FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motorowodne wycieczki - sezon 2016
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-17, 13:03   Motorowodne wycieczki - sezon 2016 [Cytuj]

Portalowa motorówka została w piątek zatankowana i zwodowana. W sobotę już brała udział w fotograficznym polowaniu na ciekawostki na szlaku WJM.

tankowanie-motorowki.jpg
Plik ściągnięto 2725 raz(y) 54,01 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-25, 01:29    [Cytuj]

Wczoraj na Niegocinie - impreza integracyjna jednej z firm.

na-bananie.jpg
Ile radości może dostarczyć dmuchany banan
Plik ściągnięto 40 raz(y) 114,31 KB

przymusowa-kapiel.jpg
Przymusowa kąpiel
Plik ściągnięto 43 raz(y) 140,24 KB

kolejna-utrata-pasazera.jpg
...i kolejna utrata pasażera
Plik ściągnięto 20 raz(y) 132,17 KB

w-telewizji-mowili.jpg
W telewizji mówili, ze na Mazurach będzie padało... i pada
Plik ściągnięto 23 raz(y) 126,94 KB

integracja.jpg
Gotowi do startu?
Plik ściągnięto 14 raz(y) 92,76 KB

start.jpg
Start!
Plik ściągnięto 65 raz(y) 128,54 KB

funyo

Wysłany: 2016-06-26, 19:43    [Cytuj]

Nie bardzo zgadzam się z Twoim, Zbyszku, utyskiwaniem na położenie stref do holowania narciaża, zawartym w fotorelacji na stronie głównej :roll:
Czyżby celem było wzbudzenie taniej sensacji?
Po pierwsze, wskazane strefy wcale nie znajdują się na szlaku, a jedynie w jego pobliżu - o ile ta na Kisajnie może być problematyczna (z punktu widzenia kontaktów z żaglówkami), to na Niegocinie z racji dużej przestrzeni ten problem nie występuje. Po drugie, holując cokolwiek w strefie, nie mamy gwarancji, że będziemy tam sami. A powolna żaglówka stwarza chyba jednak mniejsze zagrożenie niż inna holująca motorówka czy skuter? (Nie jestem pewien czy przepisy nie wskazują pierwszeństwa holownika przed innymi użytkownikami w takiej strefie?)
Po trzecie są na WJM strefy całkiem bezpieczne i odosobnione (np.Tajty-patelnia czy zat. Zimny Kąt na Jagodnym) i przy organizacji iwentu można się pokusić o wybór tej najbezpieczniejszej :roll:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-26, 22:18    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Nie bardzo zgadzam się z Twoim, Zbyszku, utyskiwaniem na położenie stref do holowania narciaża, zawartym w fotorelacji na stronie głównej :roll:
Czyżby celem było wzbudzenie taniej sensacji?

Masz prawo się nie zgadzać. Z racji stacjonowania na Kisajnie zdarza mi się korzystać z tej strefy i uważam,z ę jest ona usytuowana w miejscu niebezpiecznym. Dlaczego?

1. Prawo zezwala mi na wykorzystania jedynie pasa 250m wzdłuż brzegu.
2. Strefa graniczy z najbardziej uczęszczanym szlakiem, w wyniku czego halsujące jachty żaglowe wymuszają (nienależne) pierwszeństwo, a ich sternicy często mają jeszcze jakieś uwagi. Graniczy również z rezerwatem, co również wydaje się dziwne.
3. Dlaczego strefa nie może być zlokalizowana np. za wyspami, albo wręcz koło Fuledzkiego Rogu, gdzie jest znacznie mniejszy ruch?
4. Dlaczego nie mogę legalnie holować w (olbrzymiej i pustej) wschodniej części Niegocina jeżeli nikomu nie będę przeszkadzał (bo niemal nikt tam nie żegluje)... tylko muszę płynąć do Wilkas lub co gorsza do Rydzewa i robić slalom pomiędzy halsującymi żaglówkami.
5. Niedawno (chyba w ubiegłym sezonie) członkowie jakiegoś stowarzyszenia (niestety nie pamiętam nazwy) wysłali pismo do urzędników w sprawie utworzenia nowej strefy na Niegocinie (z tym, że chcieli ją zlokalizować równie bez sensu jak pozostałe dwie - koło Krzyża Brunona). Otrzymali odmowę.

