FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z brzegu ? z łodzi ?
Autor Wiadomość
jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 11:53   Z brzegu ? z łodzi ? [Cytuj]

Ostatnio wywiązał się z moim znajomym "akademicki" :-D spór czy łowienie z jachtu przycumowanego do brzegu jest traktowane jako połów łodzi czy z brzegu/pomostu ?

Cała sprawa wynika z lektury Regulaminu Gosp. Ryb. Mikołajki który mówi o zakazie połowu nocą z łodzi do końca maja. Na połów z brzegu/pomostu zezwala.
Oczywiście chodzi o połów metodą gruntową.

Co sądzicie ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-06, 13:29    [Cytuj]

Moim zdaniem nie ma wątpliwości. Zejdź na brzeg... i wowczas połów będzie z brzegu. Na łodzi - z łodzi.

...ale ktoś inny może podejść do takich spraw zdroworozsądkowo... i odpalić silnik w strefie ciszy, w rezerwacie, na zakazie... bo jest on cichy. :-P

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 14:09    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Moim zdaniem nie ma wątpliwości. Zejdź na brzeg... i wowczas połów będzie z brzegu.

Nie, no jasne. Ale czasem (wąska przecinka w trzcinach) i nie ma możliwości rozłożyć się z wędkami obok zacumowanego jachtu.

Pytam o to jak wygląda interpretacja jakiejś straży czy innych ORMOWcòw.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-06, 14:15    [Cytuj]

Pewnie zależy na kogo trafisz i czy kwity (zezwolenie i kartę) masz w porządku... ale w przypadku straży rybackiej nie liczylbym na wyrozumiałość. Dla nich wędkarze niewiele różnią się od kormoranow. :-P

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-06, 14:27    [Cytuj]

No dobra, ale jaka jest ròżnica przy wyrzucie przynęty z brzegu (korzystam z woderòw i wchodzę do wody kilka metròw) a wyrzutem z jachtu, c.a. 7-8m. Chodzi o komfort wędkującego, korzystam z rufy i mam pod ręką kuchenkę z ciepłą kawą na przykład.
Piszę tu o jachcie zacumowanym do brzegu cuma dziobowa/kotwiczna rufowa a nie stojącym na kotwicy w trzcinach.

Masz na myśli głupotę i brak rozsądku kontrolujących ?
Ostatnio zmieniony przez jacekV 2017-05-06, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-06, 17:42    [Cytuj]

Ja wcale nie zamierzam doszukiwać się sensu w przepisach. Są jakie są, a strażnikom płacą za ich egzekwowanie. Prywatnie być może strażnik przyzna Ci rację, służbowo liczą się słupki wykrywalności.

Policjanci też polują z radarem w miejscach, gdzie bezpiecznie można jechać 70-90km/h mimo ograniczenia do 30km/h, zamiast w tym czasie kierować ruchem na zakorkowanym skrzyżowaniu.

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-05-06, 21:01    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
No dobra, ale jaka jest ròżnica przy wyrzucie przynęty z brzegu (korzystam z woderòw i wchodzę do wody kilka metròw) a wyrzutem z jachtu, c.a. 7-8m. Chodzi o komfort wędkującego, korzystam z rufy i mam pod ręką kuchenkę z ciepłą kawą na przykład.
Piszę tu o jachcie zacumowanym do brzegu cuma dziobowa/kotwiczna rufowa a nie stojącym na kotwicy w trzcinach.

Masz na myśli głupotę i brak rozsądku kontrolujących ?

wyrzucasz z jachtu !
sorry ale chyba trochę na siłę szukasz usprawiedliwienia ;)
ja tam łowię z łajby co roku i mam gdzieś. najwyżej.
gdyby to był normalny kraj i dało się kupić 1 zezwolenie na cały szlak to ok ale jak mam kupować na wszystkie jeziora po kolei a sam nie wiem gdzie będę to mam to gdzieś ;-) .

jedreksz

Wysłany: 2017-05-31, 13:46    [Cytuj]

W 2013 roku skierowałem to pytanie do Gospodarstwa w Mikołajkach i otrzymałem poniższą odpowiedź mam ją wydrukowaną na łódce i wszystko jasne:

"Witam serdecznie Panie Andrzeju,

Dziękujemy za cenne sugestie dotyczące urozmaicenia Naszej oferty licencji wędkarskich. W tym roku zmuszeni jesteśmy pozostać przy aktualnych rozwiązaniach przyjętych na sezon 2013. Wiemy jednak, iz potrzebne będą zmiany dotyczące naszej oferty licencji wędkarskich w celu zaspokojenia zróznicowanych potrzeb wędkarzy odwiedzających nasze wody. Prawdopodobnie od przyszłego roku wprowadzone zostaną licencje dobowe, możliwe również, iż wporwadzimy licencje sezonowe.
Jeżeli chodzi o łowienie z jednostki pływającej przycumowanej do brzegu bądź pomostu, traktuję się to jako wędkowanie z brzegu. W takiej sytuacji wystarczy standardowa licencja bez konieczności wykupowania licencji majowej na łowienie z łodzi.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Urbanowicz
Gospodarstwo Rybackie "Mikołajki" Sp. z o.o."

