FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-07-14, 23:38
Z zatoki gdańskiej na zalew
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2015-10-06, 09:12    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
... Musiałem się wycofać... Niby wolno, ale jednak wyrżnąłem płetwą wyrywając górny zawias steru...

No to tak bardzo wolno to nie mogło być skoro jednak wyrwałeś górny zawias steru. I jak, udało Ci się już to uszkodzenie jakoś... ogarnąć :?:

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-10-06, 13:47    [Cytuj]

4 t. + 1,5 m. ramię steru i coś musi puścić. Na razie skręciłem drutem i chyba doczłapię się powoli do Elbląga. Tym bardziej, że wieje E.
Most na Pasłęce w N. Pasłęce (ten nieczynny) ma w tej chwili 2,7 m prześwitu. Przy obecnym poziomie Zalewu +30 cm daje średni prześwit 3 m.

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-10-07, 18:36    [Cytuj]

Wczoraj dopłynąłem do Fromborka. Dziś zwiedziłem wszystko co było do zwiedzenia. Czyli: katedrę, wieżę Kopernika z pięknym widokiem na cały Zalew, planetarium, wieżę wodną i muz. Kopernika. Z kawą 3,5 godz. Po 14.00 wypłynąłem. Wiało 4`B, ale z S-E, więc fala była mała. Z obawami o ster dostawiłem grota i zaczęła się jazda 6,5 - 7 w. Dziś właściwie ostatni dzień, więc gdyby ster odpadł niewielka strata :-> W 2,5 godz. dopłynąłem do Nadbrzeża. Mogłem od razu na most w Nowakowie na 17.00, ale wolałem domowe pierogi u sympatycznego brodacza. I to mnie zgubiło. Gdy dopłynąłem do mostu na 19.00 okazało się, że w październiku ostatnie otwarcie jest o 17.00. Tak więc uroczy wieczór spędzę dziko. Gorzej, że gaz mi się kończy i pobudka będzie w zimnie, a być może i bez herbatki. Twardym trzeba być.
Ps. trymlinka foka zawinęła mi się za wantę; bałem się puścić ster, foka nie mogłem zwinąć, grot mnie wywoził. I tak to z niczego robi się naprawdę poważny problem, a my potem na forach roztrząsamy - jak to się mogło stać ?
Woda 12,5`C, powietrze <5`C.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-10-07, 18:57    [Cytuj]

Mirek dwa śpiwory dadzą radę. Trzymaj się.
Dla mnie jesteś wielki. :-D
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-10-07, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  

~szg

Wysłany: 2015-10-08, 16:48    [Cytuj]

Mirek, a to sam tak pływasz po obcych wodach czy masz jakąś załogę? :roll:

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-10-09, 08:13    [Cytuj]

Sam.
Wczoraj właściwie skończyłem sezon. Łódkę umyłem na dźwigu. Fosolem ci karcherem. Mimo braku antyfoulingu dno jest w idealnym stanie, za to roboty miałem huk. W okolicach miecza sporo malutkich skorupiaków, które zdrapałem kantem szczotki. Reszta to mozolne szorowanie. Zastanowię się nad malowaniem dna.
Jestem b. zadowolony, że nie wywiozłem miesiąc temu łódki na WJM jak planowałem i popływałem po Zalewie.

[ ODPOWIEDZ ]