FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 10
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2015-11-13, 12:23    [Cytuj]

Nie mam zamiaru niczego sprawdzać - pozwoliłem sobie jedynie wyjaśnić, że powołując się na oficjalny blog Microsoftu jako źródło, podałeś w swoim poście nieprawdziwą informację odnośnie wzrostu wydajności Win 10 po aktualizacji Threshold 2. :-P

Być może nie korzystałeś z oryginału informacji, a jedynie z wtórnych, równie błędnych informacji/tłumaczeń zamieszczonych na kilku polskich portalach IT. :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-13, 12:49    [Cytuj]

extant napisał/a:
Nie mam zamiaru niczego sprawdzać - pozwoliłem sobie jedynie wyjaśnić, że powołując się na oficjalny blog Microsoftu jako źródło, podałeś w swoim poście nieprawdziwą informację odnośnie wzrostu wydajności Win 10 po aktualizacji Threshold 2. :-P

Być może nie korzystałeś z oryginału informacji, a jedynie z wtórnych, równie błędnych informacji/tłumaczeń zamieszczonych na kilku polskich portalach IT. :-P

Ja brałem pod uwagę inne zyski, nie tylko rozruch systemu. Właśnie między innymi zmianę w zarządzaniu pamięcią. Ta część zdecydowanie wpływa na poprawę wydajności również po starcie systemu w czasie normalnej pracy.

Przyznaję, że nie chciało mi się wyliczać dokładnie procentowego zysku wydajności na wszystkich zmianach zawartych w TH2, ale zysk na zmianie zarządzania pamięcią jest równie znaczący przede wszystkim dla zestawów z tradycyjnymi dyskami HDD, których jak na razie znakomita większość wśród zwykłych użytkowników.

Dla zaspokojenia Twojej ciekawości. Informację brałem z wewnętrznego biuletynu do którego mam dostęp jako producent oprogramowania.

Proszę więc nie imputuj mi tego co Ci się tylko wydaje.

Faktem jest, że z wrodzonego lenistwa ponieważ nie chciało mi się dokładnie wyliczać spodziewanego zysku wydajności, treść informacji powtórzyłem za jednym z polskich portali, ale może nie wziąłeś pod uwagę, że ten portal (choć tego nie mogę gwarantować) także wziął pod uwagę poprawę wydajności uzyskaną również na innych procesach, nie tylko na rozruchu komputera. :-P
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-13, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 12:58    [Cytuj]

Proszę odpowiedz krótko: Tak lub Nie - na poniższe pytanie:

Czy uważasz, że to co sam napisałeś poniżej (podając jako źródło blog Microsoftu)->

pough napisał/a:
Gigant z Redmond chwali się, że Windows 10 Threshold 2 zapewnia o około 30% lepszą wydajność na tych samych urządzeniach, które obecnie pracują pod kontrolą Windows 7

oraz, że to co (w tłumaczeniu na polski) na swoim oficjalnym blogu faktycznie napisał Microsfot ->

Cytat:
Wydajność w codziennych zadaniach, takich jak czas uruchamiania obecnie prawie 30% szybciej niż Windows 7 na tym samym urządzeniu.

to jest i znaczy dokładnie to samo ?? :-) :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 13:15, w całości zmieniany 3 razy  

zenek

Wysłany: 2015-11-13, 13:17    [Cytuj]

extant napisał/a:
Mogę odpowiedzieć. Jedno drugiego nie wyklucza. Określenie "takich jak" jest tożsame z "np." a więc wydajność, o której mowa w Twoim cytacie może dotyczyć również wydajności innych urządzeń, o których pisał Robert :-P !

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 13:26    [Cytuj]

Czyli uważasz Zenku, że rozpoczynając swojego posta od stwierdzenia ->

Cytat:
Microsoft poinformował na blogu Windows...

spokojnie możesz pisać własną interpretację tego co napisał Microsoft, czy też powinieneś jednak napisać dokładnie to co było napisane w źródle, na które się powołujesz ?? ;-) :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-13, 13:29    [Cytuj]

Mariusz! Odnosząc się do Twojego postu: http://forum.mazury.info....p=212512#212512

Po pierwsze:
Czepiasz się i ponownie wracasz do przepychanek... Dokładne odpowiedzi i wyjaśnienia na zadane pytania znajdziesz w moim poprzednim poście, tym poprzedzającym Twoje pytanie. Więc Twoje pytania są retoryczne nie merytoryczne. :-P

Po drugie:
Twoje tłumaczenie:
extant napisał/a:
Wydajność w codziennych zadaniach, takich jak czas uruchamiania obecnie prawie 30% szybciej niż Windows 7 na tym samym urządzeniu.

