę zholowali a gościa zabrali do "suki".
mądry to on nie był . grzać na zakazie na silniku z położonym masztem po pijaku no ale widocznie włączyła mu się tzw "nieśmiertelność " ;)

generalnie do portu "pod dębem" nie widziałem żeby się czepiali dalej oczywiście w zależności od warunków gdybym miał wchodzić do portu na żaglach powiedzmy mx33 to i tak raczej zaryzykowałbym mandat niż przeoranie swojej lub czyjejś łajby ;-)

~Emill`76

Wysłany: 2017-05-09, 15:59    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Sławek napisał/a:

Sławek

...a spora zakaz ma w poważaniu (nie generalizując) :-P

Zbyszku , trudno jest oszacować ilu żeglarzy przestrzega a ilu ma ...w poważaniu . Część żeglarzy do manewrów portowych używa silników elektrycznych , część spalinowych , a wielu również na żaglach .
Nowy forumowicz zadaje konkretne pytanie , planując żeglugę po Nidzkim ...i otrzymuje odpowiedź , na podstawie której może wywnioskować że " jest zakaz ale nie jest przestrzegany" Czyli luzik totalny ... kolega będzie bez stresu cumował i w Krzyżach czy nawet w Karwicy ...
Sławku, kiedy ostatnio żeglowałeś po Nidzkim ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-09, 16:01   Re: Cumowanie na silniku na jez. Nidzkim [Cytuj]

bronek napisał/a:
gdybym miał wchodzić do portu na żaglach powiedzmy mx33 to i tak raczej zaryzykowałbym mandat niż przeoranie swojej lub czyjejś łajby ;-)

:shock: ...a nie wpadłoby Ci do głowy po prostu pływać tym mx33 po innym akwenie? :?:

:idea:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-09, 16:10    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Zbyszku , trudno jest oszacować ilu żeglarzy przestrzega a ilu ma ...w poważaniu.

Zgadzam się.

Emill`76 napisał/a:
Nowy forumowicz zadaje konkretne pytanie , planując żeglugę po Nidzkim ...i otrzymuje odpowiedź , na podstawie której może wywnioskować że " jest zakaz ale nie jest przestrzegany" Czyli luzik totalny ... kolega będzie bez stresu cumował i w Krzyżach czy nawet w Karwicy ...

Moim zdaniem otrzymał odpowiedź precyzyjną - jest bezwzględny zakaz.

Czy będzie się do niego stosował, czy nie to jego decyzja. Nie możemy na forum pisać, że problemu olewania strefy ciszy na Nidzkim nie ma - bo jest. To jest mały problem. Większym problemem jest kompletny brak skutecznego egzekwowania prawa przez powołane do tego służby. Dzięki temu w oczach "naruszyciela" legalista jest frajerem.

Forrest

Wysłany: 2017-05-09, 17:45    [Cytuj]

Z tego co zaobserwowałem a przez kilka lat bazowałem na Nidzkim Pod Dębem, to zdecydowana większość (zaryzykowałbym że ponad 99%) pływa do przystani Pod Dębem na silniku. W stronę Prania na silniku zauważyłem dokładną odwrotność. Jak by nie było Pod Dębem czarterują również motorówki i houseboat'y, a nie wyobrażam sobie pagajować taką Nautiką 1100 :). Ponadto Pod Dębem stacjonuje policja i nie widziałem nigdy aby czepiali się wychodzącym lub wchodzącym do portu.
Ostatnio zmieniony przez Forrest 2017-05-09, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-09, 17:59    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

A trafiają się nawet tacy którzy tych nieprzestrzegających próbują dyscyplinować :mrgreen: :lol: :-D

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-09, 18:08    [Cytuj]

Forrest napisał/a:
Jak by nie było Pod Dębem czarterują również motorówki i houseboat'y, a nie wyobrażam sobie pagajować taką Nautiką 1100 :). Ponadto Pod Dębem stacjonuje policja i nie widziałem nigdy aby czepiali się wychodzącym lub wchodzącym do portu.