Funyo. Zapraszam Cię kiedyś na pokład i sam zobaczysz w czym problem.

Nie miała być to żadna tania sensacja, tylko przyczynek do dyskusji w tej sprawie. Strefy, które mamy utworzono kilkadziesiąt lat temu, gdy ruch na szlaku był znikomy.

funyo

Wysłany: 2016-06-26, 23:21    [Cytuj]

Ad.1. W praktyce holujące tam jednostki korzystają z zatoki nieco na N od strefy i chyba żadnych kłopotów z tego tytułu nie mają. Oczywiście można by się pokusić o poszerzenie strefy o tę część jeziora.
Ad.2. To prawda, ale jest umiejscowiona w zatoce, do której już tak wiele jachtów nie zapływa.
Ad.3. Może z powodu szkółek żeglarskich i surfingowych często startujących z pobliskiego ośrodka?
Ad.4. Tu powodem może być większa ilość mielizn.
AD.5. No właśnie. Może strefy są tam gdzie są, bo nikt nie wnioskował o powstanie następnych w rozsądnych i bezpiecznych miejscach?
Prawda jest taka, że strefy te mają rację bytu w bliskim sąsiedztwie plaż lub innych miejsc gęsto zaludnionych. Ludzie lubią się chwalić umiejętnościami lub sprzętem. Z miejsc oddalonych prawie nikt nie korzysta. Po co chcesz pływać na wschodni Niegocin, na Tajty masz chyba bliżej?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-27, 01:44    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ad.1. W praktyce holujące tam jednostki korzystają z zatoki nieco na N od strefy i chyba żadnych kłopotów z tego tytułu nie mają.

To jest tak jak ze strefami ciszy. Większość stosuje się do przepisów wg własnego uznania, tłumacząc swoje wykroczenie na 120 sposobów. Nie chodzi mi o to, aby prawo łamać i nie ponosić konsekwencji (bo wiem, że jest to możliwe), tylko aby strefy były ustawione w miejscach bezpiecznych.

funyo napisał/a:
Ad.2. To prawda, ale jest umiejscowiona w zatoce, do której już tak wiele jachtów nie zapływa.

Kiedy ostatnio tam kogoś holowałeś?

funyo napisał/a:
Ad.3. Może z powodu szkółek żeglarskich i surfingowych często startujących z pobliskiego ośrodka?

...a może ktoś po prostu ustanawiał te strefy nie mając doświadczenia w temacie. Wiesz jakie uzasadnienie od urzędnika usłyszałem na pytanie - w jakim celu ustawiono na Kisajnie ograniczenie prędkości tak daleko od portów/ujścia kanału? Bo tam jest najwęższe miejsce, w związku z czym do oznakowania wystarczy jedna boja i dwie tyczki w trzcinach. :-P

funyo napisał/a:
Ad.4. Tu powodem może być większa ilość mielizn.

Co ma piernik do wiatraka? Mielizny są oznakowane.

funyo napisał/a:
AD.5. No właśnie. Może strefy są tam gdzie są, bo nikt nie wnioskował o powstanie następnych w rozsądnych i bezpiecznych miejscach?

Tak też może być. Stąd próba rozpoczęcia dyskusji na ten temat.

funyo napisał/a:
Prawda jest taka, że strefy te mają rację bytu w bliskim sąsiedztwie plaż lub innych miejsc gęsto zaludnionych. Ludzie lubią się chwalić umiejętnościami lub sprzętem.

