FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 10
Autor Wiadomość
qbalon
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-10, 16:32    [Cytuj]

Nie przypuszczałem, że na mazurskim forum windziarski temat tak ładnie się rozwija :-)

Widząc, że są tu fachowcy mam dwa pytania. Na Lenovo (dwuletni L430), wyposażonym w TrackPointa zwanego łechtaczką przesiadłem się z Win7 na Win10. Wszystko byłoby ok, ale są dwie kwestie, które wnerwiają mnie niemiłosiernie i sprawiają że zastanawiam się nad powrotem do siódemki.
1. Bardzo często po restarcie wyłącza się TrackPoint. Muszę podłączać myszkę i włączać go od nowa. Sprawa upierdliwa, bo używam Lenovo tylko z uwagi na TrackPointa. Internety w tym temacie siedzą cicho. Spotkał się ktoś z takim problemem. A najlepiej z jego rozwiązaniem?

2. Przenoszenie plików z katalogu do katalogu w obrębie tego samego HDD, usuwanie rzeczy do kosza - w eksploratorze zajmuje to strasznie dużo czasu, jakbym kopiował coś po USB 1.1 Żeby było śmieszniej - przenoszenie/kopiowanie na pamięć zewnętrzną idzie błyskawicznie. Tak samo, jeśli przenoszę pliki na tym samym dysku za pomocą Total Commandera. Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Będę wdzięczny za pomoc :-)
Ostatnio zmieniony przez qbalon 2015-11-10, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 16:33    [Cytuj]

pough napisał/a:
pough napisał/a:
I co się stało, że skutecznie nie zapobiegłeś przed aktualizacją do tak nielubianego przez Ciebie Win10 aż 3 kompów. :-P :lol: ...

extant napisał/a:
Mógłbyś mi wyjaśnić, dlaczego twierdzisz, że Win 10 jest nielubianym przeze mnie systemem ?? :shock:

To bardzo proste: Gdybyś lubił to byś zainstalował na swoim prywatnym kompie, czego zrobić nie chcesz co stwierdziłeś:
extant napisał/a:
...ja już sobie na tyle "popraktykowałem" z 10, że z czystym sumieniem mogłem podjąć decyzję o - jak na razie - pozostaniu przy 7. :-D

Dla mnie to jednoznaczne, że jeżeli czegoś się nie lubi to się przed tym broni...

Po pierwsze: wyraźnie napisałem, że jak na razie pozostaję przy Win 7,
Po drugie: w zakresie systemów i oprogramowania użytkowego nigdy nie kieruję się tym czy coś lubię czy nie, a tylko tym czy jest dla mnie przydatne/użyteczne/konieczne czy też nie,
Po trzecie: to co dla Ciebie jest proste i jednoznaczne wcale nie musi być prawdziwe... więc bardzo proszę na przyszłość nie imputować mi czegoś co jest tylko i wyłącznie Twoim wymysłem. :-/

pough napisał/a:
extant napisał/a:
pough napisał/a:
Poza tym benchmarki często są na zamówienie do artykułów sponsorowanych :-P , ...

Hmm... ciekawe jaki to "sponsor" zamówił na PcLabie przeprowadzenie porównawczych testów wydajności Win 7, 8.1 i 10, z których to testów wykresy z wynikami porównawczymi zamieściłem w moim poście jakąś 1 czy 2 strony wcześniej ?? ;-) :-P

Mógłbyś mi wyjaśnić, gdzie się odnosiłem do artykułów w PcLabie?? :shock:

To bardzo proste: jedyne wyniki benchmarków/testów porównawczy jakie był w tym temacie prezentowane pochodziły z PcLaba, a Ty wyraźnie stwierdziłeś, że "benchmarki często są na zamówienie do artykułów sponsorowanych". :-P

pough napisał/a:
extant napisał/a:
... i "przy okazji" pozwalasz sobie również na wyrażanie przy tym negatywnych opinii/uwag o doświadczeniach/opiniach/uwagach innych użytkowników Win 10. :-/

