FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-08-09, 16:11
Jacht Laguna 30 z firmy BIELAK-CZARTERY
Autor Wiadomość
Rycho

Wysłany: 2015-08-09, 14:30   Jacht Laguna 30 z firmy BIELAK-CZARTERY [Cytuj]

Miałem przyjemność w terminie od 25 lipca do 8 sierpnia 2015r. po raz pierwszy pływać jachtem Laguna 30. Pływaliśmy w 6 osób. Nie będę tu opisywał danych technicznych, bo można sobie je wygooglać, czy znaleźć na stronie firmy czarterującej. Jacht został wyczarterowany z najlepszej na Mazurach firmy BIELAK-CZARTERY i chyba tylko oni mają w czarterze na WJM ten typ jachtu. Jacht z zewnątrz nie rzuca się w oczy jakimiś specjalnym designem. Wygląd i proporcje ma poprawne bez udziwnień. W środku jak na 30 stopowy jacht ma 3 kabinki i sporo miejsca dobrze zagospodarowanego. Czułem się w nim luźniej jak w Tesie 32, czy Cobrze. Na pokładzie również jest luźno i wygodnie. Oczywiście cały osprzęt działał bez zarzutu i przygotowaniu jachtu do czarteru nic nie można zarzucić. Jak wiadomo ostatni tydzień lipca był baaardzo wietrzny i dość chłodny. Jacht na mocnych wiatrach spisywał się doskonale był stabilny i bezpieczny, również w drugim tygodniu pływania, podczas słabych wiatrów spisywał się dobrze. Jacht jak na swój mało rasowy, a raczej hotelowy wygląd jest bardzo szybki i wyprzedzaliśmy ok. 90% jachtów płynących w tym samym co My kierunku, oczywiście bez jakichś regaceń, po prostu na luzie płynąc. Jednocześnie jacht posiada małe zanurzenie umożliwiając podejście rufą do brzegu. W Rajcosze, gdzie jest dość płytko podeszliśmy do pomostu, co nie udało się Sednie 30, czy Nautinerowi 30, jachtom podobnej wielkości i klasy, a problemy miały i Twistery 800 czy 780 . Jest to duży, doskonały jacht, idealny na szuwarowe pływanie, dziwne, że tak mało jest Lagun 30 na WJM. Jacht ten polecił mi kolega Awrobel, świetny żeglarz, będący na tym forum i pływający nim już kilka razy. Ja generalnie preferuję jachty z kołem, ale w tym przypadku na letnie, szuwarowe pływanie, gdy jest niski stan wody, to Laguna 30 jest jachtem doskonałym, łączącym w sobie wygodę hotelowa, jak i świetne własności nautyczne, oraz przystępną cenę w porównaniu do innych jachtów tej klasy. POLECAM ten jacht wszystkim zastanawiającym się co wybrać w tej klasie.

Rycho

IMG_0545.JPG
Nocne z ręki w Zimnym kącie
Plik ściągnięto 63 raz(y) 1,8 MB

IMG_0607.JPG
W Rajcosze przy pomoście, trzeci jacht od prawej.
Plik ściągnięto 91 raz(y) 1,85 MB

Ostatnio zmieniony przez Rycho 2015-08-09, 14:47, w całości zmieniany 5 razy  

~Robert W

Wysłany: 2015-08-09, 22:02    [Cytuj]

To mnie bardzo cieszy :-) niedługo tez nim popływam

Rycho

Wysłany: 2015-08-10, 16:29    [Cytuj]

Robert W napisał/a:
To mnie bardzo cieszy :-) niedługo tez nim popływam

Mam nadzieję, że potwierdzisz moje spostrzeżenia... :)

Pozdrawiam

harry123

Wysłany: 2015-08-10, 16:38    [Cytuj]

A w Rajcosze można na silniku?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-08-10, 16:45    [Cytuj]

Nie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-08-10, 17:10    [Cytuj]

harry123 napisał/a:

Coraz mniej ludzi przejmuje się takimi drobiazgami. :roll:

~extant

Wysłany: 2015-08-10, 19:42    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
harry123 napisał/a:

Nie wiem kiedy ostatnio pływałeś na Dobskim, ale - moim zdaniem - akurat i na Dobskim i w okolicy Rajcochy zakaz używania silników jest przestrzegany przez znakomitą większość żeglarzy (a na Dobskim jak dotąd bywałem dosyć często).

Rycho

Wysłany: 2015-08-10, 20:13    [Cytuj]

extant napisał/a:
harry123 napisał/a:

Nie wiem kiedy ostatnio pływałeś na Dobskim, ale - moim zdaniem - akurat i na Dobskim i w okolicy Rajcochy zakaz używania silników jest przestrzegany przez znakomitą większość żeglarzy (a na Dobskim jak dotąd bywałem dosyć często).

