FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-12-26, 02:29
trasa Gdynia Ryn samochód
Autor Wiadomość
epgd

Wysłany: 2015-12-26, 02:10   trasa Gdynia Ryn samochód [Cytuj]

Witam serdecznie, wybieram się za tydzień autem do Rynu z Gdyni... proszę o podpowiedzi z doświadczenia, którą trasą najlepiej jechać... na ostródę Olsztyn, czy krótszą, chodzi mi o stan nawierzchni...?? czy ta krótsza trasa od Elbląga ma dobre drogi? Proszę o wszelkie sugestie ... dzięki bardzo

Marcin

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-12-26, 02:27    [Cytuj]

Z Giżycka do Trójmiasta jeżdżę przeważnie przez Kętrzyn - Bartoszyce - Górowo Iławeckie - Pieniężno - potem drogą S22 na obwodnicę Elbląga i siódemką do Trójmiasta. To jest krótsza droga, ale nawierzchnia w wielu miejscach woła o pomstę do nieba, a na jednym z odcinków nowy asfalt ma szerokość półtora pasa ruchu (!), reszta jest szutrowa. Chyba kasy nie starczyło. Plusem jest mały ruch. Minusem słabe oznakowanie - bez nawigacji można się pogubić. Z Gdyni do Rynu również można pojechać przez Kętrzyn (ok.270km)

Zimą lepiej chyba jednak jechać 16-tką przez Olsztyn do Ostródy i stamtąd siódemką do Trójmiasta. Dalej, ale spokojniej, droga lepiej utrzymana. Niestety minusem jest większy "tłok" i będąca tego skutkiem zwiększona liczba debili wyprzedzających na trzeciego na siódemce - jednej z najniebezpieczniejszych dróg w Europie. Całe szczęście w wielu miejscach jest to już ekspresówka, więc idioci są zneutralizowani. :-P Trasa ok. 270km.

Jest jeszcze skomplikowana trasa przez Reszel - Dobre Miasto. Trasa ładna latem i krótsza o ok. 20km od "ekspresowej", ale zimą odradzam. Lepiej nadłożyć te 20km i dojechać szybko i bezpiecznie.

epgd

Wysłany: 2015-12-26, 03:00    [Cytuj]

dzięki bardzo, hmm narazie zimy brak, więc może trasa Reszel- Dobre Miasto? jak wygląda stan dróg?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-12-26, 03:33    [Cytuj]

Jechałem tamtędy jakieś 100 lat temu, więc mam nieaktualne dane... a zima za tydzień będzie, nie bój... :-P

<|MirekMors

Wysłany: 2015-12-26, 10:42    [Cytuj]

Jechałem i przez Dobre Miasto w tym roku, ale... mój samochód nie zapamiętuje złych dróg. Przy obecnej pogodzie polecam 1. i 3. wariant Admina. Są malownicze i puste. Możesz najwyżej lekko spuścić powietrze z opon, ale niepotrzebnie straszę.

~Colonel

Wysłany: 2015-12-26, 11:01    [Cytuj]

Trasa przez Olsztyn jest wygodniejsza i generalnie daje krótsze czasy, pozostałe dwie sa bardziej turystyczne, wole nimi jeździć, jeśli się nie śpieszę. No ale ja stan nawierzchni mam w d...
W razie zimy trasa przez Olsztyn będzie w miarę zadbana,pozostałe odcinkami z dużym opóźnieniem.

funyo

Wysłany: 2015-12-26, 12:09    [Cytuj]

Dwa tygodnie temu jechałem z Giżycka do Trójmiasta przez Kętrzyn, Bartoszyce, Lidzbark Warm, Ornetę i Pasłęk. Droga praktycznie w całości nowa, nawierzchnia dobra. Najgorszy fragment to ten między Giżyckiem a Kętrzynem. W Twoim przypadku doszedł by kiepski odcinek Sterławki Wlk. - Ryn, ale to tylko 6km.
Drogę polecam, tym bardziej, że jest krótsza o ok. 30km, a dodatkowo teraz są remonty w okolicach Małdyt na 7.

epgd

Wysłany: 2015-12-26, 21:00    [Cytuj]

dzięki bardzo wszystkim za porady, prognoza jest zimowa na początek stycznia, więc chyba trzeba będzie nadłożyć drogi przez s7, gdyby było inaczej myslę, że trasa Pasłęk Ornęta itd będzie ok.
Pozdrawiam

~Colonel

Wysłany: 2015-12-27, 10:27    [Cytuj]

W Ornecie bywałem zawsze na fajnej pizzy w fajnej pizzerii. Ulica Zamkowa, koło Rynku.

[ ODPOWIEDZ ]