Przecież sam bronisz swobody wyrażania swoich opinii... :-P , więc traktuj to jako moją subiektywną opinię, do której mam przecież prawo. Prawda?... :-P ;-)

Rozumiem zatem, że Ty po prostu nie potrafisz rozróżnić co jest wyrażaniem własnej, subiektywnej opinii, a co jest lekceważeniem i/lub negowaniem opinii wyrażanych przez innych... to smutne ! :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 16:38, w całości zmieniany 4 razy  

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 16:50    [Cytuj]

qbalon napisał/a:

1. Bardzo często po restarcie wyłącza się TrackPoint. Muszę podłączać myszkę i włączać go od nowa. Sprawa upierdliwa, bo używam Lenovo tylko z uwagi na TrackPointa. Internety w tym temacie siedzą cicho. Spotkał się ktoś z takim problemem. A najlepiej z jego rozwiązaniem?

Przypuszczam, że może trzeba byłoby poszukać nowych, dedykowanych pod Win 10 sterowników do TrackPointa na Twoim kompie ?

qbalon napisał/a:
2. Przenoszenie plików z katalogu do katalogu w obrębie tego samego HDD, usuwanie rzeczy do kosza - w eksploratorze zajmuje to strasznie dużo czasu, jakbym kopiował coś po USB 1.1 Żeby było śmieszniej - przenoszenie/kopiowanie na pamięć zewnętrzną idzie błyskawicznie. Tak samo, jeśli przenoszę pliki na tym samym dysku za pomocą Total Commandera. Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Nie miałem - jak dotąd - problemów z przenoszenie/kopiowaniem plików w systemie 10, ale może u Ciebie jest to też problem ze sterownikami do płyty głównej/chipsetu/kontrolera dysków kompa, a i co do Total Commandera obawiam się, że chyba może też trzeba byłoby poszukać nowej, dedykowanej do Win 10 jego wersji ->

Cytat:
Trzeba jednak pamiętać, że niektóre narzędzia systemowe, wymagające niskopoziomowego dostępu, takie jak narzędzia do backupu i zarządzania dyskami, czy programy antywirusowe, będą wymagały aktualizacji ze strony producentów – mogą w „dziesiątce” nie działać...
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 17:13, w całości zmieniany 5 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-10, 17:41    [Cytuj]

extant napisał/a:
...
pough napisał/a:
extant napisał/a:
pough napisał/a:
Poza tym benchmarki często są na zamówienie do artykułów sponsorowanych :-P , ...

Hmm... ciekawe jaki to "sponsor" zamówił na PcLabie przeprowadzenie porównawczych testów wydajności Win 7, 8.1 i 10, z których to testów wykresy z wynikami porównawczymi zamieściłem w moim poście jakąś 1 czy 2 strony wcześniej ?? ;-) :-P

Mógłbyś mi wyjaśnić, gdzie się odnosiłem do artykułów w PcLabie?? :shock:

To bardzo proste: jedyne wyniki benchmarków/testów porównawczy jakie był w tym temacie prezentowane pochodziły z PcLaba, a Ty wyraźnie stwierdziłeś, że "benchmarki często są na zamówienie do artykułów sponsorowanych". :-P
Po pierwsze: posłużę się Twoimi słowami...
extant napisał/a:
to co dla Ciebie jest proste i jednoznaczne wcale nie musi być prawdziwe... więc bardzo proszę na przyszłość nie imputować mi czegoś co jest tylko i wyłącznie Twoim wymysłem.
:-/
To, że Ty zamieściłeś benchmarki z PcLab nie oznacza, że ja nie mogę się odnieść ogólnie do różnych benchmarków w tym nie koniecznie z PcLab. :-P

Rozumiem zatem, że Ty po prostu nie potrafisz rozróżnić co jest odnoszeniem się do konkretnego postu, a co wyrażaniem subiektywnej opinii... to smutne ! :-/
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-10, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 18:44    [Cytuj]

pough napisał/a:
... To, że Ty zamieściłeś benchmarki z PcLab nie oznacza, że ja nie mogę się odnieść ogólnie do różnych benchmarków w tym nie koniecznie z PcLab. :-P ...

