FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co myślicie o pracy jako HR-owiec?
Autor Wiadomość
pietrus

Wysłany: 2014-02-09, 09:33   co myślicie o pracy jako HR-owiec? [Cytuj]

zastanawiam się nad branżą w pracy i mocno biorę pod uwagę HR, ale boję się, że wbiegnę na minę.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2014-02-09, 13:53    [Cytuj]

Wbiegniesz z pewnoscia.

gzajac
Grzesiek

Wysłany: 2014-02-09, 13:58   Re: co myślicie o pracy jako HR-owiec? [Cytuj]

pietrus napisał/a:
zastanawiam się nad branżą w pracy i mocno biorę pod uwagę HR, ale boję się, że wbiegnę na minę.

Jesteś jeszcze przed studiami czy już w trakcie (albo po)?

marekj

Wysłany: 2014-02-09, 14:36    [Cytuj]

Z różnych kontaktów z HR-owcami - mam na myśli rekruterów z firm pośredniczących, odnoszę nieodparte wrażenie że to takie coś jak praca telemarketera wymagająca dodatkowo znajomości języków obcych. Drugie moje wrażenie to takie że ci ludzie działają na zasadzie nałapać jak najwięcej CV do bazy danych i wepchnąć klientowi jak najwięcej kandydatów. Nie ważne, że profil kandydata średnio pasuje do wymagań klienta. Przykład: na każdym portalu gdzie można mnie złowić mam napisane, że nie interesuje mnie praca poza moim regionem. Dzwonią średnio raz na tydzień i wrzucają oferty z Wrocławia, Krakowa, Warszawy. Drugi przykład zgadujemy się że pasuję itp. Rekruter pyta o kasę. Mówię ze X. Jest rozmowa z managerem z firmy docelowej i on mówi że max 70% z X... - co przekazał rekruter swojemu klientowi???
Tak ja postrzegam rekruterów i mam przypuszczenie że te zachowania wynikają z konieczności pracy na akord czyli minimalna podstawa i ewentualne premie od udanych rekrutacji.

Oczywiście można być po prostu pracownikiem działu HR w konkretnej firmie - tu może być dużo lepiej. Firmy pośredniczące omijałbym w ciemno szerokim łukiem.
Ostatnio zmieniony przez marekj 2014-02-09, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

Aucuba

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-02-09, 19:07    [Cytuj]

Całkowicie się zgadzam z marekj. Moje wrażenia są podobne. Efekt jest taki, że obie strony potem zupełnie niepotrzebnie tracą czas.

gzajac
Grzesiek

Wysłany: 2014-02-09, 19:47    [Cytuj]

Mam podobne doświadczenia jak marekj. Rekruterzy szukają coraz to nowych sposobów i ostatnio dostałem od pewnej HR-ki taką wiadomość:

Cytat:
dziękuję za przyjęcie do kontaktów. Byłoby mi bardzo miło, gdyby udało nam się porozmawiać na temat Pana planów dotyczących dalszego rozwoju zawodowego. Czy mogę liczyć na nr kontaktowy do Pana?

pir0man

Wysłany: 2014-02-09, 21:24    [Cytuj]

Doświadczenia o których piszecie i poczucie naganiania, spamowania i prześladowania generowane jest głównie przez HR'owych researcherów, czyli defakto nisko opłacanych studentów bez kwalifikacji. W mojej ocenie rozwój zawodowy w kierunku branży HR nie ma ani przyszłości, ani nie daje szansy wykazania się, wybicia, pięcia się do góry.

Korporacje mocno się konsolidują w ostatnich latach, więc rynek pracy HR'owców w korpo się kurczy. Po 4 latach sprawdzania czy delegacja została dobrze rozliczona przez pracownika i zanoszenia do podpisu dyrektora zgody na udział w szkoleniu pracownika, albo co gorsza rozliczania płac, składek ZUS i wydawania kart Multisport dla pracowników - na pewno zrozumiesz, że do emerytury za 40 lat właściwie żadne więcej przygody na polu zawodowym już na Ciebie nie czekają, nie licząc okresowych pseudo redukcji etatów typowych dla korpo.

A w small biznesie? Żaden prezes firmy MŚP nie zapłaci HR'owcowi sensownej stawki, bo wie, że to nie on generuje sprzedaż, że to nie on buduje rozwój, że HR'owiec jest tylko kulą u nogi, którą razem z księgową i outsourcowanymi prawnikami musi utrzymywać. Płaci mu więc tyle ile musi i nic więcej.

Kolego pietrus, jeśli masz jeszcze wybór - odpuść sobie HR'y. Rzuć studia, bo jedyne co możesz z nich wynieść to cenne aczkolwiek często darmowe praktyki w korpo (jeśli takowe łapałeś) i mało przydatne kontakty. Weź się za ślusarstwo, otwórz hodowlę ślimaka afrykańskiego, albo wejdź w politykę, a pieniądze kiedyś przyjdą.

Ratatahajawaja

Wysłany: 2016-03-21, 14:18    [Cytuj]

To są tak naprawdę subiektywne opinie, jeden uważa, że się uda, drugi że się nie uda, bo "Szwagier ciotki dziadka próbował i nie wyszło". Najlepiej to trochę wejść w temat poprzez niezależne źródło, takie jak np. [spam] i samemu sobie wyrobić opinię.
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-03-21, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]