FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-01-23, 22:04
Aquaner 1200
Autor Wiadomość
~yep

Wysłany: 2015-01-23, 21:42   Aquaner 1200 [Cytuj]

AQUANER 1200 to houseboat przeznaczony dla dwóch rodzin. Dwie sypialnie, dwie łazienki oraz nowoczesna wyspowa kuchnia.
Występują w dwóch wersjach.
1. Stacjonarne - te houseboaty będą stacjonowały przy hotelach, stanicach wodnych oraz innych ośrodkach umożliwiających podłączenie ich do instalacji wodno - kanalizacyjnej.
2. Aquanery 1200 będą takze samodzielnymi jednostakmi wyposazonymi w silniki.
Aquanety 1200 to houseboaty wykonane metodą najnowoczesniejszych camperów i wyposazone jak domy: w agregaty prądotwórcze, ciepłą wode, ogrzewanie, klimatyzację, grill gazowy oraz wszelkie inne nowoczesne rozwiązania.
Najwazniejsze to sprawiedliwy podział i dostęp eksploatacyjny.
- każda rodzina posiada łazienkę z osobnym bojlerem ciepłej wody, osbnym piecem ogrzewania, osobnym sterowaniem klimatyzacji, osobnym TV. Niezależny dostęp do kuchni, tarasu górnego oraz dwa sterowania: dolne i górne.

dziob.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 333,24 KB

front.jpg
Plik ściągnięto 206 raz(y) 96,09 KB

Rzut duży dom.jpg
Plik ściągnięto 233 raz(y) 2,61 MB

rufa.jpg
Plik ściągnięto 177 raz(y) 113,67 KB

Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2015-01-26, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2015-01-23, 22:11    [Cytuj]

Hmm... czy były robione jakieś choćby wstępne "przymiarki" do określenia jaki byłby poziom cen zakupu takiego AQUANER 1200 w wariancie 1 i 2 ??
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-01-23, 22:12, w całości zmieniany 2 razy  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-01-25, 19:54    [Cytuj]

I już widzę jak takim domem z silnikiem sternik próbuje gdzieś zacumować w porcie. Porty na WJM nie są przystosowane do obsługi takich domostw. Po drugie nie za bardzo chciałbym aby takimi pływadłami były upstrzone brzegi jezior mazurskich. Cumujemy 3 dni potem zrzucamy ścieki do wody i przenosimy się zasrać inne miejsce.

Sławek

~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2015-01-25, 20:48    [Cytuj]

Bojler, klima, TV, lodówki... - skąd to ma brać prund? Generator ma pracować non-stop?

Chyba że jeżeli przycumowane na stałe to ze stałym podłączeniem do mediów... ale w takim razie to nie prościej by było wynająć pokój w tymże hotelu?

Coś tego nie kumam, albo po prostu niedzisiejszy jestem... :shock:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-01-26, 11:07    [Cytuj]

Cytat:
Bojler, klima, TV, lodówki... - skąd to ma brać prund? Generator ma pracować non-stop?

Z tym można sobie jeszcze poradzić, bo może być turbina wiatrowa, solary, generator prądu + akumulatory. Przy sensownym spięciu tego wszystkiego i ładowaniu nadwyżek energii do ako + energooszczędne oświetlenie, lodówka na gaz itp. to może wystarczyć na długo. Problemem będą zawsze ścieki i to właściwie jest ten limit ograniczający autonomiczność danej jednostki
Dla mnie dom na wodzie to jest to zwykły dom postawiony w miejscu do tego przeznaczonym i przystosowanym podpięty pod wszystkie media.

Sławek

~extant

Wysłany: 2015-01-26, 12:23    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
... Dla mnie dom na wodzie to jest to zwykły dom postawiony w miejscu do tego przeznaczonym i przystosowanym podpięty pod wszystkie media...

Dom na wodzie może mieć też własne "szambo w kadłubie" opróżniane przez wozy asenizacyjne od strony lądu, dokładnie tak samo jak domy na lądzie podpięte pod media, ale posiadające własne szambo. :-)

~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2015-01-26, 13:36    [Cytuj]

No powiedzmy że takei szczegóły techniczne da się rozwiązać. Ale autentycznie nie rozumiem dla kogo to jest oferta?
Tzn, jeżeli ktoś chce popływać po Mazurach hausbotem, to są hausboty. Bo toto będzie słabo pływać.
Jak ktoś chce wynająć domek nad jeziorem, to przecież też są takowe do wynajęcia. Wątpię by taki dom na wodzie wyszedł taniej od wynajmu na tydzień domku na lądzie.
A jak ktoś chce mieszkać "tanio" w czymś "ciasno ale własno" to o niebo lepiej byłoby kupić ten taki domek kempingowy "holenderski" - o wiele lepsze warunki, i da się to kupić w o wiele tańszych pieniądzach niż taki dom na wodzie..

Poważnie, nie rozumiem sensu konstruowania czegoś takiego.....

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-01-26, 14:26    [Cytuj]

Cytat:
No powiedzmy że takei szczegóły techniczne da się rozwiązać. Ale autentycznie nie rozumiem dla kogo to jest oferta?

