FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najbardziej dziurawe oprogramowanie 2015 roku
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2016-01-08, 13:07   Najbardziej dziurawe oprogramowanie 2015 roku [Cytuj]

Okazuje się, że zwycięzcą niechlubnej statystyki w roku 2015 został Mac OS X stworzony przez Apple, w zeszłym roku wykryto w nim łącznie 384 luki. Druga pozycja również przypadła oprogramowaniu Apple, ale tym razem chodzi o mobilny iOS. Trzecie miejsce zajął Flash Player, firmy Adobe.

Pełną listę 50 pozycji można zobaczyć np. -> tutaj

:-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-01-08, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  

<|yrb

Wysłany: 2016-01-09, 18:40    [Cytuj]

Trochę ta lista jest myląca. Nie jestem orędownikiem żadnej dystrybucji Linuksa, wręcz przeciwnie - uważam, że nadmiar użytkowników psuje ten system. Sprawdziłem jednak źródło informacji czyli NVD.

Nie można porównywać Windows z jakąkolwiek dystrybucją Linuksa (Ubuntu, Debian, etc...). Windows w dowolnej wersji to tylko system operacyjny natomiast dystrybucja Linuksa to jądro sytemu plus tysiące pakietów (aplikacji). Zgłoszenia w NVD w przypadku Windows dotyczą systemu operacyjnego i tylko systemu. W przypadku Linuksa dotyczą systemu i wszystkich pakietów/aplikacji, które są dostarczane w obrębie danej dystrybucji.

Aby mieć porównanie należało by wziąć dowolną dystrybucję Linuksa oraz system Windows (bądź iOS) razem z kilkoma/kilkunastoma tysiącami aplikacji jako całość i wtedy porównać ilość dziur w oprogramowaniu... nie wiem, czy dość jasno się wyraziłem?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-01-09, 22:03    [Cytuj]

Dla mnie jasno... :-D

~najmita

Wysłany: 2016-01-09, 22:07    [Cytuj]

W przeglądarkach zawsze są problemy z Javą i Adobe'm...

aleksiasty

Wysłany: 2016-01-09, 23:27    [Cytuj]

yrb napisał/a:
Trochę ta lista jest myląca. Nie jestem orędownikiem żadnej dystrybucji Linuksa,

Aby mieć porównanie należało by wziąć dowolną dystrybucję Linuksa oraz system Windows (bądź iOS) razem z kilkoma/kilkunastoma tysiącami aplikacji jako całość i wtedy porównać ilość dziur w oprogramowaniu... nie wiem, czy dość jasno się wyraziłem?

Wydaje ni się że na tyle jasno żeby nie traktować poważnie Twoich sugestii.

Idąc Twoim tropem należałoby rozgraniczyć Windows XP Home , Windows XP Pro bez serwis packa, Windows XP SP1, etc a i tak nie da się nijak udowodnić że autorami wirusów infekujących systemu autorstwa Microsoft NIE SĄ programiści związani z Oracle, Android ani iOS .

[ ODPOWIEDZ ]