FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nurkowanie z małym dzieckiem
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2013-04-04, 23:49   Nurkowanie z małym dzieckiem [Cytuj]

Pytanie do znawców tematu. Czy nurkowanie na tzw. bezdechu (bez żadnego sprzętu) na głębokość do 2m może być dla małego, kilkuletniego dziecka w jakikolwiek sposób niebezpieczne?

Janna

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-04-05, 11:46    [Cytuj]

Pływanie/nurkowanie bez sprzętu lub tylko z ABC (maska, fajka, płetwy), z tego co wiem, jest bezpieczne dla dzieci, choć oczywiście powinno być kontrolowane przez osobę dorosłą. Moje dzieci pływały tak w Morzu Śródziemnym mając 3 i 6 lat, a ich kolega nawet mniej. Potwierdzał to również znajomy instruktor nurkowania. W sumie na basenie dzieciaki schodząc na dno też są na głębokości ok. 2 m. :-)

Dejgun

Wysłany: 2013-04-07, 20:12    [Cytuj]

Odpowiedź na tak skonstruowane pytanie jest jedna - na pewno. Niemniej jak odmówić frajdy nurkowania z zatrzymanym oddechem małemu dzieciakowi? No cóż, nie odmawiać tylko być czujnym, mieć świadomość zagrożeń - i tych związanych z wiekiem dziecka jak i z wodą. Wiele zależy od okoliczności. Sam mam kilkuletniego synka, który z radością udowadnia mi na basenie jak głęboko zanurkuje i ile razy na minutę wyjmie Gormita z dna basenu. Żeby było raźniej robi to w okularkach pływackich i za chiny nie chce przyjąć do wiadomości, że do nurkowania jest maska... A potem te czerwone gały:-)) Jeśli jest możliwość stałej obserwacji pociechy a opiekun/rodzic bierze udział aktywnie w całej zabawie - jak najbardziej polecam.

Janna

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-04-08, 19:09    [Cytuj]

Dopytywałam jeszcze wśród nurków. Zwrócono mi jeszcze uwagę na kilka aspektów sprawy: czy dziecko jest zdrowe (kłopoty mogą się pojawić np. w przypadku niedrożnych przewodów słuchowych lub zatok - ból, a czasami podobno nawet utrata przytomności) oraz żeby zawsze dziecko pływało pod opieką dorosłego.

desire

Wysłany: 2014-10-14, 15:08    [Cytuj]

Janna napisał/a:
Dopytywałam jeszcze wśród nurków. Zwrócono mi jeszcze uwagę na kilka aspektów sprawy: czy dziecko jest zdrowe (kłopoty mogą się pojawić np. w przypadku niedrożnych przewodów słuchowych lub zatok - ból, a czasami podobno nawet utrata przytomności) oraz żeby zawsze dziecko pływało pod opieką dorosłego.

ja chyba mimo wszystko bym się jednak nie zdecydowała.

[ ODPOWIEDZ ]