MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zalew Wiślany
Autor Wiadomość
~RZ

Wysłany: 2010-05-12, 20:48   Zalew Wiślany [Cytuj]

Komentarz administratora: wątek wydzielony z tematu 'Rosyjskie Mazury'
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=1166

Mam taki pomysł może podyskutujmy o realnym i bliskim akwenie to jest zalew Wiślany , i tu mamy spore problemy ,mimo że granica jest wodna ,a pilnowany jest jak ALKATRAZ, tak twierdzą koledzy żeglujący po tym skrawu wspólnej wody :-D .

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-12, 21:05    [Cytuj]

Robert Zajkowsk napisał/a:
Mam taki pomysł może podyskutujmy o realnym i bliskim akwenie to jest zalew Wiślany , i tu mamy spore problemy ,mimo że granica jest wodna ,a pilnowany jest jak ALKATRAZ, tak twierdzą koledzy żeglujący po tym skrawu wspólnej wody :-D .

Tu jest odp wątek odnośnie jezior na terenie WNP,więc dyskusie o Zalewie można prowadzić w innym temacie.

~RZ

Wysłany: 2010-05-12, 21:30    [Cytuj]

Masz rację chciałem tylko za znaczyć jak trudno jest zrealizować wasze marzenia co do żeglowania na sowieckich akwenach sam to przerabiałem i była to walka . Jeśli jest inaczej i ktoś tam z naszych żegluję niech napisze jak to zrobić a nie gdybać :mrgreen: .Ad bosman może ty jeśli ty to chętnie poczytam .A zapomniałem za komuny byłem na Bajkale było fajnie, ludzie są serdeczni ale co innego szkoda gadać. O ile wiem teraz jest niewiele lepiej, jeśli nie wierzycie to zastanówcie się dla czego rosyjscy żeglarze mając tak piękne jeziora żeglują po naszych Mazurach.
Ostatnio zmieniony przez RZ 2010-05-12, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

~RZ

Wysłany: 2010-05-13, 10:16    [Cytuj]

Kolego Admin myślę że za pochopnie wy dzieliłeś nowy temat , ja w tym poście miałem na myśli Rosyjską część zalewu a to mieści się w temacie o pływaniu na sowieckich akwenach ,następnie odpowiedziałem na post bosmana30 nie wspominając nic o zalewie . Chciałem tylko na początku mojej dyskusji zasygnalizować jak może być trudno zrealizować ich marzenia ,Mając pewne doświadczenie chciałem się podzielić a nie gdybać .i pisać jak to byłoby fajnie popływać po wielkich rosyjskich akwenach . Z tego co widzę sugestia kolegi bosmana więcej znaczy nisz merytoryczna dyskusja , z całym szacunkiem dla jego wiedzy szkutniczej ,powinien raczej napisać kolegom jak przygotować jacht do takiej żeglugi,a są one bardzo specyficzne,warunki bez porównania inne nisz na morzu i na naszych jeziorach . Ale to twoja piaskownica i twoje grabki :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez RZ 2010-05-13, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-05-13, 12:15    [Cytuj]

Zalew Wiślany zarówno po stronie polskiej jak i po stronie rosyjskiej nie ma nic wspólnego z jeziorem Seliger. Wydzieliłem temat do innego wątku dlatego i tylko dlatego. Nie chciałbym aby użytkownicy mieszali informacje o tych dwóch jakże różnych akwenach, a dyskusja nt. samego zalewu może być interesująca - tym bardziej, że jego cześć leży w granicach województwa warmińsko-mazurskiego.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-05-13, 22:42    [Cytuj]

Ostanio chyba w necie lub lokalnej gazecie wyczytałem ,że rusza projekt Wielka Pętla Żuław , czyli mają byc na Zalewie Wiślanym wybudowane mariny , inne gruntownie przebudowane , powstaną przystanie , rozbudowane pomosty + odpowiednia infrastruktura. Maja być zmodernizowane 2 sluzy i jeden most stały zastapiony podnoszonym. I nie jest to wizja przyszłości , tylko konkretny projekt, który ma zapewnione finansowanie i niebawem rusza.

Sławek

~RZ

Wysłany: 2010-05-14, 08:45    [Cytuj]

Tego nam właśnie potrzeba nareszcie ta piękna woda od żyje .Przecież dawniej było tam sporo dobrej infra struktury ,myślę że tylko starczy zacząć od poprawienia tego co już jest a jest tego sporo tylko zaniedbane . :mrgreen:

drzazy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 12:23    [Cytuj]

Witam ! Czytając Wasze posty w sprawie Zalewu Wislanego przypomniały mi się pewne sprawy.Zimą tego roku zjeździłem ten akwen na łyżwach tripskajtowych, na żaglach tam jeszcze nie byłem ale poznałem tam żeglarza i biznesmena miejscowego Ryszarda Dodę.Prowadzi on w Starej Pasłęce zajazd Dom Rybaka.Jest to człowiek o otwartym umyśle i ma dużo kontaktów po tamtej stronie - ruskiej.Wiem że ma plany organizowania wspólnych rejsów rosyjsko-polskich po całym zalewie czyli też po stronie rosyjskiej.U niego między innymi zimą ćwiczą bojerowcy,można poznać ciekawych ludzi z naszego światka żeglarskiego oraz rosyjskiego.Poznałem tam bosmana z Kruzensterna.Dużo też wie na ten temat Piotr Salecki z Wandrus on też ma plany tego typu rejsów.Osobiście uważam że Zalew Wiślany jest niedoceniany przez żeglarzy.Ja po tym co zobaczyłem zimą ,przypłynę tam tego lata moją łodzią.Do enklawy Kaliningradzkiej nie zamierzam pływać,jesteśmy w Unii i nie widzę potrzeby pchania się akurat tam.Ale jest to moja osobista opinia.Pozdrawiam.

adasko767

Wysłany: 2010-05-29, 13:47    [Cytuj]

nie musisz jechac do rosji by popatrzec na ten zaglowiec :lol: te zdjecie bylo juz na forum. to jest slynny kruzensztern ex padova. ze zlamanym przednim masztem. piekny bylem zwiedzilem mam wiele zdjec!

Obraz 069.jpg
Plik ściągnięto 644 raz(y) 1,36 MB

WojtekM

Wysłany: 2010-12-06, 10:10    [Cytuj]

Zalew Wiślany jawi się jako fajny akwen, będący alternatywą dla WJM. Zwłaszcza, że jest przecież połączony i z Gdańskiem Zatoka Gdańska) i z Jeziorakiem.
A jeśli chodzi o budowę/rozbudowę portów jachtowych, to coś chyba zaczyna się dziać, np. Braniewo ma chyba ambicje stania się portem Zalewu Wiślanego.

Pozdrawiam

AdminEdit: ocenzurowano treści komercyjne
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2010-12-06, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  

WojtekM

Wysłany: 2010-12-26, 21:33    [Cytuj]

Czyżby jakaś rozbudowa portu w Piaskach?

http://www.umgdy.gov.pl/p...ye5hz2s11&typ=n

Niestety, bez pogłębiania...

http://www.umgdy.gov.pl/p...odglad?id=32202

Pozdrawiam

P.S.

Wydaje mi się, że nie są to linki komercyjne, ale jeśli Admin uzna inaczej - trudno...

zenek

Wysłany: 2016-11-15, 10:19    [Cytuj]

Dyskusja dotycząca przekopu łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym została scalona z właściwym tematem: http://forum.mazury.info....p=246446#246446

[ ODPOWIEDZ ]