FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaha 5CS 2 suw problem ze zmianą biegów
Autor Wiadomość
sunrise933

Wysłany: 2015-04-20, 13:49   Yamaha 5CS 2 suw problem ze zmianą biegów [Cytuj]

Witam serdecznie! Problem dotyczy biegów! Kupiłem używany silnik w tamtym roku ,wczoraj udało mi się wyskoczyć na pierwsze wodowanie! Po Uruchomieniu wszystko ok,lecz ciężko mi było wrzucic bieg z jałowego na tył czy przód,strasznie ciężko po jakimś czasie jakoś wrzuciłem popływałem spokojnie do przodu do tyłu pływalismy z kolegą z 15minut i jak zmieniłem bieg na neutralny i zgasiłem silnik to przy ponownym uruchomieniu niesłychać już wskakiwania biegu czy w tył czy w przód nic niesłychać sruba stoi w miejscu a silnik pracuje! może ktos z Was miał podobny problem? Poniżej dokładny model silnika na zdjęciu

https://www.google.pl/sea...ZAU%3B480%3B360
Ostatnio zmieniony przez sunrise933 2015-04-20, 13:54, w całości zmieniany 2 razy  

~robarek

Wysłany: 2015-04-20, 19:22    [Cytuj]

Być może kwestia regulacji cięgna na połączeniu góry ze spodziną.

~Emill`76

Wysłany: 2015-04-20, 20:44    [Cytuj]

U mnie ciężko wchodził wsteczny a przy tym często wyskakiwał na luz. Pomogła regulacja cięgna, o której pisze Robarek. Czynność nie skomplikowana , sprawdzić czy jest ok nie zaszkodzi. Powyżej płyty antykawitacyjnej na kolumnie silnika jest duża gumowa zaślepka , a pod zaślepką dostęp do śruby , która łączy oba końce cięgna - części górnej i dolnej. Reguluje się tam długość całego cięgna , od ramienia zmiany biegów aż do mechanizmu. Ja ustawiałem swojego Marinera dość intuicyjnie - na neutralu, czyli gdy śruba obracała się bez oporu. Wówczas rozkręciłem wspomnianą śrubę łączącą cięgna aby łącznik nie trzymał cięgien. Sprawdziłem następnie czy ramię zmiany biegów jest w idealnej pozycji na środku, po czym w tej pozycji skręciłem łącznik wspomnianą śrubą. Operacja spowodowała, że obecnie biegi chodzą precyzyjnie i wsteczny nie wyskakuje.

[ ODPOWIEDZ ]