No i bardzo dobrze ! :mrgreen: - skoro zatem sam przyznajesz (co akurat jest prawdą), że w tym temacie tylko ja zamieściłem wiarygodne benchmarki/testy dotyczące wydajności w programach użytkowych w Win 7, 8.1 i 10 na różnych platformach sprzętowych, z których to jasno wynika, iż różnice w wydajności są znikome (co między innymi jest jednym z powodów, dla których - jak na razie - nie przechodzę z 7 na 10), a Ty jak na razie - poza własną, subiektywną oceną, że wydaje Ci się, że Win 10 jest wydajniejsze od 7 - nie przedstawiłeś na poparcie tego żadnych wiarygodnych benchmarków/testów, masz teraz dobrą okazję -> proszę przedstaw na poparcie swojej subiektywnej opinii jakieś wiarygodne dane/testy "zewnętrzne", a nie jedynie lekce sobie waż lub neguj opinie lub nawet testy przeprowadzone przez innych. ;-) :-P

Proponuję przejść wreszcie do konkretów. :mrgreen: :-P

Dla przypomnienia wyniki testów z PcLab podaję jeszcze raz poniżej ->

avg_win_amd_t2.JPG
Plik ściągnięto 16 raz(y) 90,92 KB

avg_win_nv_t2.JPG
Plik ściągnięto 16 raz(y) 90,85 KB

Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 18:49, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-10, 19:11    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
... To, że Ty zamieściłeś benchmarki z PcLab nie oznacza, że ja nie mogę się odnieść ogólnie do różnych benchmarków w tym nie koniecznie z PcLab. :-P ...

No i bardzo dobrze ! :mrgreen: - skoro zatem sam przyznajesz (co akurat jest prawdą), że w tym temacie tylko ja zamieściłem wiarygodne benchmarki/testy...

Niestety ale mijasz się z prawdą i znowu imputujesz mi coś co jest tylko Twoim wymysłem. Nigdzie nie przyznawałem, że tylko Ty (z naciskiem na tylko) zamieściłeś benchmarki, nawet jeżeli tak jest to ja tak nie pisałem w żadnym swoim poście.

Rozumiem, że Tobie nikt nie może imputować, ale Ty komuś już tak... :-P :lol:

Aha i jeszcze jedno
Czy benchmarki są wiarygodne, to kwestia indywidualnej oceny. Benchmarki są zawężone do pewnych standardowych założeń i nie przewidują każdej sytuacji. Dlatego w mojej ocenie podają niepełną informację dając tylko ogólny pogląd. Wydajność zestawów w pewnych procesach może jednak być zupełnie różna od tych, które sugerowałyby benchmarki. Dlatego ja sceptycznie podchodzę do benchmarków i traktuję je tylko jako ciekawostkę, bo dają mi pogląd tylko w tych procesach, których ja akurat nie używam na co dzień.
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-10, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 19:50    [Cytuj]

Pomimo tego, że z przykrością po raz kolejny odnotowuję, iż nie jesteś zainteresowany żadną merytoryczną dyskusją a jedynie do niczego nie prowadzącymi "formowymi przepychankami" po raz kolejny proponuję -> skoro w tym temacie jak na razie tylko ja zamieściłem wiarygodne benchmarki/testy PcLab dotyczące wydajności w programach użytkowych w Win 7, 8.1 i 10 na różnych platformach sprzętowych, z których to testów jasno wynika, iż różnice w wydajności są znikome (co między innymi jest jednym z powodów, dla których np. ja - jak na razie - nie przechodzę z 7 na 10), a Ty jak na razie - poza własną, subiektywną oceną, że wydaje Ci się, że Win 10 jest szybszy/wydajniejszy od Win 7 - nie przedstawiłeś na poparcie swojej oceny żadnych wiarygodnych benchmarków/testów, to teraz masz dobrą okazję -> proszę po raz kolejny, przedstaw na poparcie swojej subiektywnej opinii wybrane przez Ciebie i dla Ciebie wiarygodne dane/testy "zewnętrzne", a nie baw się jedynie w ciągłe do niczego nie prowadzące "formowe przepychanki".

