FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 10
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-11, 11:03    [Cytuj]

extant napisał/a:
...Ty natomiast na poparcie jakiejkolwiek swojej opinii/tezy nie przedstawiłeś – jak dotąd – żadnych wiarygodnych danych czy testów....

A muszę? To moja opinia i jakoś nie mam potrzeby przekonywać Ciebie do moich spostrzeżeń i wrażeń z pracy na Win10.

Co uważasz za wiarygodny test? Ja testuję nowy system już od blisko 3,5 miesiąca w codziennej pracy w przeciwieństwie do benchmarków, które głownie przedstawiają wyniki szybkich testów w kierunku zastosowania "użytkowych" programów jakimi najczęściej w testach są gry komputerowe.

Wyniki takich szybkich testów prowadzonych w laboratoryjnych warunkach nie przewidują zachowania systemu w warunkach specyficznych dla sytuacji, w których aplikacje użytkowe wejdą w stan nieprzewidziany warunkami testu. Wiarygodność benchmarków w stosunku do rzeczywistych warunków użytkowych podważana jest przez wiele publikacji nie tylko polsko-jezycznych.

Czytałem w zagranicznych niezależnych opracowaniach, których teraz na szybko nie mogę znaleźć, że benchmarki nie odzwierciedlają w pełni rzeczywistych warunków pracy systemu.

Na szybko znalezione:

Computerworld - fragment artykułu napisał/a:
Czy benchmarki kłamią?

Dobór odpowiedniego algorytmu testowego ma poważny wpływ na rezultaty testów produktów. Czy więc benchmarki mówią prawdę o wydajności mierzonych rozwiązań?

.../...

Chociaż Linpack umożliwia ocenę wydajności superkomputerów, które często pracują nad skomplikowanymi obliczeniami z dziedziny algebry liniowej, nie oddaje wydajności wszystkich składników maszyny. Jest wrażliwy na częstotliwość taktowania zegara procesorów, gdyż obliczenia wykonywane podczas testu są "twardymi", zmiennoprzecinkowymi zestawami działań. Właśnie z tego powodu najnowsze procesory Intel Nehalem wypadają w takich miernikach gorzej niż procesory poprzedniej generacji

Komputer Świat - fragment artykułu napisał/a:
Fraps: jak przeprowadzić wiarygodny test wydajności karty graficznej

Kartę graficzną można przetestować na wiele sposobów. Np. za pomocą benchmarków lub specjalnych testów, które wbudowane są w większość gier. To jednak nie wystarcza, ponieważ wyniki nie przekładają się na rzeczywiste wartości podczas gry.

.../...

Trzeba pamiętać, że sterowniki kart graficznych są czasem optymalizowane pod benchmarki.

Zamieszczony przez Ciebie benchmark właśnie dotyczył kart graficznych w róznych konfiguracjach sprzętowych i systemowych. Jedna karta to GeForce, a druga to Radeon i z dużą dozą prawdopodobieństwa był to właśnie test przeprowadzony na grze komputerowej.

Wybacz, ale ja do benchmarków podchodzę sceptycznie, co nie oznacza, że Ty możesz wierzyć w nie bez ograniczeń.

Ci którzy uznają moją opinię za ważną, mogą ją wziąć pod uwagę. Inni, w tym i Ty, którzy uważają moją opinie za niewiarygodną nie wezmą jej pod uwagę i tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-11, 11:41, w całości zmieniany 3 razy  

~extant

Wysłany: 2015-11-11, 14:04    [Cytuj]

pough napisał/a:
extant napisał/a:
...Ty natomiast na poparcie jakiejkolwiek swojej opinii/tezy nie przedstawiłeś – jak dotąd – żadnych wiarygodnych danych czy testów....