No i sam sobie odpowiedziałeś dlaczego. Niestety Pod Dębem nie jest portem policyjnym, lecz komercyjnym, a na jego właściciela jak dotąd nie ma mocnych. Te czarterowe motorówki stacjonują u niego nielegalnie. Bo oczywiście można nawet najpotężniejszego dresolota zwodować w Karwicy po czym rżnąć głupa że stoi tylko po to aby się bujać na wodzie, a do Rucianego zostanie zawieziony samochodem. Podobnie jak rżnięciem głupa byłoby tłumaczenie się pana tumiwisińskiego, że jego klienci mają pagajować na motorówkach aż do drutów, a w jaki sposób tam w istocie płyną - to już nie jego broszka. Ot taka mentalność handlarza papierosów który postawi swój kram u wejścia do lasu w okresie zagrożenia pożarowego :evil:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-05-09, 18:09, w całości zmieniany 2 razy  

~Emill`76

Wysłany: 2017-05-09, 18:37    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Moim zdaniem otrzymał odpowiedź precyzyjną - jest bezwzględny zakaz.

Nieprecyzyjność dotyczyła stwierdzenia, iż "zakaz ten nie jest przestrzegany". I to stwierdzenie może być interpretowane różnie . Interpretowane jako zjawisko występujące powszechnie , które stało się normą ... Ktoś może odebrać to nawet być może jako nieformalne społeczne przyzwolenie ... :roll:
Pomijając sytuację w przystani "Pod Dębem" , w Krzyżach większość zakazu jednak przestrzega . W Karwicy - znakomita większość ...
Ponadto od 2 lat szczególnie w Krzyżach coraz częściej widywany jest policyjny patrol , przywołujący do porządku , czy wlepiający mandaty.

~robarek

Wysłany: 2017-05-09, 19:16    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
.............
Sławku, kiedy ostatnio żeglowałeś po Nidzkim ?

Być może nigdy :roll:

~robarek

Wysłany: 2017-05-09, 19:22    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
.......................
Pomijając sytuację w przystani "Pod Dębem" , w Krzyżach większość zakazu jednak przestrzega . W Karwicy - znakomita większość ...
Ponadto od 2 lat szczególnie w Krzyżach coraz częściej widywany jest policyjny patrol , przywołujący do porządku , czy wlepiający mandaty.

A kolega stacjonuje w tych portach (wydaje mi się, że nie) czy gdzieś usłyszał opowieści o dziwnej treści? :roll:

~Emill`76

Wysłany: 2017-05-09, 19:25    [Cytuj]

robarek napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
.......................

A kolega stacjonuje w tych portach (wydaje mi się, że nie) czy gdzieś usłyszał opowieści o dziwnej treści? :roll:

Stacjonować nie stacjonuje, a zdanie swoje wyrabia na podstawie własnych obserwacji....

~Tomek J

Wysłany: 2017-05-09, 22:19    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Nieprecyzyjność dotyczyła stwierdzenia, iż "zakaz ten nie jest przestrzegany". I to stwierdzenie może być interpretowane różnie . Interpretowane jako zjawisko występujące powszechnie , które stało się normą ... Ktoś może odebrać to nawet być może jako nieformalne społeczne przyzwolenie ... :roll:

Dokładnie tak to szło: to jest dopuszczalne w ramach współżycia społecznego na Nidzkim .... Komu jak komu, ale Tobie chyba nie muszę przypominać aktywnego tu niegdyś lwa salonowego który na innym forum wygłosił nie tak dawno powyższą odkrywczą tezę? :mrgreen:
Cytat:

Zapewne moje osobiste wrażenia, zdecydowanie gorsze od Twoich, jakie odniosłem w ubiegłoroczny sierpniowy długi weekend wzięły się stąd że mimo wszystko częściej ode mnie bywasz na Nidzkim.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

~najmita

Wysłany: 2017-05-10, 08:01    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

Sławek

Sławku, przesadziłeś. To tak jakby na drodze stał znak zakazu wjazdu, a Ty byś koledze radził: wprawdzie jest zakaz wjazdu (droga jednokierunkowa) ale mało kto go przestrzega.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-05-12, 07:55    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Sławek napisał/a:

Sławek

Emilu może nie precyzyjnie się wyraziłem. Nie jest egzekwowany ten przepis co jest przyczyna tego ,że żeglarze używają silnika według własnego uznania. Oczywiście nie neguje tego ,że jest spora grupa żeglarzy, która stosuje się bezwzględnie do zakazu. Druga dużą grupą i pewnie najliczniejszą jest ta grupa która używa silnika do manewrów portowych. I pewnie na samym końcu są żeglarze . którzy to mają wszystko w..... wodzie.

Sławek

[ ODPOWIEDZ ]