To tez Yeep sprytnie wypuszcza tzw. informacje na forum w celu wysondowania potencjalnego rynku. To ma być taki erzac czyli trochę hausboot, trochę dom. Wypływam na jezioro cumuje się gdzieś przy brzegu w urokliwym miejscu, ale z dostępem do brzegu, sklepu, baru itp. i mieszkam kilka dni zażywając kąpieli i słońca. Po czym jak mi się miejsce znudzi to przemieszczam się na drugi brzeg jeziora. Tyle tylko ,że większość tych funkcji spełniają obecnie hausboty.
W przypadku tradycyjnego domu to jeszcze mogę to zrozumieć, bo nie potrzeba pozwolenia na budowę, prawa do gruntu, a jedynie możliwość podpięcia się pod media. Nie płaci się podatku od nieruchomości, a ma się gdzie mieszkać. Tylko, że takie domy na zachodzie zasadniczo nie odbiegają specjalnie od metrażu zwykłych domostw, są na stałe przycumowane do brzegu z odpowiednia infrastrukturą i służą albo jako domy całoroczne albo jako campingi na lato. Jeżeli już się przemieszczają to na holu. Ale z reguły są to całe dzielnice mieszkaniowe na wodzie, gdzie nie ma falowania i domy są pod stała opieką.

Sławek

~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2015-01-26, 14:35    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

To tez Yeep sprytnie wypuszcza tzw. informacje na forum w celu wysondowania potencjalnego rynku.......
Sławek

To ja uważam że takie "cusie" są niewskazane na Mazurach. Bo nic nowego dobrego nie wniosą (czego nie ma w ofercie) a są potencjałem do wielu problemów, głównie ekologicznych. Wybaczcie, ale nie mam ŻADNEJ wiary w "rozsądność" użytkowników takiego czegoś w zakresie ekologii...
Czyli - całe gówno będzie ładowane bezpośrednio do jeziora a śmieci w najbliższe krzaki. A tego już jest dosyć na Mazurach.... :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-26, 14:42    [Cytuj]

Buber napisał/a:

Zanim "posiadłem" normalne biuro - poważnie rozważałem jego budowę na wodzie w postaci mniej więcej takiego hausbota.

Widziałem coś podobnego w Anglii i w Holandii i bardzo mi się spodobało.

~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2015-01-26, 15:05    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Buber napisał/a:

Zanim "posiadłem" normalne biuro - poważnie rozważałem jego budowę na wodzie w postaci mniej więcej takiego hausbota.

Hmm... zakładając że kwestie gruntu/pozycjonowania na wodzie mają podobny stopień skomplikowania "papierologicznego" to nie prościej kupić kontener i postawić na lądzie? Oczywiście urządzić go troszkę, zaizolować ściany, wstawić okno... byłoby na pewno prościej i taniej... jeżeli chodzi o biuro ofkors..
Wszak byłaby to "konstrukcja nie związana na stałe z gruntem" więc bez pozwoleń, etc...
Tak sobie gdybam. Nie znam szczegółów jak to jest w Holandii czy UK, ale podejrzewam że nie da się "ot tak" postawić domku na publicznym kawałku wody i srać sobie z niego w dół do wody...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-26, 17:12    [Cytuj]

Buber napisał/a:
Buber napisał/a:

Hmm... zakładając że kwestie gruntu/pozycjonowania na wodzie mają podobny stopień skomplikowania "papierologicznego" to nie prościej kupić kontener i postawić na lądzie? .

Nadal nie rozumiesz.

Po co żeglujesz? Nie prościej...

~Emill`76

Wysłany: 2015-01-26, 18:57    [Cytuj]

Buber napisał/a:

Kolega Yep pisał, że jednym z argumentów ZA , jest to że są na szlaku kilometry DARMOWEGO nabrzeża do wykorzystania...
Dziś nie ma żadnych regulacji prawnych dla funkcjonowania tych ustrojstw...
Teoretycznie ktoś mógłby wpaść na szatański pomysł aby obstawić nimi najpiekniejsze dzikie miejscówki, gdzie domki na wodzie stacjonowałyby przez cały sezon. Miejscowki darmowe....żadnych podatków gruntowych itp...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-26, 19:48    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
. Miejscowki darmowe....żadnych podatków gruntowych itp...

To jest jedna z decydujących kwestii przy decyzji o 'zamieszkaniu' na wodzie. Na całym świecie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-26, 21:23    [Cytuj]

Dyskusja OT o "krainie moich marzeń" wydzielona do osobnego wątku:
http://forum.mazury.info....p=191746#191746

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-26, 21:26    [Cytuj]

Dyskusja o ściekach wydzielona do istniejącego wątku:
http://forum.mazury.info....r=asc&start=240

~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2015-01-28, 19:09    [Cytuj]

Nadal nie rozumiesz.

Spoko - rozumiesz. Ale sam pisałeś że chodzi o biuro.

enyłej, jeżeli już trzeba tak budować - czyli na wodzie, i stawiać tam takie barki "na stałe", i skoro to jest legalne (postawić takie coś na lipiec/sierpień np. w Zimnym kącie czy Skanale - wszyscy się ucieszą, na pewno) to jednak wypadałoby spowodować jakiś egzekwowalny obowiązek dbania o ścieki i śmieci...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-28, 20:06    [Cytuj]

Buber napisał/a:

Nadal nie rozumiesz.

...

Ideałem jest łączenie przyjemnego z pożytecznym.

~extant

Wysłany: 2015-01-29, 07:48    [Cytuj]

Ideałem jest... czysta przyjemność. :mrgreen: :-P

~Buber
Zgórmysyn

Wysłany: 2015-01-29, 12:56    [Cytuj]

Buber napisał/a:

Nadal nie rozumiesz.

...

No tak, a "prawdziwy gentleman powinien uważać by jego zajęcie nie stało się pracą" :mrgreen:
Wiem, to piękny ideał. Mój tato tak miał - do emerytury - kocha latać, jest pilotem i miał właśnie taką pracę. Chodził do pracy by zajmować się swoim hobby...

Też bym tak chciał, ale mam za dużo różnych hobbych :mrgreen: :mrgreen:

[ ODPOWIEDZ ]