Właśnie po to bywam na Dobskim, by nie słyszeć silników... :)

harry123

Wysłany: 2015-08-11, 10:09    [Cytuj]

harry123 napisał/a:

Zapytałem bo jacht pierwszy z prawej wyglądał mi jakby wpływał... bez żagli i w dodatku tyłem :shock:
Z drugiej strony jakiś czas temu chyba na tym forum była dyskusja czy nadal obowiązuje na Dobskim zakaz używania silników i chciałem upewnić się. Ale może coś pokręciłem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-08-11, 10:12    [Cytuj]

harry123 napisał/a:
Z drugiej strony jakiś czas temu chyba na tym forum była dyskusja czy nadal obowiązuje na Dobskim zakaz używania silników i chciałem upewnić się. Ale może coś pokręciłem.

Jezioro Dobskie to rezerwat i obowiązują tam wszelkie ograniczenia.

Rycho

Wysłany: 2015-08-11, 13:30    [Cytuj]

harry123 napisał/a:
harry123 napisał/a:

Zapytałem bo jacht pierwszy z prawej wyglądał mi jakby wpływał... bez żagli i w dodatku tyłem :shock:

Jacht oddalony od pomostu, to Tes 32, który stanął maksymalnie na tyle ile się dało, oczywiście został przez załogę odwrócony rufą do lasu.. Nie widziałem, by ktoś podchodził lub odchodził na silniku. Wszyscy byli ambitni i robili to na żaglach. Jednym wychodziło to lepiej, innym gorzej, w zależności jak akuratnie komu wiaterek zawiał...
Ostatnio zmieniony przez Rycho 2015-08-11, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  

~Robert W

Wysłany: 2015-08-26, 20:35    [Cytuj]

Rycho napisał/a:

Pozdrawiam

Potwierdzam z wielką przyjemnością :-)
Nie jestem orłem w żeglarstwie (czarter co rok i sporadyczne pływanka na omegach w pobliżu Wrocławia), ale jacht rzeczywiście fantastycznie pływa. Co prawda potrzebuje wg mnie trochę wiatru, aby pokazać co potrafi, ale globalnie było bardzo ok. Część załogi zaliczała pierwszy rejs i aby ich nie stresować przy całkiem sporym wietrze, wybrałem pływanie na foku - szedł na wiatr rewelacyjnie i zwroty wychodziły bez żadnych problemów (na samym foku). A gdy już mogłem sobie pozwolić na pełne ożaglowanie czuć było, że ten jacht dużo może :-) i była radość z tego co się działo... Dla mnie rewelka.
Pewnym mankamentem, przy tak niskim poziomie wody, było częste podnoszenie miecza i płetwy w kanałach, portach , itd. Ale to tylko tak na marginesie.

Jacht ok i firma BIELAK-CZARTERY także ok. Już drugi czarter od Michała Bielaka i mogę potwierdzić, że to dobry wybór.

Rycho

Wysłany: 2015-08-29, 22:26    [Cytuj]

Robert W napisał/a:
Rycho napisał/a:

Pozdrawiam

Potwierdzam z wielką przyjemnością :-)
Nie jestem orłem w żeglarstwie (czarter co rok i sporadyczne pływanka na omegach w pobliżu Wrocławia), ale jacht rzeczywiście fantastycznie pływa. Co prawda potrzebuje wg mnie trochę wiatru, aby pokazać co potrafi, ale globalnie było bardzo ok. Część załogi zaliczała pierwszy rejs i aby ich nie stresować przy całkiem sporym wietrze, wybrałem pływanie na foku - szedł na wiatr rewelacyjnie i zwroty wychodziły bez żadnych problemów (na samym foku). A gdy już mogłem sobie pozwolić na pełne ożaglowanie czuć było, że ten jacht dużo może :-) i była radość z tego co się działo... Dla mnie rewelka.
Pewnym mankamentem, przy tak niskim poziomie wody, było częste podnoszenie miecza i płetwy w kanałach, portach , itd. Ale to tylko tak na marginesie.

Jacht ok i firma BIELAK-CZARTERY także ok. Już drugi czarter od Michała Bielaka i mogę potwierdzić, że to dobry wybór.

Cieszę się, że potwierdzasz moje spostrzeżenia co do firmy i jachtu... :)
Co do pływania na samym foku, to mam nieco inne zdanie, ale każdy robi to co lubi i co mu pasuje...

20150731_105158.jpg
Czasami przywiało ciut mocniej i Laguna 30 nieco się przechyliła... :)
Plik ściągnięto 96 raz(y) 2,28 MB

Ostatnio zmieniony przez Rycho 2015-08-29, 22:29, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-09-02, 11:10    [Cytuj]

Proszę pisać na temat.
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=13893

[ ODPOWIEDZ ]