To jest niebezpieczne. Jeżeli ktoś chce się pochwalić sprzętem czy umiejętnościami - nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizował zawody na zamkniętym akwenie wzdłuż molo (jak Airshow).
Kiedyś w okolicach molo stała pływająca skocznia dla nart wodnych i odbywały się tam zawody narciarskie.

funyo napisał/a:
Z miejsc oddalonych prawie nikt nie korzysta. Po co chcesz pływać na wschodni Niegocin, na Tajty masz chyba bliżej?

Ze strefy na Tajtach korzystam stosunkowo często... jednak dopłynięcie na koniec Tajt z prędkością 6-7km/h jest katorgą. Prędkość 12km/h jest nieekonomiczna, hałaśliwa i jeszcze bardziej denerwująca. :lol: Pod tym względem na Niegocin jest znacznie bliżej.

Poza tym chciałbym legalnie przepłynąć na wake-u np. z Rydzewa do Giżycka lub z okolic Sztynortu do Dębówki.

funyo

Wysłany: 2016-06-27, 11:42    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
... Nie chodzi mi o to, aby prawo łamać i nie ponosić konsekwencji (bo wiem, że jest to możliwe), tylko aby strefy były ustawione w miejscach bezpiecznych.

trzeba więc wnioskować o ich odpowiednie umiejscowienie.

Cytat:

Kiedy ostatnio tam kogoś holowałeś?

Dość często kręcę tam sobie bączki (jeszcze niedawno można było sobie potem odpocząć na pływającej platformie) i jakiegoś wzmożonego ruchu nie zauważyłem, co nie znaczy że zawsze musi tam być spokojnie ;-)

Cytat:
... Wiesz jakie uzasadnienie od urzędnika usłyszałem na pytanie - w jakim celu ustawiono na Kisajnie ograniczenie prędkości tak daleko od portów/ujścia kanału? Bo tam jest najwęższe miejsce, w związku z czym do oznakowania wystarczy jedna boja i dwie tyczki w trzcinach. :-P

To jest szokujące i gdyby mieć to nagrane, to byłby doskonały argument w walce o przesunięcie granicy tej absurdalnie dużej strefy.

Cytat:

Owszem, ale czym więcej niebezpiecznych miejsc, tym więcej wypadków i związanych z nimi kłopotów. Zeszłoroczne zatopienie Nautiki przy Sztynorcie doskonale udowadnia, że ludzie potrafią ignorować ewidentne ostrzeżenia.

Cytat:

To jest niebezpieczne. Jeżeli ktoś chce się pochwalić sprzętem czy umiejętnościami - nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizował zawody na zamkniętym akwenie wzdłuż molo (jak Airshow).

Wiesz doskonale, że to nie takie proste. A poza tym nikt nie będzie o to zabiegał żeby sobie polatać raz czy dwa na wake'u.
Cytat:

Kiedyś w okolicach molo stała pływająca skocznia dla nart wodnych i odbywały się tam zawody narciarskie.

I powinna stać cały czas, podobnie jak rozstawione bojki do slalomu - wtedy spragnieni adrenaliny przybywaliby do miasta, podobnie jak obserwatorzy takiej zabawy. Nie byłoby problemu z dzikimi skuterowcami straszącymi ludzi na plaży a i jakieś amatorskie zawody łatwo byłoby skrzyknąć. Same korzyści dla miasta i regionu.

Cytat:

...Poza tym chciałbym legalnie przepłynąć na wake-u np. z Rydzewa do Giżycka lub z okolic Sztynortu do Dębówki.

Marzenie... :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-27, 12:16    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Cytat:

Owszem, ale czym więcej niebezpiecznych miejsc, tym więcej wypadków i związanych z nimi kłopotów. Zeszłoroczne zatopienie Nautiki przy Sztynorcie doskonale udowadnia, że ludzie potrafią ignorować ewidentne ostrzeżenia.

