FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2016-10-17, 23:22
Turystyka a Pojezierze Mazurskie
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2016-10-17, 22:50    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
najmita napisał/a:
...Warto również powiedzieć, że prowadzący pracę studenta jest właściwie współautorem tej pracy i jeżeli on nie miał zastrzeżeń do pytań to może tak jest dobrze...

Andrzeju niestety mylisz się. Zgodnie z ustawa praca dyplomowa jest utworem w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim. A autorem pracy jest student - on zresztą musi złożyć stosowne oświadczenie. Znam przypadek, gdy nauczyciel udostępnił część swoich wyników badań studentowi. Później opublikował to pod pod własnym nazwiskiem i został oskarżony o plagiat. Komisja dyscyplinarna etc. to norma w takim przypadku. Dlatego jestem bardzo ostrożny w tej materii. Nigdy nie piszę pracy za studenta, nie poprawiam jego myśli - wykazuję jedynie, że coś jest źle. To student musi sam dojść co jest źle i jak to poprawić. Bo praca stanowi jego własność i prawa autorskie są jego. Jestem więc przeciwny takiej bylejakości i tyle.

Możliwe, że dawniej było tak jak napisałem, możliwe, że przepisy się zmieniły, możliwe, że ja się mylę...

<|as

Wysłany: 2016-10-17, 23:11    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
/.../Pozwól, że nie zgodzę się z Tobą. Nie powinniśmy brać udziału w takiej zupełnie przypadkowej akcji. Pani Studentka powinna jednak coś poczytać jak zrobić porządnie ankietę... Ponieważ umieściła ankietę na publicznym forum my wszyscy staliśmy niejako jej recenzenta. Proszę pamiętajcie, że zła ankieta i źle dobrana grupa respondentów dają całkowicie wyłączone wyniki, które później będą przetwarzane i będą x nich wyciąganie wnioski. Skąd masz pewność, że ta Abiturientka nie zostanie za chwilę doradca jakiegoś ministra i będzie miała wpływ na tą jak mu będziemy mogli korzystać z WJM?

Tak się nieszczęśliwie składa, że jestem człowiekiem właśnie z tej branży. Na wyłącznej podstawie tego co przedstawiła pani Studentka nie da się napisać nie tylko pracy magisterskiej, lecz również pracy rocznej w drugiej klasie gimnazjalnej. W pierwszej chwili chciałem - jak radzisz - napisać odwalającą recenzję i wysłać ją na wierzbę. Potem pomyślałem, że może zbiera gdzieś materiały statystyczne, analizuje artykuły prasowe, treść komentarzy do własnego bloga "Córka rybaka Mazura z Mazur" itd, itp, i potrzebuje trochę kruszonki na zakalcu w postaci informacji od ludzi, którzy rzadziej bądź częściej wpadają nad jeziora. Zatem, nie wiem, czy w tym szaleństwie nie tkwi jakaś metoda.
No i zawsze uprawniona jest hipoteza, że ta ankieta to jednak jest jakiś dowcip. Jeśli tak - czekam na pointę. :-)
A co do doradców ministrów, członków rad nadzorczych... Najpewniej spodziewasz się co ciśnie mi się na klawiaturę... Obydwaj wiemy, że gdy to napiszę, dosięgnie mnie karząca ręka Moderacyjnej Sprawiedliwości. Więc czym prędzej stawiam kropkę.

~darkor54

Wysłany: 2016-10-17, 23:26    [Cytuj]

as napisał/a:
...Więc czym prędzej stawiam kropkę.

:mrgreen: :mrgreen: :lol:

~Prem

Wysłany: 2016-10-21, 19:00    [Cytuj]

Ankieta rzeczywiście, delikatnie mówiąc, kiepska. A ja, mieszkając na Pojezierzu Mazurskim, w ogóle nie wiem, jak się do niej zabrać :)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-21, 21:05    [Cytuj]

Uch, koledzy widzę ostro się po Koleżance Studentce przejechali . Nie ukrywam jednak, że trudno odmówić tym krytycznym argumentom racji. Powinniśmy ogólnie rzecz biorąc równać w górę, a nie w dół. Po namyśle jednak wypełniłem tę ankietę, mając naiwnie może nadzieję, że rozsądnie podane tu argumenty, a jednocześnie spełnienie prośby co do ankiety, doprowadzą autorkę do jakiejś refleksji.

~familiant

Wysłany: 2016-10-21, 21:46    [Cytuj]

Prem napisał/a:
A ja, mieszkając na Pojezierzu Mazurskim, w ogóle nie wiem, jak się do niej zabrać :)

A od kiedy to Olsztyn jest na pojezierzu mazurskim :!:

~Prem

Wysłany: 2016-10-21, 22:01    [Cytuj]

Familiant, nie rozbrajaj mnie. I nie myl Mazur z Pojezierzem Mazurskim. I poczytaj sobie choćby w Wikipedii.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-24, 16:46    [Cytuj]

Olsztyn jest na Poj. Olsztyńskim, które wchodzi w skład Pojezierza Mazurskiego. A to, co skrótowo określamy na Forum WJM, to wchodząca w skład Pojezierza Mazurskiego Kraina Wielkich Jezior Mazurskich.
Mapa fizyczna krain poniżej :

PL_Fizyczna_KOLOR.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 2,37 MB

[ ODPOWIEDZ ]