wskazuje na:
codzienne zadania, a fraza takich jak, to raczej przykład - nie wyjątek :-P

w oryginale przez Ciebie przytoczonym:
extant napisał/a:
Performance in everyday tasks, such as boot time now nearly 30% faster than Windows 7 on the same device.

everyday tasks = codzienne zadania, a fraza such as, to raczej przykład - nie wyjątek :-P

Po trzecie:
W swoim poście http://forum.mazury.info....p=212411#212411 w kontekście przepychanek napisałeś: EOT
Jak mam to rozumieć, skoro dalej się przepychasz łapiąc za słówka. :-P

PS. Wiesz co. Mam dość tych Twoich przepychanek i Twojej konieczności udowodniania swojej racji, która w niektórych wypadkach wydaje się być wątpliwa.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-13, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 13:45    [Cytuj]

pough napisał/a:
Wiesz co. Mam dość tych Twoich przepychanek i Twojej konieczności udowodniania swojej racji, która w niektórych wypadkach wydaje się być wątpliwa.

Po pierwsze: jak coś się już pisze lub cytuje to należy pisać to tak jak jest w rzeczywistości, a nie naginać fakty wedle własnego uznania i wygody. :-P

Po drugie: każdy powinien być zawsze gotowy do udowodnienia swoich racji - po to przecież m.in. ma się te swoje racje. :-P

Po trzecie: zupełnie nie wiem dlaczego tak bardzo się irytujesz ?? ;-) :mrgreen: :-P

zenek

Wysłany: 2015-11-13, 13:45    [Cytuj]

extant napisał/a:
Czyli uważasz Zenku,
Mariusz odniosłem się tylko do interpretacji dwóch cytatów mając na uwadze słownictwo i jego przekaz w języku polskim. Na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy, czyli W 7 nad W 10, wypowiadać się nie zamierzam, bowiem nie mam o tym zielonego pojęcia. Ja mam XP i jestem póki co zadowolony :-P !

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 13:48    [Cytuj]

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
Czyli uważasz Zenku,
Mariusz odniosłem się tylko do interpretacji dwóch cytatów mając na uwadze słownictwo i jego przekaz w języku polskim...

No właśnie słownictwo - kluczem w moim pytaniu są i były słowa: jest i znaczy dokładnie to samo ;-) :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-13, 14:07    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
Wiesz co. Mam dość tych Twoich przepychanek i Twojej konieczności udowodniania swojej racji, która w niektórych wypadkach wydaje się być wątpliwa.

Po pierwsze: jak coś się już pisze lub cytuje to należy pisać to tak jak jest w rzeczywistości, a nie naginać fakty wedle własnego uznania i wygody. :-P

Twoje (dla wygody) unikanie ustosunkowania się do konkretów, pozwala mi tak twierdzić.
Przykłady:
  1. Na konkretne pytania zadane już 3 dni temu:
    Co z porównaniem innych właściwości tych systemów operacyjnych takich jak:
    1. Szybkość startu i gotowości do pracy od włączenia urządzenia?
    2. Możliwość instalacji na tabletach i smartfonach?
    3. Możliwość instalacji na innych platformach, choćby Raspberry pi i w związku z tym możliwość zastosowania tych samych aplikacji na tych platformach bez konieczności pisania odmian aplikacji do różnych platform?
    4. Czas pracy na jednym ładowaniu baterii czyli zarządzanie energią?

nigdy nie uzyskałem odpowiedzi. Czyli unikasz odniesienia się do konkretów. :-P

2. Na mój konkret o zmianie zarządzania pamięcią (kompresja vs swap) odpowidasz:
    extant napisał/a:
    Nie mam zamiaru niczego sprawdzać...

Czyli unikasz odniesienia się do konkretów. :-P

No wybacz, ale co mam myśleć o kimś, kto notorycznie unika odniesienia się do konkretów, a tylko czepia się słówek? :-P

--------------------

extant napisał/a:
Po drugie: każdy powinien być zawsze gotowy do udowodnienia swoich racji - po to przecież m.in. ma się te swoje racje. :-P

No chyba żartujesz... Ja podaję konkrety, o czym wyżej, a Ty unikasz tych konkretów jak ognia.