Do nikogo nie mogą mieć pretensji, wyłącznie do siebie. Jestem przeciwnikiem dbania o cudze bezpieczeństwo wbrew jego woli.

funyo napisał/a:
Cytat:

Wiesz doskonale, że to nie takie proste. A poza tym nikt nie będzie o to zabiegał żeby sobie polatać raz czy dwa na wake'u.

Faceci nie takie rzeczy są w stanie zrobić, aby zaimponować płci przeciwnej. Jeżeli mają sprzęt i umiejętności - to przeważnie mają też kasę na zorganizowanie takich zawodów przez wynajętą osobę.

funyo napisał/a:

I powinna stać cały czas, podobnie jak rozstawione bojki do slalomu - wtedy spragnieni adrenaliny przybywaliby do miasta, podobnie jak obserwatorzy takiej zabawy. Nie byłoby problemu z dzikimi skuterowcami straszącymi ludzi na plaży a i jakieś amatorskie zawody łatwo byłoby skrzyknąć. Same korzyści dla miasta i regionu. [/quote]

Też jestem tego zdania. Koliduje to jednak ze szlakiem pasażerskim (przynajmniej wg urzędników).

funyo napisał/a:
Cytat:

...Poza tym chciałbym legalnie przepłynąć na wake-u np. z Rydzewa do Giżycka lub z okolic Sztynortu do Dębówki.

Marzenie... :-P

Marzenia czasem się spełniają... ale o tym ciii... :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 00:18    [Cytuj]

Dziś testowałem dwie łodzie motorowe. Jedną motorówkę w stylu retro oraz Futurę 36. Do przetestowania jeszcze jedna motorówka spacerowa - dziś nie starczyło czasu.

Prezentacje łodzi niebawem w portalu.

kanal-zielona-zatoka.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 143,25 KB

venice-retro-2.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 89,91 KB

venice-retro-3.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 138,87 KB

venice-retro.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 128,54 KB

futura-36-1.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 68,78 KB

futura-36-2.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 108,39 KB

powrot-do-portu-waskim-kanalem.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 128,85 KB

do-przetestowania.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 117,96 KB

funyo

Wysłany: 2016-07-14, 00:33    [Cytuj]

Ta motorówka retro ma potencjał w wypożyczalniach na godziny bez patentu. Za to Futura...ho, ho... hotel pełną gębą. W Giżycku widziałem taką w bardzo ciekawym malowaniu a la stara mapa świata (lub coś podobnego).

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 00:47    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ta motorówka retro ma potencjał w wypożyczalniach na godziny bez patentu.

Prawdopodobnie tak będzie pływać... ale trochę szkoda takiego mebelka. W wypożyczalni szybko zniszczeje. :-(

Pioootrekk

Wysłany: 2016-07-15, 12:24    [Cytuj]

Może to byłoby niepraktyczne rozwiązanie, ale jak dla mnie w takiej łódce retro rację bytu ma tylko silnik stacjonarny. Zaburtowy ją zdecydowanie oszpeca

~extant

Wysłany: 2016-07-15, 12:27    [Cytuj]

To prawda, ale jeżeli łódka ma iść do wypożyczalni...

funyo

Wysłany: 2016-07-18, 13:37    [Cytuj]

A propos Futury, o której wspominałem wcześniej...

DSCF4817.JPG
Plik ściągnięto 62 raz(y) 2,36 MB

funyo

Wysłany: 2016-08-01, 12:18    [Cytuj]

Wczoraj skorzystałem z dobroci serca Admina i popływałem po okolicy portalową dresmotorówą...

DSCF5009.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 2,5 MB

DSCF5020.JPG
Plik ściągnięto 36 raz(y) 2,47 MB

DSCF5030.JPG
Plik ściągnięto 27 raz(y) 2,2 MB

DSCF5107.JPG
Plik ściągnięto 22 raz(y) 2,15 MB

[ ODPOWIEDZ ]