Po raz kolejny proponuję przejść wreszcie do konkretnej merytorycznej dyskusji w ramach tematu "Windows 10" i skończyć to ciągłe opisywanie co Tobie się wydaje lub nie wydaje, lub co według Ciebie jest wiarygodne lub nie jest wiarygodne. :-P

ps: ... a i dla przypomnienia - wyniki testów z PcLab podałem już ponownie powyżej.
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 20:16, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-10, 20:20    [Cytuj]

Mariusz. Ale po co mam Ci czy komuś udowadniać, że Win10 jest szybsze od Win7 w tym do czego ja go używam. Przedstawiłem tylko swoje odczucie i opinię, że mi lepiej się pracuje na nowym systemie.
Powtarzam po raz kolejny, że nikogo nie namawiam, ani nikogo nie zniechęcam.

Ty natomiast możesz być dumny z przedstawienia jedynych wiarygodnych (dla mnie nie do końca) testów systemów operacyjnych na sprzęcie o różnej konfiguracji. I co z tego.

A co z benchmarkiem innych parametrów takich jak:

1. Szybkość startu i gotowości do pracy od włączenia urządzenia?
  2. Możliwość instalacji na tabletach i smartfonach?
  3. Możliwość instalacji na innych platformach, choćby Raspberry pi i w związku z tym możliwość zastosowania tych samych aplikacji na tych platformach bez konieczności pisania odmian aplikacji do różnych platform?
  4. Czas pracy na jednym ładowaniu baterii czyli zarządzanie energią?
i wiele, wiele innych, których już nie zamieściłeś

Tak jak w poprzednim swoim poście napisałem. Benchmarki to kwestia indywidualnego odbioru. Najczęściej są realizowane na potrzeby gier. Ja do nich podchodzę sceptycznie.

Tyle w części merytorycznej.

A w części przepychanki...
No cóż. Zademonstrowałem Ci jak wygląda dyskusja w stylu, który często preferujesz. Choćby łapanie za słówka ale również imputowanie, własne domysły itp.
Jak widać nie wytrzymujesz tego typu dyskusji, gdy przeciwnik zacznie stosować Twoje metody. :-P
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-10, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 20:48    [Cytuj]

pough napisał/a:
Mariusz. Ale po co mam Ci czy komuś udowadniać, że Win10 jest szybsze od Win7 w tym do czego ja go używam. Przedstawiłem tylko swoje odczucie i opinię, że mi lepiej się pracuje na nowym systemie.
Powtarzam po raz kolejny, że nikogo nie namawiam, ani nikogo nie zniechęcam…

To jest tylko Twoja teoria, a praktyka jest niestety taka, że jednocześnie starałeś się w ewidentny sposób lekceważyć lub negować, jako niewiarygodne np. moje opinie i/lub testy PcLaba... jedynie dlatego, że były niezgodne z Twoja opinią.

pough napisał/a:
Ty natomiast możesz być dumny z przedstawienia jedynych wiarygodnych (dla mnie nie do końca) testów systemów operacyjnych na sprzęcie o różnej konfiguracji. I co z tego…

To z tego, że ja swoją opinie poparłem jakimiś „zewnętrznymi” danymi/testami, a Ty nadal jedynie „ględzisz” o tym co według Ciebie jest ważne, istotne, wiarygodne,… i nic z tego nie wynika.

pough napisał/a:
Tak jak w poprzednim swoim poście napisałem. Benchmarki to kwestia indywidualnego odbioru. Najczęściej są realizowane na potrzeby gier. Ja do nich podchodzę sceptycznie…

To przedstaw jakieś, całkowicie tylko i wyłącznie według Twojego wyboru i oceny, dane "zewnętrzne" – poza własnymi opiniami - do których… nie podchodzisz sceptycznie.

pough napisał/a:
A w części przepychanki...
No cóż. Zademonstrowałem Ci jak wygląda dyskusja w stylu, który często preferujesz. Choćby łapanie za słówka ale również imputowanie, własne domysły itp.
Jak widać nie wytrzymujesz tego typu dyskusji, gdy przeciwnik zacznie stosować Twoje metody. :-P

