FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Promocja firm czarterowych na forum
Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2017-04-20, 09:34    [Cytuj]

Wymiana opinii na temat firmy czarterowej nie będącej klientem portalu mazury.info.pl znalazła się we właściwym miejscu: https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=259069#259069

<|axa_man

Wysłany: 2017-04-20, 09:49    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Wymiana opinii na temat firmy czarterowej nie będącej klientem portalu mazury.info.pl znalazła się we właściwym miejscu: https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=259069#259069

nie mam dostępu :( "użytkownicy z uprawnieniami dostępu"

Moteor

Wysłany: 2017-04-20, 22:32    [Cytuj]

zenek napisał/a:

Ja również nie mam dostępu :cry:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-04-20, 23:49    [Cytuj]

Było to wyjaśniane wielokrotnie. Portal mazury.info.pl jest portalem komercyjnym (a forum jego częścią) i ma interes w tym, aby jego użytkownicy korzystali z mazurskich ofert czarterowych firm współpracujących z ww. Promowanie na forum firm "obcych" jest z tym interesem sprzeczne. Szczególnie przed sezonem. Nie oznacza to, że użytkownicy nie mogą wymieniać się takimi informacjami na PW.
Ponadto na forum są działy niepubliczne, do których dostęp uzyskuje się automatycznie na podstawie aktywności na forum. Z drugiej strony brak aktywności oznacza również automatyczną utratę dostępu do tych działów. Do tych działów trafiają posty/wątki, które są niepożądane w działach publicznych.

<|Sza-man

Wysłany: 2017-04-21, 07:13    [Cytuj]

To wyjaśnij jeszcze to co nie jest wyjaśnione:

Grupa -Pod żółtą banderą Forumowicze pływający pod żółtą banderą forum.mazury.info.pl ---> Jasna sprawa
Grupa -VIP Najbardziej aktywni użytkownicy (>200 postów). ---> Jasna sprawa.
Grupa -Mazurant Stali użytkownicy forum. Minimum 40 postów. Członkowie grupy mają wgląd do działów komercyjnych. ---> Jasna sprawa
Grupa -Forumowicz ............................... ---> Czyli?
Grupa -Polityczni Dygresje polityczne ---> Jasna sprawa
Grupa -Rezerwacje ............................... ---> Czyli?

Do której grupy trzeba należeć aby mieć dostęp do przedmiotowego odnośnika?
Jakie są zasady dostępu do grup bez opisów?
Ostatnio zmieniony przez Sza-man 2017-04-21, 07:17, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2017-04-21, 07:56    [Cytuj]

Kilka słów w zastępstwie Zbyszka. Jak czegoś nie wyjaśnię, to Zbyszek uzupełni.
Sza-man napisał/a:
Czyli kazdy zarejestrowany użytkownik forum. Np. na sailforum ta grupa nosi nazwę forowicze. Obydwie formy są dopuszczalne i poprawne.
Sza-man napisał/a:
Czyli użytkownicy forum, którzy mają na swoim koncie min. 60 postów. Nie tak dawno było 50. Po podniesieniu limitu do 60 użytkownicy, którzy byli wcześniej w tej grupie zachowali członkostwo. Dostęp do grupy uzyskiwany jest automatycznie po napisaniu wymaganej ilości postów.
Sza-man napisał/a:
Do której grupy trzeba należeć aby mieć dostęp do przedmiotowego odnośnika?
Do tego działu ma dostęp tylko administracja forum. Tak jak wcześniej napisał Zbyszek. Forum jest częścią komercyjnego portalu mazury.info.pl i jest przez tenże portal utrzymywane. Czyli pośrednio funkcjonuje dzięki klientom portalu. Nie jest zatem w interesie forum promowanie firm, które nie są klientami portalu.
Posty dotyczące firm, które nie współpracują z portalem nie są kasowane choćby z tego powodu, że firmy raz są klientami portalu, później przestają nimi być i znowu wracają. A więc jeżeli firma nawiąże współpracę z portalem, to wtedy opinie o niej trafią na forum publiczne.

tsa

Wysłany: 2017-04-21, 09:23    [Cytuj]

W tym komunikacie przydałaby się informacja o grupie/grupach które mają dostęp

Cytat:
Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum.

Tomek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-04-21, 09:50    [Cytuj]

tsa napisał/a:
W tym komunikacie przydałaby się informacja o grupie/grupach które mają dostęp

Cytat:
Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum.

