FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojnowo - Buwełno
Autor Wiadomość
~Prem

Wysłany: 2017-03-18, 21:30    [Cytuj]

Sławku, między pływaniem (w tym żeglowaniem) po morzu a po jeziorach jest zasadnicza różnica: falowanie. Dla mnie, mającego chorobę morską, to zasadnicza sprawa.

~extant

Wysłany: 2017-03-18, 23:10    [Cytuj]

Prem napisał/a:
... między pływaniem (w tym żeglowaniem) po morzu a po jeziorach jest zasadnicza różnica: falowanie. Dla mnie, mającego chorobę morską, to zasadnicza sprawa.

Heh... przy odpowiednich warunkach wiatrowych i kursie względem fali każdego kto ma skłonności do choroby morskiej... "wzbudzę" również i na WJM ;-) :mrgreen: :-P

~Prem

Wysłany: 2017-03-19, 11:38    [Cytuj]

No właśnie, przy odpowiednich warunkach. Na morzu nie trzeba odpowiednich warunków, wystarczą normalne. Kiedyś płynąłem promem z Helsinek do Gdańska przy raczej spokojnym morzu i niewielkiej fali, i większość rejsu przeleżałem kwicząc i robiąc inne rzeczy.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-20, 07:57    [Cytuj]

Prem napisał/a:
Sławku, między pływaniem (w tym żeglowaniem) po morzu a po jeziorach jest zasadnicza różnica: falowanie. Dla mnie, mającego chorobę morską, to zasadnicza sprawa.

Prem nie ty jeden. Ja płynąc z San Miguel na Teneryfie na La Palma też cała noc chorowałem i troche jak Pawlak w samolocie stwierdziłem Ja wysiadam :mrgreen: Aole potem błędnik się przyzwyczaił i nawet sztormowa atlantycka fala nic mi nie robiła. Ale jak już pisałem żeglowanie po słonym nie koniecznie trzeba zaczynać od atlantyckich rejsów.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-03-20, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2017-03-27, 14:54    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Ja bym chętniej popłynął kanałem Mazurskim na jez. Rydzówka.
Kanał już jest, Oczyścić, poprawić śluzy i kawał pięknej wody będzie do dyspozycji.
A my napieramy na pętlę, gdzie kosztem wielkiej kasy dostaniemy kiszkowate jeziorko na uboczu.
Nie wiem, kto mógłby podjąć decyzję, ale czasem proste rozwiązania są chyba zbyt proste

No niestety Rafał muszę Cię zmartwić :-( - rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z RZGW Giżycko mi.in również i w sprawie ich zamierzeń odnośnie kanału Mazurskiego i uzyskałem jednoznaczną informację, że RZGW nie przewiduje żadnych prac, ani zmian na kanale Mazurskim, ani teraz ani w przewidywalnej przyszłości, a kanał ten będzie pozostawać takim jak obecnie i będzie zamknięty dla ruchu wodnego...

... czyli niestety o popłynięciu kanałem Mazurskim choćby na jezioro Rydzówka, możemy zapomnieć. :-(

~Rafał1960

Wysłany: 2017-03-27, 20:12    [Cytuj]

Zmartwiłeś mnie.

U mnie podobnie mówi Orange, który nie chce dociągnąć 150 metrów dwużyłowego drutu do domu jednorodzinnego 2 km od centrum 40 tysięcznego miasta. W USA w Górach Skalistych ciągną do daczy, w Kanadzie w lesie nad jeziorem górnym też nie ma problemu by operator założył sieć.
U nas się nie da, bo podobno nie ma możliwości technicznych. Łatwiej dociągnąć pytę kabla do budowanego bloku i podłączyć 100 rodzin bez wysiłku. Zakichana optymalizacja kosztów.

Może mi się wydaje, ale urzędas z RZGW bierze pensje i nic nie musi. I nic mu się nie chce.
W związku z tym robi co może a że niewiele może to niewiele robi.
Gdyby na przykład jakiś polityk z rządzącej partii chciałby mieć drożny kanał to by się w pas kłaniali i niezbędnikiem go pogłębili. Przykładów jak nagle na jakieś zadupie ciągnęli asfalt do daczy polityków jest sporo. Mimo, że wcześniej się nie dawało.