A muszę? To moja opinia i jakoś nie mam potrzeby przekonywać Ciebie do moich spostrzeżeń i wrażeń z pracy na Win10…

Oczywiście, że nie musisz, ale jeżeli nie chcesz poprzeć swoich subiektywnych opinii, żadnymi wiarygodnymi danymi lub testami zewnętrznymi to również nie powinieneś lekceważyć lub negować opinii i testów innych tylko dlatego, że są niezgodne z Twoją subiektywną oceną/opinią.

pough napisał/a:
Co uważasz za wiarygodny test? Ja testuję nowy system już od blisko 3,5 miesiąca w codziennej pracy…

I jak dotąd możesz stwierdzić, że jedynie "przy serwerze Linux odpalonym na VM z uruchomionym bardzo obciążającym procesem" Win 10 wykazuje wyższa wydajność niż Win 7 – no i super ! Ja tego nie neguję, chociaż tego również nie potwierdziłeś żadnymi danymi/testami, więc nadal jest to jedynie Twoja subiektywna ocena, a nie wiarygodny fakt.
Przypominam, że ja swoją subiektywną ocenę porównania wydajności Win 10 i Win 7 w zakresie programów użytkowych poparłem wynikami testów przeprowadzonych przez wiarygodny portal IT.

pough napisał/a:
Zamieszczony przez Ciebie benchmark właśnie dotyczył kart graficznych w róznych konfiguracjach sprzętowych i systemowych. Jedna karta to GeForce, a druga to Radeon i z dużą dozą prawdopodobieństwa był to właśnie test przeprowadzony na grze komputerowej…

Mylisz, zamieszczone przez mnie wyniki testów PcLaba dotyczą uśrednionej wydajności z programów użytkowych, a nie gier. Testy zostały przeprowadzone na różnych platformach sprzętowych z wykorzystaniem 4 różnych procesorów i 2 różnych kart. W innej części tego testu zamieszczone są również wyniki testów z różnych gier, które to wyniki są zbliżone do tych z programów użytkowych, ale nie zamieszczałem ich w tym temacie. Następnym razem zanim znowu zaczniesz coś antycypować to sprawdź sobie informacje/dane u źródła, w tym przypadku na Pclabie.

pough napisał/a:
Wybacz, ale ja do benchmarków podchodzę sceptycznie, co nie oznacza, że Ty możesz wierzyć w nie bez ograniczeń…

Wybacz, ale ja do wyników wiarygodnych danych i testów zewnętrznych podchodzę z dużo większym zaufaniem niż do… Twoich subiektywnych, dotyczących bardzo nietypowego zakresu użytkowego, opinii/ocen dotyczących wydajności Win 10 w porównaniu z Win 7. ;-) :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-11, 14:10, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2015-11-11, 14:09    [Cytuj]

zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:
Atari rules !
E tam! ZX Spectrum :mrgreen: !

Eeee tam, te Wasze "zabaweczki"... Odra 1204 ! ;-) :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-11, 15:07    [Cytuj]

extant napisał/a:
...Przypominam, że ja swoją subiektywną ocenę porównania wydajności Win 10 i Win 7 w zakresie programów użytkowych poparłem wynikami testów przeprowadzonych przez wiarygodny portal IT.
.../...
zamieszczone przez mnie wyniki testów PcLaba dotyczą uśrednionej wydajności z programów użytkowych, a nie gier. Testy zostały przeprowadzone na różnych platformach sprzętowych z wykorzystaniem 4 różnych procesorów i 2 różnych kart. W innej części tego testu zamieszczone są również wyniki testów z różnych gier, które to wyniki są zbliżone do tych z programów użytkowych, ale nie zamieszczałem ich w tym temacie. Następnym razem zanim znowu zaczniesz coś antycypować to sprawdź sobie informacje/dane u źródła, w tym przypadku na Pclabie.

