FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2017-02-06, 15:13
Łowienie ryb zimą (humanitarnie czy nie?)
Autor Wiadomość
~RZ

Wysłany: 2017-02-06, 06:44    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
A ja kolega też na Śniardwach, Głodowo. Lód minimum 32 cm (zmierzone), również bardzo gładki. 2 auta terenowe jeździły po tafli.
Rybki... Cóż, większość narzekała, bo i większości słabo brały. Ja nie narzekam, ryba marna (same krąpie niemal), tylko na kotlety, ale prawie 3kg było.
Fajne rybki :-D ale jak tak można toż one tak samo czują jak i inne stworzenia :-( piszesz że myśliwy to be :oops: a czym się różni ten co łowi ryby ,niczym i ten zabija i ten zabija :oops: łatwo jest krytykować innych :-P widzisz kolego ja też lubię łowić rybki , poluję ,i nie widzę w tym nic nie etycznego ,i nie krytykuje też innych .Trzeba tylko mieć umiar i postępować etycznie.
Ostatnio zmieniony przez RZ 2017-02-06, 06:57, w całości zmieniany 2 razy  

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-06, 07:01    [Cytuj]

Robercie - nadal czekam na cytaty moich strasznie obraźliwych wypowiedzi o myśliwych. Do tego czasu nie wypowiadaj się na mój temat i zachowam sobie prawo do lubienia czegoś, kogoś i swobody wypowiedzi.

~RZ

Wysłany: 2017-02-06, 08:14    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Robercie - nadal czekam na cytaty moich strasznie obraźliwych wypowiedzi o myśliwych. Do tego czasu nie wypowiadaj się na mój temat i zachowam sobie prawo do lubienia czegoś, kogoś i swobody wypowiedzi.
Poczytaj swoje wpisy w temacie Bobry .

esox761

Wysłany: 2017-02-06, 11:40    [Cytuj]

...jeden lubi ogórki
inny ogrodnika córki ! :mrgreen:

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2017-02-06, 11:44    [Cytuj]

Adminów proszę o wydzielenie tematu - nie mam takie mocy. Dziękuję.

Tobo napisał/a:

Pozwolisz, że ja zacytuję, Twój post, wysłany: 2017-01-06, 11:54

Tobo napisał/a:
zenek napisał/a:
Szczerze powiedziawszy trochę zadziwia nie ta kolejka chętnych do "polowania" na żubry. Jak wynika z treści artykułu to bardziej mamy do czynienia z egzekucją niż polowaniem, bowiem strzela się do osobników starych lub chorych, a poza tym żubry człowieka się nie boją.
- dlatego mam zdanie na temat myśliwych i tego całego myśliwskiego cyrku odpowiednie, w powyższych postach je wyraziłem.
Lubią zabijanie - powinni umówić się gdzieś po jurysdykcją prawa , jakaś bezludna wyspa i strzelać do siebie nawzajem ;-)

Jednocześnie nie widziałem Twojego komentarza do zdjęć, które pojawiły się na forum w tym temacie data wysłania: 2017-01-22, 13:22. Zdjęcie celowo zamieszczam poniżej.
Dolewając oliwy do ognia tak samo nie znalazłem odpowiedniego komentarza Extanta.
Cóż, rozumiem, że wyrzucona na lód rybka po prostu sobie "usypia".

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-06, 12:26    [Cytuj]

Mój zacytowany post miał na końcu "przymrużone oko"... Szanuję każdego człowieka, ale nie muszę go lubić.

Zgodnie z regulaminem nie wolno ryby o tak sobie rzucić na lód. Należy rybę przeznaczoną do zabrania natychmiast uśmiercić. Osobiście to czynię, szybko i skutecznie, lecz niestety mało kto tak robi i ryby cierpią, zamarzają, później odmarzają w drodze do domu.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-02-06, 14:28    [Cytuj]

Wszystkim ludziom o miękkim sercu, którzy litują się nad zastrzeloną przez myśliwego sarenką, czy rybą zamarzającą na lodzie dedykuję kilka filmów pokazujących jak brutalne są naturalne prawa przyrody.

https://youtu.be/ivHAZnUWVrk
https://youtu.be/Vr7oWJqS8ec
https://youtu.be/18-Db4XPA3g

Takie drastyczne sceny w naturalnym środowisku dzieją się nieustannie. W każdej chwili, w każdej sekundzie gdzieś na świecie jedno zwierze pożera inne, wcześniej zagryzając je lub rozszarpując żywcem. Szybka śmierć od kuli, czy uśnięcie na lodzie przy tym to tzw. "pikuś".