Tomek

Zgadzam sie. Jednak komunikat jest standardowy i jego zmiana wymagałaby sporo zmian w oprogramowaniu, nieadekwatnych do osiągniętych korzyści.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-04-21, 10:23    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
To wyjaśnij jeszcze to co nie jest wyjaśnione:

Grupa -Pod żółtą banderą Forumowicze pływający pod żółtą banderą forum.mazury.info.pl ---> Jasna sprawa
Grupa -VIP Najbardziej aktywni użytkownicy (>200 postów). ---> Jasna sprawa.
Grupa -Mazurant Stali użytkownicy forum. Minimum 40 postów. Członkowie grupy mają wgląd do działów komercyjnych. ---> Jasna sprawa
Grupa -Polityczni Dygresje polityczne ---> Jasna sprawa

Z zastrzeżeniem utraty członkostwa w wyniku spadku aktywności użytkownika na forum. Innymi słowy status np. VIP nie przysługuje dożywotnio. Jeżeli ktoś przestanie pisać odpowiednio często - status traci automatycznie.

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-21, 11:12    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Z zastrzeżeniem utraty członkostwa w wyniku spadku aktywności użytkownika na forum. Innymi słowy status np. VIP nie przysługuje dożywotnio. Jeżeli ktoś przestanie pisać odpowiednio często - status traci automatycznie.

Zastrzegam - nie mam ambicji uczestniczenia na forach w grupach Premium/VIP/SUPERUSER itp. :-P nie z tych powodów zapisałem się tutaj... no i to nie moje podwórko nie moja piaskownica :-D

Nie sądzicie że to mobilizuje userów tylko do sztucznego nabijania postów ?
sam jestem moderatorem na forum innej zupełnie branży, a tam tępimy bezsensowne, nic nie wnoszące wypowiedzi służące do podkręcenia liczników.
Ostatnio zmieniony przez jacekV 2017-04-21, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2017-04-21, 13:11    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
Nie sądzicie że to mobilizuje userów tylko do sztucznego nabijania postów ?
Rzeczywiście może to tak wyglądać. Nawet ostatnio jeden taki się trafił. Natomiast z mojego 8-letniego doświadczenia z tym forum mogę stanowczo powiedzieć, że tacy użytkownicy to absolutny margines i zdarzają się wyjątkowo rzadko.

<|MirekMors

Wysłany: 2017-04-21, 17:25    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
(...)jestem moderatorem na forum innej zupełnie branży, a tam tępimy bezsensowne, nic nie wnoszące wypowiedzi służące do podkręcenia liczników.

Na forach b. kierunkowych tak jest. Tu piszemy o d. Maryny, okuciu topowym, wyciąganiu miecza i do tego znamy się osobiście - nie ominiesz tematu o piciu pod żaglami. O T. nie wspominając :->

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-21, 17:33    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
jacekV napisał/a:
(...)jestem moderatorem na forum innej zupełnie branży, a tam tępimy bezsensowne, nic nie wnoszące wypowiedzi służące do podkręcenia liczników.

Na forach b. kierunkowych tak jest. Tu piszemy o d. Maryny, okuciu topowym, wyciąganiu miecza i do tego znamy się osobiście - nie ominiesz tematu o piciu pod żaglami. O T. nie wspominając :->

Przedostatni element postaram się jakoś nadrobić, a ostatni nie jest mi obcy :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-04-23, 22:51    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Sza-man napisał/a:
Czyli użytkownicy forum, którzy mają na swoim koncie min. 60 postów. Nie tak dawno było 50. Po podniesieniu limitu do 60 użytkownicy, którzy byli wcześniej w tej grupie zachowali członkostwo. Dostęp do grupy uzyskiwany jest automatycznie po napisaniu wymaganej ilości postów.

Nie do końca. Członkostwo w grupie rezerwacje upoważnia do korzystania z bezpłatnych bonusów oferowanych przez klientów portalu mazury.info.pl aktywnym użytkownikom forum.

Grupa rezerwacje powstała z inspiracji pewnego "użytkownika", którego jedynym postem zaraz po rejestracji była rezerwacja całego jachtu przeznaczonego bezpłatnie dla użytkowników forum. Drugim jego postem po roku nieobecności na forum była kolejna rezerwacja całego jachtu. Po usunięciu rezerwacji miał jeszcze pretensje, że źle traktuję nowych użytkowników. Od tamtej pory (jak na rasowego psa ogrodnika przystało) dbam o to, aby bezpłatne bonusy otrzymywali faktycznie aktywni użytkownicy forum.

Niestety jak to w życiu bywa niektórzy rejestrują się na forum i bezmyślnie nabijają sobie licznik postów, aby zaoszczędzić kilka złotych na wejściówce, czarterze itp. Posty niemerytoryczne nie są liczone w tym przypadku. Człowiek uczy się całe życie. :-P

[ ODPOWIEDZ ]