A co do przepychanki to zademonstrowałeś jedynie jak bardzo nie potrafisz prowadzić dyskusji, szczególnie wtedy kiedy nie możesz znaleźć żadnych własnych argumentów…. i po prostu przegrywasz. ;-)
:-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-10, 21:21    [Cytuj]

Mariusz.
Odpowiadając na Twój post: http://forum.mazury.info....p=212373#212373
Z Twojej strony piękna kontynuacja przepychanki. :-P :mrgreen: :mrgreen:

Widać Tobie brakuje argumentów do odpowiedzi na merytoryczne pytania w moim poprzednim poście, na które odpowiedzi w mojej ocenie mogą świadczyć o przewadze Win10 nad swoimi poprzednikami. Niestety na te konkretne pytania nie raczyłeś odpowiedzieć. :-/

Skoro z Twojej strony brak merytorycznych odpowiedzi na konkretne pytania, to merytorycznie odpowiem Ci na Twoje "ględzenie" o przegrywaniu...

IMHO to Ty przegrywasz o czym świadczy ucieczka do dialogu w formie ataku na mnie:
extant napisał/a:
...a Ty nadal jedynie „ględzisz” o tym co według Ciebie jest ważne, istotne, wiarygodne,… i nic z tego nie wynika.
zupełnie nie zważając na moją wcześniejszą i dwukrotną deklarację, że nikogo nie namawiam ani nikogo nie zniechęcam do Win10.

Również pisałem, że nie odczuwam potrzeby udowadniania, że w mojej pracy Win10 jest systemem bardziej wydajnym i nie sądzę, że masz prawo to podważyć.

PS: Losing your nerves... :?: :-P
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-10, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 21:36    [Cytuj]

pough napisał/a:
Skoro z Twojej strony brak merytorycznych odpowiedzi na konkretne pytania, to merytorycznie odpowiem Ci na Twoje "ględzenie" o przegrywaniu...

Nadal jedynie "ględzisz" - na razie w żaden sposób nie potwierdziłeś żadnymi "zewnętrznymi" testami/danymi swojej opinii o przewadze Win 10 nad Win 7 w wydajności/szybkości, a od tego przecież zaczęła się ta dyskusja, więc może jednak... idźmy po kolei ! :-P

A może jednak inaczej - ponieważ nie potrafisz podać żadnych konkretnych argumentów na poparcie swoich ocen/opinii o Win 10 w porównaniu z Win 7 to ja osobiście kończę dalsze wymaganie od Ciebie czegokolwiek konkretnego i merytorycznego... jako działanie kompletnie bezproduktywne i pozbawione sensu i jako podsumowanie ostatniej dyskusji z mojej strony napiszę:

Wracając do tematu, czyli do Windowsa 10 - ja zasadniczo, ani sam osobiście nie stwierdziłem, ani nie znalazłem w necie żadnych wiarygodnych testów potwierdzających jakąś zasadniczą przewagę Win 10 nad Win 7, w ramach wydajności czy też użyteczności systemu, w typowym zakresie użytkowym windy, który mnie przede wszystkim interesuje.
Jednocześnie sam natknąłem się już na drobne niedogodności/problemy w Win 10, jak również w necie sporo jest informacji o różnych większych lub mniejszych błędach Win 10.
Ponieważ NIE MUSZĘ, to na razie - przynajmniej do jakiś pierwszych poważnych "ServicePack’ów" – wstrzymałem się z przejściem na Win 10 na moich własnych kompach i zostałem przy Win 7 (a nawet XP).

Biorąc pod uwagę aktualna politykę MS, wcześniej czy później będę musiał podjąć jednak decyzje o przejściu na Win 10… lub o pożegnaniu się z systemami MS. Jednakże dopóki NIE MUSZĘ to nie widzę aktualnie żadnych powodów, żeby TERAZ przejść na system, który z jednej strony nie oferuje mi większej wydajności i/lub użyteczności, za to potencjalnie może jeszcze sprawiać problemy lub problemiki… jak to każdy system MS w „wieku niemowlęcym”.

