MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Targi LATO 2017 - Warszawa
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam małej grupy niekomercyjnej na WJM.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-02-27, 23:00    [Cytuj]

Moje podsumowanie na przyszłość jest takie. Krytykujmy zachowania, nie ludzi.

phoenix

Wysłany: 2017-02-28, 11:47    [Cytuj]

No i ......Zrobiła się z tematu ..... Ul. Wiejska.
Nie bez kozery ktoś taką jej nadał nazwę :mrgreen:

Już wiem, że tu nie znajdę odpowiedniej grupy.
Za duże jest zainteresowanie forumowiczów nie związanych z tematem.
Trzeba to jednak złożyć na karb, ..... Zimy, dużej ilości czasu wśród wodniaków,.... Nudząc się piszą lajki,.... Hejtują, aby dodać swoje trzy grosze.Taki jest internet.

Każdy z nas ma prawo mieć własne zdanie, ale ..... W temacie ...Proszę.

Może niepotrzebnie wypowiedziałe swą opinię na temat motorowodniaków, ....sorry.

Do tej pory miałem możliwość korzystania tylko z akwenów, na których obowiązuje "strefa ciszy". I poza WOPR-em nie ma prawa nikt używać silników spalinowych.
Niestety jest inaczej. Niestety są to ludzie o charakterystyce ...Bum..Bumm...Bummm lub Umcy....Umcy...Umcy....Niestety w różnym wieku. Nie będę tu wspominał o quadach i zaśmiecaniu środowiska .... Nie ta bajka.

Sam korzystam z łódki /na ryby/ z silnikiem, ale o napędzie elektrycznym.

Takie jest moje dotychczasowe doświadczenie. Żywię taką nadzieję, że właśnie Mazury to zmienią :mrgreen:

Proszę zainteresowanych jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytać dokładnie mój pierwszy post.....ze szczególnym uwzględnieniem słów "o mentalności żeglarza".

Moja kultura osobista nie pozwala mi na wytykanie komukolwiek, ... Niedociągnieć w jakiejkolwiek dziedzinie.
Nie potrzebują dowartościowania samego siebie.

Moim marzeniem jest żyć w zgodzie z matką naturą, w otoczeniu ludzi o podobnych zapatrywaniach.

W związku z zaistniałą sytuacją uprzejmie informuję, iż od dnia dzisiejszego będę zainteresowanym odpowiadał tylko WP. Od czasu do czasu odnawiał temat, tak do wiosny.

Pozdrawiam motorowodniaków

p.s.
A teraz idę na przejażdżkę rowerową, może tak z 50 km, dla odświeżenia umysłu, co życzę wszystkim hejterom, ruszcie tyłki przynajmniej będzie to dla waszego zdrowia :-P
Ostatnio zmieniony przez phoenix 2017-02-28, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  

Slawek L.

Wysłany: 2017-03-08, 23:27    [Cytuj]

Przykro mi, że tak zostałeś potraktowany przez fORUMOWICZA.
Życzę Tobie żeglarskiej przygody na Mazurach!

turysta

Wysłany: 2017-03-09, 20:25    [Cytuj]

Witam kolego haszsz , też bardzo nie lubię hałasu więc z przyjemnością zaproszę Cię do wspólnego żeglowania, może uda mi sie przekonac Cie do zmiany plywadelka :-) .
Będziemy żeglować po WJM od 15.06 do 25.06 z Rynu gdzie nas oczy i wiatry poniosą, gdybyś tak jeszcze zabrał partnerkę mielibyśmy świetną załogę.
Można się przyłączyć na dowolną ilość dni.
Proszę o info na PW lub forum.

sinkrak

Wysłany: 2017-03-20, 23:27    [Cytuj]

do pheonixa : masz racje ja jestem w twoim wieku i plywam po mazurach juz od paru ladnych lat /takze gdansk-jeziorak przez pochylnie i po zalewach/ ale co do mazur masz racje dobieraj sluszne towarzystwo nie wiecej jak 4/5 ludzi bo trudno z charakterami sie dobrac i w rejs ktos jeden kto zna mazury to przez tydzien macie co robic nie nudzac sie a jak jeszcze wiaterek dopisze . Ja bym sie zapisal ale mamjuz do konca wrzesnia poplanowane ,z nowymi ludzmi w sierpniu i popolowie stara tradycyjna grupa . jak sie dobierzecie to bedziecie to powtarzac co roku mysle ze ten gosc az warszawy z wlasnym jachtem /mysle ze wygodnym/ jest ok bo powinien znac mazury

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-03-21, 00:28    [Cytuj]

Dobór osób do załogi to bardzo ważna sprawa. Można trafić tak:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=16723

8-)

phoenix

Wysłany: 2017-03-21, 23:49    [Cytuj]

sinkrak napisał/a:
do pheonixa : masz racje ja jestem w twoim wieku i plywam po mazurach juz od paru ladnych lat /takze gdansk-jeziorak przez pochylnie i po zalewach/ ale co do mazur masz racje dobieraj sluszne towarzystwo nie wiecej jak 4/5 ludzi bo trudno z charakterami sie dobrac i w rejs ktos jeden kto zna mazury to przez tydzien macie co robic nie nudzac sie a jak jeszcze wiaterek dopisze . Ja bym sie zapisal ale mamjuz do konca wrzesnia poplanowane ,z nowymi ludzmi w sierpniu i popolowie stara tradycyjna grupa . jak sie dobierzecie to bedziecie to powtarzac co roku mysle ze ten gosc az warszawy z wlasnym jachtem /mysle ze wygodnym/ jest ok bo powinien znac mazury