Bo tak naprawdę to nie da się tylko parasola w d...pie otworzyć.
Kanał zarośnie, śluzy zardzewieją i zgniją. Tak jak miś ze słomy u Barei o którego nikt nie zapyta.

Jakby oddali temat wodniakom, ci by powołali firmę, rozsądnie zagospodarowali przyznane środki, znaleźli sponsorów, opracowali projekt, oddali w dzierżawę śluzy to można to zrobić.
Wiem, że zaraz mnie zjedziecie, ale u nas jest dalej jak za komuny.
Która walczyła bohatersko z problemami nieznanymi w kapitalizmie.

~extant

Wysłany: 2017-03-27, 20:25    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
...
Może mi się wydaje, ale urzędas z RZGW bierze pensje i nic nie musi. I nic mu się nie chce.
W związku z tym robi co może a że niewiele może to niewiele robi.
(...)
Jakby oddali temat wodniakom, ci by powołali firmę, rozsądnie zagospodarowali przyznane środki, znaleźli sponsorów, opracowali projekt, oddali w dzierżawę śluzy to można to zrobić...

Rafał myślę, że bardzo mylisz, bo zdecydowana "niechęć" w Polsce do ożywienia kanału Mazurskiego ma zdecydowanie głębsze i poważniejsze przyczyny/podłoże zarówno historyczne jak i geopolityczne i właśnie z tego względu nie możemy liczyć na jakieś popływanie kanałem Mazurskim pewnie przez co najmniej jedno/dwa kolejne pokolenia ... i to tylko jak dobrze pójdzie. :-/

~Rafał1960

Wysłany: 2017-03-27, 21:04    [Cytuj]

Ale co my o tym jak tu po tym.
Trzeba się pogodzić z tym, że gdzieś robią tamy 3 przełomów, schodzą na dno 11 kilometrowego rowu, umieszczają satelity na orbicie, usypują wyspy palmowe (co akurat jest głupotą), kopią tunele pod górami a u nas nie da się wybrać moczarki w rowu z wodą.
Co ma historia i geopolityka do tego? Że my zrobimy a bracia Rosjanie zabiorą?
Że śluzy to eksponaty historyczne i dziedzictwo dla następnych pokoleń?

Kopcie dalej Buwełno i Wojnowo, tylko to nam zostaje
Ostatnio zmieniony przez Rafał1960 2017-03-27, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

~Prem

Wysłany: 2017-03-27, 21:41    [Cytuj]

Człowieku, wyluzuj. Nie porównuj ani potrzeby, ani rangi, ani znaczenia tamy trzech przełomów i Kanału Mazurskiego. To nie ten świat i nie te przyjemności. tak naprawdę, czemu miałoby służyć udrożnienie Kanału Mazurskiego? Przyjemność garstki żeglarzy to trochę za mało jak na ten wysiłek. Przyjemność chyba dużo mniejsza, niż z Wojnowa i Buwełna.
Jako lokalny patriota nie widzę sensu ruszania tej inwestycji.

~extant

Wysłany: 2017-03-27, 21:51    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
... Co ma historia i geopolityka do tego? Że my zrobimy a bracia Rosjanie zabiorą? ...

Hmm... moim zdaniem to chyba nie tak bardzo o Rosjan chodzi, jak o to, że cokolwiek co kiedyś zostało już "naznaczone" hitlerowską wroną to musi pozostać w ruinie... na wieki.

śluza na kanale mazurskim.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 128,96 KB

Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-27, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2017-03-27, 21:56    [Cytuj]

Można wronę jako symbol nazizmu zamurować :mrgreen:
Taką mam koncepcję

~extant

Wysłany: 2017-03-27, 22:20    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Można wronę jako symbol nazizmu zamurować :mrgreen: ...