Mariusz wybacz na 85 stron testu ogromna większość jest poświęcona grom.
Jedynie do testów użytkowych można zaliczyć:
  1. Adobe Photoshop CC - Wydajność w Photoshopie zmierzyliśmy w dwóch typowych scenariuszach: z użyciem zestawu kilkudziesięciu operacji symulujących edycję zdjęcia oraz eksport do internetu.
  2. 7-zip - W przypadku kompresora 7-Zip wykorzystujemy dwie paczki plików. Kilkadziesiąt małych potrafi wykorzystać wszystkie dostępne wątki procesora. Kompresja jednego dużego pliku konsumuje moc obliczeniową wyłącznie jednego rdzenia.
  3. Cinebench R15 - Cinebench R15 to popularny program testujący wydajność podczas renderingu.
  4. HTML5 - HTML5 ma zastąpić w niedalekiej przyszłości Flasha. Już dziś wiele stron jest budowanych z wykorzystaniem tego standardu, np. YouTube.
  5. x264 - Kompresja do formatu x264 wykorzystuje wszystkie dostępne wątki procesora. Zgodnie z oczekiwaniami szybkość działania nie zależy od wersji systemu Windows.
Brak wśród nich chociażby popularnego pakietu biurowego, popularnego i często stosowanego testu szyfrującego, testu klienta poczty, a w moim przypadku testu pracy na kilku procesach w tym samym czasie, testy na klient lokalnej bazy danych, testy na klienta zewnętrznej bazy danych, testy na serwer lokalnej bazy danych.

Brakuje mi także opisu jakim testem posłużono się do testowania programów "użytkowych", ale wspomniano, że do testu grafiki posłużono się 3DMark.

To wszystko niestety nie napawa mnie optymizmem w podchodzeniu do benchmarkingu programów użytkowych.

extant napisał/a:
Następnym razem zanim znowu zaczniesz coś antycypować to sprawdź sobie informacje/dane u źródła, w tym przypadku na Pclabie.

Nic nie antycypuję. Oto informacje u źródła:

Poniżej spis treści do testu z którego wcześniej zamieściłeś wykresy. Wyraźnie widać, że test głównie był nastawiony na gry, a tzw "programy użytkowe" dla mnie są tylko skrawkiem tych, które powinny być ujęte, aby w pełni odzwierciedlić test programów użytkowych. Marginalne potraktowanie programów użytkowych wyraża się również brakiem opisu metody i testu zastosowanego w ich przypadku.

PCLab napisał/a:

Spis treści
1. Windows 10 kontra Windows 8.1 kontra Windows 7 – test wydajności
2. WDDM 2.0 i DirectX 12
3. 3DMark – test sprawności API DX11 i DX12
4. Platforma testowa
5. Assassin's Creed: Unity
6. Assassin's Creed: Unity (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
7. Assassin's Creed: Unity (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10); szczegółowe wyniki
8. Assassin's Creed: Unity (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
9. ArmA III
10. ArmA III (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
11. ArmA III (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
12. ArmA III (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
13. Battlefield 4 MP
14. Battlefield 4 MP (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
15. Battlefield 4 MP (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
16. Battlefield 4 MP (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
17. Battlefield 4 SP
18. Battlefield 4 SP (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
19. Battlefield 4 SP (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
20. Battlefield 4 SP (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
21. Call of Duty: Advanced Warfare
22. Call of Duty: Advanced Warfare (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
23. Call of Duty: Advanced Warfare (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10); szczegółowe wyniki
24. Call of Duty: Advanced Warfare (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
25. Counter-Strike: Global Offensive
26. Counter-Strike: Global Offensive (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
27. Counter-Strike: Global Offensive (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10); szczegółowe wyniki
28. Counter-Strike: Global Offensive (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
29. Crysis 3
30. Crysis 3 (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
31. Crysis 3 (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
32. Crysis 3 (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
33. Dying Light
34. Dying Light (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
35. Dying Light (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
36. Dying Light (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
37. Far Cry 4
38. Far Cry 4 (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
39. Far Cry 4 (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
40. Far Cry 4 (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
41. GTA V
42. GTA V (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
43. GTA V (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
44. GTA V (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
45. Middle-earth: Shadow of Mordor
46. Middle-earth: Shadow of Mordor (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
47. Middle-earth: Shadow of Mordor (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10); szczegółowe wyniki
48. Middle-earth: Shadow of Mordor (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
49. Project CARS
50. Project CARS (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
51. Project CARS (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
52. Project CARS (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
53. Total War: Attila
54. Total War: Attila (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
55. Total War: Attila (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
56. Total War: Attila (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
57. Watch Dogs
58. Watch Dogs (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
59. Watch Dogs (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
60. Watch Dogs (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
61. Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt)
62. Wiedźmin 3: Dziki Gon (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
63. Wiedźmin 3: Dziki Gon (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
64. Wiedźmin 3: Dziki Gon (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
65. Adobe Photoshop CC
66. Adobe Photoshop CC (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
67. Adobe Photoshop CC (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
68. 7-zip
69. 7-zip (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
70. 7-zip (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
71. Cinebench R15
72. Cinebench R15 (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
73. Cinebench R15 (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
74. HTML5
75. HTML5 (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
76. HTML5 (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
77. x264
78. x264 (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
79. x264 (Windows 7 kontra 8.1 kontra 10) – szczegółowe wyniki
80. Uśredniona wydajność w grach
81. Uśredniona wydajność w grach (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
82. Uśredniona wydajność w grach (GeForce GTX 970 OC kontra Radeon R9 290X OC)
83. Uśredniona wydajność w programach użytkowych
84. Uśredniona wydajność w prog. użytk. (Windows 7 kontra Windows 8.1 kontra Windows 10)
85.Podsumowanie