--------------------

extant napisał/a:
Po trzecie: zupełnie nie wiem dlaczego tak bardzo się irytujesz ?? ;-) :mrgreen: :-P

Ja? Całkiem spokojnie udowadniam Ci konkretami Twoje wątpliwości, w tym również te z Twojego postu do którego teraz się odnoszę. :-P

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-11-13, 14:08    [Cytuj]

A ja wiem kiedy ta dyskusja się skończy :) W niedzielę! :roll:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-13, 14:21    [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Wiktor, czy obawiasz się, tego co extant już wcześniej stwierdził (jak się okazuje nie mając racji). Chodzi mi o zabicie dyskusji? :lol: :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 15:23    [Cytuj]

Niczego nie unikam, tylko jak słusznie zauważyłeś zakończyłem poprzedni wątek w dyskusji na temat Win7 i Win10 i również uzasadniłem dlaczego to robię i wierz mi nie mam najmniejszego zamiaru wracać do tej dyskusji... w końcu jak EOT to EOT :-D :-P

Natomiast przypominam Ci - tak a propos unikania :-P - że nadal nie spełniłeś mojej poniższej prośby -->>

Czy uważasz, że to co sam napisałeś poniżej (podając jako źródło blog Microsoftu)->

pough napisał/a:
Gigant z Redmond chwali się, że Windows 10 Threshold 2 zapewnia o około 30% lepszą wydajność na tych samych urządzeniach, które obecnie pracują pod kontrolą Windows 7

oraz, że to co (w tłumaczeniu na polski) na swoim oficjalnym blogu faktycznie napisał Microsfot ->

Cytat:

PS:
A i jeszcze jedno, kiedy w poprzedniej, zakończonej już dyskusji zamiast przedstawić jakiekolwiek zewnętrzne dane/testy potwierdzające Twoją opinię, o co Cię nie raz prosiłem, a co moim zdaniem uczyniłoby tamtą dyskusję znacznie bardziej merytoryczną, skupiłeś się jedynie na udowadnianiu jak bardzo niewiarygodna jest moja opinia i zewnętrzne dane/testy ją potwierdzające, to z przykrością zauważam, że teraz to już ewidentnie starasz się przede wszystkim zwalczać/ośmieszać moją skromną osobę, a to po pierwsze: jest bardzo nieładnie postępowanie,
a po drugie: ... i tak Ci się nie uda. ;-) :lol: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 15:30, w całości zmieniany 4 razy  

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 15:25    [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Wiktorze, po pierwsze nie jest dyskusja, tylko staram się uzyskać od Roberta odpowiedź na jedno - moim zdaniem istotne - pytanie,
a po drugie: ... być może do niedzieli tej odpowiedzi jeszcze nie uzyskam. ;-) :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 15:32, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-13, 16:03    [Cytuj]

extant napisał/a:
Niczego nie unikam, tylko jak słusznie zauważyłeś zakończyłem poprzedni wątek w dyskusji na temat Win7 i Win10 i również uzasadniłem dlaczego to robię i wierz mi nie mam najmniejszego zamiaru wracać do tej dyskusji... w końcu jak EOT to EOT :-D :-P

A jednak unikasz, bo wykręcasz się jak możesz... :-P :lol:
Rozumiem... :-/ brak argumentów zmusza do kolejnego tutaj wykręcania się... :-P

extant napisał/a:
Natomiast przypominam Ci - tak a propos unikania :-P - że nadal nie spełniłeś mojej poniższej prośby -->>

pough napisał/a:

Cytat:

Hola hola... Ty możesz unikać odpowiedzi i odniesienia się do konkretów, ale wymagasz tego od interlokutora? No proszę, ale wiesz? Jakoś mnie to nie dziwi. :-P

Wiesz co? Ja, w przeciwieństwie do Ciebie nie będę unikał odpowiedzi i odpowiadam:
Dosłownie: nie
Kontekstowo: tak, bo jak wcześniej wyjaśniłem zastosowana fraza "takich jak" wskazuje na zastosowanie przykładu nie wyjątku, a fraza "w codziennych zadaniach" odnosi się do wielu zadań z czego za frazą "takich jak" wymieniono jedno zadanie jako przykład.

extant napisał/a:
PS:
A i jeszcze jedno, kiedy w poprzedniej, zakończonej już dyskusji zamiast przedstawić jakiekolwiek zewnętrzne dane/testy potwierdzające Twoją opinię, o co Cię nie raz prosiłem, a co moim zdaniem uczyniłoby tamtą dyskusję znacznie bardziej merytoryczną, skupiłeś się jedynie na udowadnianiu jak bardzo niewiarygodna jest moja opinia i zewnętrzne dane/testy ją potwierdzające, to z przykrością zauważam, że teraz to już ewidentnie starasz się przede wszystkim zwalczać/ośmieszać moją skromną osobę, a to po pierwsze: jest bardzo nieładnie postępowanie...

