FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurskich
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-25, 14:48    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
Przeczytałem ankietę, wg. mnie jest zrobiona nie rzetelnie i chaotycznie. Nie wypełniłem jej, bo myślę, że najważniejsze w niej nie jest jednak kwestia "zachowania" a raczej kwestia zasobu finansowego żeglarzy i motorowodniaków. Zresztą Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu prowadzi badania nad problemem występowania konfliktu rekreacyjnego na Wielkich Jeziorach Mazurskich - co ma kierunek do danej ankiety?

Hm ... w sumie ciekawa teza, Jacek.
Może rzeczywiście przez takie nastawienie ankiety prześwietlana jest grupa "trzymająca się na wodzie" pod kątem akcji kredytowej, leasingu, ubezpieczeń, etc. ?

doria3

Wysłany: 2016-10-25, 18:14    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
Przeczytałem ankietę, wg. mnie jest zrobiona nie rzetelnie i chaotycznie. Nie wypełniłem jej, bo myślę, że najważniejsze w niej nie jest jednak kwestia "zachowania" a raczej kwestia zasobu finansowego żeglarzy i motorowodniaków. Zresztą Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu prowadzi badania nad problemem występowania konfliktu rekreacyjnego na Wielkich Jeziorach Mazurskich - co ma kierunek do danej ankiety?

Wyższa Szkoła Bankowa kształci również studentów na kierunku Turystyka i Rekreacja.
Sama żegluje od dziecka i zawsze uważałam że żeglarze to w większości życzliwi i przyjaźnie nastawieni ludzie.
Kochani, pomóżcie mi zebrać dane i napisać pracę.
Po co ta niepotrzebna krytyka. W którym miejscu ankieta jest nierzetelna? Pytanie o zarobki jest tylko jedno. Cała reszta dotyczy tego co i kto nas denerwuje na wodzie.
To jak? Pomożecie?
Bardzo na Was liczę.
ModEdit: cytowanie
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-10-25, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-10-25, 18:47    [Cytuj]

W takim razie wszedłem i wypełniłem. Pytanie wydają mi się bardziej sensowne niż w innych ankietach. Po.. łamania pióra przy obronie :->

doria3

Wysłany: 2016-10-26, 07:08    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
W takim razie wszedłem i wypełniłem. Pytanie wydają mi się bardziej sensowne niż w innych ankietach. Po.. łamania pióra przy obronie :->

No i to rozumiem. Wielkie dzięki. :-)

funyo

Wysłany: 2016-10-26, 11:03    [Cytuj]

A ja nadal nie :oops:
Mogłabyś prostemu "chłopu z Mazur" wytłumaczyć, po co, w ankiecie na ten konkretny temat, pytanie o wysokość zarobków? :roll:

<|as

Wysłany: 2016-10-26, 12:25    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Mogłabyś prostemu "chłopu z Mazur" wytłumaczyć, po co, w ankiecie na ten konkretny temat, pytanie o wysokość zarobków? :roll:

Jest to najprostszy wskaźnik statusu finansowego i nie ma nic wspólnego z aparatem skarbowym. :-)

doria3

Wysłany: 2016-10-26, 20:39    [Cytuj]

as napisał/a:
funyo napisał/a:

Jest to najprostszy wskaźnik statusu finansowego i nie ma nic wspólnego z aparatem skarbowym. :-)

dziękuję Andrzeju ;-)
Wyjaśniam wszystkim podejrzliwym, że wysokość zarobków wyjaśnia w ankiecie wiele kwestii dotyczących tematu pracy. Osoba z wysokimi zarobkami wybiera formy spędzania wolnego czasu tylko według własnych niczym nie ograniczanych preferencji. I to mnie głównie interesuje.

~Rafał1960

Wysłany: 2016-10-26, 21:10    [Cytuj]

doria3 napisał/a:
Osoba z wysokimi zarobkami wybiera formy spędzania wolnego czasu tylko według własnych niczym nie ograniczanych preferencji. I to mnie głównie interesuje.

Można się bardzo pomylić z taką opinią.
Mój szef pewnie zarabia grubo powyżej najwyższego limitu z ankiety
a co rok z żoną czarterują 22 stopowy jacht na 2 tygodniowe szwendanie się po szlaku.
I nie napina się na duże 33 stopowe koromysło. Po prostu wypoczywa na żaglach.

Ktoś pływający i zarabiający dużo ma nieograniczone preferencje
Ktoś pływający i zarabiający mało ma ograniczone preferencje.
Jest tylko jeden wspólny mianownik. I bogaci i biedni mają takie same preferencje.
Ograniczone czy nie, to tak samo pływają. Reszta się nie liczy.
Zachowania w porcie, na wodzie, w tawernie mogą być diametralnie różne i niepowiązane z dochodami.

funyo

Wysłany: 2016-10-26, 23:04    [Cytuj]

doria3 napisał/a:

Wyjaśniam wszystkim podejrzliwym, że wysokość zarobków wyjaśnia w ankiecie wiele kwestii dotyczących tematu pracy. Osoba z wysokimi zarobkami wybiera formy spędzania wolnego czasu tylko według własnych niczym nie ograniczanych preferencji. I to mnie głównie interesuje.

Wysokość zarobków w żadnej mierze nie wyjaśnia tematu pracy, za to ostatnie zdanie wyjaśnia wszystko. Dziękuję. Nie mam więcej pytań.