I na koniec. Mariusz. Dla mnie testy mogą wskazywać nawet, że Win10 jest wolniejszy. Co dla mnie ważne, że ja na Win10 poprawiłem wydajność własnej pracy, że daje mi możliwość emulacji środowiska tabletów, smartfonów przy pisaniu aplikacji. Że ta sama aplikacja może zostać uruchomiona na PC, laptopie, tablecie, smartfonie czy innej platformie. np Raspbery pi.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-11, 15:15, w całości zmieniany 3 razy  

~extant

Wysłany: 2015-11-11, 16:24    [Cytuj]

Myślę, że gdybyś w tym temacie choćby drobny ułamek wysiłku, który wkładasz tylko i wyłącznie w lekceważenie, negowanie i wyrażanie własnego sceptycyzmu w odniesieniu do opinii i testów innych, poświęcił wyszukaniu wiarygodnych według ciebie danych/testów potwierdzających Twoje subiektywne oceny to dyskusja w tym temacie mogłaby stać się naprawdę merytoryczna i użyteczna dla tych co szukają potwierdzonych informacji na temat Win 10, a tak to… echhh… szkoda gadać - zasadniczo udało Ci się zniszczyć temat, który sam stworzyłeś. Gratulacje ! :-/

pough napisał/a:
… Co dla mnie ważne, że ja na Win10 poprawiłem wydajność własnej pracy, że daje mi możliwość emulacji środowiska tabletów, smartfonów przy pisaniu aplikacji. Że ta sama aplikacja może zostać uruchomiona na PC, laptopie, tablecie, smartfonie czy innej platformie. np Raspbery pi.

I ja tego nie negowałem i nadal nie neguję, ale jest to bardzo wąski zakres działania, bardzo daleki od działań typowego użytkownika windy. :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-11, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-11, 17:19    [Cytuj]

extant napisał/a:
Myślę, że gdybyś w tym temacie choćby drobny ułamek wysiłku, który wkładasz tylko i wyłącznie w lekceważenie, negowanie i wyrażanie własnego sceptycyzmu w odniesieniu do opinii i testów innych, poświęcił wyszukaniu wiarygodnych według ciebie danych/testów potwierdzających Twoje subiektywne oceny to dyskusja w tym temacie mogłaby stać się naprawdę merytoryczna i użyteczna dla tych co szukają potwierdzonych informacji na temat Win 10, a tak to… echhh… szkoda gadać - zasadniczo udało Ci się zniszczyć temat, który sam stworzyłeś. Gratulacje ! :-/

No chyba żartujesz. To co? Żeby sprawić Ci przyjemność, mam powiedzieć, że przedstawiony test programów użytkowych jest OK, kiedy odbieram to zupełnie inaczej? :shock:

Mam udawać, że benchmarki w odniesieniu do programów użytkowych są dla mnie miarodajne, tylko dlatego że Ty tak uważasz? :shock:

Testy i benchmarki w których tak naprawdę trudno się doszukać programów użytkowych w moim rozumieniu tego słowa choćby pakietu biurowego, konektora do bazy danych i serwera bazy danych, konwentera do PDF i wysyłki e-maili pojedynczych i masowych czyli aplikacji na co dzień wykorzystywanych przez moich klientów?