To jest oczywiście tylko i wyłącznie moja decyzja i do niczego nikogo nie przekonuje - każdy zainteresowany tym problemem musi decyzję o ewentualnej zmianie sytemu podjąć SAM... i sam ponieść jej pozytywne lub negatywne konsekwencje. ;-)

A w samym temacie - dopóki nikt nie poda innych, przeczących temu konkretnych "zewnętrznych" danych/testów - nadal będę twierdził, zgodnie m.in. z tym co przetestował PcLab, że w typowym zakresie użytkowym Win 10 - jak na razie - nie wykazuje praktycznie żadnej znaczącej przewagi w wydajności czy też użyteczności nad Win 7. :-D

... no i dobranoc. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2015-11-10, 21:41    [Cytuj]

Chłopaki ja mam XP i bardzo go sobie chwalę :lol: !!!

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 21:43    [Cytuj]

zenek napisał/a:

Ba... je też uważam, że w niektórych zastosowaniach XP nadal jest... number one and the best ! ;-) :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2015-11-10, 21:45    [Cytuj]

I jeszcze raz... dobranoc ! :-D - ja niestety jutro pracuję :-/ :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-10, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-10, 22:02    [Cytuj]

extant napisał/a:
...Nadal jedynie "ględzisz" - na razie w żaden sposób nie potwierdziłeś żadnymi "zewnętrznymi" testami/danymi swojej opinii o przewadze Win 10 nad Win 7 w wydajności/szybkości, a od tego przecież zaczęła się ta dyskusja, więc może jednak... idźmy po kolei ! :-P

No i co z tego, że zamieszczone przez Ciebie benchmarki wykazały, że systemy w popularnych programach użytkowych mają podobną szybkość i wydajność. Brawo Mariusz. Czuj się spełniony.

W moich niepopularnych programach specjalistycznych bardziej wydajnym jest Win10. Podałem dokładnie w jakim przypadku - przy serwerze Linux odpalonym na VM z uruchomionym bardzo obciążającym procesem, natywnie działające aplikacje się nie mulą w przeciwieństwie do Win7.

To konkret, którego Ty starasz się nie dostrzegać. Mam to w głębokim poważaniu jaki jest Twój stosunek do takiego konkretu, wszak nie tylko Ty czytasz opinie o Win 10 zawarte w tym wątku i być może inni uznają ten fakt za ważny.

PS. Extancie. Dalej nie usłyszałem od Ciebie merytorycznych odpowiedzi na konkretne pytania, które zadałem.
Dla przypomnienia:
Co z porównaniem innych właściwości tych systemów operacyjnych takich jak:
  1. Szybkość startu i gotowości do pracy od włączenia urządzenia?
  2. Możliwość instalacji na tabletach i smartfonach?
  3. Możliwość instalacji na innych platformach, choćby Raspberry pi i w związku z tym możliwość zastosowania tych samych aplikacji na tych platformach bez konieczności pisania odmian aplikacji do różnych platform?
  4. Czas pracy na jednym ładowaniu baterii czyli zarządzanie energią?

i wiele, wiele innych.

Czyżby odpowiedzi na te pytania były zbyt niewygodne do Twojej koncepcji jedynie słusznych benchmarków? :-P

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-11-10, 22:33    [Cytuj]

zenek napisał/a:

Atari rules !

~extant

Wysłany: 2015-11-11, 06:52    [Cytuj]

pough napisał/a:
No i co z tego, że zamieszczone przez Ciebie benchmarki wykazały, że systemy w popularnych programach użytkowych mają podobną szybkość i wydajność. Brawo Mariusz. Czuj się spełniony.

To z tego, że w typowym zakresie użytkowania Win 10 – jak na razie – nie wykazuje praktycznie żadnej znaczącej przewagi w wydajności nad Win 7.
Za brawa dziękuję, ale dlaczego akurat z tego powodu miałbym czuć się spełniony to już niezbyt rozumiem.

pough napisał/a:
W moich niepopularnych programach specjalistycznych bardziej wydajnym jest Win10. Podałem dokładnie w jakim przypadku - przy serwerze Linux odpalonym na VM z uruchomionym bardzo obciążającym procesem, natywnie działające aplikacje się nie mulą w przeciwieństwie do Win7.