Jako cywilizacja również nie jesteśmy lepsi. Większość z nas na śniadanko lubi sobie zjeść albo jajecznicę, albo jakieś mięso. Niewielu zastanawia się jak wygląda np. przemysłowa hodowla kur. Zobaczcie sami: https://youtu.be/eweydkEmlaI Kupując jajka oznaczone cyfrą 3 przyczyniamy się do takiego losu tych zwierząt... ale cena czyni cuda :-P

Jeszcze inne hodowle gdzieś w Polsce. https://youtu.be/wV2NPKied5s

PS. Celowo nie wklejam tych filmów w okienko. Dla żyjących w sterylnym, bezpiecznym otoczeniu i innych oderwanych od rzeczywistości ludzi sceny mogą być drastyczne.

~extant

Wysłany: 2017-02-06, 16:48    [Cytuj]

Żadne filmiki pokazujące brutalność naturalnych praw przyrody i/lub filmiki pokazujące drastyczne sceny z hodowli zwierząt nie są i nie mogą być żadnym usprawiedliwieniem dla tych ludzi, którzy zabijają zwierzęta jedynie dla sportu, zabawy i przyjemności. :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-02-06, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-06, 16:59    [Cytuj]

Adam Żyszkowski - a pro po zdjęcia powyżej - zauważ różnicę między moimi rybami. U mnie każda ma zakrwawioną głowę - niby to okrutne, ale ryba po złowieniu w ciągu kilku sekund jest uśmiercona. Nóż w mózg, obrót i po sprawie. Okrutne? Skoro ma być zjedzona, nie ma sensu dodawać i przedłużać jej cierpienia. Regulamin swoją drogą też tego wymaga przy połowach na lodzie i łowieniu drapieżników.
Wędkować można na wiele sposobów - dla mnie najważniejsza jest przyjemność i wybranie ryby, sposobu, który jak najmniej szkodzi. Dlatego nie popieram spławikowego wędkarstwa wyczynowego, gdzie tony smużącej zanęty wędrują do wody. Dlatego sam rzadko poluję na szczupaki w jeziorach (jest ich mało...). Dlatego lubię łowić bez nęcenia niczym innym niż to co ryby zjedzą i w ilościach "śladowych". Dlatego nie stosuję zasady NO KILL - czyli łowienie i wypuszczanie - tu brak uzasadnienia - zadawanie cierpień dla własnej przyjemności, tylko. Łowię żeby zjeść, nie łowię ponad potrzeby.
Każdy ma prawo lubić coś, kogoś, dany sport, hobby, ma prawo wyrazić swoje zdanie. Tam samo jak ma prawo nie lubić, brzydzić się i nic nie pisać. Osobiście nie lubię myślistwa jako takiego, nie będę się na ten temat więcej rozwodził, każdy ma swoje zdanie i niech przy nim zostanie. Nie po to mamy chlewnie, obory, pastwiska, rolnictwo hodowlane żeby trzebić zwierzynę leśną. Moje prywatne zdanie.
Nie lubię zabijania zwierząt i już. Pisze to wędkarz - czyli jakaś forma hipokryzji, OK, ktoś tak napisze - i może ma rację. Pisze to człowiek, który je mięso ( jednak dziczyzny nie biorę do ust), ale potrafi ubić zwierzę żeby je zjeść. Z bolącym sercem, smutkiem i niechęcią, ale króliki, gęsi, kaczki zabijałem. Każdy, kto je mięso powinien to zrobić. Oj przybyło by nam szybko wegetarian :-)
Uprzedzając przytyki ze strony RZ - naprawdę nadal nie widzę ze swojej strony obrażania osobowego myśliwych, tym bardziej, że znam kilku myśliwych i dobrze się dogadujemy.
Możemy się podroczyć, posprzeczać o swoje racje, ale nie musimy iść na wojnę.
Te forum jest to jedyne na którym piszę, nie jestem "walczącym" przekonywaczem do swoich racji, udowadniaczem, że moja racja jest najmojsza.
Wśród myśliwych jak i wędkarzy są straszne łajzy jak i ludzie spoko. Może nawet i wśród wędkarzy procent łajz jest większy, bo jednak syf nad brzegami starorzeczy Biebrzy , Narwi nie robi nikt inny.