Dlaczego zabiłem temat? :shock: Podając przyczyny, z powodu których sceptycznie podchodzę do benchmarków? A może dlatego, że jest to niezgodne z Twoim postrzeganiem i wiarą w testy?

Czy zabiciem tematu jest różne zdanie? No chyba jednak odwrotnie. Gdyby wszyscy się zgadzali, to nie ma o czym rozmawiać i to można nazwać zabiciem tematu, ale gdy są różne zdania? Pierwsze słyszę, by różnica zdań zabijała temat. :shock:

extant napisał/a:
pough napisał/a:
… Co dla mnie ważne, że ja na Win10 poprawiłem wydajność własnej pracy, że daje mi możliwość emulacji środowiska tabletów, smartfonów przy pisaniu aplikacji. Że ta sama aplikacja może zostać uruchomiona na PC, laptopie, tablecie, smartfonie czy innej platformie. np Raspbery pi.

I ja tego nie negowałem i nadal nie neguję, ale jest to bardzo wąski zakres działania, bardzo daleki od działań typowego użytkownika windy. :-P

Ale przyznasz, że typowy użytkownik Windy nie działa tylko w oparciu o Photoshopa, 7-zipa i HTML'a.
Pomijam renderingi, choć nie wiem o jakie renderingi chodzi (tester nie raczył napisać)? Bo jeżeli to jest jakiś pomiar renderowania kontrolek w aplikacjach użytkowych, no to jeszcze. Ale jeżeli są to renderingi aplikacji inżynierskich, no to nie są to apki dla typowego użytkownika Windy.

Ale tester nie raczył już opisać szerzej testów na programy użytkowe, co również poza innymi faktami daje wrażenie że testy te były traktowane marginalnie.
Skoro marginalne, to czy mogą być w pełni wiarygodne?

Dla mnie nie! Ale nie twierdzę, że innym innych taki test nie wystarczy.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-11, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-11, 18:10    [Cytuj]

Wobec braku sensu w dalszym pisaniu przeze mnie ciągle właściwie tego samego w złudnym oczekiwaniu chyba jedynie na cud zrozumienia przez interlokutora :-P nie pozostaje mi nic innego jak zaprzestać dalszych, bezproduktywnych starań i zakończyć moje pisanie w tym temacie takim oto "apelem" ->

Szanowny aktualny użytkowniku Win 7, potencjalny użytkowniku Win 10,

Jeżeli to co najczęściej robisz na swoim kompie to przy serwerze Linux odpalonym na VM z uruchomionym bardzo obciążającym procesem, emulujesz jednocześnie środowiska smartfonów przy pisaniu aplikacji, to system Win 10 jest wprost wymarzonym dla Ciebie systemem i bez wahania i możliwie szybko powinieneś przejść z Win 7 na Win 10 :-P … natomiast we wszelkich innych przypadkach, a już szczególnie kiedy interesuje Ciebie zasadniczo jedynie typowy zakres użytkowy, to przed podjęciem decyzji o przejściu z Win 7 na Win 10 koniecznie postaraj się poczytać w necie (ale nie w tym temacie) jak najwięcej na temat wydajności i użyteczności systemów Win 7/10 oraz problemów i problemików Win 10, zasadniczo typowych dla każdego nowego systemu MS w tzw. "wieku niemowlęcym" i koniecznie odpowiedz sobie na pytanie czy to akurat właśnie TERAZ jest najlepszy dla Ciebie czas do przeprowadzenia aktualizacji ? :-)