Ja nie negowałem i nadal nie neguję, że w pewnych, mniej typowych zastosowaniach, z których ani ja, ani większość użytkowników nie korzysta, Win 10 może być bardziej wydajny. Nie zgadzałem się i nadal się nie zgadzam jedynie z Twoją ogólną oceną systemu, wyrażoną po raz pierwszy w poście z dnia 2015-11-03, godzina 15:42
pough napisał/a:
Na Win 10 nie narzekam (…) Pracuje szybciej i sprawniej, nawet od Win 7

której to ogólnej oceny, pomimo wielu moich próśb, do chwili obecnej nie potwierdziłeś żadnymi wiarygodnymi danymi czy wynikami testów.

pough napisał/a:
To konkret, którego Ty starasz się nie dostrzegać. Mam to w głębokim poważaniu jaki jest Twój stosunek do takiego konkretu, wszak nie tylko Ty czytasz opinie o Win 10 zawarte w tym wątku i być może inni uznają ten fakt za ważny.

Oczywiście konkretem może być tylko i wyłącznie Twoja opinia, natomiast wszystkie inne opinie i/lub wyniki testów niezgodne z Twoją opinią konkretem oczywiście nie mogą być, wobec czego masz je "w głębokim poważaniu" !!! – Brawo !!! To jest właśnie ten Twój ulubiony sposób argumentacji !!!

pough napisał/a:

PS. Extancie. Dalej nie usłyszałem od Ciebie merytorycznych odpowiedzi na konkretne pytania, które zadałem.…

Nigdzie nie pisałem, że Win 10 nie ma żadnych zalet i że jest systemem ogólnie złym – nawet tak wielka firma jak MS nie mogłaby sobie pozwolić na wypuszczenie na rynek "knotów" dwa razy z rzędu. Jedyne co wielokrotnie powtarzałem to to, że w typowym zakresie użytkowania Win 10 – jak na razie – nie wykazuje praktycznie żadnej znaczącej przewagi w wydajności nad Win 7, co potwierdziłem m.in. zamieszczając wyniki testów przeprowadzonych przez PcLab. Ty natomiast na poparcie jakiejkolwiek swojej opinii/tezy nie przedstawiłeś – jak dotąd – żadnych wiarygodnych danych czy testów.

pough napisał/a:

Czyżby odpowiedzi na te pytania były zbyt niewygodne do Twojej koncepcji jedynie słusznych benchmarków? :-P

Dla mnie nie ma niewygodnych pytań, jak również – w przeciwieństwie do Ciebie – nie "mam w głębokim poważaniu" tego co piszą/twierdzą inni, co wielokrotnie w tym i nie tylko w tym temacie udowodniłem.
A co do wyników testów/benchmarków, to tak jak i wyniki badań laboratoryjnych, są one doskonałym potwierdzeniem dla wszelkich teoretycznych rozważań lub opinii. Teoretyczne rozważania lub opinie nabierają wagi jeżeli są potwierdzone wiarygodnymi wynikami testów, i przeciwnie teoretyczne rozważania i opinie zostają nadal tylko i wyłącznie teoretycznymi rozważaniami i opiniami dopóki nie potwierdzą ich wyniki testów. ;-) :mrgreen: :-P

... i to byłoby na tyle - przynajmniej na razie, bo niestety muszę jednak dzisiaj trochę popracować. :-/ :-(

zenek

Wysłany: 2015-11-11, 09:13    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Atari rules !
E tam! ZX Spectrum :mrgreen: !
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-11, 14:09, w całości zmieniany 2 razy  

~najmita

Wysłany: 2015-11-11, 09:41    [Cytuj]

zenek napisał/a:
MirekMors napisał/a:
Atari rules !
E tam! ZX Spectrum :mrgreen: !