~Rafał1960

Wysłany: 2017-02-06, 17:19    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Dlatego nie stosuję zasady NO KILL - czyli łowienie i wypuszczanie - tu brak uzasadnienia - zadawanie cierpień dla własnej przyjemności, tylko. Łowię żeby zjeść, nie łowię ponad potrzeby.

Tak jak ja. Nie jestem spod znaku C&R ale nie mogę nazwać się mięsiarzem.
Ludzie zapomnieli jak to jest walczyć o jedzenie i zabijać własnoręcznie.

Myślę , że Tobie tak jak mnie zdarza się wypuszczać ryby. Bo co robić z 35 cm szczupakiem?
Tak samo jak ci spod znaku NO KILL zabijają i wrzucają rybkę na patelnię. Bo ryba zacięta była za głęboko.

Odnośnie ryb na lodzie widziałem jak ludzie na Syberii łowili spod lodu.
Ryba wyjęta z wody na -30 stopni natychmiast ginie. Nie ma potrzeby walenia w łeb, czy wbijania noża

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-02-06, 17:59    [Cytuj]

extant napisał/a:
Żadne filmiki pokazujące brutalność naturalnych praw przyrody i/lub filmiki pokazujące drastyczne sceny z hodowli zwierząt nie są i nie mogą być żadnym usprawiedliwieniem dla tych ludzi, którzy zabijają zwierzęta jedynie dla sportu, zabawy i przyjemności. :-(

Z pewnoscia tak jest. Na szczescie takich osob nie ma wiele, w kazdym razie ja nie znam ani jednej i na forum ani jedna taka osoba sie nie ujawnila dotychczas.

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-06, 18:29    [Cytuj]

https://www.youtube.com/watch?v=cTGOFFv449c

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-02-06, 19:57    [Cytuj]

extant napisał/a:

A hodowle przemysłowe?

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-06, 19:59    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Myślę , że Tobie tak jak mnie zdarza się wypuszczać ryby. Bo co robić z 35 cm szczupakiem?
Tak samo jak ci spod znaku NO KILL zabijają i wrzucają rybkę na patelnię. Bo ryba zacięta była za głęboko.

Odnośnie ryb na lodzie widziałem jak ludzie na Syberii łowili spod lodu.
Ryba wyjęta z wody na -30 stopni natychmiast ginie. Nie ma potrzeby walenia w łeb, czy wbijania noża
- Rafale, niewymiarowa ryba rzecz oczywista. Inny temat to sens wypuszczania np. okonia zaciętego za skrzela - i tak zdechnie... Zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Mi zdarzało się, że ryba zamarznięta odżywała po rozmarznięciu, tworzenie regulaminu PZW mam nadzieję jacyś rozsądni ichtiolodzy wspierali i nakaz zabijania nie wziął się bez potrzeby.

Szuwarek... ja właśnie po ciężkim wniesieniu 2 ton węgla do piwnicy piję kakao... Musiałeś mi tę słodką chwilę osolić ;-)

~darkor54

Wysłany: 2017-02-06, 20:42    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
... ja właśnie po ciężkim wniesieniu 2 ton węgla do piwnicy...

Ja na Twoim miejscu bym się nie przyznawał ;-)

A swoja drogą - czy my nie brniemy w całkowite absurdy i jakiś surrealizm? :-/

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-06, 20:47    [Cytuj]

;-) I tak będę pił kakao!

~szuwarek13

Wysłany: 2017-02-12, 10:08    [Cytuj]

Taka ciekawostka do tematu :mrgreen: https://youtu.be/K7aH59SgvHw?t=3m9s którą nie raz zaobserwowałem w mróz na lodzie -gdy zamarznięta ryba odżywa.

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-12, 17:59    [Cytuj]

Dlatego zabijanie ryb przeznaczonych do zabrania ma sens.

<|Tobo

Wysłany: 2017-02-28, 21:51    [Cytuj]

Tu nie było humanitarnie: .http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/mysliwy-zastrzelil-czlowieka-myslal-ze-to-dzik,11835304/

[ ODPOWIEDZ ]