Każdy decyzję o aktualizacji i zmianie systemu z 7 na 10 musi podjąć SAM… i sam również poniesie pozytywne lub negatywne tego konsekwencje.
Życzę samych trafnych decyzji i jedynie pozytywnych ich konsekwencji. :-)

… i to byłoby na tyle (w tym temacie), jak mawiał słynny profesor mniemanologi stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski :-D

EOT

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-11, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-11-11, 19:38    [Cytuj]

Czy ja dobrze wnioskuję, że o tym który system operacyjny jest szybszy decyduje w tym momencie wynik pojedynku pomiędzy naszymi dwoma kolegami forumowymi w dyscyplinie "kto użyje bardziej wyrafinowanego (we własnym rozumieniu, rzecz jasna) słownictwa przy jednoczesnym łapaniu za słówka przeciwnika"? :mrgreen:

Musicie popływać! Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli świetną okazję by pośmigać razem :roll:
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2015-11-11, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-11, 20:21    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Czy ja dobrze wnioskuję, że o tym który system operacyjny jest szybszy decyduje w tym momencie wynik pojedynku pomiędzy naszymi dwoma kolegami forumowymi w dyscyplinie "kto użyje bardziej wyrafinowanego (we własnym rozumieniu, rzecz jasna) słownictwa przy jednoczesnym łapaniu za słówka przeciwnika"? :mrgreen:

Nie Wiktor. Ja nikogo nie namawiam, ani nikogo nie zniechęcam do Win10. Akurat tutaj się zgadzam, że aktualizacja to samodzielna decyzja.
Wskazałem, dlaczego Win10 mi pasuje i dlaczego uważam dla mnie za bardziej wydajny w stosunku do Win7 na którym poprzednio pracowałem.
Również odniosłem się do benchmarków, do których jestem bardzo sceptycznie nastawiony i merytorycznie starałem się wyjaśnić dlaczego.
Nie otrzymałem i pewnie już nie uzyskam odpowiedzi na konkretne moje pytania, związane z testami.

plitkin napisał/a:
Musicie popływać! Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieli świetną okazję by pośmigać razem :roll:

To zawsze. :-D

~najmita

Wysłany: 2015-11-11, 20:25    [Cytuj]

Bez względu na to jak długo będziecie się kłócili/dyskutowali i tak W10 pokona W7, a nawet XP. :lol:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-11, 21:18    [Cytuj]

Pewnie, tak. Win10 ma też swoje wady. Chodzi o zbieranie informacji, chociaż też można się spierać czy to rzeczywiście wada a może zaleta. MS pod względem zbierania informacji jest daleko w tyle za Google.

Właśnie czytam:
antyweb.pl - fragment artykułu napisał/a:

Los złośliwie się zaśmiał? Ktoś odpalił primaaprilisowy żart w środku listopada? No, właśnie nie. Doświadczony łowca luk w oprogramowaniu orzekł właśnie, że Windows Phone (Windows 10 Mobile) jest najbezpieczniejszym mobilnym systemem operacyjnym i do niego dostać się jest najtrudniej. Rzecz jasna nie oznacza to, że jest to mur absolutnie nie do przejścia. Z zabezpieczeniami jest generalnie tak, że jeżeli ma się odpowiednią ilość samozaparcia, środków oraz wiedzy – nie ma zabezpieczeń nie do pokonania.

.../...

Tak ocenił to Steve Lord, bo o tym łowcy mowa zajmuje się wykrywaniem luk w softwarze od ponad dekady, miał styczność ze wszystkim, co może dopomóc w przejęciu danych. Zgodnie z tym, co powiedział w wywiadzie dla WhatMobile, można uznać, że jeżeli rzeczywiście zależy nam na bezpieczeństwie naszych danych – wypadałoby się rozejrzeć za jakąś Lumią. Ba, w jego własnym zestawieniu ten system przebija nawet BlackBerry OS, uchodzący za wzór tego, jak powinien wyglądać dobrze zabezpieczony system mobilny.

