FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pływanie i przeszkadzanie na polu startowym
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-09-02, 12:13    [Cytuj]

najmita napisał/a:
...Żeglarze, codziennie wypływający na jeziora nie zaglądają na stronę UŻŚ w celu sprawdzenia, na których akwenach zgłoszone są imprezy...

Rozumiem, że to nie słone na którym przed wyjściem z portu powinno się sprawdzić najnowsze ostrzeżenia nawigacyjne, ale uszanowanie dobrze widocznego akwenu regatowego i nie przeszkadzanie w rywalizacji regatowej IMHO tylko może świadczyć o żeglarskim kunszcie sternika.

Być może niektórzy spotykają się z taką sytuacją na wodzie po raz pierwszy i nie wiedzą jak się zachować. Miejmy nadzieję, że kolejny raz gdy natkną się na regaty będą wiedzieli jak się zachować. Wszak z każdą pokonaną milą i spędzoną na pokładzie godziną umiejętności powinny rosnąć.

Jeżeli jednak to nie brak umiejętności jest powodem wejścia na akwen regat, to na to chyba jeszcze lekarstwa nie znaleziono... ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-09-02, 12:50    [Cytuj]

Cytat:
rozumiem, że to nie słone na którym przed wyjściem z portu powinno się sprawdzić najnowsze ostrzeżenia nawigacyjne,

A jakie to ma znaczenie słone, czy słodkie, przepis jest przepis. Co do trasy to turyści czasami nieświadomie wpływają na trasę regat nie za bardzo rozeznając się w trasie. Miałem taki przypadek na Niegocinie w zeszłym roku. Pokazałem jachtowi trasę i poprosiłem aby ominął trasę regat płynąc do Giżycka. Zrobili zwrot i pomachaliśmy sobie na do widzenia. Więc można.

Sławek

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-09-02, 14:55    [Cytuj]

Powtórzę: sternik Storma 26 nie zgłaszając się do regat z premedytacją "startował" z innymi jachtami - na zegarek i przeszkadzając innym w procedurze. Nie kręcił się obok, tylko STARTOWAŁ i przeszkadzał jachtom w wyścigu.
Sternik jest osobą znającą się na regatach, dlatego na uwagi do siebie zwyczajnie pyskował.

Takie zachowanie jest moim zdaniem antyreklamą dla sternika i powierzonej łódki. Bo ani łódka dobrze po tych startach nie płynęła, ani sternik sobie pozycji w światku nie podbudował - mimo chwalenia się na cały akwen "ja jestem mistrzem Europy".

docent

Wysłany: 2015-09-03, 16:02    [Cytuj]

To może ja się wypowiem, bo byłem na jednym z jachtów któremu storm totalnie zepsuł wyścig (Santana). Przede wszystkim pojawił się dopiero drugiego dnia.
Przed startem zapytał się nas, jaka trasa i ile czasu do startu. Myśleliśmy że po prostu nie dotarł na 1 dzień regat, ale później zobaczyliśmy że nie ma żadnych oznaczeń regatowych (naklejka PPJK Żagle).
Na starcie wystartował z pierwszej linii i ponieważ jest większy, udało mu się nas dogonić i po prostu nas ordynarnie mówiąc pojechał po nawietrznej. Musielismy się odłożyć na lewy hals co nie było proste bo musieliśmy zaczekać aż wyprzedzą nas inne łódki na prawym halsie. Wyścig był do odrzutki co jest dosyć oczywiste jeśli ma się tak zepsuty start.

Potem storm przeszkadzał w czołówce, po prostu się z nimi ścigając, czyli kryjąc na pełnym, odkładając się nad nimi itd. Jacht Zacapa chciał złożyć protest na storma, ale nie mógł bo nie był on w regatach.
Na mecie dopiero przypłynął sędzia na motorówce i upomniał faceta żeby nie przeszkadzał.

My natomiast zapytaliśmy sędziego głównego czy ten jacht startuje w wyścigu. Sędzie stwierdził że nie i zdziwił się jak powiedzieliśmy mu że storm z nami wystartował i przepłynął cały wyścig. Dziwne swoją drogą bo storma musiało być widać z KR.

Ogólnie storm pokazał chamstwo i ogromną pychę.
Mistrzostwa Polski...

[ ODPOWIEDZ ]