1. Dlaczego mam przedstawiać testy skoro pisałem, że dla mnie nie są miarodajne?
  2. Pisałem swoją opinię, której nie muszę nikomu udowadniać. Wielokrotnie zaznaczałem, że kto chce ten weźmie ją pod uwagę, a kto nie chce nie weźmie.
  3. Twoje zdanie o merytorycznej dyskusji rozbawiło mnie.
  4. I dalej podtrzymuję, że testy benchmarkowe, o których krytykę masz do mnie pretensje, są dla mnie niemiarodajne. Konkretne powody przytoczyłem, ale Ty nie chcesz ich wziąć pod uwagę.
  5. Co nieładnego jest w przedstawianiu opinii, które są niezgodne z Twoimi? Jeżeli Ty moje opinie i przedstawione konkrety bierzesz do siebie, to Twój problem. Ja staram się wypowiadać merytorycznie i przedstawiam konkrety. Ty ich unikasz. Wnioski same się nasuwają.

extant napisał/a:
...a po drugie: ... i tak Ci się nie uda. ;-) :lol: :-P

Ale co ma mi się udać czy nie udać? Tam gdzie uważam, że masz rację, albo w dziedzinach o których nie mam pojęcia nie dyskutuję...
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-13, 16:13, w całości zmieniany 4 razy  

<|yrb

Wysłany: 2015-11-13, 19:34    [Cytuj]

Sezon się skończył i chyba z braku żagli energia was rozpiera. Widziałem wojny pomiędzy zwolennikami MS i Apple, pomiędzy fanami Linuxa i całą resztą świata a kiedyś między sobą walczyli Atarowcy i Amigowcy chociaż i jedni i drudzy szczerze nienawidzili Pecetowców. Ale żeby użytkownicy jednego systemu tak między sobą? :-/

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-11-13, 20:01    [Cytuj]

yrb napisał/a:
Sezon się skończył i chyba z braku żagli energia was rozpiera. Widziałem wojny pomiędzy zwolennikami MS i Apple, pomiędzy fanami Linuxa i całą resztą świata a kiedyś między sobą walczyli Atarowcy i Amigowcy chociaż i jedni i drudzy szczerze nienawidzili Pecetowców. Ale żeby użytkownicy jednego systemu tak między sobą? :-/

Ty wiesz, że najbardziej zżytą grupą są użytkownicy i-phone-ów? Wyśmiewają innych, dzielących się na androidowców/windowsowców i td. I tylko jednego dnia społeczność i-phonowców się dzieli na dwa obozy: w dniu premiery nowego modelu na tych, którzy mają nowy model i są "na czasie" i na tych "leszczy, którzy sobie w życiu nie radzą" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2015-11-13, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 23:26    [Cytuj]

pough napisał/a:

Dzięki Robert :-) ... kolejny wątek w tym temacie uważam zatem za zamknięty.

ps: Wiktor, a jednak myliłeś się (i ja też)... zakończone w piątek 23:25. :-D

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-14, 00:10    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:

Dzięki Robert :-) ... kolejny wątek w tym temacie uważam zatem za zamknięty.

Ja nie uważam za zamknięty, bo dalej oczekuję od Ciebie odniesienia się do wzrostu wydajności przy zastosowaniu kompresji pamięci.

Taka kompresja powoduje, że system o 50% rzadziej musi korzystać ze zrzutu pamięci na dysk. Oczywiście w zależności od konfiguracji sprzętowej może się to przekładać na wzrost wydajności pracy od ok 10 do nawet powyżej 50 procent.
Na potwierdzenie fragment z Windows Insider Hub
Cytat:
...In practice, compressed memory takes up about 40% of the uncompressed size, and as a result on a typical device running a typical workload, Windows 10 writes pages out to disk only 50% as often as previous versions of the OS did. This will reduce the amount of time spent waiting for IO on all devices, but it will also improve the expected lifespan of systems featuring flash-based hard drives...

Jak widzisz nie tylko rozruch systemu może być szybszy o ok 30% od poprzednich wersji OS, a to, co określiłem jako ogólny wzrost wydajności nie musi mijać się z prawdą.

No, ale Ty widzisz tylko to co dosłowne, a w cytacie mojej odpowiedzi wyciąłeś to co dla Ciebie niewygodne. Czyli znowu nieładne łapanie za słówka aby za wszelką cenę Toje było na wierzchu nawet gdy nie koniecznie prawdziwe.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-14, 00:21, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2015-11-14, 00:26    [Cytuj]

pough napisał/a:
... No, ale Ty widzisz tylko to co dosłowne i w cytacie mojej odpowiedzi wyciąłeś to co dla Ciebie niewygodne. Czuli zmowu łapanie za słówka.

NIE ! - po prostu zadałem Ci konkretne pytanie, poprosiłem o odpowiedź na nie, uzyskałem takową, grzecznie podziękowałem za nią... i cóż więcej pisać ?? :shock: ... kolejny wątek w tym temacie uważam - z mojej strony - za zamknięty. :-)

ps: ... i to przed niedzielą !!! :mrgreen: :-P

[ ODPOWIEDZ ]