Dalej w artykule jest o możliwości i bezpieczeństwie przenoszenia androidowych propozycji do własnego repozytorium.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-11, 21:23, w całości zmieniany 2 razy  

qbalon
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 00:48    [Cytuj]

Wracając do moich problemów
extant napisał/a:
Przypuszczam, że może trzeba byłoby poszukać nowych, dedykowanych pod Win 10 sterowników do TrackPointa na Twoim kompie ?

Sterowniki są najświeższe

extant napisał/a:

Nie miałem - jak dotąd - problemów z przenoszenie/kopiowaniem plików w systemie 10, ale może u Ciebie jest to też problem ze sterownikami do płyty głównej/chipsetu/kontrolera dysków kompa, a i co do Total Commandera obawiam się, że chyba może też trzeba byłoby poszukać nowej, dedykowanej do Win 10 jego wersji ->

Nie zrozumieliśmy się - na Total Commanderze wszystko śmiga jak marzenie. Explorator Windows muli niemożebnie tam gdzie TC działa super.

Cóż, chyba wrócę do siódemki...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-12, 07:58    [Cytuj]

A masz wskaźnik szybkości transferu/zapisu? Jaki jest ten transfer?
Ja nie mam takich problemów i nie zwracałem na to uwagi. Nawet mam wrażenie, że szybciej znajduje zasoby sieciowe w sieci lokalnej w porównaniu do Win7, ale szczerze to nie zwracałem na to uwagi, bo nie doświadczałem problemu.

~extant

Wysłany: 2015-11-12, 08:06    [Cytuj]

qbalon napisał/a:
Nie zrozumieliśmy się - na Total Commanderze wszystko śmiga jak marzenie. Explorator Windows muli niemożebnie tam gdzie TC działa super...

No to faktycznie "dziwna" sprawa - nie spotkałem się jak dotąd z czymś takim ani osobiście, ani w necie.

qbalon napisał/a:
Cóż, chyba wrócę do siódemki...

Powrót do 7 ??... hmmm... no nie wiem ?? - może jednak zaciśnij zęby i poczekaj trochę albo na jakąś kolejną poprawkę wydaną przez MS dla Win 10 albo na pojawienie się gdzieś w necie rozwiązania tego problemu. Biorąc pod uwagę politykę MS w niedalekiej przyszłości i tak każdy użytkownik windy, będzie musiał podjąć decyzję albo przejścia na Win 10... albo rezygnacji z produktów giganta z Redmond.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-12, 08:51    [Cytuj]

qbalon napisał/a:
...na Total Commanderze wszystko śmiga jak marzenie. Explorator Windows muli niemożebnie tam gdzie TC działa super....

Wyłącz szybki dostęp w explorerze plików ustawiając "Ten komputer" w ustawieniach. To może pomóc ale w moim przypadku z włączonym nie muli. Może Ty masz spore zasoby w miejscach, które Win10 uznał, że tam często wchodzisz i za każdym razem ładuje strukturę tych miejsc.
Do ustawień wejdziesz otwierając menu Plik / Zmień opcje folderów i wyszukiwania.

Aha, jak to nie pomoże to jeszcze wyczyść historię plików.

I jeszcze jedno wytłumaczenie: Ustawienie "Otwórz Exploratora plików w" na Ten komputer powoduje, że Eksplorator działa na starych zasadach Win7 bez nowej funkcji uruchomionej w Win10.

winexpset.png
Plik ściągnięto 1813 raz(y) 22,3 KB

Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-12, 10:20, w całości zmieniany 3 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-12, 11:37    [Cytuj]

I jeszcze jedno. W tym samym miejscu sprawdź jakie masz ustawienia w opcjach wyszukiwania. Włączona opcja nie używania indeksów może mieć wpływ na szybkość działania na plikach z Eksploratora plików.