Zamurowanie nic nie da... dopóki ludzie będą ją jeszcze pamiętać.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-27, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso

Wysłany: 2017-03-28, 14:27    [Cytuj]

Można powiesić banner z logo Mazury.Info.pl ;-)

<|Tobo

Wysłany: 2017-03-28, 18:24    [Cytuj]

Dla mnie osobiście to żałosne. Jest gotowy kanał, jest betonowe paskudztwo - zabytek- ale użyteczne. Doprowadzić to do działającego stanu i kolejna ciekawa atrakcja. Jak pochylnie na kanale Ostróda-Elbląg - kto by tak jeździł oglądać niedziałający złom? A działa i przyciąga turystów oglądanie statków na torach...

~Horatio

Wysłany: 2017-03-28, 19:41    [Cytuj]

extant napisał/a:
Rafał1960 napisał/a:
... Co ma historia i geopolityka do tego? Że my zrobimy a bracia Rosjanie zabiorą? ...

Hmm... moim zdaniem to chyba nie tak bardzo o Rosjan chodzi, jak o to, że cokolwiek co kiedyś zostało już "naznaczone" hitlerowską wroną to musi pozostać w ruinie... na wieki.

Tu nie chodzi o politykę, tylko do historii. Byłoby to po prostu byłoby miło, gdyby można użyć 3 km od napędu Mamry do grobli na barce. Jest to dobra ochrona w kanale na wietrze. i dobra okazja Bankmooring.

Agnieszka14

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-03-28, 20:29    [Cytuj]

extant napisał/a:
Rafał1960 napisał/a:
Można wronę jako symbol nazizmu zamurować :mrgreen: ...

Zamurowanie nic nie da... dopóki ludzie będą ją jeszcze pamiętać.

Anawet powiem więcej - nie zamurowywac, zeby ludzie na zawsze pamiętali.
A uruchomić to rzycztwiscie moznaby. Ciekawe tylko w jakim faktycznie jest wszystko stanie technicznym i jakich wymagałoby nakładów. Bo czasem z wierzchu może być nawet nawet, a w środku podmyte itp.

~extant

Wysłany: 2017-03-29, 09:17    [Cytuj]

Horatio napisał/a:
Tu nie chodzi o politykę, tylko do historii. Byłoby to po prostu byłoby miło, gdyby można użyć 3 km od napędu Mamry do grobli na barce. Jest to dobra ochrona w kanale na wietrze. i dobra okazja Bankmooring.

Horatio, masz rację, że udostępnienie do żeglugi nawet tylko pierwszego 3km odcinka kanału od Mamr też byłby dobrym pomysłem i fajną atrakcją dla wodniaków, ale - jak już pisałem powyżej - nie ma co na to liczyć: niestety RZGW nie przewiduje żadnych prac, ani zmian na kanale Mazurskim, ani teraz ani w przewidywalnej przyszłości, a kanał ten nadal będzie jedynie niszczał i niestety nadal cały czas będzie zamknięty dla ruchu wodnego. :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-29, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2017-03-29, 20:57    [Cytuj]

Nie rozumiem w takim razie dlaczego na betonowym odcinku autostrady pod Wrocławiem w latach 70-ch bito nikomu niepotrzebne rekordy świata zwykłym egzemplarzem Fiata 125p?
Zgodnie z filozofią, że co niemieckie ten odcinek powinno się ogrodzić, nadać status zabytku i pozwolić zarosnąć zielsku wszelakiemu.

A tymczasem zrobiono modernizację i teraz A4 służy ludzkości tak jak powinna.
Może to jakieś niedopatrzenie urzędnika i konserwatora zabytków? :-D

~extant

Wysłany: 2017-03-29, 20:59    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
... Może to jakieś niedopatrzenie urzędnika i konserwatora zabytków? :-D

Zadzwoń i dowiedz się ;-) :-P

IdyllaSailing

Wysłany: 2017-07-06, 16:05    [Cytuj]

Obserwując jak wiele rzeczy zaczyna działać odwrotnie przewiduję, pojawienie się dodatkowej funkcjonalności w house-boatach - wysuwane koła, które *spam* po terenie gdzie trzeba. Silniki już są. Pojawią się elektryczne napędy i stacje ładowania. A szlaki drogowe łączące jeziora nabiorą różnych barw zależnie od stopnia trudności. Na egzaminie na motorzystę będzie dodatkowy manewr - nawrotka na trzy na trzech kołach.

[ ODPOWIEDZ ]