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-05-31, 14:42    [Cytuj]

jedreksz napisał/a:
W 2013 roku skierowałem to pytanie do Gospodarstwa w Mikołajkach i otrzymałem poniższą odpowiedź mam ją wydrukowaną na łódce i wszystko jasne:

Dziękujemy za cenne sugestie dotyczące urozmaicenia Naszej oferty licencji wędkarskich. W tym roku zmuszeni jesteśmy pozostać przy aktualnych rozwiązaniach przyjętych na sezon 2013. Wiemy jednak, iz potrzebne będą zmiany dotyczące naszej oferty licencji wędkarskich w celu zaspokojenia zróznicowanych potrzeb wędkarzy odwiedzających nasze wody. Prawdopodobnie od przyszłego roku wprowadzone zostaną licencje dobowe, możliwe również, iż wporwadzimy licencje sezonowe.
Jeżeli chodzi o łowienie z jednostki pływającej przycumowanej do brzegu bądź pomostu, traktuję się to jako wędkowanie z brzegu. W takiej sytuacji wystarczy standardowa licencja bez konieczności wykupowania licencji majowej na łowienie z łodzi.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Urbanowicz

a to przepraszam nie miałem racji. w takim razie łajba traktowana jest jako przedłużenie brzegu, pomostu ;)
ps ale nadal mam wątpliwości czy każdy sprawdzający tak do tego podejdzie :)

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 17:59    [Cytuj]

jedreksz napisał/a:

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Urbanowicz

Dzięki Czy .weź możliwość zeskanowania tego pisma i przesłania na PW ?
Ostatnio zmieniony przez jacekV 2017-05-31, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

Tupi

Wysłany: 2017-06-06, 00:44    [Cytuj]

abstrahując od przepisów czy z brzegu czy łodzi to jednak polecam łódź:)
dziś na Kisajnie - fakt tuż przy brzegu,ale jednak bez łodzi by się nie dało:D
brały piękne krasnopióry - naprawdę piękne - ponad 30 cm i to nie pojedyńcze sztuki - śliczna ryba

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-06-06, 12:10    [Cytuj]

Tupi napisał/a:
abstrahując od przepisów czy z brzegu czy łodzi to jednak polecam łódź:)
dziś na Kisajnie - fakt tuż przy brzegu,ale jednak bez łodzi by się nie dało:D
brały piękne krasnopióry - naprawdę piękne - ponad 30 cm i to nie pojedyńcze sztuki - śliczna ryba

na co brały?
przypadek, znałeś miejsce czy sondowałeś?

Tupi

Wysłany: 2017-06-06, 12:35    [Cytuj]

biały robak - brały tuż przy trzcinach - miejsca w sumie przypadkowe - po prostu pływałem i jeśli nie brały zmieniałem miejsce - zero nęcenia

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2017-06-06, 12:48    [Cytuj]

Tupi napisał/a:
biały robak - brały tuż przy trzcinach - miejsca w sumie przypadkowe - po prostu pływałem i jeśli nie brały zmieniałem miejsce - zero nęcenia

ok dzięki za info. akurat tej ryby jeszcze w życiu nie złowiłem.
za tydzień spróbuje na nie zapolować ;-)

PiotrL

Wysłany: 2017-06-08, 00:02    [Cytuj]

Tupi napisał/a:

Ach już nie mogę się doczekać kiedy ruszę z dziećmi na jeziora i połowimy takie piękne rybki :)

<|jureks

Wysłany: 2017-06-08, 04:00    [Cytuj]

Śliczna ?'nie znam się :-D , ale 45 lat temu były przepyszne i brały jak "głupie" :-D :!:

Tupi

Wysłany: 2017-06-08, 21:31    [Cytuj]

jureks napisał/a:
Śliczna ?'nie znam się :-D , ale 45 lat temu były przepyszne i brały jak "głupie" :-D :!:

śliczna śliczna i wszystkie wróciły do wody :-) - więc jak w smaku to nie powiem

<|Tobo

Wysłany: 2017-06-09, 05:56    [Cytuj]

Tupi napisał/a:

śliczna śliczna i wszystkie wróciły do wody :-) - więc jak w smaku to nie powiem
- wiele nie straciłeś ;-) Kwestia smaku, dla mnie krasnopiórka (wzdręga) w jednym szeregu smakowym z krąpiem i kleniem. Krasnopiórki lubię jednak łowić, trochę głębokości przy trzcinach, grążele obok i zabawa przednia.

PiotrL

Wysłany: 2017-06-09, 06:56    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Tupi napisał/a:

- wiele nie straciłeś ;-) Kwestia smaku, dla mnie krasnopiórka (wzdręga) w jednym szeregu smakowym z krąpiem i kleniem. Krasnopiórki lubię jednak łowić, trochę głębokości przy trzcinach, grążele obok i zabawa przednia.

Tak przy połowie Krasnopiórki zabawa jest przednia a i rybka większa od Uklejki :)

melloon

Wysłany: 2017-10-22, 10:04    [Cytuj]

Tu można kupić zezwolenie on-line w PZW : .http://www.pzw.suwalki.com.pl/zezwolenia/
Trochę wód obejmuje, szkoda tylko że nie ma tygodniowych (zgodnie z czarterami w sezonie)
no i trzeba wydrukowac...

ModEdit: Dezaktywacja linku.
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-10-22, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]