FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na sms-y premium , gry w telefonie
Autor Wiadomość
~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2016-06-06, 16:13   Uwaga na sms-y premium , gry w telefonie [Cytuj]

witam.
mam taki problem. mój młody dorwał mój tel i nabił mi rachunek na ponad 700 zł. pomijając że to moja wina bo nie zablokowałem sms premium u operatora miał ktoś z was doświadczenia z "kopaniem" się z operatorem.? chodzi mi o to czy istnieje jakaś szansa na anulowanie choćby części tej kwoty czy będę musiał wybulić całą? ewentualnie rozbić na raty?
wyjaśniając : zainstalował sobie grę a potem dobijał jakieś monety czy coś w tej grze. w ciągu 3 dni nawalił 38 smsów a potem jeszcze 12 w cenach od 4- 12 zł .

oj głupi ja
Ostatnio zmieniony przez bronek 2016-06-06, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2016-06-06, 16:47    [Cytuj]

Ani szansy, ani podstawy do anulowania nie ma. Szansa na rozłożenie na raty jest, ponegocjuj z operatorem.

<|MirekMors

Wysłany: 2016-06-06, 20:21    [Cytuj]

Ja nie kwestionowałem samej kwoty, ale fakt wprowadzenia mnie w błąd gdy pytałem czy aby nie nabijam sobie rachunku internetem bez pakietu. Oczywiście odrzucili a ja przypomniałem o tym gdy kończył się abonament. 2 kolejne abonamenty (4 lata) miałem sporo zmniejszone. Ale muszę dodać, że nigdy nie zmieniałem operatora więc byłem wiarygodny.

zenek

Wysłany: 2016-06-06, 20:30   Re: Uwaga na sms-y premium , gry w telefonie [Cytuj]

bronek napisał/a:
witam.
mam taki problem. mój młody dorwał mój tel i nabił mi rachunek na ponad 700 zł.
Trochę mnie dziwi, że nie otrzymałeś ostrzeżenia w myśl tzw. Kodeksu Jakości Usług Dodanych-
Cytat:
Kodeks jest wynikiem współpracy UKE oraz przedstawicieli Komitetu Usług Dodanych, a jego zapisy mają służyć ochronie interesów konsumentów, którzy powinni świadomie i bez obaw korzystać z usług Premium Rate. Prace w powyższym zakresie wspierał również UOKiK.

10 czerwca br. Kodeks zostanie przyjęty przez Radę PIIT (Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji), w ramach której działa Komitet Usług Dodanych. Kodeks Jakości Usług Dodanych będzie obowiązywał wszystkich dostawców treści oraz operatorów zrzeszonych w Komitecie Usług Dodanych.

Zgodnie z postanowieniami kodeksu, agregatorzy usług Premium będą informować abonenta o przekroczeniu dziennego i miesięcznego limitu kwotowego na usługi Premium Rate. Obecnie przyjęte kwoty limitów kwotowych wynoszą: limit dzienny – 31 zł brutto, limit miesięczny – 200 zł brutto.

źródło
Powyższe obowiązuje od 2011 roku chyba, że "po drodze" coś się zmieniło. Ale jeżeli nie i nie dostałeś ostrzeżenia od operatora to być może jest podstawa do reklamacji rachunku.

[ ODPOWIEDZ ]