Witaj sinkrak,

Trochę późno zabieram się za przygodę żeglarską na Mazurach, ale z tą myślą oswajam się od kilku lat. Wody mi nie brakuje, gdyż mam działkę na jeziorami ciszy. Wiesz jak to jest, masz działkę, dom letniskowy, jesteś w jakiś sposób związany i niby niczego ci nie brakuje, ale….. Ciągnie wilka do lasu !
Tak, chciałbym poznać mazurskie akweny od strony żeglarskiej. Nie wyobrażam sobie tego dokonać bez skorzystania z wiedzy kogoś doświadczonego w tej materii. Potrafię sam poprowadzić jacht jeśli jest do tego przystosowany, ale nigdy nie przechodziłem przez śluzy, kanały, nie kładłem masztu itp.….Bo nie miałem takiej potrzeby. Nie chce być postrzegany jako „menacha”. Dlatego chętnie skorzystam z wiedzy, na przykład…. Właśnie ~roberka, tym bardziej że mamy wspólne zainteresowania. Jesteśmy w kontakcie mailowym jak i wizualnym skypewym. Jest to żeglarz z bardzo długim i dużym doświadczeniem i właśnie o kogoś takiego mi chodziło.
Mam już grupę 3 osobową, w tym jedna kobieta, lekarz, to miłe :mrgreen: , / nie licząc mnie/ chętną do wspólnego pływania, ale równie bez doświadczenia na Mazurach i jeśli ~roberek będzie tak łaskawy i pokaże mi co i jak, to nie zamierzam też być dla niego ciężarem, gdyż rozumiem, że ma swoją rodzinę i znajomych.
Zawsze chętnie z nim popłynę, oczywiście pod jego wodzą. Może również liczyć na mnie jako załoganta, na regatach jak tylko będzie mnie potrzebował.

Jest zatem nadzieja, że zmontuję własną grupę.
Chyba się puszczę ..... chwilowo w Mazury.
Pozdrawiam

phoenix

Wysłany: 2017-03-21, 23:54    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Dobór osób do załogi to bardzo ważna sprawa. Można trafić tak:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=16723

8-)

Właśnie w tym rzecz, że trzeba wiedzieć z kim pływać. Należy tylko współczuć załogantom.
Poza tym, no comments.

Wysłany: 2017-03-31, 22:37   

Oczekuje na akceptację

edekb

Wysłany: 2017-04-03, 05:52    [Cytuj]

Do Phoniksa
Jestem sam chętnie dołacze podaj terminy oraz typ łodzi mieszkam w Tychach
podaj namiary
pozdrawiam sztygar

phoenix

Wysłany: 2017-04-06, 08:59    [Cytuj]

edekb napisał/a:
Do Phoniksa
Jestem sam chętnie dołacze podaj terminy oraz typ łodzi mieszkam w Tychach
podaj namiary
pozdrawiam sztygar

Witaj sztyga,
dzięki za odzew, napiszę na PW , dalsza korespondencja na priv.
pozdrawiam.

sailor62

Wysłany: 2017-04-13, 16:34   Re: szukam małej grupy niekomercyjnej na WJM. [Cytuj]

phoenix napisał/a:
witam,
Chciałbym popływać amatorsko po WJM. Niestety jestem sam do pływania.
Moja partnerka życiowa boi się wody, w sensie dużej wody.
Mam patent żeglarza, ale mało doświadczenia.
Mam mnóstwo czasu, jestem rencistą /61 lat/.
Szukam w miarę rówieśników, ułożonych mentalnie na żagle,
do wyczarterowania jachtu w okresie maj, czerwiec,
do wspólnego popływania..... Bez znaczenia gdzie, ale na WJM.
Najchętniej wiosną, może mnieszy tłok.
Jestem mobilny... Z Wielkopolski.
Lubię cisze, spokój, jazz, rower MTB, brydż, szachy i zamiłowanie do żagli od lat,
wykształcenie wyższe techniczne, łatwo nawiązuje kontakt, lubię miłe towarzystwo.
Mogę być kapitanem, kucharzem, majtkiem nie ma to dla mnie znaczenia, złowię każdą rybę.
Przystosuję się do każdych warunków, byle w miłej atmosferze i na wesoło.
Dobrze by było gdyby ktoś miał doświadczenie w pływaniu po WJM.
proszę pisać na PW. :-)

sailor62

Wysłany: 2017-04-13, 17:27    [Cytuj]

Bardzo proszę zadzwoń do mnie . Szukamy jednego na Koronowo na trzy dni 4-7 maja 17. .Jesteśmy z Dolnego śląska , to zabierzemy Cię po drodze. Towarzystwo 26-56 lat ,nie palące ,wesołe . Jeden nie dostanie chyba urlopu . Mój telefon 664 08 38 54 . Darek Boroń 664 08 38 54

phoenix

Wysłany: 2017-04-15, 07:38    [Cytuj]

sailor62 napisał/a:
Bardzo proszę zadzwoń do mnie . Szukamy jednego na Koronowo na trzy dni 4-7 maja 17. .Jesteśmy z Dolnego śląska , to zabierzemy Cię po drodze. Towarzystwo 26-56 lat ,nie palące ,wesołe . Jeden nie dostanie chyba urlopu . Mój telefon 664 08 38 54 . Darek Boroń 664 08 38 54

cześć
dzięki za propozycję, ze mną to jak z dzieckiem, założyć kapok za rączkę i na utkę.
Zadzwonię dziś.

Wszystkim żeglarzom, motorowodniakom życzę:

połówki jaja z żaglem na bezkresnym półmisku sałatkowym.
Pomimo złej pogody ......Pogody ducha :) Ahoj

[ ODPOWIEDZ ]