~Rafał1960

Wysłany: 2016-10-27, 21:42    [Cytuj]

W ankiecie można również zapytać:

Czy sąsiad zakłócający spokój w marinie jest bezrobotny czy ma dochody na poziomie:
- 1000 - 2000
- 2001 - 3000
- 3001 - 4000
- 4001 - 5000
- > 5000 zł

Wtedy można wysnuć jakieś wnioski o zależności kasy do zachowania.
Tylko że często widzę wypasione jachty na których są ludzie kulturalni, których dobre maniery nie bolą. I widzę też studenckich gołodupców, którzy robią grilla na jachcie, chlają na umór a o 3 w nocy próbują śpiewać szanty. Odwrotne sytuacje oczywiście również są obserwowane.
Kasa i kindersztuba nie zawsze idą w parze.

P.S. Na przyszłość zanim zwrócę chamowi uwagę zapytam o jego dochody. Może ta informacja przyda się kiedyś w kolejnej ankiecie ;-)

~extant

Wysłany: 2016-10-28, 07:51    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
... Na przyszłość zanim zwrócę chamowi uwagę zapytam o jego dochody. Może ta informacja przyda się kiedyś w kolejnej ankiecie ;-)

:lol: :lol: :lol: ... no to uśmiałem się z rana... dzięki ! :mrgreen:

doria3

Wysłany: 2016-10-28, 17:16    [Cytuj]

Dziękuję wszystkim którzy wypełnili moją ankietę,
Jeśli ktoś jeszcze chętny, gorąco zapraszam 😊

~zeglarskaprzygoda

Wysłany: 2016-10-30, 13:54    [Cytuj]

Wypełniłem z ciekawości, ale to kolejny bubel bez ładu i składu. Nie zarzucam nic studentce/studentowi, ale kolejny raz przy tych ankietach na forum piszę: wstyd dla promotora, że coś takiego firmuje swoim nazwiskiem...

Co do pytania o zarobki - jest to typowe pytanie o status społeczny używane we wszelakiej maści kwestionariuszach. Gdyby było poprawnie zadane mogłoby mieć sens i w tym przypadku.

doria3

Wysłany: 2016-11-16, 20:48    [Cytuj]

zeglarskaprzygoda napisał/a:
Wypełniłem z ciekawości, ale to kolejny bubel bez ładu i składu. Nie zarzucam nic studentce/studentowi, ale kolejny raz przy tych ankietach na forum piszę: wstyd dla promotora, że coś takiego firmuje swoim nazwiskiem...

Co do pytania o zarobki - jest to typowe pytanie o status społeczny używane we wszelakiej maści kwestionariuszach. Gdyby było poprawnie zadane mogłoby mieć sens i w tym przypadku.

Mój promotor uwielbia temat konfliktów rekreacyjnych: na wodzie, stokach, wśród rowerzystów i biegaczy itd, itp. Ja najchętniej pisałabym tylko o tym co na Mazurach najpiękniejsze. Dlaczego warto tę krainę odwiedzić. I takiej tematyce chcę poświęcić sporo miejsca w pracy. Jednak student to narzędzie w rękach promotora. Ma być konflikt to będzie konflikt :)
Ze swojej strony poprawiłam błędy, jakie się poprzednio wkradły do ankiety
.http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5816f896cd2ba/
No i ponownie zachęcam do wypełniania.
Pamiętajcie jedna wypełniona ankieta= jeden dobry uczynek ;-)
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-11-16, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

<|as

Wysłany: 2016-11-16, 23:26    [Cytuj]

doria3 napisał/a:
/.../ Mój promotor uwielbia temat konfliktów rekreacyjnych: na wodzie, stokach, wśród rowerzystów i biegaczy itd, itp. Ja najchętniej pisałabym tylko o tym co na Mazurach najpiękniejsze. Dlaczego warto tę krainę odwiedzić. I takiej tematyce chcę poświęcić sporo miejsca w pracy. Jednak student to narzędzie w rękach promotora. Ma być konflikt to będzie konflikt :) /.../

Wybacz dydaktyczny ton... Czy nie widzisz, że to co napisałaś powyżej kompromituje Cię z kretesem?!!!
Student narzędziem w rękach promotora! Ma być konflikt to będzie konflikt!
Czy Ty naprawdę cokolwiek studiujesz??? Jeśli tak, poszukaj takiego człowieka, który będzie promował nie swoje, ale Twoje zainteresowania!

doria3 napisał/a:
/.../ No i ponownie zachęcam do wypełniania.
Pamiętajcie jedna wypełniona ankieta= jeden dobry uczynek ;-)

Nie chcąc Cię krzywdzić pozostawię ankietę bez odpowiedzi.
Wróć, kiedy zmądrzejesz i zaczniesz siebie szanować :-P

doria3

Wysłany: 2016-11-17, 07:08    [Cytuj]

as napisał/a:
Wybacz dydaktyczny ton... Czy nie widzisz, że to co napisałaś powyżej kompromituje Cię z kretesem?!!!
Student narzędziem w rękach promotora! Ma być konflikt to będzie konflikt!
Czy Ty naprawdę cokolwiek studiujesz??? Jeśli tak, poszukaj takiego człowieka, który będzie promował nie swoje, ale Twoje zainteresowania!.

Szanuję twoje zdanie, jednak się z nim nie zgadzam. Czasem trzeba pójść na kompromis, by wspólnie osiągnąć zamierzone cele.
ModEdit: cytowanie
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-11-17, 07:42, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]