~extant

Wysłany: 2015-11-12, 11:37    [Cytuj]

Cytat:

Microsoft już niedługo powinien wydać wyczekiwaną przez wielu użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 aktualizację Threshold 2. Update przyniesie usprawnienia związane z m.in przeglądarką Edge i menu Start, ale nie od dziś wiadomo że firma pracuje także nad kolejnym pakietem poprawek o nazwie Redstone. Co ciekawe, pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się właśnie w poglądowych kompilacjach OS z których korzystają uczestnicy programu Insider.
Branżowe serwisy jeszcze w październiku informowały, że Microsoft przygotowuje już przeznaczoną dla systemu operacyjnego Windows 10 aktualizację Redstone. Oprogramowanie zadebiutuje w 2016 roku, a klientom firmy z Redmond zaoferuje ono chociażby nowe rozwiązania dla funkcji Continuum która odpowiada za przełączanie się pomiędzy zadaniami na różnych urządzeniach i obsługę rozszerzeń w przeglądarce Edge. To oczywiście nie wszystkie usprawnienia które wraz z nowym pakietem poprawek ma zamiar wprowadzić producent, ale ich bardziej szczegółową listę poznamy dopiero w przyszłości.
Tymczasem według redakcji serwisu WinBeta pierwsze sugestie dotyczące zbliżającej się premiery Redstone pojawiają się już w testowych buildach Windowsa 10 używanych przez członków programu Insider. Wzmianki na temat aktualizacji można zobaczyć np. w zaawansowanych ustawieniach Windows Update, gdzie wybiera się sposób dostarczania kolejnych kompilacji. Konkretnie rzecz biorąc dostępna jest tam gałąź rs1_release. Dotychczasowo używaną była th2_release, co było skrótem od Threshold 2. Nietrudno się więc domyślić, że nowa opcja jest powiązana właśnie z Redstone.
Wszystko wskazuje więc na to, że Microsoft powoli przygotowuje się już do rozpoczęcia testów nadchodzącej aktualizacji. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie zostanie ona udostępniona w ramach programu Insider, ale możemy przypuszczać że nastąpi to jeszcze przed końcem bieżącego roku.

źródło - Pclab/WinBeta.

Jak widać gigant z Redmond nadal ma co poprawiać w swoim najnowszym systemie Win 10 - zatem dalej pozostaje w mocy moja delikatna sugestia dla tych wszystkich, którzy NIE MUSZĄ spieszyć się z przejściem ze stabilnego Win 7 na nadal jeszcze dopracowywany Win 10 -> CZEKAMY ! :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-12, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-12, 17:19    [Cytuj]

Microsoft poinformował na blogu Windows, że jest gotowy do rozpoczęcia procesu aktualizacji dla Windows 10. Uaktualnienie pojawi się w usłudze Windows Update jeszcze dziś.

Gigant z Redmond chwali się, że Windows 10 Threshold 2 zapewnia o około 30% lepszą wydajność na tych samych urządzeniach, które obecnie pracują pod kontrolą Windows 7

~extant

Wysłany: 2015-11-13, 12:04    [Cytuj]

pough napisał/a:
Gigant z Redmond chwali się, że Windows 10 Threshold 2 zapewnia o około 30% lepszą wydajność na tych samych urządzeniach, które obecnie pracują pod kontrolą Windows 7

No chyba jednak nie do końca jest tak piszesz :-P - dokładnie to chwali się tak jak w cytacie poniżej ->

Performance in everyday tasks, such as boot time now nearly 30% faster than Windows 7 on the same device.
żródło

co w dokładnym tłumaczeniu na polski brzmi tak ->

Wydajność w codziennych zadaniach, takich jak czas uruchamiania obecnie prawie 30% szybciej niż Windows 7 na tym samym urządzeniu.

... a to jest duuuuża różnica ! ;-) :lol: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-13, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-13, 12:12    [Cytuj]

No to sobie jeszcze sprawdź zysk na wydajności przy zmianie zarządzania pamięcią. Chodzi o kompresję pamięci w danej chwili nieużywanej zamiast korzystania ze swapu na dysku i fizycznego zrzutu tej pamięci na dysk...

[ ODPOWIEDZ ]